Gebze dediler Almanyada çıktı...

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Konuyu farklı yere çekmeye gerek yok. Ben şuan ki chp iktidarının ufkunu sizlere aktarmak için büst örneğini verdim. Büst ile saray maliyetini karsilastirmak çok mantıksız olur.

Yani şu devirde bile belediye başkanı kurmaylarıni toplayıp ciddi ciddi büst açılışı yapıyorsa bunu artık eleştirin bence.
Bakın büst yapılmasın demiyorum. Ama büst açılışı yapmak nedi, musluk açılışı yapmak nedir arkadaş, bir insan bu kadar mı vizyonsuz olur? İlginç. Eğer bu forumda bununla alakalı konu açılmadiysa veya eleştirisi yapılmadıysa ben bunda art niyet ararım.
Konuyu uzatmayacağım, herkese sonsuz saygım var. Hayırlı bayramlar, iyi forumlar.
İşte konuya kasıtlı bir dar pencereden bakmanın en somut örneği bu.

Eleştirenleri eleştiren bir yazı ile sohbete dahil olup sonra ''Ama o konulara girmeniz çarpıtma olur'' demeniz de mevcut bakış açısının somut bir örneği.

''Belediyelerin paralarına el koymasaydınız da onlar da işlerini yapabilmeye devam etselerdi'' cevabı verilebilecek bir giriş bu.

Sahi, neden muhalif belediyelerin halk yararına adım atmak üzere giriştiği her projenin ya finansman desteğine el koyulur ya da valilikler veya bakanlıklar eli ile olaya müdahale edilir ve sonra da ''muhalif belediyeler iş yapmıyor, sadece büst açıyor'' yaygarası kopartılır bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Otomobil konusuna büst örneği ile girmek konuyu çarpıtmak olmuyor da neden bizim sorduğumuz sorular konu çarpıtmak oluyor?

Neyse, size de mutlu huzurlu bayramlar diliyorum.

Siyasi fikir ayrılıları, insani ortak noktada buluşmamıza hiç bir zaman engel değildir ve olmamalıdır :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Eleştiriler güzel. Ama bu araba hakkında eleştiri yapanların çoğu mevcut iktidar döneminde böyle bir aracın çıkmasını istemeyen kesim. O yüzden ne kadar zayıf bir yön bulurlarsa oradan hücum ediyorlar.
Şimdi yok mok diyenler olacaktır ama o kişilerde bende kendini kandırmasınlar. Bu forumdada ufaktan DH forum ayak sesini duyar gibiyim.

Yinede 21.yüzyılda törenle Atatürk büstü açılışı yapmaktan daha büyük bir proje.
Aynen kanka, EVT S1 yapılırken aklınız nerdeydi?
Sadece hamaset. Binemeyeceğin otomobile seviniyorsun, ne diyeyim.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Aynen kanka, EVT S1 yapılırken aklınız nerdeydi?
Sadece hamaset. Binemeyeceğin otomobile seviniyorsun, ne diyeyim.
Ama dediklerimi anlamamışsinizki. Halen binemeyecegin araba diyorsun...
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bahsettiğiniz Chp belediyesi bir tek büst açıyor ve bunu showa çeviriyorsa haklısınız az bile demişsiniz ama diğer icraatlarının yanında bu ülkenin kurucusuna ait bir büst açıyor ve bunu kutluyorsa o zaman sizin yaptığınız çarpıtmadır. Ben hiç duymadım görmedim tek işi büst açmak olan bir belediye (siyasi görüşü fark etmeksizin). Eğer görseydim duysaydım herhangi bir belediye iş yapmıyor ama büst açıyor, siyasi görüşü fark etmeksizin konu açar yuhalardım. Size bir soru sorununuz büstle mi, Atatürkle mi, yoksa iş yapmayıp show yapan belediyeyle mi?
Sorunum neden Atatürkle olsun? Sorunumu yazdığım mesajda anlamanız gerekiyordu.
Neyse uzun uzadıya yazışmak isterdim ama buna şuan vaktim yok.

İşte konuya kasıtlı bir dar pencereden bakmanın en somut örneği bu.

Eleştirenleri eleştiren bir yazı ile sohbete dahil olup sonra ''Ama o konulara girmeniz çarpıtma olur'' demeniz de mevcut bakış açısının somut bir örneği.

''Belediyelerin paralarına el koymasaydınız da onlar da işlerini yapabilmeye devam etselerdi'' cevabı verilebilecek bir giriş bu.

Sahi, neden muhalif belediyelerin halk yararına adım atmak üzere giriştiği her projenin ya finansman desteğine el koyulur ya da valilikler veya bakanlıklar eli ile olaya müdahale edilir ve sonra da ''muhalif belediyeler iş yapmıyor, sadece büst açıyor'' yaygarası kopartılır bunun mantıklı bir açıklaması var mı?

Otomobil konusuna büst örneği ile girmek konuyu çarpıtmak olmuyor da neden bizim sorduğumuz sorular konu çarpıtmak oluyor?

Neyse, size de mutlu huzurlu bayramlar diliyorum.

Siyasi fikir ayrılıları, insani ortak noktada buluşmamıza hiç bir zaman engel değildir ve olmamalıdır :ok
Kesinlikle engel değil. Ama yazarak ortak noktaya buluşulmuyor. İmkan olsa keşke yüz yüze sohbet edilebilse..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ama dediklerimi anlamamışsinizki. Halen binemeyecegin araba diyorsun...

Sorunum neden Atatürkle olsun? Sorunumu yazdığım mesajda anlamanız gerekiyordu.
Neyse uzun uzadıya yazışmak isterdim ama buna şuan vaktim yok.

Kesinlikle engel değil. Ama yazarak ortak noktaya buluşulmuyor. İmkan olsa keşke yüz yüze sohbet edilebilse..
Keşke. Gerçekten yazarak bir yere kadar . Vücut dili, ses tonlaması vs çok önemli :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
.....
Yinede 21.yüzyılda törenle Atatürk büstü açılışı yapmaktan daha büyük bir proje.
Ne adammış mübarek,verilecek cevabı olmayanların saldıracağı ilk isim nedense Atatürk oluyor,araba ile ne alakası var Atatürk büstünün ,her muhalif de chp'li mi oluyor,sp'li veya iyi partili veya farklı muhalif olamaz mı?
Bu konuda bir daha fikrimi yazmayacağım,yeterince açık yazdım.

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
420
33
Ne adammış mübarek,verilecek cevabı olmayanların saldıracağı ilk isim nedense Atatürk oluyor,araba ile ne alakası var Atatürk büstünün ,her muhalif de chp'li mi oluyor,sp'li veya iyi partili veya farklı muhalif olamaz mı?
Burda kim Atatürke saldırıyor? Kalın font yaptığınız cümleden Atatürke saldırdığımi nerden çıkardın?

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Çin de bu arabaları merdiven altı üretime çevirdiler neredeyse bizimkilerde öyle bir anlatıyor ki sanarsın marsa uzay üssü inşa ettiler

Çinden sipariş verilse şimdiye kadar yüzlercesi gelirdi

Göz boyamak devleti soymak vs vs iha üretiminde (akrabalık seviyesini konu dışında tutuyorum teşvikler vs sonuçta elimizde başarılı ve tutarlı bir ürün var bu konu da göz yumabiliriz ) başarılı bir ülke haline gelmişken elektirkli otomobil üretim işini bu kadar sündürmenin devlete ve millete hiç bir faydası yok

Gerçekten otomobil üretilmek isteniyor ise Honda fabrikası devlet bütçesi ile neden satın alınmadı

Hadi bunu da geçtim savunma sanayi için üretim yapan firmalar neden otomobil işine girmiyor

Sorulacak çok soru var ama birçoğuna cevap alamayacağımız kesin

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Abi senin siyasi bir konuda fikir beyan etmiş olman dahi bu forumda bir devrim :kiskis

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt