Buzdolabı Tavsiyesi

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
Tavsiyeler bölümüne baktımda Buzdolabı tavsiyeleri bölümü yok.

F/P olarak aşağıdaki Buzdolaplarından hangisini önerirsiniz. ?
En önemli kriter En uygun fiyat en uzun ömür.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Tavsiyeler bölümüne baktımda Buzdolabı tavsiyeleri bölümü yok.

F/P olarak aşağıdaki Buzdolaplarından hangisini önerirsiniz. ?
En önemli kriter En uygun fiyat en uzun ömür.

Kardeşim Bu listeye göre 5201

Liste dışı olarak ARÇELİK güvencesinde ALTUS dolapları incelemeni tavsiye ederim zira aslında ayne REGAL VESTEL mantığında olduğu gibi kullanılan materyal aynı olmasına rağmen isim farkı nedeniyle daha ekonomik satış yaptıkları bir gerçek.

Bir öneri, HOTPOİNT markasından, soğutucu gurubundan uzak durmak gerekir diye düşünüyorum.

Ben önünde yazan markadan ziyade kullandıkları kompresör olarak baktığım için değrlendirmelerimi de bu doğrultuda yapıyorum :ok

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
A Ado öneri için teşekkür ederim. aslında marka bağımsız olarak max 1.500 Seviyelerinde F/P
bir buzdolabı önerisi isteyecektim.

Evde Arçelik 5237 NMI Model buzdolabı var. zamanında vestelde Buzdolabı+Çam.Makinesi + Bulaşık makinesi 2.000 TL ye
satılırken kaliteli olsun çabuk bozulmasın diye 2.500 TL ye bunu almıştık.
Ama aldığımız günden beri sürekli sorun çıkartıyor. hemen her sene 1 kez servis çağırmışlığımız var.
Kompresör Termostat , gibi birçok parça değiştirdik nafile. üst düzeyde şikayet ettik ama dolabı değiştirmediler.
yine arızalı bir soğutmuyor bir donduruyor su akıtıp duruyor. yine termostat gitti herhalde. 7-8 ay önce servise değiştirtmiştik oysa...

Nitekim artık o kadar çok para vermek istemiyorum. Nede olsa bozulacaksa bozuluyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado öneri için teşekkür ederim. aslında marka bağımsız olarak max 1.500 Seviyelerinde F/P
bir buzdolabı önerisi isteyecektim.

Evde Arçelik 5237 NMI Model buzdolabı var. zamanında vestelde Buzdolabı+Çam.Makinesi + Bulaşık makinesi 2.000 TL ye
satılırken kaliteli olsun çabuk bozulmasın diye 2.500 TL ye bunu almıştık.
Ama aldığımız günden beri sürekli sorun çıkartıyor. hemen her sene 1 kez servis çağırmışlığımız var.
Kompresör Termostat , gibi birçok parça değiştirdik nafile. üst düzeyde şikayet ettik ama dolabı değiştirmediler.
yine arızalı bir soğutmuyor bir donduruyor su akıtıp duruyor. yine termostat gitti herhalde. 7-8 ay önce servise değiştirtmiştik oysa...

Nitekim artık o kadar çok para vermek istemiyorum. Nede olsa bozulacaksa bozuluyor.

İşte sürekli savunduğum, günümüz beyaz eşya - elektronik - klima tüketim mantığı bu zaten değerli kardeşim. İşini görecek seviyede, Ekonomik ve mümkün olduğunca uzun garantili, daha da önemlisi ise arkasında muhatap bulabileceğiniz bir firmaya ait ürün olmalı. Bütün bunlara rağmen sorun yaşanıyorsa Horoz kesmeli :kiskis

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
İşte sürekli savunduğum, günümüz beyaz eşya - elektronik - klima tüketim mantığı bu zaten değerli kardeşim. İşini görecek seviyede, Ekonomik ve mümkün olduğunca uzun garantili, daha da önemlisi ise arkasında muhatap bulabileceğiniz bir firmaya ait ürün olmalı. Bütün bunlara rağmen sorun yaşanıyorsa Horoz kesmeli :kiskis

Evet. Tüm bunların neticesinde hangi buzdolabını alıyoruz ? :mutlu

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
bende kaliteli diye bocsh buzdolabı almıştım garantisi bitince kompresörü bozuldu değiştirdiler.daha sonra göstergeleri bozuldu(dijital) değiştirdiler.daha sonra alttan su akıtmaya başladı en sonundada tgamamen soğutmamaya başladı.dolapı 5 yıl kullandım 2 yıl sorunsuz çalıştı ondan sonra yukarda bahsettiğim arızaları sırayla yaptı.bende artık yaptırmadım hurdacıya verdim.yani kaliteli diye aldık ama hiç memnun kalmadım.boch ın adı kalmış tadı bitmiş.(tabi garanti bittiği için bunların hepsini parayla yaptılar buzdolabı parası bunada kaçırdım)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Koreliden Vazgecmem Samsung Diyorum
5 Yildir Kullaniyorum
1 Defa Defrost Reziztansi Ariza Verdi
2 Gunde Gelip Yaptilar

Bunda Birazda Isten Almak Var
Adam Diyorum Cihaz Defrosta Girmiyor
Telefonda Beyefendi Dolabi Bosaltip Temizleyin Sonra Fisi Takip Kullanin
Diyecek Kadar Ileri Gidebiliyorlar :hihi

Gecen Sene Kayin Babanin Arcelik Buzdolabi Boldu 3 Yillik Buzdolabi Sogutmuyor
Dolap Dondurucu Bolumleri Tektek Olcum
Evet Sorun Var
Zaten Kompresorun Surekli Calismasinda
Anlasiliyor
Denk Getiremedim 3 Defa Servis Gelip Gitmis
Kayinbabaya Normal Demisler
4. Defa Ariza Kaydi Olusturduk
Bu Sefer Onlarin Kafasina Gore Degilde Benim Evde Gune Denk Getirdim

Gelen Servise Kök Sokturdum
Pasa Pasa Beraber Soktuk Buzdolabini
Buzdolabi Fan Motorunun Kanatlari Kirik :haha

Neyse Isin Ozu Gidip Kanat Getirdiler
Problem Cozuldu

Serviscilik Anlayisi Abi Normal Demek Olmamali.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
bende kaliteli diye bocsh buzdolabı almıştım garantisi bitince kompresörü bozuldu değiştirdiler.daha sonra göstergeleri bozuldu(dijital) değiştirdiler.daha sonra alttan su akıtmaya başladı en sonundada tgamamen soğutmamaya başladı.dolapı 5 yıl kullandım 2 yıl sorunsuz çalıştı ondan sonra yukarda bahsettiğim arızaları sırayla yaptı.bende artık yaptırmadım hurdacıya verdim.yani kaliteli diye aldık ama hiç memnun kalmadım.boch ın adı kalmış tadı bitmiş.(tabi garanti bittiği için bunların hepsini parayla yaptılar buzdolabı parası bunada kaçırdım)

Kardeşim çok anlatıyoruz bunları. Önde yazan markalara değil, içinde kullanılan malzeme ve mühendisliğe, malının arkasında durup durmadıklarına bakmak gerekiyor artık.

Ana markalara da para vermeye gerek yok bence, ARÇELİK yerine ALTUS, VESTEL yerine REGAL, BOSCH yerine PROFİLO almak lazım zira aynı mal aynı kalite aynı mühendislik aynı hizmet ama daha ucuza alırsınız :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Koreliden Vazgecmem Samsung Diyorum
5 Yildir Kullaniyorum
1 Defa Defrost Reziztansi Ariza Verdi
2 Gunde Gelip Yaptilar

Bunda Birazda Isten Almak Var
Adam Diyorum Cihaz Defrosta Girmiyor
Telefonda Beyefendi Dolabi Bosaltip Temizleyin Sonra Fisi Takip Kullanin
Diyecek Kadar Ileri Gidebiliyorlar :hihi

Gecen Sene Kayin Babanin Arcelik Buzdolabi Boldu 3 Yillik Buzdolabi Sogutmuyor
Dolap Dondurucu Bolumleri Tektek Olcum
Evet Sorun Var
Zaten Kompresorun Surekli Calismasinda
Anlasiliyor
Denk Getiremedim 3 Defa Servis Gelip Gitmis
Kayinbabaya Normal Demisler
4. Defa Ariza Kaydi Olusturduk
Bu Sefer Onlarin Kafasina Gore Degilde Benim Evde Gune Denk Getirdim

Gelen Servise Kök Sokturdum
Pasa Pasa Beraber Soktuk Buzdolabini
Buzdolabi Fan Motorunun Kanatlari Kirik :haha

Neyse Isin Ozu Gidip Kanat Getirdiler
Problem Cozuldu

Serviscilik Anlayisi Abi Normal Demek Olmamali.

Kurumlar başka, Servisler başka alem kardeşim.

Her işin ucu PARA. Paradan haber versin kurumlar bak servis hizmeti nasıl veriliyor görsünler.

Ancak 100TL ye klima taktırtan zihniyetin de müşteriyi 10 numara memnun edecek hizmet beklemesi yanlış.

Biz bu forumda servisleri yerden yere vururuz bilirsin ancak adamların da haklı oldukları en az 1000 konu bulurum bilirsin. :ok

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
Kardeşim çok anlatıyoruz bunları. Önde yazan markalara değil, içinde kullanılan malzeme ve mühendisliğe, malının arkasında durup durmadıklarına bakmak gerekiyor artık.

Ana markalara da para vermeye gerek yok bence, ARÇELİK yerine ALTUS, VESTEL yerine REGAL, BOSCH yerine PROFİLO almak lazım zira aynı mal aynı kalite aynı mühendislik aynı hizmet ama daha ucuza alırsınız :ok
hocam o zaman bu forumu bilmiyordum maalesef gene marka aldım beko .forumdan öğrendiğim bilgiler o zaman olsaydı inanın o kadar para vermem profilo-altus-regal alır geçerdim.

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
5201 CAN dır :yeah

EDİT: Aynı fiyata SAMSUNG veriyorlarsa o daha da CAN dır :kiskis

Aynı fiyata değil ama yakın fiyatlara var. Bir ara 10 yıl kompresör garantisi veriyorlardı galiba.
Biz ara gözüme takılmıştı çift soğutma sistemi falan yazıyordu.
Ama bunlarda kapı yönü değişmiyor galiba :hmm

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Aynı fiyata değil ama yakın fiyatlara var. Bir ara 10 yıl kompresör garantisi veriyorlardı galiba.
Biz ara gözüme takılmıştı çifr soğutma sistemi falan yazıyordu.
Ama bunlarda kapı yönü değişmiyor galiba :hmm

Hmmm benim incelediğimde menteşelere bakmıştım kapı yönü değişiyordu. 10 Yıl kompresör de devam ediyor olması lazım bayideki arkadaşı arayıp teyit ederim bilgiyi.

Ayrıca sanıyorum REGAL de 7 yıl kompresör garantisi veriyordu. (Yanlış hatırlamıyorsam)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt