Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Sevgili tavsiye forumu ailesi.İş yerinde oda arkadaşım 2 gün önce şakayla karışık tat ve koku alamıyorum dedi.Akşam ciddi anlamda hissiyat kaybı olduğundan sabah çalıştığımız üniversite hastanesinde test yaptırdı ve ne yazık ki pozitif çıktı.Her gün beraber yakın temasta olduğumuz için bizde karantinaya alındık evde , sisteme işlendi ve büyük ihtimalle bizde 3 arkadaş daha pozitifiz.Şuanlık belirti yok saatte bir kolonya çekiyorum? .Az öncr aradılar rapor verildi .Belirti olursa arayacakmışım.Allah herkese şifa versin inş.?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
corona vizon hayvanında evrimleşmiş . şu anda geliştirilen aşılar, bu yeni coronaya karşı etkisiz. vizon çiftliklerinde yeni tip virüs bulunan ülke, danimarka'dan sonra sınır komşumuz yunanistan. üstelik bu aşı -70 derecede ve belli bir süre etkin kalabiliyor. kısaca heyecana gerek yok.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Sevgili tavsiye forumu ailesi.İş yerinde oda arkadaşım 2 gün önce şakayla karışık tat ve koku alamıyorum dedi.Akşam ciddi anlamda hissiyat kaybı olduğundan sabah çalıştığımız üniversite hastanesinde test yaptırdı ve ne yazık ki pozitif çıktı.Her gün beraber yakın temasta olduğumuz için bizde karantinaya alındık evde , sisteme işlendi ve büyük ihtimalle bizde 3 arkadaş daha pozitifiz.Şuanlık belirti yok saatte bir kolonya çekiyorum? .Az öncr aradılar rapor verildi .Belirti olursa arayacakmışım.Allah herkese şifa versin inş.?
Mesai arkadaşlarım eşlerine iş yerlerinden bulaşma dolayısı ile karantinada kaldılar, bazıları evinde ilacını içti atlattı bazıları bir şey olmadan tatil yapıp döndü. Çalışan insanlar zaten periyodik sağlık taramasından geçirilen sağlıklı kişiler, siz de gençsiniz karantinayla atlatırsınız başkalarına bulaştırıp vebal altında kalmamış olursunuz inşallah. Bulaş sonucu en erken 4. günden sonra test pozitif çıkıyormuş. Bulaşsa bile üstelik sonunda bağışıklık kazanıp, üstüne plazma bağışlayıp hayat kurtarabilme şansını yakalıyorsunuz.
Allah size ve tüm hastalarımıza acil şifalar versin.

corona vizon hayvanında evrimleşmiş . şu anda geliştirilen aşılar, bu yeni coronaya karşı etkisiz. vizon çiftliklerinde yeni tip virüs bulunan ülke, danimarka'dan sonra sınır komşumuz yunanistan. üstelik bu aşı -70 derecede ve belli bir süre etkin kalabiliyor. kısaca heyecana gerek yok.
Galiba yarasa, vizon, domuz derken zorla ineklere kuzlara sıçrayacak bize doğal et yedirtmeyecekler. Herhalde maliyeti daha az olan suni et yaptılar da satacak pazarı boşaltma derdine düşecekler. Zalimin zulmü varsa garibin Allahı var derler, yazık bu canlılara. Kuş gribi vardı üreticiler çözdü, çözülecekse çözülür. Önce insanların çok azının etkileneceği hayvanlardan başlatmışlar, arkası gelir yakında deniz mahsulleri de bulaştırıyor demeye başlarlar.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
testler ne derece güvenli elon mask bile 4 test yaptırmış 2si pozitif 2 si negatif .gerçekten koronaya yakalanalar hastanede yatmadan iyileşemiyorlar

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
biontec in ürettiği prizer in aşısı canlı aşıymış ve soğuk zincir transfer ve dediğiniz gibi -70 derece gerekliymiş.Haliyle şuan bu aşının transeri ve saklamaya yetecek alt yapı yokmuş.Oluşturulması da oldukça pahalı ve zaman gerektiyormuş.Benim aşılardan umudum yok , bizim rektör göğüs hastalıkları uzmanı adamın konuşmasını dinledim televizyona çıktı.Söz konusu virüsler ise yeryüzünden yok etmek çok zormuş.Uzunca yıllar aramızda olacak dedi.Aşının üzücü tarafı şu kalıcı bağışıklık yaratmıyor.Her sene olmak gerekiyor ki en ufak mutasyonda aşı işlevini kaybediyor revizyon gerekiyormuş.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
çok teşekkürler hocam.İl sağlık müdürlüğü aradı.Kesinlikle evden çıkmayın temasta bulunmayın dediler.test yapılacak mı dedim iyi olduğunu söylediniz belirti olmadığı sürece adresinize filyasyon ekibi gelmeyecek ve test yapılmayacak dediler.Belirti olursa arayın, çalıştığınızı görüyorum rapor istermisiniz dediler evet dedim.

yarın ve pazartesi mesai arkadaşlarım ve biz eşim için çok önemli.Pek kafaya takmamaya gayret ediyoruz.İbo show başlamış aklıma 2008 li yıllar geldi ne kadar da güzel yıllarmış.

IMG-20201114-WA002308d60a6bb9f388f7.jpg
?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Virüsün laboratuvarda yapıldığı aşikar, demek ki yapanlar panzehiri olan aşısınında yaptılar ellerinde tutuyorlar. Ne zaman piyasaya verecekleri şartlar oluştu, yani insanlar istedikleri kıvama dönüştü o zaman piyasaya vereceklerdir. Bize bile onu 'istemedikleri bir şeyi' sen alamazsın vermeyiz demiyorlar mı, aşı da böyle deponda olsa eczaneye yollatmazlar. Yeni sistem kurulana kadar bu iş gider, kimler zarar görüyorsa ve kimler kazanıyorsa ikisi arasında bir hesaplaşma olacak demektir. Galiba olan yine 'mücadelede birkaç oyun kuranların kullandığı devlet dışında' fillerin altındaki ezilen ve ezilecek ulus devletlere ve halklarına olacak. Yeni ABD döneminde yeni oyuncu yöneticiler atanacak yada bazıları yeni sisteme doğru rotalarını çevirmek zorunda olacaklar.
Para bile bir tuşla ışık hızında dünyayı dolaşırken postayla oy kullanmak, postacıya teslim etmek ve posta arabası ile taşımak ve seçimden sonra posta yeni geldi deyip oy saymak, millete hemen önceki seçimden hemen sonra dijital kullanmayın ruslar müdahale etti deyip vatandaşı posta yoluna hazırlamak, daha neler neler bunların olduğu yer dünyada teknolojinin üretilip kullanıldığı dijital çağın ilk yaşandığı örnek ülke... Kendimizin ve komşumuzun halinden başka ne biliyoruz ki, sadece bilmemizi istedikleri kadarını, bilmemizi istedikleri şekilde sunup yönlendiriyorlar.

Bu belgesel tarzı netflix yapımı filmini hafta sonu izlemeniz için şiddetle öneriyorum.

Aynen zaten bir sen akıllıydın değil mi? :slap

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
testler ne derece güvenli elon mask bile 4 test yaptırmış 2si pozitif 2 si negatif .gerçekten koronaya yakalanalar hastanede yatmadan iyileşemiyorlar
Hocam genetik faktörlerde var herkesin etkilenme derecesi farklı oluyor. Enfekte olan herkes korkmalı sayılır çünkü yayabiliyorlar sonuçta hastalığı ama etkilenme derecesi farklı oluyor herkesin. Mesela bazen 90 yaşında insan hiç etkilenmiyor buna karşılık 16-20 yaşında vefat edenler de mevcut. Elon Musk da ne diyor bilmiyorum ama sağlık konusunda dediğine ben güvenmem doğrusu hızlı test kitleri sıkıntılı ama gerçek laboratuvar testinin doğruluğunun %90 üstünde olması lazım. Zaten testin doğduğundan yana bir problem yok, pahalı ve çok zaman alıyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Edit: koronalı olacak düzenleme limitim dolmuş düzeltemiyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mesai arkadaşlarım eşlerine iş yerlerinden bulaşma dolayısı ile karantinada kaldılar, bazıları evinde ilacını içti atlattı bazıları bir şey olmadan tatil yapıp döndü. Çalışan insanlar zaten periyodik sağlık taramasından geçirilen sağlıklı kişiler, siz de gençsiniz karantinayla atlatırsınız başkalarına bulaştırıp vebal altında kalmamış olursunuz inşallah. Bulaş sonucu en erken 4. günden sonra test pozitif çıkıyormuş. Bulaşsa bile üstelik sonunda bağışıklık kazanıp, üstüne plazma bağışlayıp hayat kurtarabilme şansını yakalıyorsunuz.
Allah size ve tüm hastalarımıza acil şifalar versin.

Galiba yarasa, vizon, domuz derken zorla ineklere kuzlara sıçrayacak bize doğal et yedirtmeyecekler. Herhalde maliyeti daha az olan suni et yaptılar da satacak pazarı boşaltma derdine düşecekler. Zalimin zulmü varsa garibin Allahı var derler, yazık bu canlılara. Kuş gribi vardı üreticiler çözdü, çözülecekse çözülür. Önce insanların çok azının etkileneceği hayvanlardan başlatmışlar, arkası gelir yakında deniz mahsulleri de bulaştırıyor demeye başlarlar.
teşekkürler 4. günden sonra pozitif çıktığını bilmiyordum .Açıkcası bize de bulaştı diyorum ama arkadaş 4. gündeyse hafta başından beri oldukça yakın temastayız odada haliyle maske takmıyoruz , ortak kullanım aletlerimiz var vs.vs. ama bize bulaştığını en erken nasıl anlarız acaba?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
teşekkürler 4. günden sonra pozitif çıktığını bilmiyordum .Açıkcası bize de bulaştı diyorum ama arkadaş 4. gündeyse hafta başından beri oldukça yakın temastayız odada haliyle maske takmıyoruz , ortak kullanım aletlerimiz var vs.vs. ama bize bulaştığını en erken nasıl anlarız acaba?
Öncelikle geçmiş olsun meebbe meebbe test ile belli olur ancak zaten pozitif çıkmasından ya hemen önce ya da hemen sonra belirtiler görünür. Tat, koku kaybı ilk belirtilerden. Bir belirti listesini inceleyin onlardan birinin kendinizde olduğunu düşünürseniz test yaptırın yoksa birkaç gün daha bekleyin bence testin pozitif çıkması için zaten kuluçka döneminin bitmesi gerekiyor yani koronanın vücudunuza etki etmesi gerekiyor diye biliyorum. Bu da birkaç gün ile 14 gün arasında değişiyor o yüzden 14 gün karantina var zaten, 14 gün içinde belirti görülmezse sıkıntı yok demek oluyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Öncelikle geçmiş olsun meebbe meebbe test ile belli olur ancak zaten pozitif çıkmasından ya hemen önce ya da hemen sonra belirtiler görünür. Tat, koku kaybı ilk belirtilerden. Bir belirti listesini inceleyin onlardan birinin kendinizde olduğunu düşünürseniz test yaptırın yoksa birkaç gün daha bekleyin bence testin pozitif çıkması için zaten kuluçka döneminin bitmesi gerekiyor yani koronanın vücudunuza etki etmesi gerekiyor diye biliyorum. Bu da birkaç gün ile 14 gün arasında değişiyor o yüzden 14 gün karantina var zaten, 14 gün içinde belirti görülmezse sıkıntı yok demek oluyor.

Hiç belirti göstermeyip atlatanlar varmış umarım bizde öyle oluruz.Demek istediğim arkadaş 4. günde ise ve hafta boyunca berabersek en azından bizde de benzer şekilde belirti gösterir di diye umut ediyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt