Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49

Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile göndermiş olduğu genelgede, artık koronavirüs hastaları ile temaslı olan kişilere koronavirüs testi yapılmayacağı, test yapılması için semptom göstermesi gerektiği belirtildi.​

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Sağlık Bakanlığı’nın 81 ile göndermiş olduğu genelgede, artık koronavirüs hastaları ile temaslı olan kişilere koronavirüs testi yapılmayacağı, test yapılması için semptom göstermesi gerektiği belirtildi.​

evet beni arayan ekiplere de sordum yapılmayacak dedi.En az kanıtlanabilir 3 semptom söylemem gerekiyor muş.

Aslında gerekte yok , 14 günlük karantinadayım kurallara uyarsam sıkıntı yok.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591

Vücudun virüsle savaşşın şavaşamayıp hastalandığında bana gel mantığı.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Covid virüs asıl bunların kimyasını bozmuş,akıllarını doğru kullanamıyorlar gari

ya da bunlar da bıktılar ve işi serecekler yakında
ne haliniz varsa görün yaw sizinlemi uğraşacağım derlerse hiç şaşırmam:hihi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
benim yeğende korana olmuş sadecene koku alması bozulmuş başka bir sorunu yok.ama esnaf olarak benim çok sorunum var bu korana yüzünden (sokağa çıkma yasağı)da tuzu biberi oldu zaten bir hafta sonu iş yapıyorduk onuda elimizden aldılar bakalım kafayı yemeden bu korona sürecinden çıkabilecekmiyim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
benim yeğende korana olmuş sadecene koku alması bozulmuş başka bir sorunu yok.ama esnaf olarak benim çok sorunum var bu korana yüzünden (sokağa çıkma yasağı)da tuzu biberi oldu zaten bir hafta sonu iş yapıyorduk onuda elimizden aldılar bakalım kafayı yemeden bu korona sürecinden çıkabilecekmiyim.
Çok zor ,çok...
Arkadaşım var ,ailelerden borç-harç alarak devam ediyor ama "alocum,yolun sonuna geldim artık" dedi,bir şey de diyemiyorsun teselli etmek için ,kelimeler yetersiz kalıyor.Sabır taşı olsa,çatlar insanlar maalesef.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Çok zor ,çok...
Arkadaşım var ,ailelerden borç-harç alarak devam ediyor ama "alocum,yolun sonuna geldim artık" dedi,bir şey de diyemiyorsun teselli etmek için ,kelimeler yetersiz kalıyor.Sabır taşı olsa,çatlar insanlar maalesef.
Öyle hocam özellikle esnafın işi çok zor.Ama ben sevdiklerime hep e-ticaret e atılın, paket servisi genişletin, kampanya yapın, müşteri odaklı olun deniyorum.Kimisi ciddiye alıyor kimisinin umrunda değil.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
az önce Arkadaş yazdı semptom lar bittikten sonra tekrar test yapılacakmış.
Az önce kapının önüne yine ekip geldi, dedim bana teste geldiler.O gene alt kat komşu kız ,bizim fakültede çalışıyor.Kız pozitif çıkmış ilacını getirdiler.Ama ilk iki gün 8 adet dediler şaşırdım.Biraz fazla başlamak zorundayız dediler.Kardeşine de test yaptılar.

En çok bana bulaşıp bulamadığını merak ediyorum.Ama iş arkadaşımın başta eşi ve biz diğer 3 mesai arkadaşın şuana kadar semptom çıkmadı.Hepimizin ortak yönü ise kan gruplarımızın 0 olması.Kendimizi avutmak doğru olmaz ama bunun başka bir açıklaması olmuyor gibi.Zaten kan grunu 0 olanlara zor bulaştığını yönünde kanıtlı klinik çalışmalar da duymuştum.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Az önce kapının önüne yine ekip geldi, dedim bana teste geldiler.O gene alt kat komşu kız ,bizim fakültede çalışıyor.Kız pozitif çıkmış ilacını getirdiler.Ama ilk iki gün 8 adet dediler şaşırdım.Biraz fazla başlamak zorundayız dediler.Kardeşine de test yaptılar.

En çok bana bulaşıp bulamadığını merak ediyorum.Ama iş arkadaşımın başta eşi ve biz diğer 3 mesai arkadaşın şuana kadar semptom çıkmadı.Hepimizin ortak yönü ise kan gruplarımızın 0 olması.Kendimizi avutmak doğru olmaz ama bunun başka bir açıklaması olmuyor gibi.Zaten kan grunu 0 olanlara zor bulaştığını yönünde kanıtlı klinik çalışmalar da duymuştum.
Hocam ilk gün yükleme dozu oluyor diye biliyorum başlanan bazı ilaçların. Hatta hastalar bizi ilaçla zehirliyorlar diye çok zorluklarla getirilen ilaçların 2 sini içip kalanları pencereden atıyormuş. :ciks Siz ucuz atlatmışsınız galiba, hala tam emin olunamaz ama neredeyse 1 hafta olmuş arkadaşınız pozitif çıkalı. Tekrardan geçmiş olsun.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
pederle kardeşim sıfır grubu fakat ben ve valide b+ biz risk gurubundayız o zaman.fakat değim gibi korona tedbirlerine uyalım fakat esnafı işçiyide düşünelim yasaklarla bizi bitirdiler.ne olacak sonumuz belli değil.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt