Dolar hakkındaki düşünceleriniz nedir?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Sevgili blaki blaki , Hissetmekle ilgisi yok bunun. Gerçek bu aslında.

Mesela ben yanında durduğumda aptal kalacağım insanlar var, benim yanımda durunca aptal kalacak insanlar da var.

Bu bir tespittir hakaret değil. Hele ki Aziz Nesin'in açıklama yaptığı dönemi de düşünürsek bana göre oldukça doğru bir tespit.

Türk Milleti gerçekten çok vatanseverdir, yardımseverdir, güçlüdür(eskiden),vicdan sahibidir, sinirlidir, gözü karadır vs vs fakat ne yazık ki bahsi geçen oran kapsamında nahsi geçen dönem ve kesinlijle bu gün koşullarında genele oranla zeki değildir. Hele ki artık kesinlikle ahlaklı da değildir.

Başka bir tartışma platformunda dün, pamukkale üniversitesinin ahlaksız rektörünün eşinin adresine teslim olarak açtığı kadro için "Ahlaksızlık" dediğimde beni topa tutanlar, bu gün yök bu atama için soruşturma başlatınca aynı şahıslar EVET DOĞRU KARAR diye yazmaya başladılar :alala

Bir durum karşısında kendi haklı görüşlerimiz doğrultusunda dik durabilmeliyiz bence. Yani çoğunluk öyle söyledi diye söylenen doğru olmak zorunda değil.

Aziz Nesin öyle dedi diye Türk milletinin büyük bölümü aptal olacak da değil elbette lakin Azizi bir kenara bırakıp güzel ülkemize ve toplumda yaşayan insanların hareketlerine, davranışlarına,eğitim düzeyine,insani davranış şekline, ahlaki olgulara bakarak vicdanınıza danışarak söyleyin lütfen, sizce gerçekten aptal değil mi bu insanların büyük bölümü?

Belediye otobüsüne maskesiz binmekte ısrar eden ve uyaran şoförle tartışan mahlukat aptal değilimdir?

Virüs tedbirleri kapsamında içeri sadece bir kişi girebilir diyen, hastane güvenlik görevlisine saldıran şahıs aptal değilimdir?

Aynı hastanede ölen iki aileye ait cenazeleri karıştırıp başka ailelere teslim eden görevli aptal ve iş ahlakı olmayan birisi değilmidir?

Çin de yeniden ortaya çıkan bubonik veba ile ilgili olarak tedavisinin mümkün olduğunu belirten profesöre "nereden biliyorsun?" Diye soran manav kardeşim bu profesörün yanında aptal değilmidir sizce?

Siz de biliyorsunuz bunun gibi abartısız milyon tane örnek verebileceğimizi.

Buradaki Aptal ithamı bir acıdır, çektiğimiz acıdır bu. Yani sizin düşündüğünüz gibi biz elitist bir kesimiz de, avam tabakasını küçümsüyor değiliz. Acı bir gerçeği kabul edebilen ve bunun aksi olması için mücadele eden fakat gerçeği istemeyerek de olsa kabul edenlerdeniz.

Söylemlerim, bir millete hakaret olarak gösterilebilir tabi ki istenirse.

Diliniz ne söylerse söylesin içinizde bir yer aslında haklı olduğumu biliyor, bu gerçekten diliniz kaçsa da vicdanınız kaçamaz.

Dediklerini anlıyorum lakin telaffuzda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum aptal yerine başka cümleler kullanılabilir . Türk toplumu eğitimsizdir türk toplumu cahil kalmıştır toplum gün geçtikçe daha da bozulmaktadır vb şeyler söylenebilir. Durum da bu vaziyettedir zaten o kısımlarda hemfikirim. Sözde müslümanız fakat hırsızlık cinayet yalancılık vb şeyler avrupaya oranla ülkemizde çok daha fazla demek istediğim o ki dediniğiz şeylerin bir çoğu devletin (3-5 adamın) sağladığı imkanlarla toplumun refah seviyesi ile de ilgili bunun gibi onlarca etken var direk aptallıkla ilgisi olmadığını düşünüyorum. Benim bu fikilerin zerre kadar da siyasetle alakalı da değil. Bu konu uzar gider. Sözlerimi şu nasrettin hoca fıkrası ile noktalayım.

Bir gün Nasrettin Hoca`nın evine iki kişi gelmiş.
"Aramızda bir anlaşmazlık çıktı"demişler.
Biri derdini anlatmış, Nasrettin Hoca sen haklısın demiş.
Diğeri de derdini anlatmış. Nasrettin Hoca ona da sen haklısın demiş.
O sırada çayları vermekte olan karısı hocaya sormuş,
"Bu ne biçim şey Hoca! ikisine de haklısın dedin?"
Hoca eşine dönüp :
"hanım sen de haklısın" demiş.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Dediklerini anlıyorum lakin telaffuzda bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum aptal yerine başka cümleler kullanılabilir . Türk toplumu eğitimsizdir türk toplumu cahil kalmıştır toplum gün geçtikçe daha da bozulmaktadır vb şeyler söylenebilir. Durum da bu vaziyettedir zaten o kısımlarda hemfikirim. Sözde müslümanız fakat hırsızlık cinayet yalancılık vb şeyler avrupaya oranla ülkemizde çok daha fazla demek istediğim o ki dediniğiz şeylerin bir çoğu devletin (3-5 adamın) sağladığı imkanlarla toplumun refah seviyesi ile de ilgili bunun gibi onlarca etken var direk aptallıkla ilgisi olmadığını düşünüyorum. Benim bu fikilerin zerre kadar da siyasetle alakalı da değil. Bu konu uzar gider. Sözlerimi şu nasrettin hoca fıkrası ile noktalayım.

Bir gün Nasrettin Hoca`nın evine iki kişi gelmiş.
"Aramızda bir anlaşmazlık çıktı"demişler.
Biri derdini anlatmış, Nasrettin Hoca sen haklısın demiş.
Diğeri de derdini anlatmış. Nasrettin Hoca ona da sen haklısın demiş.
O sırada çayları vermekte olan karısı hocaya sormuş,
"Bu ne biçim şey Hoca! ikisine de haklısın dedin?"
Hoca eşine dönüp :
"hanım sen de haklısın" demiş.
Hassasiyetini anlıyorum kardeşim.

Sen de haklısın :ok

:kiskis

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
55
Hocam en büyük ayrışma nerede bence biliyormusunuz?

Dolar 7,3tl olmuş, mevcut iktidara gönül veren kardeşlerimizden iktidarı eleştiren tek bir çıt dahi çıkmıyor en büyük gerginlik bana göre buradan çıkıyor.

O halde ben de şu cümleyi kurabilirim bu durumda.

Damat ülkeyi batırdı, reyiz sarayda kendi sefasında, ülkede liyakat kalmamış, iktidarın rektörleri arsız utanmaz şekilde ısrarla üst üste karısına kadro açıyor, devletin her kurumu iktidarın tanıdıklarına ihale kaynağı olmuş, tüm bunlara rağmen hiç sesinizin çıkmamasına bir Türk olarak çok şaşırıyorum.

Şimdi sizin bakış açınıza göre siz Türksünüz ve vatanınızı seviyorsunuz, aynı bakış açısına göre iktidarın politikalarını doğru bulmayan bizler neyiz?
2002 den önce damatta yoktu ama kat be kat bu ortamlardan daha kötülerini gördüm ben. ilk 94 senesinde bir gecede dolar yüzde yüz arrttı.fabrika 10000 kişiden 4000 kişiye düştü.Tam 6 tane ekonımik kriz gördüm.İşçi cıkarmaları.Ama her krizde işveren bırak zararı kar açıklıyordu ve ülke bir arpa boyu yol almıyordu.Krizlerinde çoğu suni krizlerdi.Her kriz ülkeyi biraz daha batırdı.Taki 2002 yılına kadar.Onuniçin doğru bulursunuz bulmassınız işverene ters gelen şeyler var ki gitmesini istiyorlar.Çünkü mamaları kesildi.

F Çevrimdışı

filibe

Aktif Üye
26 May 2018
90
58
Tam olarak öyle değil oradaki söylem her ne kadar sizin dediğiniz gibi olsa da bildiğin düpedüz zeka seviyesi geri anlamında söylenmiştir. Ülkenin gerçeklerini göremesi alkış tutması da aynı kapıya çıkar.
Ayrıca türk milleti aptal değildir dediğim için beni akpli zanneden iq seviyesi 300 olan F filibe sesleniyorum. Halk aptal devlet aptal bir siz zekisiniz.
Arkadaşım,omuzlarının üstündeki kafanı ellerinin arasına al ve biraz düşün kendi söylediklerini(bu bir tavsiyedir)
Dünyada en zeki insanlardan biri olarak kabul edilen Albert Einstein (iq160 mış) sormuşlar:
Delilik nedir diye,cevabı-Delilik aynı şeyi tekrar tekrar yapıp farklı sonuç beklemektir
Dünya nasıl yönetiliyor diye sormuşlar,cevabı-Dünyayı ahmaklık,aptallık,salaklık ve açgözlülük yönetir demiş
Dünyada yaşam nasıldır,cevabı ise-Üst sınıf yaşar,orta sınıf şikayet eder ve alt sınıf ise şükreder
İnanç durumu nedir diye,cevabı-Üst sınıf paraya,orta sınıf lidere ve alt sınıf Tanrı^ya tapar demiş
Anlayana......

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
2002 den önce damatta yoktu ama kat be kat bu ortamlardan daha kötülerini gördüm ben. ilk 94 senesinde bir gecede dolar yüzde yüz arrttı.fabrika 10000 kişiden 4000 kişiye düştü.Tam 6 tane ekonımik kriz gördüm.İşçi cıkarmaları.Ama her krizde işveren bırak zararı kar açıklıyordu ve ülke bir arpa boyu yol almıyordu.Krizlerinde çoğu suni krizlerdi.Her kriz ülkeyi biraz daha batırdı.Taki 2002 yılına kadar.Onuniçin doğru bulursunuz bulmassınız işverene ters gelen şeyler var ki gitmesini istiyorlar.Çünkü mamaları kesildi.

Görmek yetmez, okumak da lazım. Doğru yazarlardan. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
İleri derece partici bir yaklaşım ve cevap olmuş.

Defalarca yazdım yine yazayım, ben sizin partinize laf etmiyorum, ben size gündemden bahsediyorum. Bu tabloyu Atatürk yapsın ona da eleştiri yazacak bir karakterim var benim o nedenle ben size mantık sınırları çerçevesinde ne yazarsam yazayım, karşılığında hemen 2002 yani partinizin iktidara geldiği dönemden öncesini örnek göstermenize gerek yok zira binlerce kere 90ları ve dönemin iktidarını da eleştirdik burada. O dönemin lanet olası iktidarı, o dönemin Allahın belaları yüzünden iflas etmişim, bu gün halen ceremesini çekiyorum kalkıp da partizanlık yapacak halim yok.

Ben size basit bir şekilde dolar 7,3tl olmuş iktidarı eleştirebilirmisiniz diyorum, siz bana 2002 den önce de şöyle oldu böyle oldu diyorsunuz.

Basit ve anlaşılır bir soru soruyorum size.

2002 de dolar kaç liraydı?

Reyiz tek reyiz olsun ülke uçacak dediğinizde dolar kaç liraydı?

Reyiz şu an tek başına reyiz, dolar kaç lira?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Defalarca yazdım yine yazayım, ben sizin partinize laf etmiyorum, ben size gündemden bahsediyorum. Bu tabloyu Atatürk yapsın ona da eleştiri yazacak bir karakterim var benim o nedenle ben size mantık sınırları çerçevesinde ne yazarsam yazayım, karşılığında hemen 2002 yani partinizin iktidara geldiği dönemden öncesini örnek göstermenize gerek yok zira binlerce kere 90ları ve dönemin iktidarını da eleştirdik burada. O dönemin lanet olası iktidarı, o dönemin Allahın belaları yüzünden iflas etmişim, bu gün halen ceremesini çekiyorum kalkıp da partizanlık yapacak halim yok.

Ben size basit bir şekilde dolar 7,3tl olmuş iktidarı eleştirebilirmisiniz diyorum, siz bana 2002 den önce de şöyle oldu böyle oldu diyorsunuz.

Sevgili hocam... Lütfen, yorma kendini.

Ülke battığında bu zihniyet "ülkeyi geçmişte onlar da batırdı" diyebilecek kadar kör, sığ, taraftar ve pişkin olacaktır. Bu sebeple tartışmaya, anlatmaya, anlaşılmaya gerek yok.

:saskin

temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
55

Benim partizanlık yaptığım filan yok.Daha önce sol partilerde oy verdik.Şimdiye kadar yaşanmış ekonomik krizlerden bahsediyorum.Siz hala reyis şöyle reyis böyle diyorsunuz.Benim reis takıntım yok
Sizin varsa bilemem.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Dolar ve altin dunya genelinde yukseliste suan ulkemize ozel bi durum değil covid nedeni ile ultra zenginlerin yatirimlarin yönünün degismesi ile alakali bir durum

Altin i tum ulkeler depoluyor suan turkiyede dahil hatta gecen aylarda en cok altin altin alan ulkelerdeniz
Arz talep dengesi diyelim

Dolari bilmiyorumda gr altinda dunya genelinde artis devam edicek gr altinda hedef 670 uzeri yazin kenara?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Dolar ve altin dunya genelinde yukseliste suan ulkemize ozel bi durum değil covid nedeni ile ultra zenginlerin yatirimlarin yönünün degismesi ile alakali bir durum

Altin i tum ulkeler depoluyor suan turkiyede dahil hatta gecen aylarda en cok altin altin alan ulkelerdeniz
Arz talep dengesi diyelim

Dolari bilmiyorumda gr altinda dunya genelinde artis devam edicek gr altinda hedef 670 uzeri yazin kenara?
Dolar endeksi son 5 yılın en düşük seviyesinde çünkü dolar arzı tarihin en yüksek seviyesinde.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
YoRuMsUz

YORUMSUZ.png

Geri
Üst Alt