Buzdolabı Tavsiyesi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Bu iş biraz şans işi.Benim Altus 2 kere motor yedi.Yerken de , özellikle garanti süresinin dolmasını bekledi ama.
Arçelik grubu buzdolabı alırken kompresörün pars yada Türk Elektrik TEE olmamasına dikkat etmek gerekiyor.Nedense bu iki markanın kompresör leri pek dayanıklı değilmiş.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
şimdiye kadar 3 tane buzdolabı aldım hiç kompresör markasına bakmak aklıma gelmedi.
Hehe ? hoş gerçi isteseniz de çoğu zaman bakamazsınız. Çoğu modelin artık arkası kapalı.Birde bunlarda tv ler gibi artık birden fazla markadan tedarik edebiliyorlar.Yani aynı modelin birinde başka marka diğerinde de başka marka çıkabilir.Biraz şansa kalmış işiniz.Ama her zaman 10 yıl kompresör garantisi verilen modelleri almaya çalışın.Kompresör markasına güvenmeseler zaten vermezler bu garantiyi.Genelde danfoss , acc ,embraco gibi iyi markalar kullanırlar.Ama çinli markalarda artık iyi diyor üstatlar.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Arçelik grubu buzdolabı alırken kompresörün pars yada Türk Elektrik TEE olmamasına dikkat etmek gerekiyor.Nedense bu iki markanın kompresör leri pek dayanıklı değilmiş.

şimdiye kadar 3 tane buzdolabı aldım hiç kompresör markasına bakmak aklıma gelmedi.

Hehe ? hoş gerçi isteseniz de çoğu zaman bakamazsınız. Çoğu modelin artık arkası kapalı.Birde bunlarda tv ler gibi artık birden fazla markadan tedarik edebiliyorlar.Yani aynı modelin birinde başka marka diğerinde de başka marka çıkabilir.Biraz şansa kalmış işiniz.Ama her zaman 10 yıl kompresör garantisi verilen modelleri almaya çalışın.Kompresör markasına güvenmeseler zaten vermezler bu garantiyi.Genelde danfoss , acc ,embraco gibi iyi markalar kullanırlar.Ama çinli markalarda artık iyi diyor üstatlar.
Mübarek,neden o zaman "dikkat etmeli" diyorsun,bakamayacağımız motora :haha

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
benimde bosch buzdolabı kompresörü gitti garanti bittikten sonra
şaşıracak bir şey yok boschta eski bosch değil türkiyede üretime başladıktan sonra kalitesi iyicene düştü türk markalarından farkı kalmadı.eskiden bütün evin küçük ev aletleri ve beyaz eşyaları boschtu artık ise tek bir ürününü bile almıyorum.

E Çevrimdışı

erdem215 

Aktif Üye
3 Eki 2018
103
37
Profilo BD2156w2vn modelini (jiexperia kompresör) 2 yıla yakındır sorunsuz kullanıyorum ancak cihazın ön kapağında ölçülen en düşük ses yazdıkları gibi 43 db zaman zaman daha da yükselebiliyor kompresör ve fan tam hızda yiyecekleri soğuturken cihazın arka kısımında ölçülen ses 59 db e çıkıyor.

Şimdi profilo bd2043wfnn modelini alsam o da aynı yüksek sesli, komşularda gördüğüm arçelik beko no frostlar daha sessiz sitesinden baktığımda bekolar için 40-41 db yazmakta bir iki dessibel için bu kadar ses farkeder mi ?

asıl gürültüyü bsh grubu dolaplarda yapan hava dağıtıcı motorun fanının çelik (metal) tarzı bir malzemeden yapılmış olması bekolarda bu fan plastik ve haliyle epeyce sessiz.

Ancak koç grubu tee denilen dandik sorunlu motoru kullanıyor, profilo da ise jiexperia kompresör mevcut , sessiz dolap olsun diye beko al komresör sıkıntılı , kompressör iyi olsun dersen dolap gürültülü, samsung lg gibi markalara hiç bakmıyorum şayet bu dolap dağın başında ücra bir yerde kullanılacak olası bir arızada yakın servis yok , ancak koç bsh ve vestel grubu servisleri gelip bakabilirler.

Şimdi tee kompresörü bile bile arçelik beko almak mı yoksa gürültüyü bilip profilo bosch almak mı ? gelde çık işin içinden.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,238
62
Ben nerdeyse 9 yıla yakın Bosch nofrost buzdolabı kullanıyorum,(şeytan kulağına kurşun)herhangi bir sorun yaşamadım,ses sorunu dahil.İnşallah bundan sonra da uzun süre yaşamam.Elektrikli ve elektronik aletler,eşyalar biraz da şans işi,hele de günümüzde.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
beyaz eşya şans işi fakat bosch buzdolabının bana yaşattığı bir sürü sorunlar nedeniyle bosch markasından soğudum .

A Çevrimdışı

aykutasil

Yeni Üye
27 Ağu 2021
2
46
Buzdolabı tavsiyesi istiyorum eni 70 cm ve 500+ litre olsa iyi olur. Fiyat performans ürünlerinden birkaç tavsiye verirmisiniz

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri