Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber! | Tavsiye FORUMU

Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

Pitbull 

Bronz Üye
6 Temmuz 2020
207
39

İlaç firmaları Pfizer ve BioNTech'in KOVID-19'a karşı geliştirdiği aşının 3'üncü faz denemelerinin yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklandı.​

Ek olarak dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı bir durumdur.​

Kaynak: Hürriyet.

Ayrıntılar için: Son dakika: Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber! Faz 3 denemesinde yüzde 90 etkili oldu

Son düzenleme:

By_Trol 

Electronics repair special service
Süper Üye
24 Ağustos 2019
2,461
53

İlaç firması için 2020 yılının sonuna kadar 50 milyon, 2021 yılının sonuna kadar ise 1.3 milyar doz Covid-19 aşısı üretmeyi planlıyor. Biz ne zamana dahil oluruz. :alala Yine de umut verici bir haber.

lemon

Bronz Üye
31 Ekim 2020
101
34
Dışarıdan gelene ne kadar güvenilebilir o da ayrı bir tartışma konusu aşı niyetine su veya daha kötü bir şey gönderilirse :alala şüphelenmemek elde değil.
Dolar olmuş 8 lira yurt dışından saman bile alınmaz.
Kendi yerli ve milli Antivirüsümüz aha işte Gripin gibi bir şey çıkaracaklardır. Bakalım takipçisiyiz izliyoruz.

Son düzenleme:

m.menguc 

Bronz Üye
23 Haziran 2018
412
30
Dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı demişsiniz pitbull kardeş de güne merhaba dedik baktık ki dolar, altın geri yükselmiş. Noldu acaba bulunan aşı kayıp mı oldu yere mi döküldü de sadece buna bağlı olarak düşen dolar ve altın geri yükseldi? He.

Domestos 

JaDeD
Süper Üye
3 Temmuz 2018
3,035
47
Dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı demişsiniz pitbull kardeş de güne merhaba dedik baktık ki dolar, altın geri yükselmiş. Noldu acaba bulunan aşı kayıp mı oldu yere mi döküldü de sadece buna bağlı olarak düşen dolar ve altın geri yükseldi? He.
Tamamen katılıyorum. :ok

Hazine talan edilmiş, atılacak adımlara kaynak yok, güç yok, ülkenin yarısı satılmış, kalanını da bu bataktan kurtarmak için satarlarsa sürpriz olmaz. Sonrasında, toprağını satıp da ağlayan ortadoğu cahillerine dönmeyelim...

Değişen bakan adıyla, bulunan aşıyla, icat edilen iha'yla siha"yla bu enkaz ayağa kalkmaz. Çalanlar çaldıklarını yerine koymadan ve hesap vermeden bu işler doğru yöne gitmez.

Pitbull 

Bronz Üye
6 Temmuz 2020
207
39
Almanya ve DSÖ aşı ile alâkalı yaptığı açıklama sonucunda döviz ve altın eski haline dönmeye başladı. DSÖ'den aşı açıklaması: 'Umarım gelecek yılın ortalarına hazır olur'

m.menguc 

Bronz Üye
23 Haziran 2018
412
30
Almanya ve DSÖ aşı ile alâkalı yaptığı açıklama sonucunda döviz ve altın eski haline dönmeye başladı. DSÖ'den aşı açıklaması: 'Umarım gelecek yılın ortalarına hazır olur'
Bu açıklamada ne var ki? Dolar ile altın, aşının bu ay içinde çıkacağını mı tahayyül etmişler? Öyle olmadığını anlayınca geri mi yükselmişler dünden bugüne? Aşı ihtiyacı olan tüm insanlara hemen önümüzdeki yıl içerisinde yetişebilirse bu çok iyi bir haber. Daha da düşmesi lazımdı halbuki. Başka bir şeyler mi oldu ki acaba pitbull kardeş. Kimsenin siyasi görüşü umurumda değil, beni ilgilendirmez ama bu forumda 10-15 yaşında çocuklar yok herkes neyin ne olduğunu görüyor, biliyor.

Pitbull 

Bronz Üye
6 Temmuz 2020
207
39
Bu açıklamada ne var ki? Dolar ile altın, aşının bu ay içinde çıkacağını mı tahayyül etmişler? Öyle olmadığını anlayınca geri mi yükselmişler dünden bugüne? Aşı ihtiyacı olan tüm insanlara hemen önümüzdeki yıl içerisinde yetişebilirse bu çok iyi bir haber. Daha da düşmesi lazımdı halbuki. Başka bir şeyler mi oldu ki acaba pitbull kardeş. Kimsenin siyasi görüşü umurumda değil, beni ilgilendirmez ama bu forumda 10-15 yaşında çocuklar yok herkes neyin ne olduğunu görüyor, biliyor.
Burası ile alakalı bir sorun olsaydı. Yurt dışında altın onsu neden düştü peki? Dolar endeksi de aynı şekilde dün düştü bugün tekrar yükseldi. Yani bu düşüş sadece Türkiye'de olmadı.

Domestos 

JaDeD
Süper Üye
3 Temmuz 2018
3,035
47
Burası ile alakalı bir sorun olsaydı. Yurt dışında altın onsu neden düştü peki? Dolar endeksi de aynı şekilde dün düştü bugün tekrar yükseldi. Yani bu düşüş sadece Türkiye'de olmadı.
Aşı bulunsa da, bulunmasa da ülkenin genel sosyo ekonomik durumu görmezden gelmek tuhaf değil mi?

Ben günlük yaşıyorum
Hep 50 liralık yakıt alıyorum
İha'mız Siha'mız var
Dünya liderimiz var kıskanıyorlar

Tarzında düşünüyorum diyorsanız da saygı duyarım. Ama global gerçekler çok çok farklı.

Pitbull 

Bronz Üye
6 Temmuz 2020
207
39
Aşı bulunsa da, bulunmasa da ülkenin genel sosyo ekonomik durumu görmezden gelmek tuhaf değil mi?

Ben günlük yaşıyorum
Hep 50 liralık yakıt alıyorum
İha'mız Siha'mız var
Dünya liderimiz var kıskanıyorlar

Tarzında düşünüyorum diyorsanız da saygı duyarım. Ama global gerçekler çok çok farklı.
Bu haber zaten global, etkiside global sadece türkiyede değil tüm dünyada döviz ve altın düştü. Siyasi parti düşüncesiyle yapılmış bir haber değildir. Bu şekilde bir haber olsa etkisi sadece türkiyede olur. Yabancı kaynakları, dolar endeksini, yatırım danışmanlarını takip ederek bu kanıya varabilirsiniz. Hem örnek hemde türkçe olmasından dolayı şu linki bırakıyorum. Altın yatırımcısı için 2 önemli anahtar

Domestos 

JaDeD
Süper Üye
3 Temmuz 2018
3,035
47
Bu haber zaten global, etkiside global sadece türkiyede değil tüm dünyada döviz ve altın düştü. Siyasi parti düşüncesiyle yapılmış bir haber değildir. Bu şekilde bir haber olsa etkisi sadece türkiyede olur. Yabancı kaynakları, dolar endeksini, yatırım danışmanlarını takip ederek bu kanıya varabilirsiniz. Hem örnek hemde türkçe olmasından dolayı şu linki bırakıyorum. Altın yatırımcısı için 2 önemli anahtar
Bende diyorum ki,
Aşı bulunsa da bulunmasa da
Maliye Bakanı azledilse, yerine maden mühendisi bakan yapılsa da, birileri işsizlik oranı düştü dese de "bu ülkenin" geldiği nokta saydığım argümanlar ile iyiye gitmez... Üç gün sonra aynı tas aynı hamam devam eder.

Çünkü çaldılar, çalıyorlar hazine boş, ülkeye güven yok ekonomi iflas etmiş, lağım medyası bakanın durumunu yayınlayamıyor bile...

Aşının bulunmuş olması, bütün her şeyi güllük gülistanlık yapacak diyorsan amenna ama öyle bir ihtimal yok diyorum...