VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

M Çevrimdışı

Merkans

Yeni Üye
30 Eki 2017
22
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado' Alıntı:
Merkans' Alıntı:
Sanırım bu forum sitelerine de yabancı olduğum için cevabı da yanlış yerden yazıyorum. Sonuç olarak ben siparişi verdim. Size alakanız ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Umarım hayırlı uğurlu olur alışverişim  ve memnun bir müşteri olarak 65ud8900 hakkında ben yorumlarımı paylaşırım. Saygılar, iyi akşamlar

Ürününüz geldikten sonra bu forumda bir başlık açıp değerlendirme yazısı yazarsanız bizler mutlu oluruz, sizden sonraki araştırmacılara da tarafsız tüketici görüşleri sunmuş olursunuz.

Güle güle kullanınız  :ok:

Teşekkürler, umarım burada sizlerle memnuniyetimi paylaşırım...

E Çevrimdışı

ENVER

Yeni Üye
27 Eki 2017
12

adem kolay gelsın sıze bır kac  soruda buluncam
1-bende vestel 49ua 9400 serı tv var bu tvde  enerjı tasarufu  dıye bır kısım var bunu maksımum oldugunda panel arkasında  bır ugultu sesı gelıyor   bu ses dogal modda  ve ozel arka ışık  modunda  kısınca  aynı ses  gelıyor bu bır ılerıde bır arızaya sebeb olurmu  bu durum normalmı yoksa elektrık devrelerınde sorun var  
2- uydu alıcısı  hakkında hıc bır bılgı yok bu uydu alıcısı  icin yazılım guncellemesı verıldı mı yada varmı gelıştırılme  calısmaları varmı  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

ENVER' Alıntı:
adem kolay gelsın sıze bır kac  soruda buluncam
1-bende vestel 49ua 9400 serı tv var bu tvde  enerjı tasarufu  dıye bır kısım var bunu maksımum oldugunda panel arkasında  bır ugultu sesı gelıyor   bu ses dogal modda  ve ozel arka ışık  modunda  kısınca  aynı ses  gelıyor bu bır ılerıde bır arızaya sebeb olurmu  bu durum normalmı yoksa elektrık devrelerınde sorun var  
2- uydu alıcısı  hakkında hıc bır bılgı yok bu uydu alıcısı  icin yazılım guncellemesı verıldı mı yada varmı gelıştırılme  calısmaları varmı  :ok:

Selamlar Kardeşim;

bahsi geçen konu, besleme kartı üzerinde bulunan SMPS trafosundan gelen zırıltdır, teknik açıklama yapmak gerekirse devredeki salınım genliğinin, düzgün itmelerin etkisi ile artması şeklinde açıklanabilir yani kısacası rezonans diyebiliriz.
Teknik anlamd asakıncası yoktur, ileride arızaya yol açmaz.

Uyduya özel yzılım diye bir uygulama yok, konuya bir bütün olarak bakılır ve bir yazılım geliştirmesi yapılmış ise bu geliştirmede uydu-panel-ses-renk-stabilite vs gibi tüm unsurlar göz önünde bulundurularak çalışma yapılır.

Eğer bir modelde sadece uydu bölümünde gözlenen bir soruna algılanır ise elbette sadece o soruna özel çalışma da yapılabilir lakin bu güne kadar sadece uydu amaçlı bir yazılım ben görmedim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu model Tv yi almak istiyorum guzel icerikle beraber guzel fiyat fakat herkez vestel i kotulemekte ama Yerli mali guclendirmek lazim umuduyla sizede danismak istedim... tv hakkinfa bilgi verirmisiniz... simdiden tesekkurler  48FD7300

Selamlar Murat Kardeşim;

Kötülerler lakin Televizyon söz konusu olunca Türkiye pazar payının %46.2 sine sahip bir markadan bahsetmemize engel olamazlar, Satış rakamları ortada. Madem bu kadar kötü, bu millet enayimi ki kötü olmasına rağmen ısrarla yıllardır VESTEL TV leri evlerine alıyorlar mutlu mesut kullanıyorlar.

Bozulmaz mı? elbette bozulur
Sorun çıkmaz mı? Elbette çıkar

Peki hangi marka bozulmayacağı ve tüketicisinin HİÇ sorun yaşamayacağı vaadi ile ürün satıyor?

Bu nedenle ticari kaygı ile saldıranların beyanlarını boşverin derimç.

TV ye gelince.

Enteresanır ki son dönem 43 ve 48'' bu ürünlerimizle ilgili yoğun talep/satış/soru görmekteyim.

Ürün üzerinde SAMSUNG VA panel mevcuttur. Panel tipi FHD BMS DLED dir. 

MB211 yeni nesil anakarta sahiptir. 

Ultra mega gelişmiş bir anakart değildir.

1USB 1SCART 3HDMI SOFTPİX CEC_ARC mevcuttur

DTS TruS.+ DTS 2.0+Digital Out  destekler

NB (Narrow Bezel) çerçeve tipine sahiptir

Wİ Dİ - DLNA - CI+ - HBB - NETFLİX - desteği mevcuttur.  :ok:

merak ettiğiniz başka özellikler var ise sorabilirsiniz. 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Ado' Alıntı:
Bu model Tv yi almak istiyorum guzel icerikle beraber guzel fiyat fakat herkez vestel i kotulemekte ama Yerli mali guclendirmek lazim umuduyla sizede danismak istedim... tv hakkinfa bilgi verirmisiniz... simdiden tesekkurler  48FD7300

Selamlar Murat Kardeşim;

Kötülerler lakin Televizyon söz konusu olunca Türkiye pazar payının %46.2 sine sahip bir markadan bahsetmemize engel olamazlar, Satış rakamları ortada. Madem bu kadar kötü, bu millet enayimi ki kötü olmasına rağmen ısrarla yıllardır VESTEL TV leri evlerine alıyorlar mutlu mesut kullanıyorlar.

Peki hangi marka bozulmayacağı ve tüketicisinin HİÇ sorun yaşamayacağı vaadi ile ürün satıyor?

TV ye gelince.

Enteresanır ki son dönem 43 ve 48'' bu ürünlerimizle ilgili yoğun talep/satış/soru görmekteyim.

Hocam oncelikle aninda dönüş ve yerli mali konusundaki hassasiyetiniz ve aciklayici bilgi icin tesekkur ederim bugun baglaticam umarim..aksilik cikmaz derken son sorum aklima gelmisken... servis uydu kablosu cekmez ama urunu denemek icin nasil yol izlemem gerekir..wifi den bakabilirmiyiz... bildigim kadariyla gelen servisler kutu ac kapa kirik cizik varmi diye... ..

Değerli Kardeşim Tekrar Merhaba;

Yetkili servisler TV montajlarında GÖRÜNTÜ ve SES vererek ürün testi yaptıktan sonra teslim etmek zorundalar bunun haricinde eğer bu koşullar oluşturulmadıysa montaj formuna şerh koyarak imzalamanızı ve hatta gerekirse imzalamamanızı tavsiye ederim.

Tabi bu işin inat kısmı, onun yerine daha basit bir çözüm var. Eğer yanınızda bir flash bellek bulundurabilirseniz hem görüntü hem de ses unsurlarını kontrol edebilrisiniz.

Bunun haricinde MENU 4725 yaparak servis menüsündeki PANEL TEST bölümünde ekranda her renki tek tek geçip ölü piksel testi de yapabilirsiniz.

Bu koşullar oluşturulmaz ise veya gelen ekibin bu konuda yetkin olmadığına kanaat getiriyorsanız 08502224123 numaralı telefonu arayarak başka ekip de talep edebilirsiniz.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Ado' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Selamlar Murat Kardeşim;

TV ye gelince.

Hocam oncelikle aninda dönüş ve yerli mali konusundaki hassasiyetiniz ve aciklayici bilgi icin tesekkur ederim bugun baglaticam umarim..aksilik cikmaz derken son sorum aklima gelmisken... servis uydu kablosu cekmez ama urunu denemek icin nasil yol izlemem gerekir..wifi den bakabilirmiyiz... bildigim kadariyla gelen servisler kutu ac kapa kirik cizik varmi diye... ..

Değerli Kardeşim Tekrar Merhaba;

Yetkili servisler TV montajlarında GÖRÜNTÜ ve SES vererek ürün testi yaptıktan sonra teslim etmek zorundalar bunun haricinde eğer bu koşullar oluşturulmadıysa montaj formuna şerh koyarak imzalamanızı ve hatta gerekirse imzalamamanızı tavsiye ederim.

Tabi bu işin inat kısmı, onun yerine daha basit bir çözüm var. Eğer yanınızda bir flash bellek bulundurabilirseniz hem görüntü hem de ses unsurlarını kontrol edebilrisiniz.

Bunun haricinde MENU 4725 yaparak servis menüsündeki PANEL TEST bölümünde ekranda her renki tek tek geçip ölü piksel testi de yapabilirsiniz.

Bu koşullar oluşturulmaz ise veya gelen ekibin bu konuda yetkin olmadığına kanaat getiriyorsanız 08502224123 numaralı telefonu arayarak başka ekip de talep edebilirsiniz.  :ok:

Heyyy Masallah abime Allah razi olsun..isin rast gelsin... saygilar ...

Saygı Bizden Kardeşim. Allah'a Emanet. 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

hocam merhaba forumdan bir arkadaş referansıyla size yazıyorum sorularımı size sormam gerektiğini söyledi size şey sorucam hocam şuan piyasadaki yeni veya eski gerçek 100 hz panelli vestel modellerini bana yazabilirmisiniz almak istiyorumda

Selamlar Yasin Kardeşim;

100hz paneller ilk nesil terranova TV lerde kullanılmıştı. Bunun haricinde eski ccfl lcd olan super slima serilerinde vardı ki o tv yi evimde kullanmıştım dönemine göre inanılmaz bir televizyondu hatta anakartın yarısı boyutunda özel bir 100hz destek kartı vardı vs

Günümüz ürünlerinde ise artık 100 hz panel yok azizim zira panelleri hz olarak fiziksel anlamda bu boyutlarda (600hz 1000hz) yükseltmeleri mümkün olmadığından bunun yerine yazılımsal uygulamalar ile fake fresh yoluna gitmeleri daha maliyetsiz daha kolay olması nedeniyle tercih ettikleri bir yol olmaya başlamıştır.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Hocam teşekkürler, verdiğiniz linkten foruma girip son çıkan  MB120-2.43.2.0 yazılımını indirdim ama mb120 için bir de turkuaz 2.45 varmış acaba hangisini yüklememi tavsiye edersiniz?  

Selamlar Can Kardeşim;
Evet 2.45 sürüm olduğu bilgisine sahibim lakin ben sadece resmi onayı olan ve fabrikadaki arkadaşların ok verdiği resmi yazılımları yayınlıyorum. bunun dışında farklı platformlar için farklı amaçlarla sürülen yazılımları forumda yayınlamıyorum. Elbette paylaşan arkadaşlarımız var, yüklemenizin ne derece artı eksi getireceği ile ilgili mutlaka yorum yazarlar size diye düşünüyorum.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Merhaba Adem Bey, 

Daha önceden DH üzerinden özel mesajla 1 model (55UA8300) hakkında soru sormuştum. Kullanıcı adım: kill1033 

50Hz dediğiniz için bu modelden vazgeçtim. 100Hz paneli olan modellere bakıyorum. Smart özelliklerinin hiçbir önemi yok. 
Vestelde panel frekansıyla alakalı bilgi yok. Siz de öyle bir model yok demiştiniz. 

Son olarak emin olmak adına sorayım: 
55UD9650 vs 55UB9690 modellerinde de 50Hz panel mi var? Panel modelleri hakkında detay biliyor musunuz? 

Eğer bu modeller de istediğim gibi değilse şunlardan birini alacağım: 

Samsung UE-55MU8000 (Tr'deki MU7000 ve MU7400 modelleri globalle aynı değil ve 50Hz.)
Sony KD-55XE8577 (android arayüzü akıcı değilmiş ama sorun değil)
LG 55UH770V (renk skalasıyla alakalı soru işaretleri var)

Bunlarla alakalı bilginiz yoktur muhtemelen? 

Bir de Philips'in modellere bakacağım, onların tüm modellerini incelemedim. 

Selamlar İlkan Kardeşim;

Maalesef VUHD olsa dahi 100hz panel yok artık.

Verdiğiniz modellerden 

55UD9650 olanında 50hz SAMSUNG VA panel MB120 anakart mevcuttur

55UB9690 olanında ise 50hz LG IPS panel ve ANDROİD MB300 anakart mevcuttur

Yine de 100hz panel yoktur.

Diğer ürünler ile ilgili elbette bilgim olsa da, bu derece deriğn detaya ulaşabilme imkanım olmadığı için yorumsuz kalmayı tercih ederim zira ben farklı markalar ile ilgili yorum yazdığımda yanlış anlaşılabiliyor.

Bu gün parçaladığım bir PHILIPS tv de eğer SAMSUNG panel, TOSHİBA Flash işlemci ve PHILIPS olmayan her türlü donanım çıkıyorsa, artık insanlarımızın marka araytışına girmesinin ve sırf önünde yazan marka bilinen bir marka olması hasebiye çok yüksek bedeller ödemelerinin ne anlamı kalıyor ben pek akıl sır erdiremiyorum. 

Bu nedenle yazılırımın tarafsızlığını korumak adına elimden geldiğince bu tarz yorumlara girmemeye çalışıyorum.  :ok:

Y Çevrimdışı

yasinjr10

Yeni Üye
31 Eki 2017
1

merhabalar hocam bana 100 hz panelli bir vestel tv lazım şuan piyasada bulabileceğim 2015 bile olabilir farketmez mesela lgnin 3 sene önce çıkarttığı led tvler var lb670v gibi hepsi 100 herzt gerçek panel hızına sahip günümüzde neden 100 herzt gerçek tv bulmak bu kadar imkansızlaştı teknoloji neden geriliyo ekranda gölge olmadan maç izleyemecekmiyiz hocam yokmu 100 hzlik tv

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

yasinjr10' Alıntı:
merhabalar hocam bana 100 hz panelli bir vestel tv lazım şuan piyasada bulabileceğim 2015 bile olabilir farketmez mesela lgnin 3 sene önce çıkarttığı led tvler var lb670v gibi hepsi 100 herzt gerçek panel hızına sahip günümüzde neden 100 herzt gerçek tv bulmak bu kadar imkansızlaştı teknoloji neden geriliyo ekranda gölge olmadan maç izleyemecekmiyiz hocam yokmu 100 hzlik tv

Donanımsal 100hz yi yakalamak için dahi kullanılan kartın boyutu anakartın yarısı kadardı ilk çıktığı zamanlar. hr ne kadar sonradan anakarta tümleşik yapsalar da yine de ayrı bir dünya idi 100hz konusu.

Bahsi geçen hertz olayı genelde şebeke frekansı ile karıştırılsa da bunu detaylı olarak bir çok kez açıklamıştım.

Neden yapılmadığı, neden yapılamadığı ile ilgili derin bilgilere kadar inmek gerekirse olayı taaa elektriğin temel esasında bulunan yarım dalga sinüs eğrisinden anlatmaya başlamamız gerekir.

Bunun yerine ben size, Donanımsal olarak bir paneli, fake fresh rate gibi 300-500-1500 gibi değerlere çıkartmak mümkün değildir diye basit bir açıklama yapayım. Konu heö telnik hem de mali açıdan büyük sorundur bu nedenle yazılımsal bu sorunu aşmanın yolu stabil ve gelişmiş yazılımlardır. 

Tabi son zamanlarda bu fake fresh rate konusunun da suyu çıktı taaaaa ilk plazma tv ler zamanındaki şu meşhur kontrast oranı vs gibi.

Hatırlarsanız 100/1 - 300/1 - 500/1 vs derken 1.000.000:1 gibi uçuk boyutlara ulaşmıştı ancak bu rakamsal verilerin insan gözünün görebileceği boyutların çok dışındaki saçma noktalara gittiği ortaya çıkınca artık kimse bu rakamlardan bahsetmez olmuş bunun yerine değişik varyasyonlar ön plana çıkartılmıştı.

Aslında teknoloji geriye gitmiyor, sadece piyasa her geçen gün daha kızışıyor ve ürün satmak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Bu anlamda üreticiler ürün kalitesini düşünürken aynı zamanda pazarlama departmanlarının baskısı nedeniyle nasıl daha ucuz üretirizin derdine de düşmüştür.

Bu koşullar altında en azından VESTEL ailesinde 100hz panelli ürün bulmanız, Diğer markalarda bulduklarınızın da alametifarikası kendinden meçhuldür  :ok:

kaldı ki donanımsal gerçek 100hz tv yi bulsanız ne olacak? Yapılan yayın bitrate değerleri ortada :)

I Çevrimdışı

iakten

Yeni Üye
31 Eki 2017
1

Ado' Alıntı:
Merhaba Adem Bey, 

Daha önceden DH üzerinden özel mesajla 1 model (55UA8300) hakkında soru sormuştum. Kullanıcı adım: kill1033 

50Hz dediğiniz için bu modelden vazgeçtim. 100Hz paneli olan modellere bakıyorum. Smart özelliklerinin hiçbir önemi yok. 
Vestelde panel frekansıyla alakalı bilgi yok. Siz de öyle bir model yok demiştiniz. 

55UD9650 vs 55UB9690 modellerinde de 50Hz panel mi var? Panel modelleri hakkında detay biliyor musunuz? 

Samsung UE-55MU8000 (Tr'deki MU7000 ve MU7400 modelleri globalle aynı değil ve 50Hz.)

Selamlar İlkan Kardeşim;

Verdiğiniz modellerden 

Diğer ürünler ile ilgili elbette bilgim olsa da, bu derece deriğn detaya ulaşabilme imkanım olmadığı için yorumsuz kalmayı tercih ederim zira ben farklı markalar ile ilgili yorum yazdığımda yanlış anlaşılabiliyor.

Bu gün parçaladığım bir PHILIPS tv de eğer SAMSUNG panel, TOSHİBA Flash işlemci ve PHILIPS olmayan her türlü donanım çıkıyorsa, artık insanlarımızın marka araytışına girmesinin ve sırf önünde yazan marka bilinen bir marka olması hasebiye çok yüksek bedeller ödemelerinin ne anlamı kalıyor ben pek akıl sır erdiremiyorum. 

Bu nedenle yazılırımın tarafsızlığını korumak adına elimden geldiğince bu tarz yorumlara girmemeye çalışıyorum.  :ok:

Adem Bey, 
Cevabınız için teşekkürler. Sırf sizin için bu foruma üye oldum ve takip etmeye devam edeceğim. 

100Hz panel yok derken, hiçbir marka için mi yok? yoksa sadece Vestel özelinde mi? Bütün markalar için diyorsanız yukarıda bahsettiğim modellerdeki 100Hz (yabancı forumlarda 120) söylemleri arkasındaki açıklama nedir? 

Samsung VA panellerin tepkime süreleri daha iyi dediğinizi panel sayfasında da gördüm birkaç defa. Bu hareketli görüntülerde avantaj sağlıyor değil mi? Yani mesela futbol topunu kuyruklu yıldız gibi görmek istemiyorum. Aslında 100Hz hassasiyetim de bundan. 

Bir de 8bit - 10bit konusuna gelmek istiyorum: 
Sizce 8 ila 10 bit arasındaki farkı farkedebilir miyiz? 

Bu TV'ler 10bit değildir herhalde? :) --> 55UD9650 vs 55UB9690

Son olarak da anakart mevzusu: 
MB120, MB130 ve MB300 anakartlar arasında performans farkı ne kadar?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

iakten' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Merhaba Adem Bey, 

Selamlar İlkan Kardeşim;

Verdiğiniz modellerden 

Adem Bey, 
Cevabınız için teşekkürler. Sırf sizin için bu foruma üye oldum ve takip etmeye devam edeceğim. 

100Hz panel yok derken, hiçbir marka için mi yok? yoksa sadece Vestel özelinde mi? Bütün markalar için diyorsanız yukarıda bahsettiğim modellerdeki 100Hz (yabancı forumlarda 120) söylemleri arkasındaki açıklama nedir? 

Samsung VA panellerin tepkime süreleri daha iyi dediğinizi panel sayfasında da gördüm birkaç defa. Bu hareketli görüntülerde avantaj sağlıyor değil mi? Yani mesela futbol topunu kuyruklu yıldız gibi görmek istemiyorum. Aslında 100Hz hassasiyetim de bundan. 

Bir de 8bit - 10bit konusuna gelmek istiyorum: 
Sizce 8 ila 10 bit arasındaki farkı farkedebilir miyiz? 

Bu TV'ler 10bit değildir herhalde? :) --> 55UD9650 vs 55UB9690

Son olarak da anakart mevzusu: 
MB120, MB130 ve MB300 anakartlar arasında performans farkı ne kadar?

Merhabalar;

VESTEL özelinde 100hz panel yok. Elbette diğer markalarda var. mesela SHARP üretimi mükemmel gamma-110fl-GdGrayscale ultra kaliteli 100hz paneller var ki bu panel bedeli ile 2 adet komple tv alabiliyorsunuz :) 

Genelde hepsini 50hz olarak nitelendirsem de aslında SAMSUNG paneller 60hz dir. bu durumda VESTEL üretiminde kullanılan panellerin durumu

SAMSUNG 60hz
LG 50hz
CHİMEİ 50hz
AUO 50hz

Şeklindedir.

Evet tepkime süresi ne derece iyi ise ghosting efekti de o derece yok gibidir. buna iyi kontrast tepkisi de eklenince ortaya iyi bir sonuç çıkar lakin bu üretimler açı duyarlıdır. 

Aşağıya bir tablo ressmi ekliyorum bakarsanız daha açıklayıcı olacaktır

aslında bu tabloyu çok paylaştım biliyorum lakin bu tablodaki koşullar halen geçerli olduğundan dolayı foto anlamında eski olsa da içerdiği veriler günceldir.

https://drive.google.com/file/d/0B7g7XN7Ups-nTkZZbEV2YjN2bmM/view?usp=sharing

Size tavsiyem, 100 hz konusuna takılmak yerine SMR değeri yüksek ürünleri araştırmanız yöndedir. Donanımsal olarak hertz olayını sadece ikiye katlayabiliyor olmanıza rağmen her ne kadar fake fresh rate de olsa yazılım ile sahne araları ne kadar sanal doldurulursa o hayalet efekti de o kadar ortadan kalkacaktır.

Şu Meşhur 24 kare olayını tekrar yazmaya gerek görmüyorum, yazılımcılar o 1 saniyelik karedeki tüm hareketlerin her zaman 1 adım önünden gider ve olası boşlukları aslında olmayan görüntüler olmasına rağmen iki sahne arasındaki olmayan kareyi kendisi yaratıp doldurabimektedir.

Mesela 60hz donanımsal yüksek hertz üzerine yazılımış iyi bir kodlama ile de siz ghosting sorunundan çok rahat kurtulabilirsiniz.

Size en önemli tavsiyem ise, Asla izlemeden tv almamanız yöndedir.  :ok:

Paneller 8 bit olmakla birlikte VUHD panellerde (Vestel ürünlerinde) 10 bit desteği mevcuttur fakat şahsi fikrimi sorarsanız PS4 haricinde ultra mega bir fark yaratmamaktadır.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

İyi akşamlar Adem bey. İsminizi forumlardan birinde görmüştüm. Vestel televizyonlar ile ilgili sormak istediklerinizi sorabilirsiniz demişsiniz. Benim sormak istediğim bir şey var. Bütçem 4000 tl civarında ve işin açıkçası 60 veya 65inç,  hatta olmuşken 65 inç bir tv almak istiyorum. Kısa bir araştırma yaptım ve Vestel in 65UD8900 modeli hem fiyat hem de ekran büyüklüğü olarak bana uygun bir model. Sizce nasıl bir model tavsiye eder misiniz? Zahmet olmazsa sizin düşünceniz nedir bunu merak ediyorum. (BENİM ÖZELLİK OLARAK BEKLENTİLERİM:HD UYDU ALICISI OLMALI, 4K GÖRÜNTÜ, SMART VE DAHİLİ WİFİ OLMALI) ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

Göksel Kardeşim Merhabalar;

İlgili ürün LG IPS panele sahip MB120 anakartlı bir üründür.

HEVC destekli dahili uydu alıcısı (4K)

Smart

Wireles Display

Dahili Wi-fi

CONNECTIVITY 

NERO MEDIA HOME 

DLNA/AVS

HBBTV

OPEN BROWSER

NETFLİX

BLUETOOTH

TKGS

DSMART

TİVİBU

DİGİTURK

1 SCART

2 HDMI

2 USB

CEC_ARC

DTS TruSurround+DTS HD

CI+

VS VS VS

Ürünü 3 yıl garantili almanız çok önemli lütfen bu kısmı atlamayınız.
VESTEL de 3 yıl garanti ancak yetkili satıcılardan satın alınan ürünler için geçerlidir. Bu anlamda yetkili satıcı olsun lakin mümkünse YETKİLİ BAYİ olmasın zira ben yetkili bayilerin caf caflı vitrin bedellerini tüketiciye ödetecek derecede ürüne fiyat farkı koyduklarını iyi bilirim.

Bunun yerine N11 gibi güvenilir ortamlardaki yetkili satıcılardan ürün alabilirsiniz.

Evinize teslim edilen ürünü lütfen kendiniz açmayınız, bırakın YETKİLİ SERVİS açsın ve olası tüm sorumluluk kendilerinde olsun.

Ürün kargo ile teslim edilme durumlarında ise bildiğiniz üzere detaylı bir koli hasar kontrolü yapmalısınız.

Ürününüz geldiğinde yazılım konusu ile ilgili de yine bu forumdan destek alabilirsiniz.  :ok:

Geri
Üst Alt