FENERBAHÇE

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Evet futbolseverler genelde böyle bakıyor olaya. Ben olabildiğince objektif bakmaya çalışıyorum, illaki benimde şaştığım oluyordur. Siz o pozisyon ve taçtan bahsetmeden 2 penaltıdan bahsedince sizide öyle düşünmüştüm:) Lig rezil, takımlarda rezil, hakemler daha beter. O hoca,başkan gitsin bu gelsinle takımların kalitesi düzelmez malesef. Reform şart! Siyaset uzak duracak. Tff adil ve eşit mesafede olacak her takıma. Tff başkanı siyaset tarafından icazet alan biri değil,dürüstlüğüne inanılan biri olacak. Ütopik dünyam bu şekilde :) Umarım görürüz bu günleri, yoksa o penalt bu faul diye geçer gider yıllar bir arpa boyu yol almaz Türk futbolu.
Siyasetin uzak durması söyleminize sonuna kadar katılıyorum , siyasi iktidar kimi işaret ediyorsa veya siyasi iktidara kim daha yakınsa onlar geliyor Türk futbolunun başına. Futbol hakkında vasıfsız insanlar TFF başına geliyor , kimi tüpçü , kimi inşaatçı , kimi iş adamı v.s , sırf yüzüm eskimesin , gündem de olayım , makamı yani TFF başkanlığının getirdiği avantajları kendi çıkarlarım için kullanayım. Nihat Özdemir Fenerbahçe'li diye demiyorum bunu , çok eminim Fenerbahçe umrunda bile değil. TFF başkanlığını sadece kendi çıkarları uğruna kullanmak ve siyasi iktidarın olası emirlerini yerine getirmek amacıyla orada oturuyor.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Siyasetin uzak durması söyleminize sonuna kadar katılıyorum , siyasi iktidar kimi işaret ediyorsa veya siyasi iktidara kim daha yakınsa onlar geliyor Türk futbolunun başına. Futbol hakkında vasıfsız insanlar TFF başına geliyor , kimi tüpçü , kimi inşaatçı , kimi iş adamı v.s , sırf yüzüm eskimesin , gündem de olayım , makamı yani TFF başkanlığının getirdiği avantajları kendi çıkarlarım için kullanayım. Nihat Özdemir Fenerbahçe'li diye demiyorum bunu , çok eminim Fenerbahçe umrunda bile değil. TFF başkanlığını sadece kendi çıkarları uğruna kullanmak ve siyasi iktidarın olası emirlerini yerine getirmek amacıyla orada oturuyor.
Nihat Özdemir, çok kullanışlı bir figür, geçmişte terör örgütü kullandı, şimdi de bunlar kullanıyor... Kullanılmak onun için sorun değil çünkü, sayamayacağı kadar para kazanıyor... Aslında kullanan elin farkı yok ve kim olduğunun da önemi yok neticeye bakıldığında... Zaten kimse de, kullananlar ile kullanılanları görmüyor, bilmiyor, tartışmıyor, ekranda önüne ne konulursa onunla ilgileniyor.

Bu konuda çok şey yazarım ama, işin iç yüzünü bilmeyen bir iki cahil çıkar saçmalar, yok yere canımı sıkmaya değmez.

:kas

akrep2018 Çevrimiçi

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Nihat Özdemir, çok kullanışlı bir figür, geçmişte terör örgütü kullandı, şimdi de bunlar kullanıyor... Kullanılmak onun için sorun değil çünkü, sayamayacağı kadar para kazanıyor... Aslında kullanan elin farkı yok ve kim olduğunun da önemi yok neticeye bakıldığında... Zaten kimse de, kullananlar ile kullanılanları görmüyor, bilmiyor, tartışmıyor, ekranda önüne ne konulursa onunla ilgileniyor.

:ok:clap2

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Biz bu kafayla gidersek Ferguson, Mourinho, Löw gibi hocalar gelir ve zorla tukaka yaparak yollarız. Ben Erol Hocayı savunmuyorum ama hep mi hocalar kötü. Ali Koç’u çok seviyorum ama başarısız olduğu 100%.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Biz bu kafayla gidersek Ferguson, Mourinho, Löw gibi hocalar gelir ve zorla tukaka yaparak yollarız. Ben Erol Hocayı savunmuyorum ama hep mi hocalar kötü. Ali Koç’u çok seviyorum ama başarısız olduğu 100%.
ali şen vardı, ardından aziz yıldırım. çağı geçmiş eski tip başkan modelleri. ama kulübe faydaları tartışılır. ali koç ise bunların tam aksi. kulübü ekonomik olarak iyi yönetiyor ama futbol takımının hali acayip. keşke kendisine sağlam, mantıklı, futbolu iyi bilen vb. özelliklerde adamlar bulup, yönetime getirse. konsensüs falan yaparlar, iyi işler çıkar.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
ali şen vardı, ardından aziz yıldırım. çağı geçmiş eski tip başkan modelleri. ama kulübe faydaları tartışılır. ali koç ise bunların tam aksi. kulübü ekonomik olarak iyi yönetiyor ama futbol takımının hali acayip. keşke kendisine sağlam, mantıklı, futbolu iyi bilen vb. özelliklerde adamlar bulup, yönetime getirse. konsensüs falan yaparlar, iyi işler çıkar.
Biz kulüp olarak vedaları iyi yapamıyoruz. Ne futbolcusuna ne başkanına. Eski tip başkan modelleri sizin övdüğünüz Ali Koç’tan kat kat başarılıydı. Ekonomik olarak bana şunu açıklarmısınız; İrfan Can’ı alacaktık madem, Mesut’a ne gerek vardı? İyi bir forvet alınabilirdi bu paraya. Şampiyonluk gittiyse bu hamle yüzündendir, bunun sorumlusunun Erol olduğunu sanmıyorum.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
Biz kulüp olarak vedaları iyi yapamıyoruz. Ne futbolcusuna ne başkanına. Eski tip başkan modelleri sizin övdüğünüz Ali Koç’tan kat kat başarılıydı. Ekonomik olarak bana şunu açıklarmısınız; İrfan Can’ı alacaktık madem, Mesut’a ne gerek vardı? İyi bir forvet alınabilirdi bu paraya. Şampiyonluk gittiyse bu hamle yüzündendir, bunun sorumlusunun Erol olduğunu sanmıyorum.
erol'u konudan ayrı tutarsak, sanırım kulübün ne kadar borca batırıldığını, ali koç'un neler verdiğini, yapılandırma vb. işlerle kulübün elini nasıl rahatlattığını hiç duymadınız. başarılı dediğiniz kişiler paraları saça saça , ite kaka şampiyonluk alınca başarılı mı sayılmalı? konu uzun, bence siz önce bir araştırma yapın.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
erol'u konudan ayrı tutarsak, sanırım kulübün ne kadar borca batırıldığını, ali koç'un neler verdiğini, yapılandırma vb. işlerle kulübün elini nasıl rahatlattığını hiç duymadınız. başarılı dediğiniz kişiler paraları saça saça , ite kaka şampiyonluk alınca başarılı mı sayılmalı? konu uzun, bence siz önce bir araştırma yapın.
Fenerbahçe’nin borcu vardı her klüp gibi ama gelirleride vardı. Nasıl ki gelirleri terör örgütü sayesinde gasp edildi sürekli borç büyüdü. Bu borçların büyük bölümünün sebebi bu sebeptendir. Son dönemde gidilemeyen şampiyonlar ligi de tuzu biberidir. Cebinden para koyarak, taraftardan yardım alarak iyi ekonomist olunuyorsa o sizin görüşünüzdür. Benim dünya görüşürümde böyle bir olgu yok, Ali Koç iyi bir yönetici değildir (Aziz Yıldırım yada eski bir Başkan gelsin de istemem).

Dipnot: İte kaka dediğiniz Nisan ayında şampiyonluk yaşadı bu klüp, ite kaka değil her sezon. Keşke şampiyon olunsa da son hafta olunsa.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
20 yılda 6 veya 7 şampiyonluk başarı ise, bu istatistik için Ali Koç'un kredisi çok var daha.

Bu günden, geçmişi değerlendirmek çok kolaydır. Bu camiada sabır ve getirisi istikrar eksik. Erol Bulut gönderilecekse, Aralık ayındaki tökezlemede olmalıydı.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
20 yılda 6 veya 7 şampiyonluk başarı ise, bu istatistik için Ali Koç'un kredisi çok var daha.

Bu günden, geçmişi değerlendirmek çok kolaydır. Bu camiada sabır ve getirisi istikrar eksik. Erol Bulut gönderilecekse, Aralık ayındaki tökezlemede olmalıydı.
Sadece Futbol Klübü şampiyonlukları değil, basketbol klübümüz dünya klübü olarak devralan yönetim onuda maalesef kuruttu (kısa sürede yapılan stadları tesisleşmeyi unutmayalım lütfen). Benim serzenişim zaten tam da bu istikrarsızlık. Çok haklısınız gönderilecekse bu çok önce olmalıydı. Bu yüzden bu yönetim (hoca ve sportif direktör tercihleri) hatalıdır acemidir. Eminim ki (çokta isterim) Löw gelse yarım sezonda onu da yollarız. Volkan Demirel, Selçuk Şahin yedek klübesindeki gereksiz isimler. Belki de Erolu başarız kılan bu etkilerdi bilemiyorum. Umarım iyi ve sürekli bir hoca bulunur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vay arkadaş, son 7-8 mesajı okudum da. Ne karışık mevzularmış bunlar :alala

Futboldan zerre kadar anlamayan birisi olarak, futbolun adil bir oyun olmadığı görüşündeyim günümüz koşullarında. Belki de geçmişte de hep böyleydi bilemiyorum.

Bir defa futbolcu adı altında bu şahıslara bahsi geçen astronomik rakamların ödenmesini benim aklım almıyor zaten.

O zaman ortaya şu sonuç çıkıyor. Parayı veren, Şampiyonluk düdüğünü çalar.

Domestos Domestos un yazısında gördüğüm kadarıyla 20 yılda 6-7 şampiyonluktan bahsediliyor. Zaten zengin 3 takım var, belli ki dönüp dönüp 3-4 senede bir bunlar şampiyopn oluyor. Arada stratejik hataları değerlendirebilen Anadolu takımları çıkarsa ne ala gibi bir şey anladığım kadarıyla.

Keşke takımlara sadece kendi yetiştirdikleri futbolcular ile oynama şartı getirilse, ne güzel olurdu :)

Holosko diye bir futbolcu hatırlıyorum, onu da bir parodiden hatırlıyorum zaten. (Ağzı kötü kokan kız arkadaş parodisi) bu kişilere deli paralar ödeniyor anlamsızca.

Bakıyorum abi takım Beşiktaş, Ama spiker topun dolaştığı isimleri sayarken şöyle oluyor;

Geroge, pasını holoskoya verdi, Holosko topu prekaziye attı, prekazi kafa vuruşu ile maykıla yolladı, maykıl depara kalktı atak yaptı ileride boşta duran musleraya yolladı (Umarım bu isimler futbolcudur) muslera topu safarele bıraktı, safarel sol şut çekti ama top kaleci schumaherde kaldı.

Abi iyi güzel de bu ne biçim Beşiktaş? veya Fenerbahçe veya Galatasaray Trabzonspor Samsunspor vs.

Ulen teknik direktör yabancı, futbolcu yabancı, kaleci yabancı, sonra Ali şen başkan fenerbahçe Şampiyon. :alala

Bu arada birisi bana sorsun lütfen, benim bir futbol konusunda ne işim var? :kiskis

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri