Deneyim Yepyeni Smart Portal Çalışmaları

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Ülkeye göre secenek ilk kurulumda secilen ülkeye göre degisiyor normalde ben ilk kurulumda almanya secdigim zaman beinsports puhu vs cikmiyor..Sizin paylasdiginiz linke göre icerik olusuyorda olabilir.

Evet evet turkşyede seçince TRT falan geliyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Sayın teraspy teraspy, linux kullanıyor eget ile komple çekerek siteyi kendi serverımızı yapalım

Evet evet turkşyede seçince TRT falan geliyor

Sayın teraspy teraspy, linux kullanıyor eget ile komple çekerek siteyi kendi serverımızı yapalım
Wget

Bu arada size sevindirici bir haber vereyim portal ile weblinux çalıştırdım ben ama suan sadece komut satırı ile çalışıyor geliştirme bilirsem masa üstü versiyonda olacak yani tv portal da girdiğinizde linux seçerseniz işletim sistemi açılıcak

Son düzenleme:
hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Buda mb110 da görünüste türkce icerikli Panasonic smart (mackolik) tiklayinca deezer aciliyor ,film ve dizi icerikleri yabanci.

20200308_1411331.jpg

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
medion
buradaki icerik iyi ama kumandayi calistiramadim mb110 da denemek isterseniz

Bu ikisini test ettim
Mb90 da ikisi de çalışıyor
Panasonic olanı da denedim ancak term & cond. Sayfasında onay aşamasını geçemedim

diğer portalı da denedim oda çalışıyor
Temel olarak uygulamalar aynı

içerik iyi dediğin portalda bir aşman film dizi
Uygulaması oldukça başarılı lakin Türkçe dil yok tatbiki

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Bu ikisini test ettim
Mb90 da ikisi de çalışıyor
Panasonic olanı da denedim ancak term & cond. Sayfasında onay aşamasını geçemedim

diğer portalı da denedim oda çalışıyor
Temel olarak uygulamalar aynı

içerik iyi dediğin portalda bir aşman film dizi
Uygulaması oldukça başarılı lakin Türkçe dil yok tatbiki

arkakadaşalr mb120 için sırasıyla /vendor/html_applications/ klasörü ata bilirmisiniz rica etsem benimkini sldimde :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Vestel muadili üretimlerin smart portallarına girmek için profil dosyasından isim değiştirmek- seçmek - yeterli oluyor(du) ,hatta biz uzun süre toshiba portlı kullanmıştık ,toshiba cloud idi,yani cihaz ismini değiştirince o cihazın portalına giriyor(du)ama hanım hava durumuna bakmak için benden geri yüklememi istedi (mutfaktaki seg den öğrenmiş hava durumunu açmayı)
Toshiba portalın fotoğraflarını yayınlamıştım DH forumda,sanki burada da yayınladım gibi :)
Ama şunu fark ettim,verilen linklere tıklayınca pcde portala gittiğine göre ,ki sevgili hosbulduk ve rfve tvde denediğine göre ve de portala girildiğine göre ,benim "şifre ve kullanıcı adı ftp update içindir" sanki doğru çıkıyor gibi görünüyor ,tabii aynı tezi yazan sevgili ytigi'nin de :)
ytigi ytigi ,istediğin dosya bendeki tvden olmaz sanırım ,istersen çekip yolluyayım (buradaki tv mb97) ,dosyayı nasıl sildin ki,yedeği var tvde oradan alsana (bendeki tvde vardı yedek,tvyi kapat-aç geri geliyor(du) :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
şifre ve kullanıcı adı ftp update içindir
almanca forum sitesinde tommydata(toolboxu programlayan) üyesinin paylasdigina göre üretici firma ve giris bilgilerinin dogru olmasi gerektigi yaziyor

kurcalamak isterseniz 60. sayfadan sonra 70 e kadar birseyler paylasmis ..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
almanca forum sitesinde tommydata(toolboxu programlayan) üyesinin paylasdigina göre üretici firma ve giris bilgilerinin dogru olmasi gerektigi yaziyor

kurcalamak isterseniz 60. sayfadan sonra 70 e kadar birseyler paylasmis ..
Biliyorum sevgili hosbulduk ,tabii çok iddialı yazdım ama menü 4725 ile girince bendeki Options3 kısmındaki Portal =vestel portal olan yeri ve Customer=Vestel yazan yerlerdeki vestel yerine toshiba yazmıştım,yani portal=toshiba ,customer=toshiba seçince bu portala gitti,hatta sharp da denedim ama en güzeli toshiba idi.
Neden iddialı yazdığımı da belirteyim,özellikle bizim smart portal için adres farklıydı,foxxum değil yani,bilinen "portal.tv "idi,link adresi değiştiyse bilmiyorum tabii ,o zaman iddiam çürür :)
Ama şunu tekrar yazayım o zaman ,emin olduğumdan değil de ,mantıken düşünceme göre öğrenmek için :ok
Şimdi ben de adrese tıkladım,hatta panasonicin portalına kabul edip girdim ama kurcalamadım çünkü internetim az kaldı ,malum telefondan giriyorum ,ama tüm menülerde gezdim ,mantıken kullanıcı adı ve şifre isteseydi sanırım giremezdim ,kabul etmezdi ,mediona da girdim,hatta sen vermiştin sanırım bir link bir ara,(emin değilim ,sanırım sen verdin)ona da girmiştik yine k.adı-şifre istemeden girdik portala :)
Bu arada iddialı yazmaktaki kastım ,"inatla iddia ediyorum" anlamına gelmesin lütfen,ama tvde tarayıcı üst bilgisini portal servisine de aktarıyorsa belki ,k.adı şifre ister (mi bilemiyorum) ,o zaman da benim linux taki firefoxesr yi kabul etmemesi gerekirdi diye düşünüyorum,çünkü tarayıcı üst bilgisinde "debian" yazıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
yine k.adı-şifre istemeden girdik portala
ben bu konuda okudugum bilgiyi paylastim sadece,ama mantiken su an elimde 3 tv var ücününde smart menüsü farkli hepsinde de customer ve portal vestel,bunu göz önüne alacak olursak mutlaka kartlara göre yönlendirme yapan bir sistem var,sw proofilde 3 tv de farkli olan sey webdownloaddetails bilgileri

Bu arada takkullanda kullanilan url veya portal url sini starturl.txt ile tvye yüklesek sonuc ne olabilir sizce?

Geri
Üst Alt