Deneyim Yepyeni Smart Portal Çalışmaları

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Vestel ürünü tvlerin mb140 haric bütün smart özellikli anakartlarini kullandim,tek bir kumanda ile hepsini kullanmak mümkün.
Toshiba ve jvc markalarinda ise kumandalar farklilasiyor ve her iki markanin kumandasi sadece kendi marka grubu icinde komut verebiliyor.
yani su anki kumanda kodlari vestel ve telefunkenin smart özellikli tv lerinin hepsinde calisir.
Bu arada eger menüde test amacli bir fragman koyarsaniz video oynatma tuslari ve ses komut tuslarini test etmek mümkün olabilir.

Vestel smart portal yönlendirmeleri icin 2 ayri portal adresi kullaniyor; bu adreslere girebilmek icin tvlerin sahip oldugu
anakarta göre kullanici adi ve sifre vererek bu yönlendirmeyi yapiyor.Kullanici isimi anakartin modeli oluyor ,sifre ise kart model
grubuna göre degisiyor mesala;

17MB230 anakartin
kullanici isimi 17MB230
portal sifresi vstl.1973

17mb110 anakartin
kullanici isimi 17MB110
portal sifresi rgvstlgep
Eger ihtiyac varsa her anakart modelinin profil bilgileri ile sifrelerine ulasmak mümkün.

Eski nesil anakartlarin portal yönlendirme adresi "vstlsrv.com" (mb95,mb95m,mb96,mb97,mb98,mb100,mb110)
Yeni nesil anakartlarin portal yönlendirme adresi "s3-eu-west-1.amazonaws.com/vstlupdate"

Ayrica merakli olanlarin inceleyebilmesi icin vestel portal icin kullanilan ve bende olan bazi dosyalari paylasiyorum.
**sorunun cevabi (vestel)

Yusufturgut Çevrimdışı

Yusufturgut

Yeni Üye
26 Eki 2018
48
Vestel ürünü tvlerin mb140 haric bütün smart özellikli anakartlarini kullandim,tek bir kumanda ile hepsini kullanmak mümkün.
Toshiba ve jvc markalarinda ise kumandalar farklilasiyor ve her iki markanin kumandasi sadece kendi marka grubu icinde komut verebiliyor.
yani su anki kumanda kodlari vestel ve telefunkenin smart özellikli tv lerinin hepsinde calisir.
Bu arada eger menüde test amacli bir fragman koyarsaniz video oynatma tuslari ve ses komut tuslarini test etmek mümkün olabilir.

Vestel smart portal yönlendirmeleri icin 2 ayri portal adresi kullaniyor; bu adreslere girebilmek icin tvlerin sahip oldugu
anakarta göre kullanici adi ve sifre vererek bu yönlendirmeyi yapiyor.Kullanici isimi anakartin modeli oluyor ,sifre ise kart model

17MB230 anakartin
kullanici isimi 17MB230
portal sifresi vstl.1973

17mb110 anakartin
kullanici isimi 17MB110
portal sifresi rgvstlgep
Eger ihtiyac varsa her anakart modelinin profil bilgileri ile sifrelerine ulasmak mümkün.

Eski nesil anakartlarin portal yönlendirme adresi "vstlsrv.com" (mb95,mb95m,mb96,mb97,mb98,mb100,mb110)
Yeni nesil anakartlarin portal yönlendirme adresi "s3-eu-west-1.amazonaws.com/vstlupdate"

Ayrica merakli olanlarin inceleyebilmesi icin vestel portal icin kullanilan ve bende olan bazi dosyalari paylasiyorum.**sorunun cevabi (vestel)
slm
VEWD Smart apps ,a yükleme yapabiliyormusun benim board(anakart)=MB 130 İÇİNDEKİ YAZILIM (Yoda.v.362.35.0)(svn.278355)ben bu yazılımı MOD layıp yükledim ? içindeki dsmart,digitürk,gibi uygulamaları sildim tv record yani kayıt sistemin aktif ettim önceden kayıt bile yapmıyordu,araştırmalara devam _?
yani eklenti yükledinmi hiç vewd uygulamalar,geliştir,URL LOADER: mk vod ip tv-mkvod ta kod gönderdim bekledim ekrana uyarı geldi mkiptv yüklemek istermisin diye kabul ettim yükleme oldu, bunları yazılım tabanı linux ya : mesala /türkvod,kodi,seyirtürk,türkmediacenter/ gibi eklentiler
geliştirme de kod veriyor
mk vod iptv , ssiptv yüklü ,ottoplayer ,içleri iptv yüklü,yükledim?

yani exra yeni eklenti yüklemek isteriz bununla ilgili çalışmalarınız varmı varsa burdan link paylaşırmısınız video linkide olur ?

Son düzenleme:
ytigi Çevrimdışı

ytigi 

VIP
4 Nis 2019
435
37

17MB230 anakartin
kullanici isimi 17MB230
portal sifresi vstl.1973

17mb110 anakartin
kullanici isimi 17MB110
portal sifresi rgvstlgep

Ayrica merakli olanlarin inceleyebilmesi icin vestel portal icin kullanilan ve bende olan bazi dosyalari paylasiyorum.
**sorunun cevabi (vestel)

Yönlendirme de verdiğiniz adresler otomatik yazılım güncelleme adresleri ftp ile

Portal yönlendirme adresi portaltv.tv dediğiniz gibi kullanıcı adı şifre otomatik vestellerde anakart modeline göre ilk beridği iz adres yazılım ftp güncelleme diğer adres statistik toplama adresi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Yönlendirme de verdiğiniz adresler otomatik yazılım güncelleme adresleri ftp ile

Portal yönlendirme adresi portaltv.tv dediğiniz gibi kullanıcı adı şifre otomatik vestellerde anakart modeline göre ilk beridği iz adres yazılım ftp güncelleme diğer adres statistik toplama adresi
Aynen doğru,bunu hep yazdım ama sanırım sevgili hosbulduk kaçırmış o yazılarımı ,hatta dh'den ve buradan neredeyse benimle iddiaya girenler dahi olmuştu , iddia derken kendi anlamında yazmadım,benimle iddialaşıyorlardı anlamındadır :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
slm
VEWD Smart apps ,a yükleme yapabiliyormusun benim board(anakart)=MB 130 İÇİNDEKİ YAZILIM (Yoda.v.362.35.0)(svn.278355)ben bu yazılımı MOD layıp yükledim ? içindeki dsmart,digitürk,gibi uygulamaları sildim tv record yani kayıt sistemin aktif ettim önceden kayıt bile yapmıyordu,araştırmalara devam _?
yani eklenti yükledinmi hiç vewd uygulamalar,geliştir,URL LOADER: mk vod ip tv-mkvod ta kod gönderdim bekledim ekrana uyarı geldi mkiptv yüklemek istermisin diye kabul ettim yükleme oldu, bunları yazılım tabanı linux ya : mesala /türkvod,kodi,seyirtürk,türkmediacenter/ gibi eklentiler
geliştirme de kod veriyor
mk vod iptv , ssiptv yüklü ,ottoplayer ,içleri iptv yüklü,yükledim?

yani exra yeni eklenti yüklemek isteriz bununla ilgili çalışmalarınız varmı varsa burdan link paylaşırmısınız video linkide olur ?
Sevgili Yusufturgut ,yüklenen uygulamalar ,aslında uygulamanın içinde zaten ,hariçten yüklenmiyorlar yani, zaten wevd içindeler,sadece oradan - ki o da bir serverdir- geliyor ve tvde gösterime giriyor,mesela benim kartlarlarda olmuyor,o menü geliyor ama işlevsel değil :ok
Yani dışarıdan herhangi bir uygulama yüklemek mümkün görünmüyor - şimdilik notunu da yazayım :) -

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
bu adresdeki smart menü 17mb230 daki menüyle ayni.Tv bir sekilde icerdigi smart menüye göre portal adrese yönlendirme yapiyor ve sifre ve kullanici isimiylede bu adresi kullanip kullanmayacagi portal girisinde kontrol ediliyor.
Hımm ,peki smart yönlendirme linkinde bu adres mi var acaba :alala ,telnet veya ftp ile baktınmı merak ettim .

Geri
Üst Alt