AWOX 140 EKRAN 4K HDR ANDROİD TV U5600STR

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
Security Level 3 görünüyor.

20191125_012303.jpg

20191125_012245115812f54df1121f.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tüm kullanıcı arayüzünün yeniden yapılması lazım. Elimde K IIPro android+uydu box da var, rus bi adam arayüzünden kumandaya, ekran görüntü kalitesin kadar bir çok düzenleme yapmıştı, halen onu kullanıyorum. Mesela Awox tv kumandasında da home tuşuna basar basmaz nerde olursan ol tv uygulaması açılsa ne güzel olur. Yapılması/geliştirilmesi gereken çokşey var Awox'ta.

Son düzenleme:
blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Security Level 3 görünüyor.

20191125_012303.jpg

20191125_012245115812f54df1121f.jpg

Tüm kullanıcı arayüzünün yeniden yapılması lazım. Elimde K IIPro android+uydu box da var, rus bi adam arayüzünden kumandaya, ekran görüntü kalitesin kadar bir çok düzenleme yapmıştı, halen onu kullanıyorum. Mesela Awox tv kumandasında da home tuşuna basar basmaz nerde olursan ol tv uygulaması açılsa ne güzel olur. Yapılması/geliştirilmesi gereken çokşey var Awox'ta.

bununla yapabilirsiniz .

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
Ben nasıl yaptığımı bir önceki sayfada anlatmıştım.
Kısaca root yaparken komut satırı(command prompt)'dan tv'ye bağlandığınızda
adb shell df -h komutunu yolladığınızda /system kısmında free olarak ne kadar görünüyor?15-16MB falan görünüyor ise yeterli yer yok demektir. Yer açmak için sistem içine gömülen(twtter vs) kullanmadığınız bir uygulamayı kaldırmanız yeterli olur.

Baştan söyleyeyim, bu işlere yatkınlığınız yoksa çok da kurcalamayın. linux dosya sistemi ve komutlarına aşina iseniz işiniz daha kolay.

awoxroot.bat dosyasını notepad ile falan açtığınızda içindeki komutları sırayla çalıştırarak yapabilirsiniz.
Özetle AwoxRoot.zip dosyasını bir yere açtığınızda windows command promt açıp o klasörün içine gidip sırayla

adb kill-server
adb start-server
adb connect TV'NİZİN IP'Sİ(192.168.1.25 gibi, tv'nizin ayarlarından görebilirsiniz aldığı ip'yi)
adb root
adb shell df -h

yaparsanız disk boyutlarını görürsünüz.

T Çevrimdışı

tevgen

Yeni Üye
20 Ocak 2019
38
36
adb shell df -h komutunu yolladığınızda /system kısmında free olarak ne kadar görünüyor?15-16MB falan görünüyor ise yeterli yer yok demektir. Yer açmak için sistem içine gömülen(twtter vs) kullanmadığınız bir uygulamayı kaldırmanız yeterli olur.

Baştan söyleyeyim, bu işlere yatkınlığınız yoksa çok da kurcalamayın. linux dosya sistemi ve komutlarına aşina iseniz işiniz daha kolay.

awoxroot.bat dosyasını notepad ile falan açtığınızda içindeki komutları sırayla çalıştırarak yapabilirsiniz.
Özetle AwoxRoot.zip dosyasını bir yere açtığınızda windows command promt açıp o klasörün içine gidip sırayla

adb kill-server
adb start-server
adb connect TV'NİZİN IP'Sİ(192.168.1.25 gibi, tv'nizin ayarlarından görebilirsiniz aldığı ip'yi)
adb root
adb shell df -h

video cekebilirseniz sevinirim bir yerde benimki ters gidiyor birde android tv netflix uygulaması var beyaz uygulama onun için -13 hatası alınıyor onu düzeltmenin rootlu cihazda yolu var o uygulamayı kurup çaliştrabilirsek 4k netflix izleriz cokk güzel olur

T tevgen, M maktama

M Çevrimdışı

maktama

Yeni Üye
28 Haz 2019
12
43
sizinki bir yerde ters gittiği için komutları sırasıyla command promt'ta yazmanızı istedim.
Zira neyin ters gittiğini bu şekilde görebiliriz.
Yukarıda yazdığım komutlarda tv'de değişiklik yapacak bir komut yok henüz, onun için komutları verip çıktıyı buraya atarsanız birşeyler anlayabiliriz.
ona göre de devam edebiliriz.

M Çevrimdışı

Mortti

Yeni Üye
13 Ara 2019
5
38
TV yi 10-15 gün önce aldım. Bahsedilen sarı renk sorunu yok benim tv de. Tek sorun netflix çözünürlüğü. Dh de netflix için uygulama buldum fakat var olanı silemiyorum. Root konusunda tv nin ip adresi ile giriş yapamıyorum bunu engelleyen bir durum olabilir mi arkadaşlar?

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bilgisayardan ms dos ekranını açıp

adb connect xxxxxxx tv ipsini yazıp

adb shell pm uninstall -k --user 0 com.(Tvdeki Apk adı)

enter dediğinizde netflix silinir

M Çevrimdışı

Mortti

Yeni Üye
13 Ara 2019
5
38
Bilgi için teşekkürler üstad. TV yi rootladım netflixi sildim fakat diğer netflixi yükleme hatası alıyorum.

blaki Çevrimdışı

blaki 

Süper Üye
18 Eyl 2018
510
Bilgi için teşekkürler üstad. TV yi rootladım netflixi sildim fakat diğer netflixi yükleme hatası alıyorum.

O şekilde yüklemezsiniz çünkü yüklemeye çalıştığınız apk muhtelemen tv'de bulunan stock netflixin üzerine yüklenmeye çalışıyor.Apkyi modlamanız lazım yada Klonlamanız lazım. Tv'ye önce şu programı kurun

Yüklemek istediğiniz apk dosyasını Tvde herhangi bir yere kopyalayın. Verdiğim linkteki programı açtığınızda seçeneklerden yüklemek istediğiniz apk dosyasını seçin . Orada çok çeşitli ayarlar var biraz kurcalayın. En son Netflix apksini Klonlayın. Klonlanan apk netflixin orjinal dosya yoluna değilde tvde başka isim altında yüklenecek böylece dosyalar çakışmadan yüklenmiş olacak. Bu program ile tv ye uyumlu olmayan apk dosyaları için ana ekrana kısayollar da atabilirsniz.

M Çevrimdışı

Mortti

Yeni Üye
13 Ara 2019
5
38
Bu durumu yaşamamak için dosyalardan silsemde dediğiniz stock üstüne kuramadı.

Tarif ettiğiniz şekilde yaptığımda yükleme sağlandı.

Bu saatte özenle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.

O şekilde yüklemezsiniz çünkü yüklemeye çalıştığınız apk muhtelemen tv'de bulunan stock netflixin üzerine yüklenmeye çalışıyor.Apkyi modlamanız lazım yada Klonlamanız lazım. Tv'ye önce şu programı kurun

Yüklemek istediğiniz apk dosyasını Tvde herhangi bir yere kopyalayın. Verdiğim linkteki programı açtığınızda seçeneklerden yüklemek istediğiniz apk dosyasını seçin . Orada çok çeşitli ayarlar var biraz kurcalayın. En son Netflix apksini Klonlayın. Klonlanan apk netflixin orjinal dosya yoluna değilde tvde başka isim altında yüklenecek böylece dosyalar çakışmadan yüklenmiş olacak. Bu program ile tv ye uyumlu olmayan apk dosyaları için ana ekrana kısayollar da atabilirsniz.

K Çevrimdışı

kakunzi

Yeni Üye
17 Tem 2019
2
37
merhaba ,
hdr diyor tv de ps4 hdr özelliğini kullanamıyorum ama kardeşimin philipsi war hdr a geçince görüntü acayip süper oluyor.
Ps4tvniz hdr desteklemiyor diyor.Bilgisi olan var mıdır?

T Çevrimdışı

tülin toker

Yeni Üye
15 Kas 2019
65
31
Video ola

adb kill-server
adb start-server
adb root
adb shell df -h

Video çekebilir misiniz ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt