Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hiç belirti göstermeyip atlatanlar varmış umarım bizde öyle oluruz.Demek istediğim arkadaş 4. günde ise ve hafta boyunca berabersek en azından bizde de benzer şekilde belirti gösterir di diye umut ediyorum.
Hocam şu sayfayı Google çeviri ile bir çevirip inceleyin test ve semptom olayı ile ilgili. Önümüzdeki birkaç günde netleşir size de bulaşıp bulaşmadığı, İnşallah geçmemiştir.
Link:

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hocam şu sayfayı Google çeviri ile bir çevirip inceleyin test ve semptom olayı ile ilgili. Önümüzdeki birkaç günde netleşir size de bulaşıp bulaşmadığı, İnşallah geçmemiştir.
Link:
arkadaşa az önce filyasyon ekipleri gelmiş yarın kyk ya alınacakmış ne dediyse valilik kararı demişler.Kötü oldu.Salıya kadar diken üstündeyiz diğer arkadaşlarla.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
arkadaşa az önce filyasyon ekipleri gelmiş yarın kyk ya alınacakmış ne dediyse valilik kararı demişler.Kötü oldu.Salıya kadar diken üstündeyiz diğer arkadaşlarla.
Zorunlu karantina uygulanacaktır heralde, tam nasıl işliyor o sistem bilmiyorum. Ama en azından etrafında sağlıkçılar olur, biraz stresli geçse de onun için, hastanelik bir durum olduğunda sağlıkçılar devreye girer. Yurtlara da nöbet yazılıyor diye biliyorum sağlık personeli az da olsa oluyor karantina da olanları kontrol eden.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Aşıyı bulan şirket ile alâkalı geçmişte yaşanan büyük olaylar var. Bu aşı ilk geldiği gibi olanlardan olmayın. Daha ne olduğu belli değil.
Hocam orta da aşı yok daha çıksa bile ne zaman ülkemize girer nasıl satılır, nasıl ulaşılır bu sorular var. Aşının güvenliğini kanıtlamaları gerekiyor daha önce kullanılmamış bir yöntem ile üretilecek. FDA onayı almadan zaten kullanılamaz acil kullanım olayı alındıktan sorna ilk yapılan hastalar ile yan etki problemleri görülecek mi bu belli olur. Aşının ülkemize ulaşmasına çok var kısaca. Aşıların uzun dönem yan etki problemleri genelde pek olmaz ama bu aşı yeni bir konsept o yüzden ne olacağı belli olmaz, önümüzdeki aylarda tablo netleşir diye düşünüyorum, daha yorum yapmak için çok erken.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Zorunlu karantina uygulanacaktır heralde, tam nasıl işliyor o sistem bilmiyorum. Ama en azından etrafında sağlıkçılar olur, biraz stresli geçse de onun için, hastanelik bir durum olduğunda sağlıkçılar devreye girer. Yurtlara da nöbet yazılıyor diye biliyorum sağlık personeli az da olsa oluyor karantina da olanları kontrol eden.
Moral açısından kötü ama hocam.Neticede evde tek eşi varken gerek yoktu bence.

Şimdi bizde eşimle ihtimal çıkardık.Semptom gösterinceye kadar virüs bulaşıcı değil doğru mu biliyorum?Öyleyse

arkadaş cuma akşamı spora gitti orda kaptı gün sonra ilk çarşamba sabahı dedi tat ve koku alamıyorum diye biz şakaya vurduk.Öyleyse bize Çarşamba , Perşembe ve cuma kesin bulaştı.

Ama hafta başında bulaştı ve gerçek anlamda sadece cuma akşamı tat ve koku alamadığı belirtiyor arkadaş , öyleyse biz ucundan da olsa yırttık diyorum kendi kendime?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Moral açısından kötü ama hocam.Neticede evde tek eşi varken gerek yoktu bence.

Şimdi bizde eşimle ihtimal çıkardık.Semptom gösterinceye kadar virüs bulaşıcı değil doğru mu biliyorum?Öyleyse

arkadaş cuma akşamı spora gitti orda kaptı gün sonra ilk çarşamba sabahı dedi tat ve koku alamıyorum diye biz şakaya vurduk.Öyleyse bize Çarşamba , Perşembe ve cuma kesin bulaştı.

Ama hafta başında bulaştı ve gerçek anlamda sadece cuma akşamı tat ve koku alamadığı belirtiyor arkadaş , öyleyse biz ucundan da olsa yırttık diyorum kendi kendime?
Semptom göstermeden önce başlıyor bulaşıcılık maalesef. Semptomlardan 2 gün önce bulaştırma ya başlayabiliyor
hasta olan kişi. Gününü tam net hatırlamıyorum ama semptomlar olmadan da bulaştırabiliyor. Eğer size geçtiğini ve eşinize bulaştırmadığınızı düşünüyorsanız önleminizi alıp ayrı odalarda kalın ve havlu gibi ortak şeyler kullanmayın. Buna ek olarak yemeği de ayrı odalarda yiyebilirsiniz. Belki sizde varsa ona geçmesine engel olursunuz. Bir kaç gün içinde netleşir durum, umarım bulaşmadan atlatmışsınızdır.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Semptom göstermeden önce başlıyor bulaşıcılık maalesef. Semptomlardan 2 gün önce bulaştırma ya başlayabiliyor
hasta olan kişi. Gününü tam net hatırlamıyorum ama semptomlar olmadan da bulaştırabiliyor. Eğer size geçtiğini ve eşinize bulaştırmadığınızı düşünüyorsanız önleminizi alıp ayrı odalarda kalın ve havlu gibi ortak şeyler kullanmayın. Buna ek olarak yemeği de ayrı odalarda yiyebilirsiniz. Belki sizde varsa ona geçmesine engel olursunuz. Bir kaç gün içinde netleşir durum, umarım bulaşmadan atlatmışsınızdır.
hmm ozm kesin bulaştı hocam ,arkadaşla eşlerimizden daha çok saatte görüşüyoruz çay içip sohbet ediyoruz.Artık kyk dan yazarım size haftaya??☹️????

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Sevgili tavsiye forumu ailesi.İş yerinde oda arkadaşım 2 gün önce şakayla karışık tat ve koku alamıyorum dedi.Akşam ciddi anlamda hissiyat kaybı olduğundan sabah çalıştığımız üniversite hastanesinde test yaptırdı ve ne yazık ki pozitif çıktı.Her gün beraber yakın temasta olduğumuz için bizde karantinaya alındık evde , sisteme işlendi ve büyük ihtimalle bizde 3 arkadaş daha pozitifiz.Şuanlık belirti yok saatte bir kolonya çekiyorum? .Az öncr aradılar rapor verildi .Belirti olursa arayacakmışım.Allah herkese şifa versin inş.?
Geçmiş olsun mert.

Geri
Üst Alt