Dolar hakkındaki düşünceleriniz nedir?

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
Bu arada Reis e laf ettirmem ona göre haa:hihi

Uçur bizi Reis
bazen öyle konuşmalar yapıyor ki,bir anda gaza gelip kendimi başka bir alemde buluveriyorum
zira öyle uçmuşuz ki siz tutmayın gari
valla ne yalan söyliyeyim hep inanasım geliyor be yaw,uçmak güzel bir şey,sonra gerçeklere dönmeyi de
Allah biliyor ya hiç istemiyorum!

Uçur bizi Reis kim turtar seni yaw:ok
İnşaallah türkiye uçacak muhalefetin gürültüsüne rağmen?
çok teşekkürler albanez :clap2 reis ülkemiz güçlü olsun diye çalışırken muhalefet çelme takar.
Muhalefete rağmen iş aş fabrika kurulacak sihamız geliştirilecek 1 tl 1 euro olacak:deli1:deli1:clap:clap:clap:clap

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Sevgili hocam... Lütfen, yorma kendini.

Ülke battığında bu zihniyet "ülkeyi geçmişte onlar da batırdı" diyebilecek kadar kör, sığ, taraftar ve pişkin olacaktır. Bu sebeple tartışmaya, anlatmaya, anlaşılmaya gerek yok.

:saskin
Hocam bu resmen partizanlık bence.

Tartışma dediğin şey temel anlamda istişaredir, fikir alışverişidir, soru sorarsın cevap alırsın, soru sorarlar cevap verirsin çünkü bir saplantın yoktur, çünkü argümanın kuvvetlidir.

Bizim akp li kardeşlerle diyaloğumuz nedense hep böyle ilerliyor.

Abi bu konuda ne düşünüyorsun?
Oooooo sen bir de 90 ları gör

Abi, bu konu diyorum, ne düşünüyorsun?
O da bir şey mi? Sen geçmiş hükumetleri görseydin, yağ yoktu o zamanlar.

Abi seni anlıyorum, ben de geçmiş yönetimlerde haklı oldupunu biliyorum zaten. Şu konu diyorum hani şu konu, ne düşünüyorsun?
Hangi konu?

Peki abi.

Aradan 3 gün geçer başka bir konu açılır ve aynı döngü devam eder.

Ben de diyorum ki hangi partiden olursanız olun burada parti güzellemesi yapmayın objektif olun.

Rektörü eleştiren bir akp li partisine ihanet etmiş mi oluyor?

Rektör ahlaksızın önde gideni bu kadar basit. Reyizleri bile "yok artık, bu kadar da değil yani" diyene kadar kimseden gık çıkmıyor. Biz yanlışa YANLIŞ demek için kimseden icazet almıyoruz zira yanlış yanlıştır arkadaş kim yaparsa yapsın.

Aylin Nazlı Aka denen mahlukun parti meclisine girmesi yanlıştır. Canan Kaftancının yön tayin etmesi yanlıştır, KK nşn halen genel başkan olması yanlıştır. Hdp nin yüzünü millete dönmemesi ve halen mecliste olması yanlıştır, Ahmet Davutoğlunun çıkıp kürsüde dürüstü oynaması yanlıştır zira zamanında yapacaktı ne yapacaktı ise, imamoğlunun deprem ziyareti sonrası kayak tatiline gitmesi veya lansmanı yanlıştır, Fatih Erbakanın Saadet partisi genel binasını haczetmesi yanlıştır.

Tüm bu yukarıdakilerden ve yanlış olduklarından nasıl eminsek ve Allahın kulundan çekinmeden yanlışa yanlış diyebiliyorsak, mevcut iktidarın yanlış politikalarını ELEŞTİREMEMEK de yanlıştır bu kadar net.

Yanlışa yanlış diyemeyen, gelip bu forumda parti güzellemesi yapmasın arkadaş bu kadar basit.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,075
parayı bile göremiyoruz kredi kartından al yatır kredi kartına
Türk lirası , döviz dolar , altın nedir gördüğümüz yok .
gördüğümüz ekmek ve katık .

boş yazılar yaz , ne hoş .
parası olana her şey hoş
düzelmesi için insanların düzelmesi gerekir .

kimse kalıcı değil , biri gider , biri gelir .

sistem aynı
değişen az ,çok ?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Dolar ve altin dunya genelinde yukseliste suan ulkemize ozel bi durum değil covid nedeni ile ultra zenginlerin yatirimlarin yönünün degismesi ile alakali bir durum

Altin i tum ulkeler depoluyor suan turkiyede dahil hatta gecen aylarda en cok altin altin alan ulkelerdeniz
Arz talep dengesi diyelim

Dolari bilmiyorumda gr altinda dunya genelinde artis devam edicek gr altinda hedef 670 uzeri yazin kenara?
bildiğim dolar dünyada değer kazanmıyor. iki, altın almakla övünüyorsun, hangi parayla alınıyor yazmıyorsun. katarlıların ödünç parasıyla alıyor olmayasın? keşke bilgi sahibi olduktan sonra fikir sahibi olmayı deneseniz.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,237
Bir kere bu memleket de "muhalefet" diye bir şey yoktur! kendisine muhalefeti yakıştıran bazı partiler ise
haybeci yaw,bunlar olduğu müddetçe AKP de hayat da gitmez ona göre,zaten neden gitsinler ki hep beraber
uçup gitmişsiz bundan iyisi Şam da Kayısı misali yaw

Sonuç;Reis bizi uçurmaya devam et,yalandan olsa da valla hoşuma gidiyor artık uçmak:hoba1

++
Altın Dolar v.s yaw bunları bir kere adam gibi demokratik ve sosyal devlet+ekonomisi de güçlü ve de
bilinçli kamuoyusu olan hiç bir devlet de insanlar ne altın alıyor nede parasını Dolar/Avro v.s ile değiştiriyor

Altın bizim gibi bir alay gelişmekte olan veya Hindistan gibi acaip fakirlik veya korkunç zenginlerin olduğu
Asya ülkerin de alınıyor! Döviz de öyledir,zaten gelişmişlik endeksine baktığınız zaman örneğin bir ülkede
Döviz alınmıyorsa+Altın da alınmıyorsa=işte medeniyet+zengin devlet+doğru kamuoyu tavrı demektir:ok

Öyle Dolar =1 tl yok Avro da =1 tl olur/oluyor demek yani sallamakla bu işler olmuyor!

Çin/Taiwan/Almanya=dünya da Hazinesi artı veren tek ülke bunlar yaw,diğerlerinin hepsi içeride,biz ise zaten
hayatımız boyunca hep içerideydik,abi bizim işimiz bu içerideyiz yani "müebbetlik" durumu:haha
Müebbet yemişiz ve Af filan da kesinlikle çıkmıyor yaw

Ama farkımız şu bizim;"Uçuyoruz"
abi ne farkeder ki borç yiyen kesesinden yer,bizde borçla morçla her daim uçmaktayız ama

S Çevrimdışı

Serinsu

Aktif Üye
10 Ara 2019
424
46
İstediğine inanmadığım için olabilir mi?
İki lafından birinde Ekrem ismini kullanmadan duramayan sen, ne oldu da foruma geri döndün? :kop
Ekremin yanlışına güzelleme yapacak değilim.ekrem sordumu istanbula 7 milyon ile tablo alacam diye .1000 liralık tabloya verdiği 7 milyonu kendi cebindenmi verdi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ekremin yanlışına güzelleme yapacak değilim.ekrem sordumu istanbula 7 milyon ile tablo alacam diye .1000 liralık tabloya verdiği 7 milyonu kendi cebindenmi verdi.

Kesin 1000 liralıktır.
Allah aşkına Kadir Topbaş dönemi yapılan ihale ve harcamaları bu denli sorguluyor muydun?
Ben inanmıyorum sorguladığına. :hihi
Dün sana Melih Gökçek dedim, Ankapark dedim ona cevap vermemişsin? :coskun
Foruma propaganda yapmaya gelmişsin, bizi kandırıyorsun kendi aklınca burada. :hihi
Yalandan arada 3-5 politik olmayan konuya yorum atıyorsun, verecek cevabın olmadığında eskiden açılmış politik konulara mesaj atıyorsun, yer miyim sence bu oyunlarını? :kiskis

Son düzenleme:
temhem16 Çevrimdışı

temhem16

Aktif Üye
24 Ağu 2018
105
55
Hocam bu resmen partizanlık bence.

Tartışma dediğin şey temel anlamda istişaredir, fikir alışverişidir, soru sorarsın cevap alırsın, soru sorarlar cevap verirsin çünkü bir saplantın yoktur, çünkü argümanın kuvvetlidir.

Bizim akp li kardeşlerle diyaloğumuz nedense hep böyle ilerliyor.

Abi bu konuda ne düşünüyorsun?
Oooooo sen bir de 90 ları gör

Abi, bu konu diyorum, ne düşünüyorsun?
O da bir şey mi? Sen geçmiş hükumetleri görseydin, yağ yoktu o zamanlar.

Abi seni anlıyorum, ben de geçmiş yönetimlerde haklı oldupunu biliyorum zaten. Şu konu diyorum hani şu konu, ne düşünüyorsun?
Hangi konu?

Peki abi.

Aradan 3 gün geçer başka bir konu açılır ve aynı döngü devam eder.

Ben de diyorum ki hangi partiden olursanız olun burada parti güzellemesi yapmayın objektif olun.

Rektörü eleştiren bir akp li partisine ihanet etmiş mi oluyor?

Rektör ahlaksızın önde gideni bu kadar basit. Reyizleri bile "yok artık, bu kadar da değil yani" diyene kadar kimseden gık çıkmıyor. Biz yanlışa YANLIŞ demek için kimseden icazet almıyoruz zira yanlış yanlıştır arkadaş kim yaparsa yapsın.

Aylin Nazlı Aka denen mahlukun parti meclisine girmesi yanlıştır. Canan Kaftancının yön tayin etmesi yanlıştır, KK nşn halen genel başkan olması yanlıştır. Hdp nin yüzünü millete dönmemesi ve halen mecliste olması yanlıştır, Ahmet Davutoğlunun çıkıp kürsüde dürüstü oynaması yanlıştır zira zamanında yapacaktı ne yapacaktı ise, imamoğlunun deprem ziyareti sonrası kayak tatiline gitmesi veya lansmanı yanlıştır, Fatih Erbakanın Saadet partisi genel binasını haczetmesi yanlıştır.

Tüm bu yukarıdakilerden ve yanlış olduklarından nasıl eminsek ve Allahın kulundan çekinmeden yanlışa yanlış diyebiliyorsak, mevcut iktidarın yanlış politikalarını ELEŞTİREMEMEK de yanlıştır bu kadar net.

Yanlışa yanlış diyemeyen, gelip bu forumda parti güzellemesi yapmasın arkadaş bu kadar basit.
[Sayın Adem Helvacı esas sizin yaptığınız partizanlık.devleti hükümeti översen trollük Yanlışlarını eleştirdiğiniz kadar bir de yapılanları görseniz.Dolar dolar diyorsunuzŞöyle söyleyeyim.2018 senesinde doların 10 Tl olacağını öngörenler.Malların fiyatlarını ona göre hesaplayıp zam yapmışlardı.Ama dolar 5.5 6 civarında kalınca nedense yaptıkları zamları geri almadılar.Şimdi diyorsun ki 7.3 olmuş.8 de olur Zaten 2018 de yaptıkları zamların karşılığı bu.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Madem partizanlık yapıyoruz.Silersin üyeliğimizi olup biter kendi fikrinizden olmayan insanlara tahammülünüz yoksa.Üye olurken ona göre olalım.Gerçekten üyeliğimi silin.Böyle bir ortamda olmak istemiyorum.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,237
"Uçuyoruz hep birlikte" demek acaba forum dan şutlanmak sebebi olabilirmi:hmm

Ben Reisi seviyorum yaw,adam tam one-man-show yapıyor ve bu işi de süper yapıyor Allah için:clap2
yemişim diğer AKP lileri zaten onların da alayı haybeci takımı,tek başına Reis yetiyor!

Geri
Üst Alt