JVC 50'' 127 Ekran 4K BİM Satışı 50VU73T Model Televizyon Hakkında Bilgilendirme

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
ben cep telefonuma kurdum ip tv yi..tv ye yansıtıyorum...tek sıkıntı telefon çok ısınıyor :) lg4 bu arada belki başka bir telde ısınma olmaz...

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
eğer kurulabiliyorsa harika olur..ben kurulamıyor diye biliyorum..bilen arkadaşlar varsa yardımcı olurlar ...

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Uygulamalar içinden SSIPTV veya OTTPLAYER i indiriyosunuz.

Ardından nette ottplayere ve ssiptv ye kanal yüklemeyi aratın. Basit bi işlem sayesınde kanalları yukleyıp izleyebılırsınız

O Çevrimdışı

Omur212

Yeni Üye
17 Eyl 2018
2
41
Merhaba aranıza yeni katıldım herkese selamlar. Ben 2000 tlye jvc 50’inç modelini buldum sıfır kapalı kutu ama phılıps 49pus7503 androıdtv 43pus6503 ve lg50uk6470 arasında kaldım sizce hangisini almam performans anlamından doğru olur. A Ado hocam

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

toraman

Yeni Üye
28 May 2018
17
37
3 aydır kullanıyoruz evde . tv yi yeni gören akraba eş dost aşırı şikayetçi yanda oturanlar :) keşke bi çözümü olsa sürekli renk ayarı yapmaktan bunaldım :) kendim 40 inç lg led monitör tv aldım 1500 liraya onda tv yada film vs izledikten sonra jvc 50 inc bakıyorum arada uçurum fark var :) jvc de ki panel ile lg de ki panel aynı değil tabikide ama malesef atv,show,star,trt1,kanald gibi kanallarında 4k desteği yok . şuan sabrediyorum nekadar daha jvc modeline katlanabilirim bilmiyorum :) jvc 50 tv de en çok arka planda beyaz gün ışığı veya ışıklı sahnelerde ekranın aşırı parlaması soluklaşması düz banıkncada bu proplem ortaya çıkıyor ve derin siyahlarda ekranın tamamen parlaklaşması . lg 40 inc led tv de aynı sorun vardı ama orda siyah renk ayarı diye ayrı bi menü var düşük yapıldığı anda ışıklı sahneler parlamıyor doğal gösteriyor . burda lg den söz etmemin sebebi jvc de en azından detaylı renk ayarları olmuş olsaydı kişi kendine özel ayar yapabilirdi malesef bu yok . 2000 liralık tv den çok beklentimiz yok ama günümüzde birçok model hatta %85 tv lerin ayar menüsü kapsamlı ve geniş jvc de ki ayar gerçekten kısıtlı en azından siyah ve parlak sahneler için extra bi ayar yapılabilirdi . 2. karşılaştığım sorun ise kırmızı olan renklerde mesela atv de haber kanalında alt kısım kırmızı olur yazıların olduğu orda çok belirgin derecede kırmızı rengin solduğunu ve pembemsi bi renk tonu olduğu ortaya çıkıyor . bu sorunun yaızlımsal olduğunu düşünüyorum jvc servis için karşımızda orjinal tv den anlayan bi yetkili malesef yok tv hakkında geniş detaylı bilgiye sahip tek kişi A Ado teşekkürler kendisine :) ayrıca tv de bi eksik daha oyun modu yok . oyun modu birçok tv de mevcut lcd ekranlarda dahi . bukadar kısıtlamaya neden gidilmiş menüde anlamış değilim . hdr desteği var ama gizli . bluetooth var ama ses menüsünde sanırım ayarı :) wi-fi algılaması sorunlu ben pek kullanmıyorum . bu sorunların ve eksiklerin sebebi tv değil üretici de değil yazılımdır . umarım yazılımı geliştirirler aksi takdirde tv yi satacağım . ayrıca A Ado hocam sizden jvc 50 modelinin son sürüm yazılımını rica edebilir miyim .

BlackB Çevrimiçi

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
3 aydır kullanıyoruz evde . tv yi yeni gören akraba eş dost aşırı şikayetçi yanda oturanlar :) keşke bi çözümü olsa sürekli renk ayarı yapmaktan bunaldım :) kendim 40 inç lg led monitör tv aldım 1500 liraya onda tv yada film vs izledikten sonra jvc 50 inc bakıyorum arada uçurum fark var :) jvc de ki panel ile lg de ki panel aynı değil tabikide ama malesef atv,show,star,trt1,kanald gibi kanallarında 4k desteği yok . şuan sabrediyorum nekadar daha jvc modeline katlanabilirim bilmiyorum :) jvc 50 tv de en çok arka planda beyaz gün ışığı veya ışıklı sahnelerde ekranın aşırı parlaması soluklaşması düz banıkncada bu proplem ortaya çıkıyor ve derin siyahlarda ekranın tamamen parlaklaşması . lg 40 inc led tv de aynı sorun vardı ama orda siyah renk ayarı diye ayrı bi menü var düşük yapıldığı anda ışıklı sahneler parlamıyor doğal gösteriyor . burda lg den söz etmemin sebebi jvc de en azından detaylı renk ayarları olmuş olsaydı kişi kendine özel ayar yapabilirdi malesef bu yok . 2000 liralık tv den çok beklentimiz yok ama günümüzde birçok model hatta %85 tv lerin ayar menüsü kapsamlı ve geniş jvc de ki ayar gerçekten kısıtlı en azından siyah ve parlak sahneler için extra bi ayar yapılabilirdi . 2. karşılaştığım sorun ise kırmızı olan renklerde mesela atv de haber kanalında alt kısım kırmızı olur yazıların olduğu orda çok belirgin derecede kırmızı rengin solduğunu ve pembemsi bi renk tonu olduğu ortaya çıkıyor . bu sorunun yaızlımsal olduğunu düşünüyorum jvc servis için karşımızda orjinal tv den anlayan bi yetkili malesef yok tv hakkında geniş detaylı bilgiye sahip tek kişi A Ado teşekkürler kendisine :) ayrıca tv de bi eksik daha oyun modu yok . oyun modu birçok tv de mevcut lcd ekranlarda dahi . bukadar kısıtlamaya neden gidilmiş menüde anlamış değilim . hdr desteği var ama gizli . bluetooth var ama ses menüsünde sanırım ayarı :) wi-fi algılaması sorunlu ben pek kullanmıyorum . bu sorunların ve eksiklerin sebebi tv değil üretici de değil yazılımdır . umarım yazılımı geliştirirler aksi takdirde tv yi satacağım . ayrıca A Ado hocam sizden jvc 50 modelinin son sürüm yazılımını rica edebilir miyim .
Merhaba,
Güncel yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..

Bende A Ado nun tavsiyesi üzerine bu tv'den satın aldım. ama bu tür mesajları okuyunca inanın çok şaşırıyorum, çünkü ben inanılmaz memnunum üründen.. belki önceki kullandığım tv lerin de VA panel olmasından kaynaklanıyor olabilir, alışkanlık olabilir. ilk aldığımda renkleri kendi göz zevkime göre ayarladım ve bir daha hiç değiştirmedim.. en son yukarıda verdiğim güncel yazılımı da yükleyince renk doygunluğu daha da iyi oldu diyebilirim..
Selamlar..

T Çevrimdışı

toraman

Yeni Üye
28 May 2018
17
37
Merhaba,
Güncel yazılımı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..

Bende A Ado nun tavsiyesi üzerine bu tv'den satın aldım. ama bu tür mesajları okuyunca inanın çok şaşırıyorum, çünkü ben inanılmaz memnunum üründen.. belki önceki kullandığım tv lerin de VA panel olmasından kaynaklanıyor olabilir, alışkanlık olabilir. ilk aldığımda renkleri kendi göz zevkime göre ayarladım ve bir daha hiç değiştirmedim.. en son yukarıda verdiğim güncel yazılımı da yükleyince renk doygunluğu daha da iyi oldu diyebilirim..
Selamlar..
Merhaba . diğer tv lere kıyasla arada ki fark bariz ortada . 2000 liraya bi beklentim yok zaten :) şuan 2300 liraya toshiba 49 inch 4k smart tv amazonda satışta ips panel sanırım yenileme hızı bununla aynı ama toshiba kalitesi extra yazılım ile biraz daha artırmış . zaten 4k yayın yada video olsa jvc tam fiyat performans ürünü ama malesef 4k video yada yayını şuan dünyada bile kullanılmadığını gözönüne alırsak hd ve sd yayınları yada videolara göre bu tv sınıfta kalıyor . bide 8k çıktı markalar nasıl bi satış politikası ile satacaklar ise artık 8k yı bilemedim :) dünyadaki birçok insan ve ülkemizdeki birçok insan hd yayınlara lcd ve led tv lere alıştı bu tv ler ips panel ile satışa sunuldu çoğu va panele malesef alışkın değiliz laptoplarda bile ben ips kullandım va+ips karışımı panellerde çok var piyasada telefonlarda dahi . ama va panel malesef alışkın olmayan kişiler için zulüm :) belki harici uydu alıcısı ile kullansak extra görüntü düzeltici var onlarda çünkü ve hdr aktif edebiliyoruz o şekilde daha kaliteli görüntü alabiliriz diye düşünüyorum . yazılım için teşşekür ederim ben bilerek yeni yazılımı kurmamıştım belki yazılım ile de bi alakası olabilir deneyeceğim akşam görüşlerimi paylaşırım tekrardan . ama yandan bakış açısı için panel den dolayı yapabileceğimiz hiçbirşey yoksanıırm . bu tv yi alırken buna dikkat etmeden aldım malesef :/ fiyat gözümü boyadı diyebilirim . internetten satış siteleri de bi taktik geliştirmiş panelin ne olduğunu yazmıyorlar :) 4k smart tv deyip satıyorlar , tv kutusunun üzerinde tüm ayrıntı detayı heryerine yazıyorlar çözünürlüğe varana kadar ama panel hakkında yada bakış açısı hakkında hiçbiri yazmıyor samsung ve lg dışında . mesela samsungda 180 derece bakış açısına sahip dir diye görselli şekilde bilgilendirme mevcut . jvc en azından bunu yapabilirdi :)

N Çevrimdışı

naftalin34 

Aktif Üye
7 Şub 2018
210
52
valla bende çok memnunum..2000 lik tv felan deyip küçümsemeyin..bence 4 5 binliklere taş çıkartır...iyiki almışım bu tv yi..netflix te dizi film izliyorum..ailece belgesel felan izliyoruz renklere hayranım şahsen...@ado hocama ne kadar teşekkür etsem azdır...

C Çevrimdışı

cento

Yeni Üye
29 Tem 2018
3
35
İyi günler arkadaşlar hdr özelliği olmasına rağmen ps4de uncharted oynarken hdr özelliği açılmıyor herhangi bir ayarı var mı TV nin hdr özelliğini aktif etmek için?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt