hangi bulaşık makinesi deterjanı ? jel- tablet- toz ?

hangisi

• Jel

Oy: 11 17.7%
  • Tablet

Oy: 50 80.6%
  • Toz

Oy: 3 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    62
A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Bence hanımlar bu sayfayı çok görmesin. Dedikodumuzu mu yapıyorsunuz derler. Konu kilit, üye ban
Ezgi Mola Cam GIF by TRT

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Ahahah konu hoşuma gitmeğe başladı.

Bundan yıllar evveli eve giyotin tip bulaşık makinası almaya taktıydım. Hatun arıza vermeye kalkınca da vaz geçip tezgah altı modellere yürüdüm. Keşke alsaymışım. (E önce eve 380 almak gerekiyor :sirit) Tabi çalışma şeklini görünce tezgah altı makinayı da istemedi. :kiskis:haha

Ama öyle mi ya; Kabasını al doldur sepete, sen ötekilerin kabasını alana kadar yıkasın bitirsin. 90 derecede al sepeti, sen yeni sepeti yerleştirene kadar çıkanlar kurusun. Elbette öyle matruşka gibi iç içe dizmeler ya da Hayri deterjanları reklamındaki gibi kirloş kirloş koymalar yok.

Olsun dedim, bi dene de şundan alırık...
BOTFISWEES812018121842_mt02-dus-sprey-unitesi-ara-musluklu-tezgaha-monte.jpg

Muhtemelen Bakırköy ya da Manisa için boş oda var mı diye düşünmüştür.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ama asalete bay yaaa...

2c7d56fc97083790eb5f5a8587823455-kucuk.jpg

Son düzenleme:
hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Evet yanlış düşünce ve fazladan su israfı heleki böyle dönemlerde barajlar hep az dolu iken içim ciz ediyor
Elimden geldiğince yönlendirmeye çalışıyorum ama nafile gibi geliyor bazen. bir avuç su ile ne yıkacak o mantığı varken suya yazı yazmak gibi :)

israf olan su . suya karıştan kimyasallar...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bence hanımlar bu sayfayı çok görmesin. Dedikodumuzu mu yapıyorsunuz derler. Konu kilit, üye ban
Ezgi Mola Cam GIF by TRT
yönetici arkadaşlar konuyu sadece baylar görecek sadece ayarlasın :)

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bizim türk kadınları bulaşıkları önce lavobada yıkayıp yağını ve kirini arındırtıktan sonra makineye sıralıyor zaten.
O yüzden çok para verip düdüklenmeye gerek yok.
En ucuz hangisiyse onu alın.
Benim şahsi fikrim bu.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizim evde de genelde kaba pislikler akıtılır ama makinenin ince filtresi yağ ve pislik içinde oluyor. Fakat Pril Gold kullanırken filtre daha temiz oluyordu. Yine Pril gold aldım. Temizlemesi Finish'e göre biraz daha iyi. Finish ve Fairy'nin fiyatları uçmuş:dinle

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bizim evde de genelde kaba pislikler akıtılır ama makinenin ince filtresi yağ ve pislik içinde oluyor. Fakat Pril Gold kullanırken filtre daha temiz oluyordu. Yine Pril gold aldım. Temizlemesi Finish'e göre biraz daha iyi. Finish ve Fairy'nin fiyatları uçmuş:dinle
Ayda bir gibi bir aralıkla ince filtreyi çıkarıp yağ çözücü sprey ile temizliyorum iki ayda bir temizleyici ile makineyi boş çalıştırıyorum... Tavsiye ederim.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Ayda bir gibi bir aralıkla ince filtreyi çıkarıp yağ çözücü sprey ile temizliyorum iki ayda bir temizleyici ile makineyi boş çalıştırıyorum... Tavsiye ederim.
Ayda bir temizleyici yapıyorduk ama filtrenin dediğiniz gibi temizlenmesi lazım. Yerine takılıyken makine temizleyiciler tam temizlemiyor. İnce filtreyi çıkartıp tellerin arasına sıkıştırıyorum makine temizlenirken yağı kiri çıkıyor :)

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Ayda bir temizleyici yapıyorduk ama filtrenin dediğiniz gibi temizlenmesi lazım. Yerine takılıyken makine temizleyiciler tam temizlemiyor. İnce filtreyi çıkartıp tellerin arasına sıkıştırıyorum makine temizlenirken yağı kiri çıkıyor :)
bu benim hiç aklıma gelmemişti :) bir daha temizlediğimde bende filtreyi çıkarıp yukarı koyayım. gayet mantıklı

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bunu ben de düşünmemiştim, teşekkürler... Aslında, filtreyi ayda bir yağ çözücü zımbırtı ile temizleyince, diğer temizleyici ile birlikte makineyi boş çalıştırmaya gerek yok. :hmm

İçinin zaten kirlenme ihtimali yok, önemli olan filtrenin temiz olması.

forza_ksk Çevrimdışı

forza_ksk

Aktif Üye
18 Şub 2018
102
Piyasadaki en kaliteli markalardan 3 büyük marketin kendi ürünlerine kadar hepsini kullanmış biri olarak bim'in ürünlerinden(bulaşık makinesi tuzu, temizleyici sıvı, parlatıcı ve tablet) memnun kaldığımı söyleyebilirim. Makinem Arçelik, makineye attığınız kirlileri hafif sudan geçirmezseniz, aşırı kuru ve kirli tencereyi makineye atarsanız en yüksek ısıda istediğiniz marka ile yıkayın kir leke %100 geçmez. Makinenin filtrelerinin aşırı kirlenmesini istemiyorsanız en azından kağıt havlu ile kirli tabakları filan çöpe sıyırmanız şart. Ayda bir sefer temizleyici sıvı ile makineyi boş çalıştırırsanız uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanırsınız.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
bu benim hiç aklıma gelmemişti :) bir daha temizlediğimde bende filtreyi çıkarıp yukarı koyayım. gayet mantıklı
Bunu ben de düşünmemiştim, teşekkürler... Aslında, filtreyi ayda bir yağ çözücü zımbırtı ile temizleyince, diğer temizleyici ile birlikte makineyi boş çalıştırmaya gerek yok. :hmm

İçinin zaten kirlenme ihtimali yok, önemli olan filtrenin temiz olması.
Ben de sosyal medyada bir sayfada okumuştum. Hemen denedim, işe yarıyor :) Üst sepetin contası bazen yerinden çıkıyordu, filtresiz çalıştırınca pompaya gidip sıkışmış, ses yapınca fark ettim. Bu şekilde çalıştırırken makinenin içinde başka şeyler var mı kontrol etmek lazım.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben de sosyal medyada bir sayfada okumuştum. Hemen denedim, işe yarıyor :) Üst sepetin contası bazen yerinden çıkıyordu, filtresiz çalıştırınca pompaya gidip sıkışmış, ses yapınca fark ettim. Bu şekilde çalıştırırken makinenin içinde başka şeyler var mı kontrol etmek lazım.
Filtreyi temiz tuttuktan sonra, sıvı temizleyiciye gerek kalmıyor aslında... Makinenin içi her seferinde yıkanıyor ve temiz, filtreyi de biz temizliyoruz, filtreden sonrası zaten kirlenmiyor... :hmm

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Filtreyi temiz tuttuktan sonra, sıvı temizleyiciye gerek kalmıyor aslında... Makinenin içi her seferinde yıkanıyor ve temiz, filtreyi de biz temizliyoruz, filtreden sonrası zaten kirlenmiyor... :hmm
temizleyici atmıyorum ben. evde o sırada jel tablet artık hangi deterjan varsa ondan 2 adet atıyorum. filtreyi de içine atarsak onu rahat temizler zaten

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt