AWOX 140 EKRAN 4K HDR ANDROİD TV U5600STR

M Çevrimdışı

maxuma

Yeni Üye
20 Nis 2020
12
34
Cihazı ilk aldığımızda google play durduruldu hatası yüzündrn merkez servisi arayarak yazılım istedim verdiler bundan 8 ay kadar önce.ilk aldıpımızda dsmart dfix modülü sorunsuz çalışırken ,yeni yazılım attıktan sonra çalışmaz oldu.yakın zamanda birkaç defa servisi aradım sekretere tv tamiri yapan arkadaşı bağlayın dedim ama bir türlü telefonlara bakmadı tv tamircisi arkadaş.ve hala durduruldu hatası devam ediyor.sıfırlıyorum birkaç gün sonra yine hatalar devam ediyor.paneli iyi ama yazılımı okadar vasatki.içindeki cihazdan çok fazla birşey beklemiyorum zaten.örneğin pixelsmart uygulaması ile tv box ve telefondan aynı internet üzerinden donmadan yayın izlerken tv üzerine yükleyip aynı netten hem kablolu hem kablosuzu denememe rağmen yayın donuyor.illallah ettirdi bana.sesi açarken bile tv hata veriyor.düz bir televizyon olsa gam yemezdim.en azından smartı yok derdim.

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
Rootlasanız da orjinal yazılımı usb'den geri yükleyince root'tan kurtulmuş, tamamen orjinale geri dönmüş oluyorsunuz.
Bu arada benim 310819 üretimli k5500rst'ye yeni yazılım gelmiş, uyarısı geldi bi yarım saat önce, indiriyorum şu anda.
İndirdikten sonra da adb shell pull ile bilgisayarıma çekerim, fabrika yazılımına dönmek zorunda kalırsam tekar indirmek zorunda kalmam. Bakalım ne gibi değişiklikler olmuş ya da olmuş mu...

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
Rootlasanız da orjinal yazılımı usb'den geri yükleyince root'tan kurtulmuş, tamamen orjinale geri dönmüş oluyorsunuz.
Bu arada benim 310819 üretimli k5500rst'ye yeni yazılım gelmiş, uyarısı geldi bi yarım saat önce, indiriyorum şu anda.
İndirdikten sonra da adb shell pull ile bilgisayarıma çekerim, fabrika yazılımına dönmek zorunda kalırsam tekar indirmek zorunda kalmam. Bakalım ne gibi değişiklikler olmuş ya da olmuş mu...
Merak ettim bak ne yapmışlar acaba bana gelmedi güncelleme

C Çevrimdışı

ckoca48 

Aktif Üye
24 Ara 2017
260
Abi küsmüyüz seninle yahu, kaç kere etiketledim hiç pas da vermiyorsun :(
olur mu adem abim küser miyim hic ben sana. ama foruma falan gıremedım abı son gorulmeden bellıdır belkı. zaten baya olmus kı sıfremı bıle hatırlamadım bloke oldu maılden şifremi unuttum yapıp giriş yaptım yegenıme dogum gunu hedıyesı ıcın tv alacaktım dedım foruma sorayım.

Abi annem rahatsız da haftada 2 3 kere antalya egıtım arastırmaya gıdıyorum. Anlıcan sağlık sorunundan dolayı ne bakıyorum ne ben kendımdeyim :S

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
k5500str kodlu tv'ye u5100str 'nin kanal listesini yükleyebiliyoruz ancak saçmalıyor sonrasında. Özellikle kanal değiştirirken birden ilk 10 kanaldan birine dönüyor, o zamam anlayın ki kanal listenizi saçmalatıyor, ilk 10 kanaldan birini silmiş ya da değiştirmiş oluyor. ilk 10 kanaldan sonrası normal. Kanal dosyasını notepad++ ile açıp 250'nci kanaldan aşağısını silip(radyolar dahil) tekrar yükledim,yine aynı gibi, ilk 10 kanalın yerini parça parça değiştiriyor(sonlara koyuyor), farklı kanallar radyolar vs bulup koyuyor. Kanal listesi saçmalıyor anlayacağınız. Dün yeni güncelleme geldi, ama android sisteme girince ekran görüntüsü(youtube, netflix vs) yine çok parlak, onu düzeltmemişler. Ekran ayarlarında "Standart" yerine "yumuşak" ayar öndeğer olarak gelse sorun kalmayacak aslında. Türkçeleştirme yine berbat;Uydu listesinnde "No 1" yani "1numara" olacak çeviri "Hayır 1 " olarak çevirilmiş en basitinden.
Kanal listesinde sayfa sayfa ileri-geri gitme ve kanalı seçebilme tekrar gelmiş(ilk versiyonda vardı, güncelleme ile gitmişti, şimdi yine gelmiş).
Ben aletin kendisine uydu buldurup doğru düzgün kanal aratma yapamadım, lütfen bilen varsa bir salağa anlatır gibi bana anlatsın, ben de öğreneyim.
Ama liste yükleyince tüm kanallar var(alet saçmalayana kadar, 5 dakka içinde yani). Ben bu uydu işini bir türlü çözemedim, k2pro uydu alıcılı android box'ımdan devam ediyorum genelde. Android 5.1.1 olsa da youtube'da netflilxte vidyolar düzgün göünebiliyor.

Bu arada UYARAYIM: Bu tv'lere takılı tuttuğunuz usb'lerde kişisel bilgilerinizi saklamayın, ya da kişisel bilgilerinizin olduğu usbleri bu tv'lere takılı tutmayın. Çünkü fabrika çıkışı olarak bu tv'lerdeki android yazılımların usb debug portu(standart 5555) açıktır, ve kör ip taratması yapan birisi tv sisteminize, oradan da bağlı olan diskinize kolayca ulaşabilir. Konu ile ilgili ingilizce

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt