Buzdolabı Tavsiyesi

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Profilo BD2156w2vn modelini (jiexperia kompresör) 2 yıla yakındır sorunsuz kullanıyorum ancak cihazın ön kapağında ölçülen en düşük ses yazdıkları gibi 43 db zaman zaman daha da yükselebiliyor kompresör ve fan tam hızda yiyecekleri soğuturken cihazın arka kısımında ölçülen ses 59 db e çıkıyor.

Şimdi profilo bd2043wfnn modelini alsam o da aynı yüksek sesli, komşularda gördüğüm arçelik beko no frostlar daha sessiz sitesinden baktığımda bekolar için 40-41 db yazmakta bir iki dessibel için bu kadar ses farkeder mi ?

asıl gürültüyü bsh grubu dolaplarda yapan hava dağıtıcı motorun fanının çelik (metal) tarzı bir malzemeden yapılmış olması bekolarda bu fan plastik ve haliyle epeyce sessiz.

Ancak koç grubu tee denilen dandik sorunlu motoru kullanıyor, profilo da ise jiexperia kompresör mevcut , sessiz dolap olsun diye beko al komresör sıkıntılı , kompressör iyi olsun dersen dolap gürültülü, samsung lg gibi markalara hiç bakmıyorum şayet bu dolap dağın başında ücra bir yerde kullanılacak olası bir arızada yakın servis yok , ancak koç bsh ve vestel grubu servisleri gelip bakabilirler.

Şimdi tee kompresörü bile bile arçelik beko almak mı yoksa gürültüyü bilip profilo bosch almak mı ? gelde çık işin içinden.
Arçelik 570505 EB model buzdolabı kullanıyorum. Kompresör markası Donper. Oldukça sessiz çalışıyor. Alalı 3 yıl oldu sonradan üretilenlerde TEE mi kullandılar acaba? Almak isterseniz teşhirdeki dolapların arkasına da bakın, bayinin biri bize arkalarını da göstermişti. Bazı Altus dondurucularda GMCC kompresör kullanıldığını da gördüm.

K Çevrimdışı

kocausta 

Yeni Üye
18 Eyl 2020
8
64
Arçelik "pro smart inverter" serisinden uzak durun.
Sıcaklık derecesi ayarlanmıyor, alıp başını gidiyor ve sabahleyin soğutucu bölüm 2C civarına düşüyor (ayar 8C'de iken).
Ve haliyle de akıldışı elektrik tüketimi yapıyor.
İki kişinin yaşadığı evde, mutfak ortamı 20-25C arası, ayar derecesi 8C, 31 günlük tüketim 84 kWs. Yani katalog değerinin 3 misli gibi
Katalog değeri herhalde önerilen 4C ayarlı kullanımdır bir de.

"Değişim mi istersiniz ürün iadesi mi" demişlerdi, değişim yaptıydık, ama mayıs ayında fatura yüksek gelince şüphelenip ölçü aleti koydum prize, ve üstteki tüketimi görünce iade etmeye karar verdim.

Şimdi de çamura yatmaya çalışıyorlar, galiba biraz uğraşacağız.

IMG_20210712_225037.jpg
IMG_20210712_225047.jpg
Neredeyse 2 aylık sinir harbi sonunda Arçelik yola geldi.
Tekrar ölçü cihazı (wattmetre) konup 4 günde 10 küsur kWs tükettiği tekrar belgelendi, ve bölge müdürlüğünü gün aşırı ekşi sözlük vasıtasıyla rahatsız ettikten sonra geçen hafta ürün bedeli iadesine karar verdiler, bugün de dolabı teslim aldılar.
Herhalde artık parayı yollamayı da uzatmazlar.

"Pandemi nedeniyle bölge teknik müdürlüklerinde personel eksikliği varmış ta, bu nedenle işlemler ağır yürüyormuş... "falan filan.
Ama ekşi'den dürtmedikçe hiçbir hareket olmuyordu, ve her dürtüşte yarım saat içinde geri dönülüyordu, hem de laf olsun diye değil, aramadan önce konuyu iyice okuyorlardı ki, önce işlemlerin uzun sürmesi nedeniyle özür dilenerek lafa giriliyordu.

Daha da, (özellikle Balıkesir bölgesinde) Arçelik grubundan hiçbirşey almam, alacak olanı da uyarırım.
Birazdan biraz fazla uğraşacaksınız gibi :)
Evet usta, 2 ay kadar uğraştık, ama sonuç aldık.

bu45cc17ffaf02106d.jpg

Pano011c77ec572d847e44.jpg

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ogundemir

Yeni Üye
10 Kas 2021
11
44
Lowfrost elektrik tüketmi ve olası elektrik kesintisinde daha uzun süre muhafaza ettiği için ilk tercih sebebim fakat piyasasa epey az sayıda bulunuyor no frosta göre, low frostta ısrar etmek mantıklı mı emin olamadım. Mevcutta kullandığım profilo 8 yıldır bende ve low frost hiçbir sıkıntısı yok. Sadece küçük ve yine profile 500 litrelik bakıyorum

B Çevrimdışı

barisasut34

Yeni Üye
19 Şub 2022
3
30
Merhaba,

Özellikle siyah/antrasit istiyoruz beko ve arçelik son 6 ayda zam üzerine zam yaptığı için vazgeçtik yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum varsa diğer model tavsiyelerinize açıgım

Buzdolabı -vestel nf52001 s

hakkında bilgi alabilirmiyiz alınabilir mi ?
Tesekkürler

S Çevrimdışı

SONKULLANICI

Aktif Üye
16 Nis 2019
234
64
Merhaba,

Özellikle siyah/antrasit istiyoruz beko ve arçelik son 6 ayda zam üzerine zam yaptığı için vazgeçtik yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum varsa diğer model tavsiyelerinize açıgım

Buzdolabı -vestel nf52001 s

hakkında bilgi alabilirmiyiz alınabilir mi ?
Tesekkürler
Vestel Nfk 48001 aldık yaklaşık bir yıl önce.Çok memnunuz.Hem enerji tüketimi hem sessizliği hem hızlı soğutması.Hacmi sizin için yeterliyse tavsiye ederim.

P Çevrimdışı

Poyrazz 

Yasaklı Üye
20 Mar 2022
25
48
Merhaba arkadaşlar.
Kombi tipi geniş hacimli bir buzdolabı ihtiyacımız var ama bilemedim. Siemens Bosch eski kalitede üretmiyor fikrindeyim. Ama ihtiyacımı görecek bir tek bu ürün var gibi. Siz ne dersiniz, yorumlarınız ne olur?

S Çevrimdışı

SmilingArtichoke

Aktif Üye
25 Ağu 2021
131
Merhaba arkadaşlar.
Kombi tipi geniş hacimli bir buzdolabı ihtiyacımız var ama bilemedim. Siemens Bosch eski kalitede üretmiyor fikrindeyim. Ama ihtiyacımı görecek bir tek bu ürün var gibi. Siz ne dersiniz, yorumlarınız ne olur?

Hocam karar vermeden önce Adem hocamın yenilerde yayınladığı aşağıda linkini biraktigim videoya bakmanizda yararı var.
Bilhassa 15.10 dk'daki kompresör kısmına baksanız iyi olur.

Ayrıca ekleyiyim. Ben yedek parça ücretleri ve servisinin Arçelik grubuna gore karşılaştırıldın da kötü ve pahalı olması nedeniyle önermiyorum.
Arcelik,Beko, Grundig, Altus'dan herhangi birisi daha iyidir Bosch'a göre.
Eğer linkini attığınız Bosch makina da karar verdiyseniz aynısı olan ama daha ucuz Profilo'nun da bir buzdolabı vardır muhtemelen. Ona da bir göz ativerin.

Servis dışında tamiri zor bir alet.O yüzden (oluyorsa) ek garantiyi şiddetle öneriyorum.

Karar vermesi zordur. Kolay Gelsin. ?

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

eleceng

Yeni Üye
2 Eki 2021
2
38
Selamlar herkese yeni evlenecek birisi olarak buzdolabı için samsung’un RL4323RBAWW ve RB50RS334WW modelleri arasında kaldım. Bugün medimarkt’taki danışman arkadaş RB50RS334WW modelinin Türkiye’de üretildiği dolayısıyla RL4323RBAWW modeline göre daha geniş bir model olmasına rağmen fiyatının daha uygun olduğunu söyledi. Doğru bir bilgi midir sizce? Eğer doğru bilgi ise Bosch-Siemens grubundaki gibi yerli üretimlerde kalite düşüklüğü yaşanıyor mu bilen varsa bilgilendirirse çok sevinirim. son olarak da RB50RS334WW modelinin gürültülü çalıştığına dair çokça şikayet eden kullanıcılar olmuş. bu konuda da tecrübesi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
26
Buzdolabı konusunda ben Vesteli beğeniyorum. Arçelik grubunun bir sürü gövde sorunu şikayeti var internette öyle sağlam da değil bence yani 2 yerli markada aynı düzeyde gibi geliyor bana.

Vestel uygun fiyata bulunduğunda +4 yıl garantisi açreliğin yarı parası olduğundan bence daha avantajlı. Evimde de Vestel NFK 540 EI var bence çok iyi bir dolap geçen sene +4 yıl garanti 250 liraydı 7 yıl kafamız rahat. Arçelikte o zaman ek garanti 550 liraydı

B Çevrimdışı

Burak3381

Yeni Üye
25 Nis 2022
1
35
Adem abi merhabalar..Youtube videodan sonra soluğu burada aldım.Müsait olursanız eğer görüşlerinizi almak istediğim iki husus var.

1--https://www.profilo.com/urun-listesi/beyaz-esya/buzdolabi-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/BD3076IFVN#/Togglebox=manuals/Togglebox=accessoriesOthers/
ve
2--https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/solo-buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/alttan-donduruculu-solo-buzdolaplari/KG76NAIF0N#/Togglebox=manuals/Togglebox=accessoriesOthers/

bu iki ürün biribirinin aynısı gibi ama emin olamadığım şey şu aynı bant aynı fabrika ise bu fiyat farkını siemens yazmasına o parayı vermek istemiyorum veya buzdolabı için tavsiyleriniz ya da en azından bakmamızı önereceğiniz marka model söylerseniz sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.İyi akşamlar...

A Adem Helvacı

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mustafa Maşa

Yeni Üye
20 Nis 2022
9
30
Merhaba,

270561 EI almayı düşünüyordum ancak bayii ile görüştükten sonra 270514 EI almamı önerdi.

270561 EI modelinin pandemi döneminde üretildiğini, Ultra Hijyen Teknolojisi diye paketli gıdaları dezenfekte eden bir özelliğinin olduğunu, artık üretilmediğinden bahsetti.

270514 EI için bundan sonra üretilmeye devam edecek olan model bu dedi. Benim almak istediğim modelden tek farkının da yukarıda yazdığım özelliğe sahip olmadığını söyledi. Açıkcası bu özellik benim için önemli değil. Liste fiyatı üzerinden aralarında 1600TL kadar bi fark oynuyor.

Acaba bu 2 modelin arasında gerçekten başka bir fark yok mu? Bayii üretime devam edecek modelin 270514 EI olduğunu söylüyor ama bana pek inandırıcı gelmedi.

Bilgi sahibi arkadaşlardan bu iki model hakkında yorum istiyorum. Alternatif önerebileceğiniz Arçelik modellerine de bakabilirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt