Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
5fa93235c9de3d0cdccc2db2.jpg

İlaç firmaları Pfizer ve BioNTech'in KOVID-19'a karşı geliştirdiği aşının 3'üncü faz denemelerinin yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklandı.​

Ek olarak dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı bir durumdur.​

Kaynak: Hürriyet.

Ayrıntılar için:

Son düzenleme:
lemon Çevrimdışı

lemon

Aktif Üye
31 Eki 2020
416
37
Dışarıdan gelene ne kadar güvenilebilir o da ayrı bir tartışma konusu aşı niyetine su veya daha kötü bir şey gönderilirse :alala şüphelenmemek elde değil.
Dolar olmuş 8 lira yurt dışından saman bile alınmaz.
Kendi yerli ve milli Antivirüsümüz aha işte Gripin gibi bir şey çıkaracaklardır. Bakalım takipçisiyiz izliyoruz.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı demişsiniz pitbull kardeş de güne merhaba dedik baktık ki dolar, altın geri yükselmiş. Noldu acaba bulunan aşı kayıp mı oldu yere mi döküldü de sadece buna bağlı olarak düşen dolar ve altın geri yükseldi? He.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Dolar ve altındaki düşüş tamamen bu habere bağlı demişsiniz pitbull kardeş de güne merhaba dedik baktık ki dolar, altın geri yükselmiş. Noldu acaba bulunan aşı kayıp mı oldu yere mi döküldü de sadece buna bağlı olarak düşen dolar ve altın geri yükseldi? He.
Tamamen katılıyorum. :ok

Hazine talan edilmiş, atılacak adımlara kaynak yok, güç yok, ülkenin yarısı satılmış, kalanını da bu bataktan kurtarmak için satarlarsa sürpriz olmaz. Sonrasında, toprağını satıp da ağlayan ortadoğu cahillerine dönmeyelim...

Değişen bakan adıyla, bulunan aşıyla, icat edilen iha'yla siha"yla bu enkaz ayağa kalkmaz. Çalanlar çaldıklarını yerine koymadan ve hesap vermeden bu işler doğru yöne gitmez.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Almanya ve DSÖ aşı ile alâkalı yaptığı açıklama sonucunda döviz ve altın eski haline dönmeye başladı.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Almanya ve DSÖ aşı ile alâkalı yaptığı açıklama sonucunda döviz ve altın eski haline dönmeye başladı.
Bu açıklamada ne var ki? Dolar ile altın, aşının bu ay içinde çıkacağını mı tahayyül etmişler? Öyle olmadığını anlayınca geri mi yükselmişler dünden bugüne? Aşı ihtiyacı olan tüm insanlara hemen önümüzdeki yıl içerisinde yetişebilirse bu çok iyi bir haber. Daha da düşmesi lazımdı halbuki. Başka bir şeyler mi oldu ki acaba pitbull kardeş. Kimsenin siyasi görüşü umurumda değil, beni ilgilendirmez ama bu forumda 10-15 yaşında çocuklar yok herkes neyin ne olduğunu görüyor, biliyor.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Bu açıklamada ne var ki? Dolar ile altın, aşının bu ay içinde çıkacağını mı tahayyül etmişler? Öyle olmadığını anlayınca geri mi yükselmişler dünden bugüne? Aşı ihtiyacı olan tüm insanlara hemen önümüzdeki yıl içerisinde yetişebilirse bu çok iyi bir haber. Daha da düşmesi lazımdı halbuki. Başka bir şeyler mi oldu ki acaba pitbull kardeş. Kimsenin siyasi görüşü umurumda değil, beni ilgilendirmez ama bu forumda 10-15 yaşında çocuklar yok herkes neyin ne olduğunu görüyor, biliyor.
Burası ile alakalı bir sorun olsaydı. Yurt dışında altın onsu neden düştü peki? Dolar endeksi de aynı şekilde dün düştü bugün tekrar yükseldi. Yani bu düşüş sadece Türkiye'de olmadı.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Burası ile alakalı bir sorun olsaydı. Yurt dışında altın onsu neden düştü peki? Dolar endeksi de aynı şekilde dün düştü bugün tekrar yükseldi. Yani bu düşüş sadece Türkiye'de olmadı.
Aşı bulunsa da, bulunmasa da ülkenin genel sosyo ekonomik durumu görmezden gelmek tuhaf değil mi?

Ben günlük yaşıyorum
Hep 50 liralık yakıt alıyorum
İha'mız Siha'mız var
Dünya liderimiz var kıskanıyorlar

Tarzında düşünüyorum diyorsanız da saygı duyarım. Ama global gerçekler çok çok farklı.

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Aşı bulunsa da, bulunmasa da ülkenin genel sosyo ekonomik durumu görmezden gelmek tuhaf değil mi?

Ben günlük yaşıyorum
Hep 50 liralık yakıt alıyorum
İha'mız Siha'mız var
Dünya liderimiz var kıskanıyorlar

Tarzında düşünüyorum diyorsanız da saygı duyarım. Ama global gerçekler çok çok farklı.
Bu haber zaten global, etkiside global sadece türkiyede değil tüm dünyada döviz ve altın düştü. Siyasi parti düşüncesiyle yapılmış bir haber değildir. Bu şekilde bir haber olsa etkisi sadece türkiyede olur. Yabancı kaynakları, dolar endeksini, yatırım danışmanlarını takip ederek bu kanıya varabilirsiniz. Hem örnek hemde türkçe olmasından dolayı şu linki bırakıyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu haber zaten global, etkiside global sadece türkiyede değil tüm dünyada döviz ve altın düştü. Siyasi parti düşüncesiyle yapılmış bir haber değildir. Bu şekilde bir haber olsa etkisi sadece türkiyede olur. Yabancı kaynakları, dolar endeksini, yatırım danışmanlarını takip ederek bu kanıya varabilirsiniz. Hem örnek hemde türkçe olmasından dolayı şu linki bırakıyorum.
Bende diyorum ki,
Aşı bulunsa da bulunmasa da
Maliye Bakanı azledilse, yerine maden mühendisi bakan yapılsa da, birileri işsizlik oranı düştü dese de "bu ülkenin" geldiği nokta saydığım argümanlar ile iyiye gitmez... Üç gün sonra aynı tas aynı hamam devam eder.

Çünkü çaldılar, çalıyorlar hazine boş, ülkeye güven yok ekonomi iflas etmiş, lağım medyası bakanın durumunu yayınlayamıyor bile...

Aşının bulunmuş olması, bütün her şeyi güllük gülistanlık yapacak diyorsan amenna ama öyle bir ihtimal yok diyorum...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri