Xiaomi Türkiye'ye mi Gelecek? MI MIX 2S Tanıtımında Türk Lirası Görüntülendi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
foto işini siteye yükleme yapamadım+

bana güzel bir tane kulaklık tavsiyesi varmı?
eski Asus un kulaklığını taktım ama hiç iyi değil zaten kulaktan da çok çabuk düşüyor

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
foto işini siteye yükleme yapamadım+

bana güzel bir tane kulaklık tavsiyesi varmı?
eski Asus un kulaklığını taktım ama hiç iyi değil zaten kulaktan da çok çabuk düşüyor
Hocam kablolumu kablosuz mu düşünüyorsunuz. Ben birtane kablosuz aldım ses kalitesi çok iyi gerçekten. Ama kulaklığın şarj işi ile ugrasmam derseniz bilemem. Ben bimden aldım peşine arkadaşım internetten aldı oda memnun internette bulabilirsiniz ancak.
AERON Stereo Bluetooth kulaklık

screenshot_20180410-135412-png.png

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam bime Apple aksesuarları geliyor. Apple kulaklık daha önce kullanmadım ama Apple'ın olduğu için kalitelidir diyorum. Bildiğim kadarıyla 3.5 mm girişi onlarında yane sizin telefona da uyması lazım. Kablolu olarak oda düşünülebilir. Yanlışım var ise duzeltsinler.
Onun haricinde size artı önerilerde bulunayim linkler aşağıda . Örnekler çoğaltılabilir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Hocam kablolumu kablosuz mu düşünüyorsunuz. Ben birtane kablosuz aldım ses kalitesi çok iyi gerçekten. Ama kulaklığın şarj işi ile ugrasmam derseniz bilemem. Ben bimden aldım peşine arkadaşım internetten aldı oda memnun internette bulabilirsiniz ancak.
AERON Stereo Bluetooth kulaklık
Ekli dosyayı görüntüle 308

yanlış bilmiyorsam bunu geçenlerde indirim vardı komşum aldı ve beğenmemişti belki onunki sorunlu da olabilir zira şarjı
çok çabuk bitiyordu!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
aslında çok fazla radyo da dinlemem,telefon konuşması ise yine önemli değil,ama şu anda kullandığım
Asus kulaklık da asıl sorun kulakta durmuyor bu meret yaw! hani kulak kısmım büyük filan da değil
ama çok eğreti duruyor kulakta

incelemeye devam ettim telefonu,kulaklık filan önemli değil şimdi
dikkatimi ilk çeken yaw bu meretin pili bitmiyor,zırt-pırt elimde video filan da arada açıyorum
dün saat 11/11,30 gibi full şarj oldu şu anda hala %66 da!!!
4000mAh bu kadar fark ettirirmi? eski telefon 24 saati zor deviriyordu,üstelik bununla oynadığım kadar
tutsam kesinlikle 12 saat ancak giderdi!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Kulaklıktan mı bilemiyorum ama tiz ler hadi iyi diyelim bas lar boktan;daha doğrusu bas yok yahu bunda!
telefondamı kelek var yokda kulaklıkmı dandik? gerçi kulaklığın bir şeye benzemediği de kesindir ama yine de sorayım
aslında şöyle kaliteli bir tane kulaklık bulup da takıp denesem malı o zaman daha iyi anlarım!

olmadı geek/gerbest den filan alırım,sanırım bizde en az iki katı kazık satılıyor bu meretler!
ya da indirim den olursa belki bir şeyler bulabilirim

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
aslında çok fazla radyo da dinlemem,telefon konuşması ise yine önemli değil,ama şu anda kullandığım
Asus kulaklık da asıl sorun kulakta durmuyor bu meret yaw! hani kulak kısmım büyük filan da değil
ama çok eğreti duruyor kulakta

incelemeye devam ettim telefonu,kulaklık filan önemli değil şimdi
dikkatimi ilk çeken yaw bu meretin pili bitmiyor,zırt-pırt elimde video filan da arada açıyorum
dün saat 11/11,30 gibi full şarj oldu şu anda hala %66 da!!!
4000mAh bu kadar fark ettirirmi? eski telefon 24 saati zor deviriyordu,üstelik bununla oynadığım kadar
tutsam kesinlikle 12 saat ancak giderdi!
hocam 4 mah o kadar farkediyor gerçekten. bende lenova p1 pro vardı 5000 mah bataryası vardı şarja takmayı unutuyordum resmen telefonu :) . gearbestten filan almanız daha mantıklı olur tabiki.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Hocam bime Apple aksesuarları geliyor. Apple kulaklık daha önce kullanmadım ama Apple'ın olduğu için kalitelidir diyorum. Bildiğim kadarıyla 3.5 mm girişi onlarında yane sizin telefona da uyması lazım. Kablolu olarak oda düşünülebilir. Yanlışım var ise duzeltsinler.
Onun haricinde size artı önerilerde bulunayim linkler aşağıda . Örnekler çoğaltılabilir.

Hocam link-1; benim ki aynen budur bunu salla geç,sanırım hepsi aynı bunların!
link-2 anlamam ama bu sanırım daha iyi olmalı

bir de iyi bir şey için sanırım 100/150 kağıt bayılmak gerekiyor,veya bunu direk Çin den getirtirim
ben kablolu istiyorum,kablosuz-şarj işi filan bana pek gelmez

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Hocam link-1; benim ki aynen budur bunu salla geç,sanırım hepsi aynı bunların!
link-2 anlamam ama bu sanırım daha iyi olmalı

bir de iyi bir şey için sanırım 100/150 kağıt bayılmak gerekiyor,veya bunu direk Çin den getirtirim
ben kablolu istiyorum,kablosuz-şarj işi filan bana pek gelmez
direk çinden filan getirmek çok mantıklı evet iyi birşey için o paralar gerekiyor . ben çok az kulaklık kullandığım için kablosuz benim işimi görüyor.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
şimdi Youtube dan 4k videoları açtım,resim kalitesi gerçekten çeşitli yerler den okuduğum kadarıyla(yerli-yabancı)
çok çok iyi!

Bir şey soracağım;Youtube(cihazın kendi ön-yüklemeli gelen uygulamasın dan) videolar direk Auto açılıyor(genel de 480p)
ben daha sonra seçenekler den 1080p yapıyorum veya bazıları da 720p geliyorancak en üst seçim 1080p ye kadar!
1440/2160 gibi seçenekler yok??

Çöz.değeri olarak da 1080x2160-18:9 ratio olarak görünüyor gsmarena dan

Benim Desktop dan Chrome;2160 görüyorum ama FireFox dan max.1440 görüyorum!
Direk Yotube dan yine max.1080 görmekteyim(Chrome&FireFox dan girdiğim zaman)

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
şimdi Youtube dan 4k videoları açtım,resim kalitesi gerçekten çeşitli yerler den okuduğum kadarıyla(yerli-yabancı)
çok çok iyi!

Bir şey soracağım;Youtube(cihazın kendi ön-yüklemeli gelen uygulamasın dan) videolar direk Auto açılıyor(genel de 480p)
ben daha sonra seçenekler den 1080p yapıyorum veya bazıları da 720p geliyorancak en üst seçim 1080p ye kadar!
1440/2160 gibi seçenekler yok??

Çöz.değeri olarak da 1080x2160-18:9 ratio olarak görünüyor gsmarena dan

Benim Desktop dan Chrome;2160 görüyorum ama FireFox dan max.1440 görüyorum!
Direk Yotube dan yine max.1080 görmekteyim(Chrome&FireFox dan girdiğim zaman)
Hocam bu konu da bilgi sahibi olan var ise beni de aydınlatabilir. Uygulama ile alakalı olabilir. Bu 4k çekilmiş bir video ama en fazla 1080 seçenek var .

screenshot_20180410-213244-png.png

screenshot_20180410-213253-png.png

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,232
Sanırım uygulama desteğiyle alakalı!

Örneğin;

- GoogleChrome 2160 OK PC den>>panel UHD olmasa bile,zaten benim Monitör HD ve paneller de FHD
ama Chrome dan 2160 seçeneğini görüyorum ve de seçebiliyorum!)

-Mozilla(FireFox) PC den>>max 1440 olabiliyor!!

-Telefon dan ise;Auto/480p açılıyor genel de! 720 ve 1080 seçenekleri max. görünüyor! 4K ları da bu şekilde açıyor tabi

++

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Sanırım uygulama desteğiyle alakalı!

Örneğin;

- GoogleChrome 2160 OK PC den>>panel UHD olmasa bile,zaten benim Monitör HD ve paneller de FHD
ama Chrome dan 2160 seçeneğini görüyorum ve de seçebiliyorum!)

-Mozilla(FireFox) PC den>>max 1440 olabiliyor!!

-Telefon dan ise;Auto/480p açılıyor genel de! 720 ve 1080 seçenekleri max. görünüyor! 4K ları da bu şekilde açıyor tabi

++
Bilgisayardaki tarayıcıdan açtığınızda YouTube sizin ekran çözünürlüğünüzü bilmediği için hangi çözünürlük varsa önünüze sunuyor hocam.
Android işletim sistemli cihazlarda ise sanıyorum ki kullanılan ekrana göre max çözünürlüğü seçtiriyor. BlackSea clearidas arkadaşın telefonun ekranı 1080x1920 çözünürlükte olduğu için max 1080p seçeneği çıkıyor. Sizin telefonda ise durum farklı, ekranınız 18:9 oranında olduğu için 16:9 video oynattığınızda çözünürlüğünüz 1080x1920'ye düştüğü için sizde de max 1080p seçeneği çıkıyor.

Videoları Auto/480p'de açmasının sebebi YouTube'un taktiği, küçük ekranlarda yeter diyerek hem bizim kotamızı hem de kendi sunucularını düşünüyor.:kiskis

Geri
Üst Alt