Dolar hakkındaki düşünceleriniz nedir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
"Uçuyoruz hep birlikte" demek acaba forum dan şutlanmak sebebi olabilirmi:hmm

Ben Reisi seviyorum yaw,adam tam one-man-show yapıyor ve bu işi de süper yapıyor Allah için:clap2
yemişim diğer AKP lileri zaten onların da alayı haybeci takımı,tek başına Reis yetiyor!
Reis ile derdimiz yok Can abim.

Reisten çok reisçiler ve parti güzellemesi yapan, hep aynı taktik ile sürekli muhalefeti gömmeye çalışıp sorulara cevap vermeyen troller ile sorunumuz var. İlgili hesaplardan birisi değerli bir abimizdi fakat objektif olmak gerektiği konusunda anlaşamadık. Diğeri ise daha önce de kapattığımız hesaplardan birisinin (hatta birkaçının) devamıydı. Bilmemize rağmen sessiz sakin takılsın dedik ama tekdüze Ekrem takıntısı çekilmiyor artık.

Forumda siyaset olsun olacaksa, ama böylesi olmasın bence abicim.

Biz panelleri parçalamaya devam edelim boşver :)

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
"partili cumhurbaşkanlığı sistemi" ile sorunumuz var. neden yok olsun? memlekette parlementer sistem yerine getirilen "partili cumhurbaşkanlığı sistemi" bir acayiplik olarak ülkeye çok büyük zarar veriyor. ne yabancı yatırımcı geliyor, ne adalet, ne demokrasi kaldı. zaten sıcak paralarla , devlet mallarının satılmasıyla işleyen ucube bir ekonomi vardı. şimdi hiç işlemiyor sistem. zarar gören memleket ve vatandaşlar.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
"partili cumhurbaşkanlığı sistemi" ile sorunumuz var. neden yok olsun? memlekette parlementer sistem yerine getirilen "partili cumhurbaşkanlığı sistemi" bir acayiplik olarak ülkeye çok büyük zarar veriyor. ne yabancı yatırımcı geliyor, ne adalet, ne demokrasi kaldı. zaten sıcak paralarla , devlet mallarının satılmasıyla işleyen ucube bir ekonomi vardı. şimdi hiç işlemiyor sistem. zarar gören memleket ve vatandaşlar.

Artık satılacak mal da kalmadı sayılır
"Sıcak Para" ise tam bizim ilacımız dır ve 1983 de başladı ve de devam ediyor,gerçi şu sıralar artık pek devam edemiyor
ve de böyle devam ederse hiç devam edemeyip gelsin şu IMF diyeceğimiz günlere varabiliriz sonun da!

$ 100 Milyar sıcak aranıyor acilen,bundan aşağısı pek kurtarmıyor!
$ 150 Milyar İhracat yaptık dense de bunun yaklaşık %75 i "ithal girdi" dir,hesap ortada ve bunu da düşersen
geriye net temiz $ 37,5 Milyar kalıyor ki bu da çerez parasıdır bu büyüklükteki Türkiye için!

Bana kalsa min.200/250 Milyar Sıcak olması gerekiyor ve uzun vade de siyasi sorun çıkmazsa o zaman Dolar=1,50 TL olur!

Her hafta/ay yeni bir gündem konusu bulunarak bu iş nereye kadar gidecektir,Ayasofya da soğudu gari,yeni bir konu
gelmesi lazım acilen:hmm

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Artık satılacak mal da kalmadı sayılır
"Sıcak Para" ise tam bizim ilacımız dır ve 1983 de başladı ve de devam ediyor,gerçi şu sıralar artık pek devam edemiyor
ve de böyle devam ederse hiç devam edemeyip gelsin şu IMF diyeceğimiz günlere varabiliriz sonun da!

$ 100 Milyar sıcak aranıyor acilen,bundan aşağısı pek kurtarmıyor!
$ 150 Milyar İhracat yaptık dense de bunun yaklaşık %75 i "ithal girdi" dir,hesap ortada ve bunu da düşersen
geriye net temiz $ 37,5 Milyar kalıyor ki bu da çerez parasıdır bu büyüklükteki Türkiye için!

Bana kalsa min.200/250 Milyar Sıcak olması gerekiyor ve uzun vade de siyasi sorun çıkmazsa o zaman Dolar=1,50 TL olur!

Her hafta/ay yeni bir gündem konusu bulunarak bu iş nereye kadar gidecektir,Ayasofya da soğudu gari,yeni bir konu
gelmesi lazım acilen:hmm
Bu zihniyete konu mu yok abicim.

Adam kıçıkırık ekskvt biniyor test ediyor o bile zannedersin marsta su buldu gibi algılanıyor arkadaşlarda.

Sen hiç merak etme abim, reisimiz gündem bulamazsa Meis adasına cami yapıp Yunanlara haddini bildirir yine kahraman olur.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Temsil ettiği makam ile benim bir sorunum yok. Neticede Reis-i Cumhur makamı. O yüzden reis diyoruz yoksa nesine reis diyeceğiz bunun dışında?

Şu an o makamda oturan insan evladının politikaları ile sorunum var o ayrı konu. Onları da her fırsatta dile getiriyoruz zaten.

Neyse, Allahtan Navtex ilan edildi de, yeni gazımız belli oldu. Böylece Can abiye dün yazdığım ''Meis adası'' benzetmesi de yakında gerçek olur sanırım :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Temsil ettiği makam ile benim bir sorunum yok. Neticede Reis-i Cumhur makamı. O yüzden reis diyoruz yoksa nesine reis diyeceğiz bunun dışında?

Şu an o makamda oturan insan evladının politikaları ile sorunum var o ayrı konu. Onları da her fırsatta dile getiriyoruz zaten.

Neyse, Allahtan Navtex ilan edildi de, yeni gazımız belli oldu. Böylece Can abiye dün yazdığım ''Meis adası'' benzetmesi de yakında gerçek olur sanırım :)
Saysam rahatlıkla 10 madde sorunum vardır daha doğrusu doğal olarak sorunludur hacı abi... :cigara

Gerçi yolun sonu görünüyor ama her geçen gün kötüye gidiyor ülke.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
iş olacağına varır sonuçta

Bu "uçmanın" sonunda kötü çakılmak var yaw:hihi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Sakasin sen yada bilgi kibirlisi yada yanlis bilgi sahibi olup yanlis fikir sahibi olanlardansin

Yazilani bile anlamiyorsun bilgiden fikirden bahsediyorsun ben ulkenin durumundanda bahsetmedim

Konusmak icin konusmayin arkadas
Ben altin aldigimizdan ulkelerin altin aldigindan bahsettim altina talebin artigi icin fiyatinin arttigindan bahsettim ovuntu yapmadim

Bildiginde yanlis zaten

Screenshot_2020-08-11-13-08-38-453_com.android.chrome.jpg
buda dxy grafigi yanlis firkirli arkada 2018 den 2020 grafik nasil artmis bos konusmakla olmuyor bu isler

Bidaha anlamadigin isler hakkinda konusmassin umarim

Git arama motorundan dxy grafiginin ne oldugunu ogrenme ezberle ogrenince yanlis yapiyorsun

Türkiye'de eskiden 1 liraydı. Şimdi 7 lira.
Dünyada Dolar 7 kat değer kazandı mı sizce bugüne kadar? :alala

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ekonomi, Altın, Borsa, Bitcoin, Yatırım vs bunlar benim işim değil.

Bildiğim kadarı ile sevgili Aragorn Aragorn sıkı takip ediyor bu işleri.

Bilmediğim konuda ahkam kesmem, yukarıdaki tartışmanın ne olduğunu da anlamadım zira gerçekten bu altın borsa vs işlerinden anlamam.

Bildiğim tek gerçek, halk gerçeğidir.

Ben 2003 yılında kaç lira asgari ücret alıyordum? 318tl
Ben 2003 yılında çeyrek altını kaç liradan alıyordum? 32tl
Ben 2003 yılında 1 asgari ücret ile kaç çeyrek altın alabiliyordum? 318 / 32 = 9,93

Ben bu gün kaç lira asgari ücret alıyorum? 2324tl
Ben bu gün çeyrek altını kaç liradan alıyorum? 749tl
Ben bu gün 1 asgari ücret ile kaç çeyrek altın alabiliyorum? 2324 / 749 = 3,10

Yukarıdaki hesaplamamda bir yanlış var mı?
Bu mantık doğrultusunda gerçekten ekonomimiz iyi durumda mı şu an? :alala

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Bilmediğim konuda ahkam kesmem, yukarıdaki tartışmanın ne olduğunu da anlamadım zira gerçekten bu altın borsa vs işlerinden anlamam.

Ben 2003 yılında 1 asgari ücret ile kaç çeyrek altın alabiliyordum? 318 / 32 = 9,93

Hesap açık birşey eklemeye gerek yok Ustacım

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Hayınsın... :hihi

Serindalga Çevrimdışı

Serindalga 

Aktif Üye
28 Ara 2019
100
37
Valla ne dolar alacak para var nede altın...insanlara çalışacak fabrikalar lazım üretim lazım..tütüne yasak getirdiler..ne güzel sigara fabrikalarımız vardı..tekelimiz vardı..dolar altın yükselse ne olcak üretim ve iş olmadıktan sonra zengin adama koymaz dolar 10 da 15 de olsa alır

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Siyasete girmezsek
Siyaset bize girer
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Valla ne dolar alacak para var nede altın...insanlara çalışacak fabrikalar lazım üretim lazım..tütüne yasak getirdiler..ne güzel sigara fabrikalarımız vardı..tekelimiz vardı..dolar altın yükselse ne olcak üretim ve iş olmadıktan sonra zengin adama koymaz dolar 10 da 15 de olsa alır

Alkol fabrikaları da cok iyi bir istihdam alanıdır.
Ama maalesef ideolojiler ugruna açılmıyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cumhuriyeti ve kazanımlarını ikinci defa yeniden kurmak/çalışmak zorunda kalacağız sanırım. Babalarımıza, dedelerimize zamanında çok iş düşmüş, Yakındır, takribi 3 sene içerisinde bize de büyük iş düşecek.

Geri
Üst Alt