Deneyim Yepyeni Smart Portal Çalışmaları

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
emby :)

20200307_2324371.jpg

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
Evet,googleden baktım da her sisteme var gibi ama x64 maalesef,evde cwp kurulu ,kurulıum bitince bana kullanacağım ip sordu ,pc ip le devam et dedim,hatta sevgili rfvenin sayesinde 1 yıllık free domain de aldım ,tabii kapalı server şimdi, ns 'lerle bu domaini cwpye verdim ama ip ile hiç uğraşmadım,127.0.0.1 değil yani, mesela " 195.174.38.93/~malo/portal" yazıldığında direk gidiyor(pc açıksa tabii) ,bunu host ayarından yapmadım,kendisi kurulumda yapıyor.

CWP:

oo sen halletmişsin :) eklentileri baya bol iptv vs aslında portalı iptal edip buna server yapsak daha mı güzel olur ki :S
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

şifre isterse zynl girin deneye bilirsiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
oo sen halletmişsin :) eklentileri baya bol iptv vs aslında portalı iptal edip buna server yapsak daha mı güzel olur ki :S
yazışmanızın bitmesini bekledim :)
CWP olduğu laptop eski bir dell,3gb ram 500gb disk var,ekranı ve klavyesi yok,kırık,hatta söküp atmıştım(ram,wifi,hdd ve bazı işime yarayacakları almıştım),sonra hanım "yarın pişman olursun attın diye" deyince dayanamayıp geri aldım çöpten,tekrar toplayıp eve götürdüm ve diski 4de bölüp,CWP ,kodi,libreelec,ve androidx86 kurdum,cwp kurunca kodiyi silip o diski cwp ile birleştirip cwp boyutunu büyülttüm,gerçi hdd 500 gb ama yinede androide 20,libreye 50 gerisini cwp olarak ayarladım,ilk açılış cwpden oluyor,bazen köyden hanıma "aç serveri"komutunu veriyorum açılıyor :haha1
Ben çok meraklıyım,bildiğimden değil,kurcaladığımdan dolayı biliyorum :)
Ama cwp dediğim gibi ip kendisi atadı,hatta ip değiştirdim modemden ,yine aynı ip aldı yani birine gir dediğim ip halen kullanılıyor,sonra baktım host dosyasına yazmış,hangi ip verilirse verilsin ip değişmiyor,ama cwp uyarıyor sabit ip değil diye :)

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
yazışmanızın bitmesini bekledim :)
CWP olduğu laptop eski bir dell,3gb ram 500gb disk var,ekranı ve klavyesi yok,kırık,hatta söküp atmıştım(ram,wifi,hdd ve bazı işime yarayacakları almıştım),sonra hanım "yarın pişman olursun attın diye" deyince dayanamayıp geri aldım çöpten,tekrar toplayıp eve götürdüm ve diski 4de bölüp,CWP ,kodi,libreelec,ve androidx86 kurdum,cwp kurunca kodiyi silip o diski cwp ile birleştirip cwp boyutunu büyülttüm,gerçi hdd 500 gb ama yinede androide 20,libreye 50 gerisini cwp olarak ayarladım,ilk açılış cwpden oluyor,bazen köyden hanıma "aç serveri"komutunu veriyorum açılıyor :haha1
Ben çok meraklıyım,bildiğimden değil,kurcaladığımdan dolayı biliyorum :)
Ama cwp dediğim gibi ip kendisi atadı,hatta ip değiştirdim modemden ,yine aynı ip aldı yani birine gir dediğim ip halen kullanılıyor,sonra baktım host dosyasına yazmış,hangi ip verilirse verilsin ip değişmiyor,ama cwp uyarıyor sabit ip değil diye :)

O sıkıntı bendede oluyor bazen yandex dns kullanınca oluyor genelde sonra her site Rusça oluyor ?

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
teraspy teraspy mb95 nin xml dosyasi, bir ara soruyordunuz .Panasonic de farkli kumandaya sahip dosyadaki bilgiye göre.
telnet veya ftp ile baktınmı merak ettim .
portal baslangic adresindeki kontrol sistemindeki " " anakarti degistirip mb110 u mb230 yapip sw profildede mb230 bilgilerini girdikten sonra smart menüyü acmaya calisinca mb110 anakartta ekrana gelen görüntü bu, giris icin izniniz yok diyor..

20200308_0723191.jpg

ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37
teraspy teraspy mb95 nin xml dosyasi, bir ara soruyordunuz .Panasonic de farkli kumandaya sahip dosyadaki bilgiye göre.

portal baslangic adresindeki kontrol sistemindeki " " anakarti degistirip mb110 u mb230 yapip sw profildede mb230 bilgilerini girdikten sonra smart menüyü acmaya calisinca mb110 anakartta ekrana gelen görüntü bu, giris icin izniniz yok diyor..

20200308_0723191.jpg
Foxxum vestelin anakart üreticisi değil mi? "

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
1111http://vestelcheck.fxmconnect.com/1111 paylasdigim adres bu ,bu adresde anakart kontrol edilip portal yönlendirmesi sw profildeki bilgilere göre yapiliyor.Vestel grubu ürünü olmasina ragmen markalara göre portal icerikleri farkli oluyor.mesala telefunken da medion a göre daha az icerik var.Bu bilgileri degistirerek diger marka grubunun smart portal ina girmek mümkün.ben mb110 icin denedim ama bir yerde hata var sanirim izin vermiyor

mb120 nin sw profilini paylasabilirmisin birde ona göre deneme yapayim.mb130 dan itibaren sw profilde server isimleri ve tipleri degisiyor..

Son düzenleme:
ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37

20200308_0723191.jpg
1111http://vestelcheck.fxmconnect.com/1111 paylasdigim adres bu ,bu adresde anakart kontrol edilip portal yönlendirmesi sw profildeki bilgilere göre yapiliyor.Vestel grubu ürünü olmasina ragmen markalara göre portal icerikleri farkli oluyor.mesala telefunken da medion a göre daha az icerik var.Bu bilgileri degistirerek diger marka grubunun smart portal ina girmek mümkün.ben mb110 icin denedim ama bir yerde hata var sanirim izin vermiyor

mb120 nin sw profilini paylasabilirmisin birde ona göre deneme yapayim.mb130 dan itibaren sw profilde server isimleri ve tipleri degisiyor..

mb120

olayı şöyle çözelim sevgili hoşbulduk önce

site:fxmconnect.com *.* google araması yapıp içeriği bulalım

daha sonra hem cihaz linkleri hemde kayıt olabilme linklerini inceledim

medion marka da vestel olduğuna göre portalı açabilirsiniz hoşumada gitti :)
hosbulduk hosbulduk, teraspy teraspy, rfve rfve

şuan anlık

Ekran-Alintisi1bc1b7f5b32751c80.jpg

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt