Xiaomi Türkiye'ye mi Gelecek? MI MIX 2S Tanıtımında Türk Lirası Görüntülendi

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
1-jpgc5ceb5f8cd0c0f4e.jpg

Türkiye'ye mi gelecekler acaba? Neden Türk Lirası? :cool:

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
valla gelseler bile türk lirası ile çekim yapmaları ilginç bir ayrıntı olmuş.

Yayını izlemedim. Başka sitede gördüm. Burada paylaşayım dedim.
Kamera derinlik algısı ile ilgili bir kısım anlatılırken para fotoğrafı çekmeyi örnek vermiş olabilirler.
Çin'li bir firmanın Çin'de tanıtım yaparken Türk Lirası kullanması pek tesadüf gibi gelmedi bana.
Çin'in kendi parasını da kullanabilirlerdi.:)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,541
Gece gece bizi derin hayallere sevk etme derdim ama hakikaten neden lira koymuslar

Egerki xiaomi turkiyey giris yaparsa
Ilk isim Samsung S7edge Satmak Olacak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Gece gece bizi derin hayallere sevk etme derdim ama hakikaten neden lira koymuslar

Egerki xiaomi turkiyey giris yaparsa
Ilk isim Samsung S7edge Satmak Olacak.

Bana tesadüf ihtimali düşük geldi.
Giriş yaparlarsa tek dileğim fiyatlarını koruması olacaktır. :)

Bu haberin üzerine şu videoyu paylaşmazsam olmaz;

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
fiyatlar imkansız aynı kalmaz ben öyle düşünüyorum. fiyatlar artar ama ne kadar artarsa artsın yine de özellik olarak performans olarak eşit olan rakiplerinden çok daha ucuz olacakları kesin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
fiyatlar imkansız aynı kalmaz ben öyle düşünüyorum. fiyatlar artar ama ne kadar artarsa artsın yine de özellik olarak performans olarak eşit olan rakiplerinden çok daha ucuz olacakları kesin.

Elbette bir bedeli olur ama rakiplerine göre avantaj sağlaması lazım.
Ki genelde bunu da sizin dediğiniz gibi donanımı ile yapıyor.:)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Beyler ben tlf lar dan çakmam,en son çocuk 2016 da Asus Zenfone2 Laser aldı o da geçenler de kırıldı!
Garanti de zaten bitmişti,kullanıcı hatası da olunca,çöp oluverdi.
1/1,5 arası tlf bakıyorum yeniden,daha fazla vermem ben bunlara,"MARKA" filan diye bir takıntım da yok benim.

En son şunu önerdi bir arkadaş(bu işlerden güyya anlıyor!) "XIAOMI Redmi 5 Plus" 1,1/1,2 gibi fiyatı var,GSMARENA
dan inceledim bana fena değil gibi geldi(bu paraya yani)

Dün MM ye gittiğim de sordum;TR ye getiren Dist.firması yokmuş ve MM de satmıyormuş filan dedi
İthalatçı firma getiriyormuş bunları,ama Xiaomi markası TR de bildiğim kadarıyla epeyi çok satılıyor

++

Türk parası kullanması neden size ilginç geldi acep?? çok normal,dünya da MARKA hastası bir kaç millet kaldı!
Amerikalılar ve Türkler de bunun başını çekiyor yaw!

Çin linin ise TR artık evi oldu yaw! o da biliyor tüm milletlerin en zayıf noktalarını!
Dolayısıyla TL kullanması çok doğaldır uyanığın!

Kore ye ve Japonya ya gidin,herifler nasıl milliyetçi(ama harbi olanın dan )nasıl "millici" o zaman anlarsınız,özellikle
KORE liler!

Bize gelirsek dünya da artık çoğu şey de "Lider" olduğumuz gibi bu MARKA manyaklığın da da Lideriz!
%100 yerli bile olsa illa ki bir kulp takar ve beğenmeyiz! ya da illa ki MARKA diye bir şeylerin peşine takılırız!
Kaldı ki artık çoğu sektir de milli veya %100 yerli filan diye bir şey üretmemiz de söz konusu değildir
özellikle "tüketim" sektöründe ve buna telefonlar da dahildir tabiki,herifin kıçında doğru dürüst pantol
yok,üç-kuruş maaşı avrdır elindeki telefona bakın!

yaw bizi MARKA olayı yaktı!

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
Beyler ben tlf lar dan çakmam,en son çocuk 2016 da Asus Zenfone2 Laser aldı o da geçenler de kırıldı!
Garanti de zaten bitmişti,kullanıcı hatası da olunca,çöp oluverdi.
1/1,5 arası tlf bakıyorum yeniden,daha fazla vermem ben bunlara,"MARKA" filan diye bir takıntım da yok benim.

En son şunu önerdi bir arkadaş(bu işlerden güyya anlıyor!) "XIAOMI Redmi 5 Plus" 1,1/1,2 gibi fiyatı var,GSMARENA
dan inceledim bana fena değil gibi geldi(bu paraya yani)

Dün MM ye gittiğim de sordum;TR ye getiren Dist.firması yokmuş ve MM de satmıyormuş filan dedi
İthalatçı firma getiriyormuş bunları,ama Xiaomi markası TR de bildiğim kadarıyla epeyi çok satılıyor

++

Türk parası kullanması neden size ilginç geldi acep?? çok normal,dünya da MARKA hastası bir kaç millet kaldı!
Amerikalılar ve Türkler de bunun başını çekiyor yaw!

Çin linin ise TR artık evi oldu yaw! o da biliyor tüm milletlerin en zayıf noktalarını!
Dolayısıyla TL kullanması çok doğaldır uyanığın!

Kore ye ve Japonya ya gidin,herifler nasıl milliyetçi(ama harbi olanın dan )nasıl "millici" o zaman anlarsınız,özellikle
KORE liler!

Bize gelirsek dünya da artık çoğu şey de "Lider" olduğumuz gibi bu MARKA manyaklığın da da Lideriz!
%100 yerli bile olsa illa ki bir kulp takar ve beğenmeyiz! ya da illa ki MARKA diye bir şeylerin peşine takılırız!
Kaldı ki artık çoğu sektir de milli veya %100 yerli filan diye bir şey üretmemiz de söz konusu değildir
özellikle "tüketim" sektöründe ve buna telefonlar da dahildir tabiki,herifin kıçında doğru dürüst pantol
yok,üç-kuruş maaşı avrdır elindeki telefona bakın!

yaw bizi MARKA olayı yaktı!

Hocam merhaba ben kendi kullandığım telefonu önerebilirim. Dediğiniz gibi dist. yok ithalatci garantili. Bazı ürünler kvk garantili oluyor bazısı delta garantili. Ben teknosadan aldım 1400 tl ye evo bilişim sistemleri garantili ürün.
Hepsi burada da 1100 tl filan . Performans , kamera olarak çok iyi şarj olarak yeterli bir ürün gönül rahatlığı ile öneririm.
XIAOMI Redmi 5 Plusla farkları redmi nin bataryası daha iyi mi a1 in kamerası daha iyi çift kamerası filan var. onun haricinde ikisinde de snap dragon 625 . mi a1 3080 mah remi 5 plus 4000 mah bataryaya sahip. Birde mi a1 android one bir cihaz güncellemeleri hemen alıyor saf android kullanıyor buda bence bir artı arayüz filan gayet basit ve güzel.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
albanez albanez hocam ama diyorsanız Türkiye'de dist. garantili olsun kamerası normal bataryası iyi donma kasması olmasın . Gönül rahatlığı ile önerebileceğim bir cihaz daha var Lenovo P2 . 5200 mah bataryası var kamerası mi a1 kadar iyi değildir ama orta segment telefonlar kadar iyidir. donma kasma kesinlikle yaşıyacağınızı düşünmediğim bir cihaz çünkü 1.5 sene boyunca bu modelin bir alt modeli olan p1 pro yu kullandım ve hiç bir şekilde donma kasma yaşamadım 1.5 sene geçmesine rağmen 1.5 2 gün bataryası gitmiyordu ( telefon elimden hiç düşmez) . bataryası büyük olmasına rağmen p2 modelinde bir önceki benim kullandığım modele göre telefon incelmiş ve daha şık ve hafif olmuş. bu arada işlemcici olarak xiaomi mi a1 ve redmi de olduğu gibi bu modelde de snapdragon 625 kullanılıyor.
xiaomi mi a1 için şunu da ekliyeyim kamerası normalde iyidi ama google kamera yükledim ben birde telefona . google kamera ile gece fotoğraf kalitesi çok arttı ön kameranın da çekim kalitesi baya arttı diyebilirim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
ilk adaylarım;Redmi 5Plus ile Mi A1 alternatif olarak J7Prime var(Cuma günü burada yeni bir
Vatan Şb. açılıyor herifler bu cihaza 900 kağıt fiyat göstermişler ki şu anda bu cihaz 1200/1600
gibi satılıyor ama net den 900 kağıda sıfır satan firmarlar da gördüm,bizim İzmir işi!!
Arkadaşım da bu var LG den K10 sattı bunu aldı şimdi pişman gibi! üstelik bugün duyunca 900
kağıdı ki o 1300 kağıda almıştı 2 ay önce keşke bekleseydim diyor!

yaw ban kimin getirdiğine açıkçası çok takılmıyorum,Dist.bile olsa bir alay sorun çıkabiliyor;zaten herifler
her bir şeye kafadan "kullanıcı hatası" diyorlar

geçen Antalya Samsung ana servise gitmiştim;Bluray cihazım da sorun vardı ve hemen hallettiler ama orası
ana-baba günü gibiydi yaw,millet gelmiş kavga ediyordu görevlilerle ziras herkese kullanıcı hatası deyince millet
isyan ediyordu!(tlf. dan bahsediyorum diğer Samy ürünleri değildi bunlar) ülen bu ne iştir dedim

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
ilk adaylarım;Redmi 5Plus ile Mi A1 alternatif olarak J7Prime var(Cuma günü burada yeni bir
Vatan Şb. açılıyor herifler bu cihaza 900 kağıt fiyat göstermişler ki şu anda bu cihaz 1200/1600
gibi satılıyor ama net den 900 kağıda sıfır satan firmarlar da gördüm,bizim İzmir işi!!
Arkadaşım da bu var LG den K10 sattı bunu aldı şimdi pişman gibi! üstelik bugün duyunca 900
kağıdı ki o 1300 kağıda almıştı 2 ay önce keşke bekleseydim diyor!

yaw ban kimin getirdiğine açıkçası çok takılmıyorum,Dist.bile olsa bir alay sorun çıkabiliyor;zaten herifler
her bir şeye kafadan "kullanıcı hatası" diyorlar

geçen Antalya Samsung ana servise gitmiştim;Bluray cihazım da sorun vardı ve hemen hallettiler ama orası
ana-baba günü gibiydi yaw,millet gelmiş kavga ediyordu görevlilerle ziras herkese kullanıcı hatası deyince millet
isyan ediyordu!(tlf. dan bahsediyorum diğer Samy ürünleri değildi bunlar) ülen bu ne iştir dedim
fiyata çok odaklanmıyorum ama j7 prime bu bahsettiğim üç cihazdan da aşağıda kalıyor benim fikrim. p2 ye de bir göz atın derim.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32
katılıyorum dist. olsa da birçok sorun çıkıyor bence bir farkı yok. normal aldığımız dist. olan çoğu cihazı da kvk ye gönderiyorlar servise xiaominin bazı ürünleri de kvk garantili oluyor. garanti konusunda bence de kafaya takcak bişe yok . benim sıralamam mi a1 p2 sonra redmi olurdu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt