VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Waggish' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Yok bu iş çekirdek işi değil. Full ile format atılmalı. sonr ayeniden upgrade edilir o sorun değil lakin önce formatlanmalı ve sistem sıfırlanmalı. halen düzelmiyor ise o zaman donanımsal sorun araştırılmalı.  :ok:

Deneyip geri bildirim yapıcam abi teşekkür ederim

Rica ederim kardeşim, myapabileceğim bir şey olursa yazarsın, beklerim her zaman  :ok:

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Ado' Alıntı:
Waggish' Alıntı:
Deneyip geri bildirim yapıcam abi teşekkür ederim

Rica ederim kardeşim, myapabileceğim bir şey olursa yazarsın, beklerim her zaman  :ok:

Hocam full programı yüklerken [font=Roboto-Regular, HelveticaNeue, Arial, sans-serif]Güç bağlandıktan sonra stand- by ışığı yanmıyor TV’de şuan hiçbir belirti yok..ne ışık yanıyor nede tv açılıyor..bir yol gösterirsen çok memnun olurum teşekkürler..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Hocam full programı yüklerken [font=Roboto-Regular, HelveticaNeue, Arial, sans-serif]Güç bağlandıktan sonra stand- by ışığı yanmıyor TV’de şuan hiçbir belirti yok..ne ışık yanıyor nede tv açılıyor..bir yol gösterirsen çok memnun olurum teşekkürler..

MB9X serilerinde bazı durumlarda full ykleme yönteminde cihaz ölü alıcı modunda olur fakat bu süreç 1 dakikayı geçmez, sonrasında stby ışığı yine hızlı hızlı yanıp sönmeye başlar ve yazılım yüklenir.  :ok:

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Ado' Alıntı:
Waggish' Alıntı:

MB9X serilerinde bazı durumlarda full ykleme yönteminde cihaz ölü alıcı modunda olur fakat bu süreç 1 dakikayı geçmez, sonrasında stby ışığı yine hızlı hızlı yanıp sönmeye başlar ve yazılım yüklenir.  :ok:

Tekrar deneyip size dönücem hocam teşekkür ederim

S Çevrimdışı

Serkan9700

Yeni Üye
5 Kas 2017
4

Adem bey acil yardımınız lütfen fd7300 mü fb 7300 mü özelliklerine baktım araştırdım ama işin içinden çıkamadım

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Serkan9700' Alıntı:
Adem bey acil yardımınız lütfen fd7300 mü fb 7300 mü özelliklerine baktım araştırdım ama işin içinden çıkamadım

Azizim sanırım karşılaştırmıştım ben bu ürünleri ancak yine bakayım sizin için. Ancak hangi inch olduğunu yazmanızı rica ederim  :ok:

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Waggish' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Adem abi 2 saattir uğraşıyorum işin içinden çıkamadım. :yuh: .sanırım kullanıcı hatası..rica etsem adım adım ne yapmam gerektiğini yazarmısınız

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:
Waggish' Alıntı:

Adem abi 2 saattir uğraşıyorum işin içinden çıkamadım. :yuh: .sanırım kullanıcı hatası..rica etsem adım adım ne yapmam gerektiğini yazarmısınız

Günaydın kardeşim.

Önce tv yi fişten çek. 5 dakika boyunca çekili kalsın
Dah asonra FAT32 ile formatlanmış KALİTELİ bir flash bellek içerisine, full yazılım rar dosyasından çıkan 3 (Bazen4) yazılım dosyasını klasörsüz olarak yerleştir.
USB yi tv ye tak
Kumandayı al ve TV ye doğru tut
Kumandanın OK butonuna basılı tutarak TV fişini tak
STBY ışığı hızlı hızlı yanıp sönecektir lakin bazı istisnai durumlarda OK tuşuna basılı iken bu işlemi yapmaz sen yine de 30 saniye boyunca elini OK butonundan çekme.
Işık yansın yanmasın sen 30sn sonra kumandayı bırak
Sonrasında Blink yapmaya başlayacak ve yazılımı yükleyecektir.

İşlemin tamamlanma süresi 2 dakika dolayıdır

Eğer 3 dakika geçmesine rapmen cihaz tepki vermiyorsa ürün boot da kalmış demektir, servis müdahalesi gerekir.

Bu noktadan sonra aynı denemeyi, ürünü 2-3 saat fişi çekili bıraktıktan sonra da deneyebilirsiniz.  :ok:

S Çevrimdışı

Serkan9700

Yeni Üye
5 Kas 2017
4

Ado' Alıntı:
Serkan9700' Alıntı:

Azizim sanırım karşılaştırmıştım ben bu ürünleri ancak yine bakayım sizin için. Ancak hangi inch olduğunu yazmanızı rica ederim  :ok:

Eyw abi 48 inc karşılaştırmışssın okudum anakartları da ve panellerinde yazmışsın ama hangisi olduğunu çıkaramadım ben anakart ve panel olarak hangisini alim birde fb eskisi ama o daha pahalı o yüzden kafam karıştı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Serkan9700' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Eyw abi 48 inc karşılaştırmışssın okudum anakartları da ve panellerinde yazmışsın ama hangisi olduğunu çıkaramadım ben anakart ve panel olarak hangisini alim birde fb eskisi ama o daha pahalı o yüzden kafam karıştı

Yeni nesiller genelde MB130 anakart ile üretiliyor ve MB130 ların üretim maliyeti MB120 lere nazaran daha düşük bütçeli bu nedenle arada fiyat farkı olabiliyor, kabiliyet adına vaat edilenlerin hepsini karşılıyor elbette MB130 lar lakin şu an için benim gönlümde yatan aslan MB120 halen  :ok:

S Çevrimdışı

Serkan9700

Yeni Üye
5 Kas 2017
4

Ado' Alıntı:
Serkan9700' Alıntı:

Yeni nesiller genelde MB130 anakart ile üretiliyor ve MB130 ların üretim maliyeti MB120 lere nazaran daha düşük bütçeli bu nedenle arada fiyat farkı olabiliyor, kabiliyet adına vaat edilenlerin hepsini karşılıyor elbette MB130 lar lakin şu an için benim gönlümde yatan aslan MB120 halen  :ok:

Abi Allah razı olsun gerçekten bilgiye ulaşmak çok zor o zman alıyorum abi bu 48fd7300 ü 1458 e gelecek bana cihaz.önerebilceğin bi cihaz varmı gerçi bu fiyat aralığında bulmak zor.

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Ado' Alıntı:
Waggish' Alıntı:

Günaydın kardeşim.

Dah asonra FAT32 ile formatlanmış KALİTELİ bir flash bellek içerisine, full yazılım rar dosyasından çıkan 3 (Bazen4) yazılım dosyasını klasörsüz olarak yerleştir.
USB yi tv ye tak
STBY ışığı hızlı hızlı yanıp sönecektir lakin bazı istisnai durumlarda OK tuşuna basılı iken bu işlemi yapmaz sen yine de 30 saniye boyunca elini OK butonundan çekme.

Eğer 3 dakika geçmesine rapmen cihaz tepki vermiyorsa ürün boot da kalmış demektir, servis müdahalesi gerekir.

Bu noktadan sonra aynı denemeyi, ürünü 2-3 saat fişi çekili bıraktıktan sonra da deneyebilirsiniz.  :ok:

[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Adem abi elinden geleni yapıyorsun teşekkür ederim ama televizyondan hiçbir şekilde tepki alamıyorum..varsa önerebileceğin alternatif çözüm yolları deneyebilirim. 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Serkan9700' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Abi Allah razı olsun gerçekten bilgiye ulaşmak çok zor o zman alıyorum abi bu 48fd7300 ü 1458 e gelecek bana cihaz.önerebilceğin bi cihaz varmı gerçi bu fiyat aralığında bulmak zor.

Oldukça sorulan, Oldukça alınan bir ürün olmakla birlikte henüz kayda değer bir negatif geri dönüş ben almadım, sistem kayıtlarında da bu ürüne dair epidemik veya kronik geri dönüş görmüyorum. Bu bilgiler ışığında alabilirisniz derim lakin malum ben bu öneri işlerine çok sıcak bakmadığımdan dolayı nihai karar elbette sizindir.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın kardeşim.

USB yi tv ye tak

[font=.SF UI Text][font=.SFUIText]Adem abi elinden geleni yapıyorsun teşekkür ederim ama televizyondan hiçbir şekilde tepki alamıyorum..varsa önerebileceğin alternatif çözüm yolları deneyebilirim. 

Kardeşim şu durumda senin televizyon BRİCK gibi görünüyor. Bunun nasıl olduğu neden olduğu soruları ayrı sorulmalı lakin sonuç olarak pek yazılımla kurtarılabilecek gibi durmuyor eğer ki tüm uygulamalar prosedürel olarak yerine getirilmişse. (Ki siz de yaptığınızı yazıyorsunuz)

Geri
Üst Alt