4000 TL Laptop Önerisi

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Lenovo IdeaPad, ryzen 5 4500u işlemcili; yoksa Lenovo thinkpad ryzen 7 3700u işlemcili mi almalı? Diğer özellikler panel dışında (tn-ips) aynı sayılır. Thinkpad aradaki 300 lira farka değer mi?

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Lenovo IdeaPad, ryzen 5 4500u işlemcili; yoksa Lenovo thinkpad ryzen 7 3700u işlemcili mi almalı? Diğer özellikler panel dışında (tn-ips) aynı sayılır. Thinkpad aradaki 300 lira farka değer mi?
Ben de ryzen 5 4500 alırdım ancak fark sadece ips değil thinkpad lehine, çok daha sağlam bir kasa ben malzeme kalitesi var

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ryzen 4500 daha iyi bir işlemci ancak kasa kalitesi olarak thinkpad çok yukarıda, 10 yıldır kullanıyorum, arada sadece ekran farkı var dediğiniz için paylaşma gereği hissettim keşke uygun fiyatla yeni nesil işlemcili thinkpad olsa ben tereddütsüz onu alırdım ama bu şartlarda yeni işlemcili olan ağır basıyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Ama thinpadin tn yerine ips panel olması, daha iyi malzeme kalitesi ve daha iyi bataryası kafamı çok karıştırıyor. Sonuçta idepad tüketici; thinkpad business serisi. Son tahlilde hangisi olsun?

CPU da önemli bence.
Batarya ve kasa kalitesi dışında bir şey değişeceğini sanmıyorum.
Sonuçta bir Panasonic değil.

F Çevrimdışı

Frenzy 

Aktif Üye
11 Mar 2019
493
41
Umut Barış Umut Barış, Aragorn Aragorn, Gece n11 üzerinden 4700 liralık ryzen 5 4500u işlemcili Lenovo IdeaPad 3 serisi dizüstü bilgisayarı 111 liralık kupon (DH forumdan aldım) kullanarak 4600 liraya satın aldım. İş Bankası da 1500 lira e-ticaret alışverişine 100 lira maxipuan veriyordu ama limit olmadığı için başka kart kullanmak zorunda kaldım. Yoksa iyi kombo olacağıdı. Verdiğiniz akıl için teşekkür ediyorum. Umarım pişman olmam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Umut Barış Umut Barış, Aragorn Aragorn, Gece n11 üzerinden 4700 liralık ryzen 5 4500u işlemcili Lenovo IdeaPad 3 serisi dizüstü bilgisayarı 111 liralık kupon (DH forumdan aldım) kullanarak 4600 liraya satın aldım. İş Bankası da 1500 lira e-ticaret alışverişine 100 lira maxipuan veriyordu ama limit olmadığı için başka kart kullanmak zorunda kaldım. Yoksa iyi kombo olacağıdı. Verdiğiniz akıl için teşekkür ediyorum. Umarım pişman olmam.

Hayırlı olsun.
Umarız ki sorun yaşatmaz.
Yaşatırsa Lenovo ayıp etmiş olur.
Ama aynı kasanın 3500U olanını kullananlar oldukça vardı.
Oyun gibi sürekli yük altında tutacak uygulamalarda kullanmadıktan sonra sorun olmaz diye düşünüyorum.
Tabi bu bir tahmin sadece. :kiskis

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Hayırlı olsun ?

ofis76 Çevrimdışı

ofis76 

Aktif Üye
20 Ağu 2018
300
47
Acer uzun yıllardır birçok arkadaşa aldırdığım bir ürün, mesela Asus kadar vurdumduymaz değil servisi, özellikle yeni nitro 5 serisi çok başarılıydı, ben de laptop alım sürecinde çok uzun süre kararsız kalarak son anda fiyat avantajı yüzünden nitro 5 yerine 17 inç olduğu için Monster tercih ettim, ama Acer hiç yabana atılacak bir firma değildir bana göre şu şartta alınır tabi bütçe artsa daha iyi alternatifler yok mu var elbette ama kur bizi mahkum etti
Evden alıp eve servis ediyorlarmış eskiden yoktu bu hizmet.
.
Tekrar merhaba, bu ürün için yorumunuzu öğrenebilir miyim?

Geri
Üst Alt