4000 TL Laptop Önerisi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Açıkçası imkan varsa ikinci el bakın derim.
3D çizimden kastınız nedir? Hangi yazılım? Photoshop, Illustrator mü? Solidworks, AutoCAD mi?

4 Çevrimdışı

4lper

Yeni Üye
29 Ağu 2020
9
21
Açıkçası imkan varsa ikinci el bakın derim.
3D çizimden kastınız nedir? Hangi yazılım? Photoshop, Illustrator mü? Solidworks, AutoCAD mi?
İkinci ele güvenemiyorum. Çizimden kastım tasarım. Fusion 360 uygulamasını kullanıyorum. Photoshop daha önce hiç yapmadım öğrenip başlamayı düşünüyorum ama öncelik değil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İkinci ele güvenemiyorum. Çizimden kastım tasarım. Fusion 360 uygulamasını kullanıyorum. Photoshop daha önce hiç yapmadım öğrenip başlamayı düşünüyorum ama öncelik değil.

Bu fiyata sıfır alacağınız cihazlardan fazla bir performans beklemeyin.
Ultrabook işlemcisine sahip cihaz alabilirsiniz çünkü.

Ufak bir araştırma ile Intel işlemcilerde daha iyi çalıştığı gibi bir sonuca vardım.
SSD'si olan, Intel işlemcili, çift kanal belleği olan (2X4 GB, 2X8 GB gibi) bir bilgisayar işinizi görür.

Bildiğim bir yazılım olmadığı için bir şey diyemiyorum.
Ekran kartı tarafında da VRAM (yani ekran kartı bellek kapasitesinin) öneminden bahsedilmiş.

Tabi bu ne kadar detaylı iş yapacağınıza da bağlı.

4000 civarına şu olabilir diye düşünüyorum;

AMD işlemcili düşünürseniz de bu var;

İkinci el cihazı test edip alabilirsiniz aslında. Stres testinde hata vermediği müddetçe bir şey olmaz diye düşünüyorum.
Fazla yorulmamış cihaz olduktan sonra sıkıntı olmaz bence.

Dizüstü mecburi değilse bu fiyata masaüstü bakın derim.

4 Çevrimdışı

4lper

Yeni Üye
29 Ağu 2020
9
21

Ufak bir araştırma ile Intel işlemcilerde daha iyi çalıştığı gibi bir sonuca vardım.
SSD'si olan, Intel işlemcili, çift kanal belleği olan (2X4 GB, 2X8 GB gibi) bir bilgisayar işinizi görür.

Ekran kartı tarafında da VRAM (yani ekran kartı bellek kapasitesinin) öneminden bahsedilmiş.

İkinci el cihazı test edip alabilirsiniz aslında. Stres testinde hata vermediği müddetçe bir şey olmaz diye düşünüyorum.

Daha önce sorunlar yaşadığım için ikinci el cihazlardan uzak duruyorum. Attığınız lenovo hoşuma gitti . Başka sitelerde de bu önerildi ve sanırım onu tercih edeceğim. Tavsiye için teşekkürler. :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ideapad 3'te kullanılabilir ram 5.88 gb'mış. Biraz soğudum açıkçası

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Daha önce sorunlar yaşadığım için ikinci el cihazlardan uzak duruyorum. Attığınız lenovo hoşuma gitti . Başka sitelerde de bu önerildi ve sanırım onu tercih edeceğim. Tavsiye için teşekkürler. :)

Normal, çünkü dahili ekran kartı kullanıyor.
Bu piyasada bu kadar oluyor, yapabileceğim bir şey yok.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46

Gayet yetenekli bir dahili grafik birimi var , 2gb rami o kullanıyor
Ama şu cihaz giriş seviyesi harici ekran kartıyla çok daha iyi bir seçenek olabilir, şu piyasada çok çok iyi fiyat elin rahatlayınca 8gb daha ram takarsan canavar olur.

4 Çevrimdışı

4lper

Yeni Üye
29 Ağu 2020
9
21
Gayet yetenekli bir dahili grafik birimi var , 2gb rami o kullanıyor
Ama şu cihaz giriş seviyesi harici ekran kartıyla çok daha iyi bir seçenek olabilir, şu piyasada çok çok iyi fiyat elin rahatlayınca 8gb daha ram takarsan canavar olur.
Teşekkür ederim hocam. Şuan lenovo ideapad 3 ile acer 43g r4en arasındayım. Seçim yapmak zor gerçekten :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Teşekkür ederim hocam. Şuan lenovo ideapad 3 ile acer 43g r4en arasındayım. Seçim yapmak zor gerçekten :)
İkisi de tn panel, ikisi de aynı işlemci, Acer artı ekran kartı, Lenovo thinkpad uzun zaman kullandım ama bu serileri bilmiyorum nasıldır, tercih sizin elbette ama çok beklemeyin ben bekledim kararsızlıktan 1000 lira kadar daha pahalıya almak durumunda kaldım. ?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

İkisi de seviye olarak birbirine yakın cihazlar.
Ben olsam Lenovo'yu alır, boştaki bellek slotuna bir DDR4 RAM daha takar öyle kullanırdım.
Radeon 540X ayrı bir belleğe sahip olabilir ama güç olarak Vega 8'den pek farklı gözükmüyor;

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
İkisi de seviye olarak birbirine yakın cihazlar.
Ben olsam Lenovo'yu alır, boştaki bellek slotuna bir DDR4 RAM daha takar öyle kullanırdım.
Radeon 540X ayrı bir belleğe sahip olabilir ama güç olarak Vega 8'den pek farklı gözükmüyor;

2 kart 1den iyidir bence, acerda da ram slotu var bildiğim kadarıyla

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt