Buzdolabı Tavsiyesi

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Diyotlu rölelerde,sol tarafa + sağ tarafa - gelmeli diye söyledi.Acaba fişi prize ters mi taksam.Ondan olur mu bilemiyorum.Gönderdiğiniz videodaki ses olabilir mi bilemiyorum.Belki içten geldiği için ben çakıl sesine benzetmiş olabilirim.Böyleyse durum bu durumda röle de hata mı var demek?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Diyotlu rölelerde,sol tarafa + sağ tarafa - gelmeli diye söyledi.Acaba fişi prize ters mi taksam.Ondan olur mu bilemiyorum.Gönderdiğiniz videodaki ses olabilir mi bilemiyorum.Belki içten geldiği için ben çakıl sesine benzetmiş olabilirim.Böyleyse durum bu durumda röle de hata mı var demek?
Ancak dediğim gibi,çalışmaya başladığından itibaren gelmiyor bu ses,belli bir ısınmadan sonra başlıyor.İkinci videonuzdaki ses çok cılız ona pek uymaz sanırım.

Salih445 Çevrimdışı

Salih445 

Süper Üye
21 Mar 2021
593
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ancak dediğim gibi,çalışmaya başladığından itibaren gelmiyor bu ses,belli bir ısınmadan sonra başlıyor.İkinci videonuzdaki ses çok cılız ona pek uymaz sanırım.
Hocam diyotla filan kafanızı yormayın, fişi ters takınca da değişen hiçbir şey olmaz, her farklı model rölenin kendine özgü sesi olur, buzdolabı konusunda çok bilgiye sahip değilim ama dediğim gibi röle sesi bu şekildedir, röle sesi ile sizin anlattığınız çakıl sesi çok benzerdir, videoları kulaklık ile dinlemediyseniz bir de o şekilde dinlemenizi öneririm.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Hocam diyotla filan kafanızı yormayın, fişi ters takınca da değişen hiçbir şey olmaz, her farklı model rölenin kendine özgü sesi olur, buzdolabı konusunda çok bilgiye sahip değilim ama dediğim gibi röle sesi bu şekildedir, röle sesi ile sizin anlattığınız çakıl sesi çok benzerdir, videoları kulaklık ile dinlemediyseniz bir de o şekilde dinlemenizi öneririm.
Evet değişen bir şey olmadı fişin yönünü değiştirince de.:) Teşekkürler Salih Bey.
Şimdi eğer bu röle sesi ise,bu kadar belirgin çıkması normal mi değil mi sorunu kaldı kafamda.

0 Çevrimdışı

01mrt42 

Yeni Üye
26 Şub 2018
20
Herkese merhaba,
Buzdolabı araştırması yapıyorum, var olan dolap 450 litre ve 10 yıldır bizimle artık yeterli gelmiyor.
600 litre üzerinde bir dolap almayı düşünüyorum, araştırıyorum ama açıkçası kafama yatan bir dolap bulamadım.
Bir de enerji sınıflarında farklı bir standart mı geldi anlam veremedim neredeyse A+ dolap yok piyasada önce vardı ama.

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Herkese merhaba,
Buzdolabı araştırması yapıyorum, var olan dolap 450 litre ve 10 yıldır bizimle artık yeterli gelmiyor.
600 litre üzerinde bir dolap almayı düşünüyorum, araştırıyorum ama açıkçası kafama yatan bir dolap bulamadım.
Bir de enerji sınıflarında farklı bir standart mı geldi anlam veremedim neredeyse A+ dolap yok piyasada önce vardı ama.
Evet, A++ nın enerji sınıfı artık F sınıf gibi olmuş.Ve sanırım inverter motorlu oluyorlar artık.

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Merhaba. ufak bir buzdolabına ihtiyacım var. 250 -300 lt civarı. kullanıp önerebilecek var mı ? bimde keysmart vardı bir ara şimdi sitesinde çıkmıyor. a101 de Seg var iyimidir bilemedim. başka önerilere de açığım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba. ufak bir buzdolabına ihtiyacım var. 250 -300 lt civarı. kullanıp önerebilecek var mı ? bimde keysmart vardı bir ara şimdi sitesinde çıkmıyor. a101 de Seg var iyimidir bilemedim. başka önerilere de açığım
Bugunlerde adem hocam bı video yayınlamıştı her ne kadar derin dondurucu da olsa dolapla aynı mantık bı kere izle, ardından bu tarz cihazlar için her zaman ilave garantiyi söylüyorum.
Bir dolabı alıp 10 sene kullanırım artık kalmadı, malzeme kalitesi çok düşük, uyguna alın ilave Garanti yaptırın. 2 yıl cihaz +4 fonksiyonel Garanti ile 6 yıl arkana bakma.
Öteki türlü fazla para ile aldığın cihaz 3-5 sene içinde kaçak, kompresör arızası gibi durumlar veriyor.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bugunlerde adem hocam bı video yayınlamıştı her ne kadar derin dondurucu da olsa dolapla aynı mantık bı kere izle, ardından bu tarz cihazlar için her zaman ilave garantiyi söylüyorum.
Bir dolabı alıp 10 sene kullanırım artık kalmadı, malzeme kalitesi çok düşük, uyguna alın ilave Garanti yaptırın. 2 yıl cihaz +4 fonksiyonel Garanti ile 6 yıl arkana bakma.
Öteki türlü fazla para ile aldığın cihaz 3-5 sene içinde kaçak, kompresör arızası gibi durumlar veriyor.

çok kullanmayacağız yılda ortalama 4 ay falan. dediğiniz gibi ek garanti şart zaten. firmalarda çok ilginç bu boyutlarda çok seçenek yok. hatta nerdeyse yok gibi birşey.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
çok kullanmayacağız yılda ortalama 4 ay falan. dediğiniz gibi ek garanti şart zaten. firmalarda çok ilginç bu boyutlarda çok seçenek yok. hatta nerdeyse yok gibi birşey.
Olan modellerde neredeyse 1 buzdolabı parası hocam.
Elektrik tüketimi açısından da 2 kapılı bir buzdolabına yetişecek neredeyse mini buzdolapları.

İllaki küçük buzdolabı şart değilse Regal yada vestelin çok küçük hacimli 2 kapılı buzdolapları var.

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Olan modellerde neredeyse 1 buzdolabı parası hocam.
Elektrik tüketimi açısından da 2 kapılı bir buzdolabına yetişecek neredeyse mini buzdolapları.

İllaki küçük buzdolabı şart değilse Regal yada vestelin çok küçük hacimli 2 kapılı buzdolapları var.
zaten o tarz birşey alıcaz mecburen. bunların birini seçerim gibi. Altus baktım. mübarek spotcular ana markaya pahalıya veriyorlar :)

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Arkadaşlar,burada bir süre Altus(A enerji sınıfı) ve Vestel NFK kombi buzdolabı muhabbeti yaptım hatırlarsınız.Sonunda Vestel NFK 48001 ( F enerji sınıfı ) kombi buzdolabını almıştım. Eski yıllara ait ve son iki fatura günlük tüketim değerlerini paylaşmak istiyorum.

2018-2019-2020 son 3 yılın günlük ortalama tüketim:......7.555 kwh/gün............( 10 küsur yıldır Altus çalışıyordu.)
2021 günlük ortalama tüketim:.....................................................4,400 kwh/gün............( 3 fatura dönemi ev boş.Sadece Altus buzdolabı çalışıyordu.)
2021 Nis-May dönemi 33 günlük fatura ortalama:...............4.600 kwh/gün.............(Evdeyiz,19 günü Altus,14günü Vestel 48001 çalışıyordu.)
2021 May-Haz dönemi 29 günlük fatura ortalama:............. 2.802 kwh/gün.............(Evdeyiz,Vestel 48001 çalışıyordu.)

Bu verileri görünce açıkcası içim ferahladı.Çünkü hep içimde bir şüphe vardı, acaba kayda değer bir tüketim tasarrufu sağlayabilir mi, yoksa boş yere, değmeyecek bir tasarruf için para mı harcamış olacağız diye.

Daha önce bahsettiğim çıkçık sesi de kesildi,servis çağırdım çünkü,arkadaş birşeyler bağladı plastik kelepçe ile.Sonra gitti.Usta gelince yapmadı çıkçık.:( Bir de, benim kurulumumdan farklı üç beş santim daha fazla yanaştırdı arka duvara sadece.Artık o çıkçık sesi zemin dengesizliğinden oluşan bir kasılma sonucumuydu bilemiyorum.

Makinayı oldukça beğendim.Soğutması,dondurması yerinde.Eko moda ayarladı servis,yaz kış böyle dursun dedi.
Ses konusu ise daha da hoşuma gitti.Gündüz gözüne mutfaktayken bile duyulmuyor,çalışıyor mu diye dikkat kesilmeniz lazım.
Bu boy buzdolabı ihtiyacı olanlara kesinlikle tavsiye ederim.
Tek kötü yanı,soğutucu kapağını açmak için az birşey eğilmek gerekiyor.Uzun boylular için bu sıkıntı verebilir zamanla.Ya da vakumlu bir kulp kapağa yapıştırabilir miyim bilemiyorum.

K Çevrimdışı

kocausta 

Yeni Üye
18 Eyl 2020
8
64
Arçelik "pro smart inverter" serisinden uzak durun.
Sıcaklık derecesi ayarlanmıyor, alıp başını gidiyor ve sabahleyin soğutucu bölüm 2C civarına düşüyor (ayar 8C'de iken).
Ve haliyle de akıldışı elektrik tüketimi yapıyor.
İki kişinin yaşadığı evde, mutfak ortamı 20-25C arası, ayar derecesi 8C, 31 günlük tüketim 84 kWs. Yani katalog değerinin 3 misli gibi
Katalog değeri herhalde önerilen 4C ayarlı kullanımdır bir de.

"Değişim mi istersiniz ürün iadesi mi" demişlerdi, değişim yaptıydık, ama mayıs ayında fatura yüksek gelince şüphelenip ölçü aleti koydum prize, ve üstteki tüketimi görünce iade etmeye karar verdim.

Şimdi de çamura yatmaya çalışıyorlar, galiba biraz uğraşacağız.

IMG_20210712_225037.jpg
IMG_20210712_225047.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt