İnternetimi Netspeed'e Taşıdım (Süreç ve Netspeed Hakkında)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Ayarları nasıl yaptın başkan. Direkt etherneti routere takıp devam mı ettin ? Başka bi ayar yaptın mı modemde falan.
Routerin ethernet girişine mi WAN girişine mi taktın kabloyu F fikoloji
Aynen öyle yaptım ,başka ayar yapmadım. Ama yapılması gerekiyormuş ,deneyip bakacağım artık ☺️ kablolu şekilde router e girdim. Xiaomi nin uygulaması ile ayarlari yaptım.
Şimdi de modemin kablosuzunu kapatacağım fazla yorulmasın,bı kaç düzenleme yapılacakmış

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30

Aynen öyle yaptım ,başka ayar yapmadım. Ama yapılması gerekiyormuş ,deneyip bakacağım artık ☺️ kablolu şekilde router e girdim. Xiaomi nin uygulaması ile ayarlari yaptım.
Şimdi de modemin kablosuzunu kapatacağım fazla yorulmasın,bı kaç düzenleme yapılacakmış
Modemden gelen kabloyu routerin wan girşine mi ethernet girişine mi taktın ? Bir de modemi köprü bridge moduna alıp direk router üzerinden kullanabiliyormuşsun sanırım interneti ben de yakında böyle birşey yapacağım ondan sordum sana. Bu arada modemin hangi model ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Modemden gelen kabloyu routerin wan girşine mi ethernet girişine mi taktın ? Bir de modemi köprü bridge moduna alıp direk router üzerinden kullanabiliyormuşsun sanırım interneti ben de yakında böyle birşey yapacağım ondan sordum sana. Bu arada modemin hangi model ?
bu gün kurulumu sağlıyacağım gerekirse konu açarız. şu anlık lan çıkışından wan girişine bağladım. bridge deneyeceğim, müsait olmadığım için bakamamıştım kalmıştı

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,241
62
Ben de konuyu takipteyim,modem salonda,arka odalarda sinyal ya çok düşüyor,ya da kopuyor.Modemi Türk Telekom'dan 2 yıl önce almıştım,Zyxel VMG3312-B10B modeli.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Ben de konuyu takipteyim,modem salonda,arka odalarda sinyal ya çok düşüyor,ya da kopuyor.Modemi Türk Telekom'dan 2 yıl önce almıştım,Zyxel VMG3312-B10B modeli.
ben zaten çoktandır bu konuda bişeyeler yapmak istiyordum, türkneti arıyordum abi 35 geliyor sana diyordu kabloyu bağlıyorum 40 lara dayanıyordu, kabloyu çıkartıyorum 1 saat sonra aynı 5-10 zor görüyorum geçen trend yolda indirim görünce xiaomi 4a router aldım. 2.4 bandında değerler aynı ama 5g geçince nerede ise internet sağlayıcısının tahüdüt ettiği değerleri kablosuz almaya başladım, tabi uzun dönem sürmedi bu yaklaşık 1 saat bıraktım yer henüz uygun olmayınca topladım, sota müsait olursa akşamleyin tuginin bahsettiği bridge modunu deneyeceğim. uzun kullanımda ne yapacak göreceğiz

T Çevrimdışı

Tugi136 

Aktif Üye
20 Nis 2020
494
30
ben 165 aldım normalde 200 ile 350 arası idi. hatta baktım şimdi yine fiyatlar düşmüş, ben geçen hafa alırken 200 altında yoktu bile, şimdi bir sürü siede 200 altı, doların düşüp stabil gitmesi etkiledi sanırım
Trenyolda 166 lira. Trendyol cüzdana 166 yüklerseniz 20 puan verir. Alışverişi yapar kalan 20 yi hesaba iade istersiniz.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Trenyolda 166 lira. Trendyol cüzdana 166 yüklerseniz 20 puan verir. Alışverişi yapar kalan 20 yi hesaba iade istersiniz.
Ama router de biridge mıdır nedir özelliği yok sanırım. Modemin kablosuzunu kapadım şu anlık öyle kullanıyorum, ilk başta internet hizi cok iyidi şimdi biraz düştü, takip ediyorim belki yoğunluktan dir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt