Gebze dediler Almanyada çıktı...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çin de bu arabaları merdiven altı üretime çevirdiler neredeyse bizimkilerde öyle bir anlatıyor ki sanarsın marsa uzay üssü inşa ettiler

Çinden sipariş verilse şimdiye kadar yüzlercesi gelirdi

Göz boyamak devleti soymak vs vs iha üretiminde (akrabalık seviyesini konu dışında tutuyorum teşvikler vs sonuçta elimizde başarılı ve tutarlı bir ürün var bu konu da göz yumabiliriz ) başarılı bir ülke haline gelmişken elektirkli otomobil üretim işini bu kadar sündürmenin devlete ve millete hiç bir faydası yok

Gerçekten otomobil üretilmek isteniyor ise Honda fabrikası devlet bütçesi ile neden satın alınmadı

Hadi bunu da geçtim savunma sanayi için üretim yapan firmalar neden otomobil işine girmiyor

Sorulacak çok soru var ama birçoğuna cevap alamayacağımız kesin
İktidara yakın olma dersleri konu 1.
Sorulara Cevap Vermeyin.

İşin ilginç yanı ne biliyor musun Ramço?

Bu arkadaşlarımız takriben 2 sene içerisinde çok şaşıracaklar.

Neden?

Çünkü biz burada yeni iktidarı da topa tutuyor olacağız da ondan :kop

Doğru doğrudur, Yanlış Yanlıştır bizim için kardeşim, iktidara göre yelken değiştirmeyiz nokta net..

Şimdi diyorlar ki Muhalefeti neden eleştirmiyorsun?

Abi Muhalefet dediğin şey bu ülkede twit atmaktan başka bir şey değil, adamların ne etkisi ne de yetkisi yokken nelerini eleştireyim ben?

Olan yetkilerini de alıp CB ye bağladınız zaten, Belediyeleri dahi şahsım hükumeti yönettiği için nelerini eleştirelim şimdi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Abi senin siyasi bir konuda fikir beyan etmiş olman dahi bu forumda bir devrim :kiskis
Benimki "siyasi fikir" değil ki sevgili adem , baktığında verilen cevapları dahi pek beğenmem siyasi konulardaki,yani onu bile yapmam bilirsin,değil fikir beyanı :ok (diyorum ve susuyorum)

Moderatör tarafında düzenlendi:
deathhand Çevrimdışı

deathhand

Yeni Üye
31 Ara 2019
44
40
Almanya da üretilse ne olur, İtalya'da üretilse ne olur? 10 yıl sonra burada üretilsin gerisi önemli değil. Hükümetin yapması gereken elektrikli ve hibrit araçları teşvik etmek. Yeşil plaka ile Çin bunu çok güzel başardı. Hükümetin yönetimini hiç beğenmiyorum ancak elektrikli araç konusunda destekliyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Almanya da üretilse ne olur, İtalya'da üretilse ne olur? 10 yıl sonra burada üretilsin gerisi önemli değil. Hükümetin yapması gereken elektrikli ve hibrit araçları teşvik etmek. Yeşil plaka ile Çin bunu çok güzel başardı. Hükümetin yönetimini hiç beğenmiyorum ancak elektrikli araç konusunda destekliyorum.
Eyvallah dostum. Ben de böyle fikir beyanlarını seviyor ve destekliyorum.

Bitti arkadaş bu kadar.

Bu kardeşimiz şimdi bu fikri nedeniyle herhangi birisine hesap vermek sorunda mı? Asla değil. :ok

Haa ne olur? Bir başka kardeşimiz gelir mesela ''Öyle diyorsun ama bu araçların x y z ünitelerinde a b c sorunları olacağını söylüyorlar ne diyorsun buna?'' der ve bak on numara istişare olur, fikir alışverişi olur ve buna TARTIŞMA denir.

Peki ülkemizde bilindiği gibi kafa göz yarmak anlamında olmayan bu TARTIŞMA gerçekte ne anlam ifade eder?

Tartışma, karşıdakinin duygu, düşünce ve görüşlerini değiştirmeyi veya yenilemeyi, karşıdakini etkilemeyi amaçlayan bir konuşma biçimidir. Birbirine karşıt düşüncelerin belli kurallar çerçevesinde birbirini çürütmesi amacına dayanır.

Hür iradesi ile KENDİ fikrini paylaşan tüm gönül dostlarına selam olsun ?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
İktidara yakın olma dersleri konu 1.
Sorulara Cevap Vermeyin.

İşin ilginç yanı ne biliyor musun Ramço?

Bu arkadaşlarımız takriben 2 sene içerisinde çok şaşıracaklar.

Neden?

Çünkü biz burada yeni iktidarı da topa tutuyor olacağız da ondan :kop

Doğru doğrudur, Yanlış Yanlıştır bizim için kardeşim, iktidara göre yelken değiştirmeyiz nokta net..

Şimdi diyorlar ki Muhalefeti neden eleştirmiyorsun?

Abi Muhalefet dediğin şey bu ülkede twit atmaktan başka bir şey değil, adamların ne etkisi ne de yetkisi yokken nelerini eleştireyim ben?

Olan yetkilerini de alıp CB ye bağladınız zaten, Belediyeleri dahi şahsım hükumeti yönettiği için nelerini eleştirelim şimdi?

Çok haklısın abi iktidar değişse de biraz da onları gömsek

Bunlara ne dersek yarabbi şükür diyorlar artık kabak tadı verdi hiç eğlenemiyoruz :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok haklısın abi iktidar değişse de biraz da onları gömsek

Bunlara ne dersek yarabbi şükür diyorlar artık kabak tadı verdi hiç eğlenemiyoruz :)
Abi, aklı dimağı yerinde olan insan, işi yapanın iktidar, yaptıranın ise MUHALEFET olduğunu bilir.

Biz daha iyi şeyler olsun ülkemizde diye her daim muhalefet etmeye yani aslında ülkeye hükmetmeye devam etmeliyiz halk olarak :)

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647
hayali araç niye Almanya'dan ithal edilmiş açıklayan olmamış... :P :nanik:haha1:dil:seytan

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
Benim bildiğim kadarıyla ilk 3-5 araç edagdan gelecekti. Sonrası gebzede üretildi. Bilişim Vadisi'nde montaj hattı kuruldu. Bunlar ncap test prototipi olduğu için terzi işi üretiliyor. Fabrika temmuz gibi çalışmaya başlayacak gibi hatırlıyorum.

M Çevrimdışı

maymunkral 

Aktif Üye
30 May 2018
358
41
%99 ihtimalle iptal edilir... seçim masalı...
Bu artık mümkün değil. Yatırım tamamlanmak üzere. Seri üretim hatları kurulumu devam ediyor. Araç euroncap testinden 5 yıldız aldı. Düşük kapasite de olsa üretime başlayacak gibi duruyor. Satılır satılmaz o ayrı. Ama iptal olmaz bu saatten sonra.

F Çevrimdışı

felisleo 

Aktif Üye
15 Kas 2021
97
38
Üretebilsinler de hiç sorun değil nerede denendiği falan.

Yerli kavramı artık çok değişti, tüm hakları sende ise yerlidir. Mercedes mesela %100 alman üretimi mi, değil? Binlerce parçası ithal.

Ben bu gidişle üretilebileceğini de pek sanmıyorum ama bakalım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
İç piyasada satılmayacak dışardan alanda olmaz ölü yatırım seçim oy devşirmeden ileriye gitmeyecek olan iş

Başta iyi niyetli gibi sıradan normal araç olarak lanse edildi sonra elektrikli milyonluk ithal araç görücüye çıktı..

Şimdi yerli araç değinde fiyatı uygun vatandaşın alabileceği bir araç üretirsin Memlekete bir faydası olur..

Hikaye anlatıyorlar sadece vatandaş alamayacak yerli araç yollarda olmayacak 3-5 iktidar yalakası alırsa alır ..

Ne yaptıklarını ne yapacaklarını bilmeden iş yapıyorlar sadece çalmasını iyi biliyorlar tek iyi oldukları yer çalmak...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri