hangi bulaşık makinesi deterjanı ? jel- tablet- toz ?

hangisi

• Jel

Oy: 11 17.7%
  • Tablet

Oy: 50 80.6%
  • Toz

Oy: 3 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    62
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Stokladığım deterjanlar arasında Finish toz bulaşık makinesi detarjanını görünce, sertleşir vs diye kullanayım bitsin dedim...

Makinenin doluluk durumuna göre 4-5 çay kaşığı koyuyorum, şaşırtıcı derecede temiz yıkama sağlıyor. Tabletten sonra ya bana öyle geliyor ya fazla koyuyorum ya da tabletler bizim düşündüğümüz gibi mükemmel değiller. :hmm

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Stokladığım deterjanlar arasında Finish toz bulaşık makinesi detarjanını görünce, sertleşir vs diye kullanayım bitsin dedim...

Makinenin doluluk durumuna göre 4-5 çay kaşığı koyuyorum, şaşırtıcı derecede temiz yıkama sağlıyor. Tabletten sonra ya bana öyle geliyor ya fazla koyuyorum ya da tabletler bizim düşündüğümüz gibi mükemmel değiller. :hmm
Aslında bende bir ara denemek istiyorum ama tablet daha pratik geliyor.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35

Gr hesabı yapmak gerek aslında. makinelerin gözlerinde 15-25 diye bölümler var hocam sizin eklediğiniz 15 gr üstüne çıkarsa tablete göre daha iyi sonuç verebilir. 1 tablet kaç gr bilmiyorum 20-25 gr olsa ortalama. yarısı parlatıcı etkisi tuz etkisi kısmına gidiyor. kalanı da deterjan olsa sizin koyduğunuz kadar kalmıyor geriye :)

toz ve jellerin avantajı kirliliğe göre ayarlayabiliyorsunuz. daha ekonomik oluyorlar.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Ben amazondan 200 lira 200 adet fairy platinium plus almıştım ocak ayında. Marketlerde tanesi 1,5-2 lira bandında. Baya iyi. Normal fairyden ve platiniumdan daha iyi. Fİnish kullandım pek beğenmedim ama bunu tavsiye ederim. Uygun denk getirince denenebilir.

Ayrıca eşim önden yıkayıp resmen öyle koyuyor. Ben tam tersi hiç dokunmuyorum. ben dizersem dokunmadan makine yıkıyor o dokunmadan dizerse yıkamıyor :) Önemli olan boşluklara dikkat etmek ve her yere su gelmesini sağlamak. O şekilde ekstra önden yıkamaya gerek kalmıyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Ben amazondan 200 lira 200 adet fairy platinium plus almıştım ocak ayında. Marketlerde tanesi 1,5-2 lira bandında. Baya iyi. Normal fairyden ve platiniumdan daha iyi. Fİnish kullandım pek beğenmedim ama bunu tavsiye ederim. Uygun denk getirince denenebilir.

Ayrıca eşim önden yıkayıp resmen öyle koyuyor. Ben tam tersi hiç dokunmuyorum. ben dizersem dokunmadan makine yıkıyor o dokunmadan dizerse yıkamıyor :) Önemli olan boşluklara dikkat etmek ve her yere su gelmesini sağlamak. O şekilde ekstra önden yıkamaya gerek kalmıyor.
Ön yıkama yoksa, filtreyi üç dört yıkamada bir kontrol edin, çok çabuk kirleniyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Gr hesabı yapmak gerek aslında. makinelerin gözlerinde 15-25 diye bölümler var hocam sizin eklediğiniz 15 gr üstüne çıkarsa tablete göre daha iyi sonuç verebilir. 1 tablet kaç gr bilmiyorum 20-25 gr olsa ortalama. yarısı parlatıcı etkisi tuz etkisi kısmına gidiyor. kalanı da deterjan olsa sizin koyduğunuz kadar kalmıyor geriye :)

toz ve jellerin avantajı kirliliğe göre ayarlayabiliyorsunuz. daha ekonomik oluyorlar.
Makineyi genel olarak "lebaleb" ? çalıştırdığımız için deterjan kutusunu da "lebaleb" dolduruyorum... :krokop

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Ön yıkama yoksa, filtreyi üç dört yıkamada bir kontrol edin, çok çabuk kirleniyor.
Evet temizliyorum. Ayrıca tableti tablet gözüne koymuyorum. İçine direk atıyorum. Videolarda da görmüştüm. Gerçekten daha etkili oluyor. denenebilir bir yöntem. Alt yada üst rafa atabilirsiniz. Tabi aşağıda ki deliğe gelmesin :)

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Filtre gerçekten çok çabuk kirleniyor. Hanım tabletin yanına domestos ekliyordu.Filtre konusunda büyük fayda sağladı ama servis sepetleri korozyona uğratır deyince vazgeçtik.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Filtre gerçekten çok çabuk kirleniyor. Hanım tabletin yanına domestos ekliyordu.Filtre konusunda büyük fayda sağladı ama servis sepetleri korozyona uğratır deyince vazgeçtik.
Korozyonu geçtim hocam 1 damla çamaşır suyunu durulamak için 20 lt yakın su gerekir. şu anki makinelerin hiçbiri o kadar su almıyor bile. direk çamaşır suyu tabak çanakta kalır. arçelik özel bir bulaşık makinesi üretti bunun için. çamaşır su ile hijyen olayı diyelim kısaca. özel bir modu var fazla su alıp duruluyor. + olarak domestos falan da değil klorsuz çamaşır suyu kullanımı ile o da. klorlu olursa o da fayda etmez

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Pril Gold 70 derecede çelik tavadaki yumurta kalıntısını çıkarmamış. Daha önce aldığım çok iyi temizliyordu. Bu ürünlerin temizleme güçlerini düşürüyorlar herhalde. Bu sefer Finish %0 yeşil paket tablet aldım umarım iyi temizliyordur.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Boron jel deterjan edindik ve deneme şansım oldu. eko 50 programında temiz yıkıyor fakat parlaklık vermiyor. reklamlarda ki gibi pasparlak çıksın isteyenleri üzer ama sadece yıkasın deterjan kokusu falan bırakmasın derseniz işinizi görür.

üreticisi şok markette ki mintax markayı üreten saruhan kimya ile aynı

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Finish'in %0 ibaresi ile satılan tableti güzel yıkıyor. Deterjan kokusu da olmuyor. Sadece Migros'ta var sanırım. 22'li paketlerden alıp deneyebilirsiniz.

M Çevrimdışı

maxiimuss

Yeni Üye
21 Ocak 2019
8
32
arkadaşlar konu biraz eski ama ben yine de yazmak istedim. yıllarca finish ve fairy kullandım ama artık kimyasal tablet kullanmayı bıraktım. Son 1 yıla yakındır bitkisel tablet kullandım. Bir kaç marka denedim pek iyi temizlemediler. En son Max Green Clean diye bir markayı denedim fiyatı da diğerlerine göre daha ucuzdu. Arkadaşlar samimi söylüyorum kimyasal gibi temizlik yapabilen tek bitkisel bulaşık tableti bu marka. Hatta şuraya linkini bırakayım siz de bir inceleyin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri