VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur | Tavsiye Forumu

VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Arkadaşlar Merhaba;

VESTEL üretimi olan TV ürünlerini kullanan ve Genellikle Çekirdek yazılım konusunda görüştüğümüz arkadaşlara istinaden bir ufak bilgilendirme konusu açmak istedim.

Öncelikle biraz üzücü bir haber vereyim ki MB100 anakartların üretimi bittiğinden dolayı, yazılımı geliştirmeye yönelik bir çalışma da beklemiyorum artık (Son bir güncelleme gelecek bundan daha sonra bahsedeceğim)

Hazır MB100 vs den bahsetmişken önce ufak bir bilgi de aktarmak isterim sizlere.

MB100 ve MB120 4K SMART
MB110 FHD SMART
MB130 4K SMARTSIZ
MB130P 4K SMART

Şeklinde gidecektir.

Bunun yanısıra MB82 anakart da artık terk edildi ve MB82 anakartlar yerlerini MB140 gurubuna bırakmış durumda.

Bundan sonraki üretimler bu şekilde ilerleyecek bilginiz olsun istedim. Burada bir not eklemek isterim ki hatırlarsanız daha nceleri yazılarımda belirtmiştim, Her ne kadar anakart kodlama statüsü yukarı doğru gidiyor olsa da, her yüksek rakamlı olan EN GELİŞMİŞ anlamı taşımaz diye belirtiyordum önceleri. İşte bu MB140 örneğimiz de buna çok güzel bir referans oldu. yani 43HL500 gibi STANDART televizyonlarda nasıl ki MB82 kullanılıyordu, bundan sonra aynı tarz STANDART üretim tv lerde MB140 anakart kullanılıyor olacak.

Bu arada bir bilgi vermek isterim ki MB82 ürünlerde MediaTek işlemci kullanılıyorken, MB140 da Mstar işlemci kullanılıyor olacak. 

SMART ile ilgili çok şikayetçi olduğunuzu biliyorum arkadaşlar, ve bu serzenişleri 3 üncü öncelikli olarak fabrikada arkadaşlarıma dile getirdim. Sorun şu ki, bunun TAMAMEN uygulama sorunu olduğunu, donanımsal alt yapı ile ilgli bir eksik bulunmadığını ancak uygulamalarda lisans ile ilgili sıkıntılar yaşadıklarını ve en önemlisi ise SMART uygulamasının kendileri için birinci öncelik olmadığını ifade ettiler. Ben bunu halk dilinde ''Çok bir şey beklemeyin'' olarak yorumluyorum. 

Yazılımlarımızın vesteldriver sitesinden veriliyor olmasından kaynaklanan rahatsızlığınızı da dile getirdim ve daha önceki bildirimlerimize istinaden (Başlarını çok ağrıtmıştım bu konu ile ilgili) çalışmalara başladıklarını, en kısa zamanda bizlere mutlu bir haber vermek için çalıştıklarını ifade ettiler. Yani artık sizlerin de VESTEL resmi sayfasında bir yazılım destek bölümünüz olacak 

Arkadaşlar MB82 ler için artık pek bir yazılım beklentim olmadığını daha önce sizlere ifade etmiştim. Bir güncelleme gelmiş ancak yayınlamadım henüz zira arkadaşlarımdan onay almadım, beklememi rica ettiler (1-2 gün içerisinde onay gelir) bu süreç sonrasında sizlere yine bu forum üzerinden 1.37 sürüm çekirdek yazılımı yayınlayacağım ancak yazılımın ana hedef noktası bazı ürünlerde logoda takılı kalma sorununa istinaden hazırlandığı bilgisini aldım. Yine de güncel yazılım güncel yazılımdır diyerek elbette Tv lerimize yükleriz o ayrı konu. 

Bana sıklıkla sorduğunuz benim de sizlere hep aynı cevapları verdiğim PANEL konusuna gelince.
Arkadaşlar verdiğim bilgiyi bir kere daha teyit ettim. IPS - TN ve VA konusunda sizlere bu güne kadar verdiğim bilgide bir değişiklik yok. Yani bir model üzerinde %100 aynı panelin kullanılmadığı konusunda hatalı bir bilgi yok. marka değişikliğine bağlı olarak teknoloji değişikliği de olabiliyor bilgisi kesindir. Örneklemek gerekirse 50AB5555 diye bir model üretilirken, 10.000 adet ürünün 7000 adeti LG panel ise zaten IPS oluyor, Kalan 3000 Adet SAMSUNG ise VA panel. yani forumda genelde yaşanan seninki VA benimki IPS konusunun detayı içerisinde kullanılan panelin hücre üreticisine göre değişiyor. Bunu net anlamanın yolu bana servis menü ve seri numarasını yollamanızdan geçiyor. 

Bu arada panel tedarik ettiğimiz firmalar SAMSUNG - LG - AU - CHİMEİ (Sıralama adet yoğunluğuna göredir)


Gelelim MB120 anakartlı ürünlere sahip olan arkadaşlarımıza ve en önemlisi, Wireles Dısplay ile yapılan bağlantıda uzun zamandır çözülmeye uğraşılan ses cızırtı sorununa.

Arkadaşlar MB120 anakartlı ürünler için çok kısa zamanda 2.40 sürüm yazılım gelecek.
Biliyorsunuz şu an 2.29.11 sürüm en güncel sürüm, 2.36.0 var o zaten 2.29.11 ile %100 aynı ama tek farkı netflix aboneleri için bir üyelik barı açmasıdır başka farkı yoktur. Bunların üzerine 2.40 sürüm gelecek ki bu Wireles Dıpslay sorunu ana odaklı bir yazılımdır.

Aynı zamanda (ki bu çok önemli) malum internetiniz bağlı olduğunda ve VESTEL kanadı FTP ye yazılım sürdüğünde tv leriniz otomatik yazılım güncelliyor, İşte bu güncelleme ile ilgili de bir sorun ve çözümünü aktarmak isterim.
FTP üzerinden otomatik yapılan güncellemelerde (yani 2.29.6.0 iken otomatikman 2.29.11.0 oldu) HDMI portundan ses gelmeme sorunu yaşandığı bilgisi alınması üzerine, bu sorunları yaşayan arkadaşlara özel de bir Edit dosyası ve yükleme talimatı paylaşacağım.


Son bilgi olarak da VESTEL TV ailesi 3D panelleri tamamen terk etmiştir.


MB130 dan sonra MB211 kartlarımız da geldi, Detaylı bilgiyi konu başlığı altında paylaşacağım  :ok:

Bilginize 

 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

[font=Helvetica, sans-serif]Adem Bey Merhabalar, Vestel tv seçimi hakkında yardımlarınızı isteyecektim. Babamlar için 48-55 inç arası Vestel televizyon bakıyorum. Bütçem 2.200 TL civarı. Orta yaş üstü kişiler kullanacağı için 4K olsun mu bilemedim. Aklımdaki model Vestel 49ub8300 (4K) 2000 lira civarına alınabiliyor. Siz bu ürünü tavsiye eder misiniz? Ya da bu 2200'e kadar 48-55 inç arası hangi modeli tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler, iyi günler dilerim.

Ali Kardeşim Merhabalar;

4K ile FHD arasında git/gel yaşayanların sayısı küçümsenmeyecek kadar az, bu nedenle kafanızda bu sru işaretlerinin olması tabii ki anormal bir durum değil.

Bu konu tamamen kişinin kriterleri ile ilgili bir durumdur. Dolayısı ile sorunun cevabını belirleyecek olan ise kullanıcı kitledir.


Beklentileri yüksek olan, Renk algoritmasını köküne kadar kullanmak isteyen, tepkime süresine gözü takılan ve kalite odaklı kişiler için ileri yaş da olsa orta yaş da olsa benim tavsiyem 4K üretimden yana olur.

''Çalışsın bana arkadaşlık etsin yeter'' mantığı ile tv kullananlar için ise FHD ürünlerden şaşmamak gerekir.

Ancak şunu da göz ardı etmemek gerekir. FHD ürün 2000TL iken 4K ürün 2300TL ise gidip de FHD almak bana göre mantıklı bir yaklaşım değildir.

4K ve FHD ile ilgili sayfalar dolusu yazı yazılır ancak bunları zamanında çok yazdığımız için detaya şu an gerek görmedim, yine de merak ettiğiniz bir husus var ise sorunuza göre cevaplayarak da ilerleyebiliriz.  :ok:

Sorduğunuz model ile ilgili ise daha dünden örnek verebilirim zira dün 2 adet montaj yaptım (birisinde Flash Belleğimi unutmuşum şimdi size yazarken aklıma geldi yine)  ürünün görüntü performansı beklenenin çok çok üzerinde. USB ye vs gerek kalmadan TRT 4K yayın üzerinden dahi görüntü verdiğimde ev halkının o hayran bakışlarını görmek her zaman çok hoşuma gitmiştir.

Dahili uydu performansı olsun, panel performansı olsun beklenenin oldukça ötesindedir. SAMSUNG VA panel kullanılmış bir üründür.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem hocam merhaba DH den ezimuse ben. 

 
Klima buzdolabı derken bilgi ve tecrübeleriniz ile sayenizde f/p oranı yüksek cihazlar aldık. Sanırım son zamanlarda DH yönetimi ile sıkıntı oldu. Oysa ki mesajlarınızı okuyup bilgilenmek güzel oluyordu. Başka yerde yaziyorsaniz söyleyin gelelim ?
 
TV konusuna gelirsek uzun yıllardır tv bakmam ancak film vs için bir tv düşüncem var. Vestel 49UB8300 gözüme takıldı gibi zira fazla bütçe ayiramam 2bin civarı kadar. Bu modeli tavsiye eder misiniz. Smart olayı çok önemli değil macbook var olmadı Android tv Box da alınabilir yanına. Ayrıca samsung. Telefonum ile kablosuz aktarım yapabiliyor muyuz bunlarda? Başka onerilerileriniz varsa onları da degerlendirebilirim. Ayrıca 2 3 ay sonra ancak alacağım. Değerli vaktinizi aldığım için mazur görün iyi geceler dilerim. ☺️ 

Değerli Kardeşim Merhabalar;

Öncelikle nazik cümleleriniz için size çok teşekkür ederim. Bahsi geçen ürün ile ilgili ben oldukça olumlu geri dönüşler almaktayım. Her ne kadar Klima konusunda daha kat etmelerini istediğim çok yol olsa da, VESTEL tv dünyasında rüştünü oldukça ispat etmiş bir markadır. Gerek SAMSUNG VA ve LG IPS destekli paneller kullanılması ve gerekse görüntü işlemci teknolojisinde küçümsense de pixellence patentine sahip olmaları ciddi bir görüntü farkı yaratmaktadır. Biz oldum olası VESTEL markasını TV konusunda hep SMART nedeniyle elştirdik. Lakin fabrikada toplantıda da bu konu üzerinde çok fazla durmadıklarını teknik departman açıkça ifade etti zaten. bu anlamda Smart için büyük beklentiniz olmasın.

Telefon vs den görüntü aktarımı bizim ürünlerde WİRELLES DİSPLAY modunda aktiftir. Bildiğiniz üzere (Örneklemeyi SAMSUNG telefon ve VESTEL tv üzerinden yapalım) tv de WD yi açıp telefonda da Screen Mirror özelliğini açıp ikisini eşleştirip HDMI protokolünü wireles üzerindne aktarabiliyoruz.

Bunun için sizden tek ricam, alacağını modelde WD (wireles Display) özelliğinin ve en önemlisi DAHİLİ WİFİ olup olmadığını teyit ediniz.  :ok:

Eksik verdiğim cevap var ise lütfen sorunuz yine cevaplarım.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem bey merhaba,

 
Bütçem max 1600 tl Vestel fd7300 serisinden almayı düşünüyorum. 1550 tlye gittigidiyorda satılıyor. Bu fiyatlarda max. Performansı alabileceğim bir tv önerebilir misiniz? 

Ferhat Kardeşim Merhabalar;

Ben prensip olarak marka model firma tavsiyesinde bulunmuyorum. Ancak belli modeller ile ilgili bir belirleme yapıp merak ettiklerinizi sorarsanız seve seve yanıtlarım.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

[font=Helvetica, sans-serif]Adem Bey tekrar merhaba, 49UB8300 televizyonu sizin de önerinizle 2000 liraya satın aldım. Pazartesi'ye kadar gelir sanırım. Duvara montaj yaptırmak istiyorum. Bir de servis gelince yazılım güncellemesi falan yaparlar mı? Servis geldiği sırada büyük ihtimal evde olmayacağım. 

[font=Helvetica, sans-serif]Ali Kardeşim Merhabalar;
[font=Helvetica, sans-serif]Açıçası servisler güncelleme konusuna bizim kadar önem vermiyor bu nedenle müşteri hizmetlerini arayarak servisin gelirken yanında güncel yazılımı getirmelerini istediğinizi de beyan etmenizi tavsiye ederim. MH ye 08502224123 den ulaşabilirsiniz.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado' Alıntı:
Adem bey merhaba,

 
Bütçem max 1600 tl Vestel fd7300 serisinden almayı düşünüyorum. 1550 tlye gittigidiyorda satılıyor. Bu fiyatlarda max. Performansı alabileceğim bir tv önerebilir misiniz? 

Ferhat Kardeşim Merhabalar;

Ben prensip olarak marka model firma tavsiyesinde bulunmuyorum. Ancak belli modeller ile ilgili bir belirleme yapıp merak ettiklerinizi sorarsanız seve seve yanıtlarım.  :ok:

EK olarak,

 
FB7300'de galiba samsung panel kullanılmış. FD7300 değil de FB7300 mü almalıydım? Ona göre satıcıyla görüşüp FB7300 sipariş edebilirim. Ne dersiniz Adem bey?

Ferhat kardeşim Tekrar Merhaba;

Evet SAMSUNG panel genel anlamda ağırlıklı kullanılıyor lakin, daha önce de bir kaç kere açıkladığım üzere, panel tedarikçilerinin, VESTEL firmasının taleplerini adetsel anlamda karşılayamaması nedeniyle TV modeli aynı olsa da, panel farklı olabiliyor bu nedenle bir üretimde KESİN olarak hangi panelin kullanıldığını bilmek için seri numarasını bilmek gerekir. Bu nedenle size FD veya FB şeklinde bir yönlendirmede bulunmam doğru olmaz düşüncesindeyim.  :ok:
 

seref3

Yeni Üye
Katılım
22 Eki 2017
Mesajlar
23
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

SN --7683418 600626    full yazılım lazım atarmısın teşekürler
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

seref3' Alıntı:
SN --7683418 600626    full yazılım lazım atarmısın teşekürler

Full yazılım konusunda yazınız lütfen.
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem Bey Selamlar,

 
Rahatsız ediyorum fakat akşamdan beri call center web iletişim whatsapp iletişimden tatmin edici bir cevap alamayınca size yazmaya karar verdim.
 
şu iki modelden birini alacağım. lütfen önerinizi paylaşın arasında ki fark nedir 100 tl fiyat farkında değer mi ?
 
48fb7300 vs 48fd7300
     1699   vs 1599
 
saygılar

Değerli kardeşim Merhabalar;

Öncelikle belirteyim ürünler her ne kadar 7300 kasa olsa da, üretimleri de anakartları da farklı ürünlerdir. (panelleri aynı, SAMSUNG VA)

Her iki ürün de CARBON menüye sahiptir. Her iki ürünün de 3 aşağı 5 yukarı özellikleri aynıdır ancak birisinde MB110, diğerinde ise MB211 anakart mevcuttur. MB211 ile ilgili derin bilgi sahibi olacağımız kadar geri dönüş henüz yok bu nedenle ''Şu iyiliklerini, bu kötülüklerini gördük'' diyemiyorum. 

Mantık ister istemez SON üretilene yönlendiriyor insanı zira MB110 anakartın işlemci performansı çok üst düzey bir sonuç göstermemiştir.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado hocam tekrar merhaba 

 
Vestel 55ua8300 tv var ölü piksel çıkmıştı değişim kararı çıktı yeni ürün geldi ancak bu gelen üründe tv kanallarındaki bazı konuşma seslerinde tv hoparlörü titreyip zınk zınk ses geliyor normal müzik açıyorum yüksek seste seste bozulma yok kaliteli ancak bazı konuşma seslerinde hoparlör titriyor zınk zınk ses geliyor rahatsız ediyor sorun neyden kaynaklıdır hoparlörün etrafındaki yalıtım dan falan olabilir mi değişime giden tv de ses sorunu yoktu. 


Ali Kardeşim Merhabalar;

Bahsettiğiniz ses maalesef ki kasa vibrasyonundan kaynaklanmaktadır ki CRT dediğimiz tüplü tv lerden beri bu distortion sorunu hep mevcuttur.

Çözüme yönelik tv menüden ses ayarlarına girip EQ ayarlarından 1KHZ ses seviyesini aşağıya çekmektir. (Bazı ürünlerde menüde 1.5khz olarak görebilirsiniz)
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Hocam merhabalar, donanımhaberden asdemre nickli Emre ilhan ben. Vestel 48FB7300 ve 48FD7300 modelleri arasında kaldım. Sizce hangi modeli almalıyım? Aralarındaki farklar nelerdir? Saygılar teşekkürler.

Emre Kardeşim Merhabalar;

iki yukarıdaki cevabım sizin için de geçerlidir. Daha detaylı merak ettiğiniz bir şey var ise yazınız onun da araştırmasını yaparız.  :ok:  
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

[font=Helvetica, sans-serif]Ado Hocam merhaba,

[font=Helvetica, sans-serif] 
[font=Helvetica, sans-serif]Öncellikle forumda paylasımlarınızı ilgiyle takip ediyorduk artık orda aktif olmamanız üzücü, umarım tekrar katılırsınız.
[font=Helvetica, sans-serif]
Soruma gelecek olrusak, Vestel 48FB7300 Vs 48FD7300. Fb olan 2016 Fd olan 2017 yılı mamulleri. Fiyatları hemen hemen aynı. Arasındaki ne gibi farklar vardır, hangisi tercih edilmelidir. Hatta 2017 olan FD serisi yani Yenisi daha ucuza bile bulunabiliyor, panel,malzeme ya da özellikten kısma olabilir mi ? Hangisi tercih edilmelidir ?

[font=Helvetica, sans-serif] 
[font=Helvetica, sans-serif]Ikisinin resimlerine baktım, 48FB olanın cerceceleri daha ince sanki , bir de döner ayak, 2017 olan ise sabit yanlardan ayak, bir de cerceveler daha kalın gibi.
[font=Helvetica, sans-serif] 
[font=Helvetica, sans-serif]malzemedir, paneldir, anakarttır 2016 FB olan daha iyi ise onu tercih edebiliriz, 50-100 tl daha pahalı ama değecek birsey varsa uyygun olur
[font=Helvetica, sans-serif] 
[font=Helvetica, sans-serif]48FB olan 1650-1750 TL arası, 48DF olan ise 1600-1700 arası
[font=Helvetica, sans-serif] 
[font=Helvetica, sans-serif]Yardımların icin tesekkurler.

[font=Helvetica, sans-serif]Sevgili Kardeşim Merhabalar;

Bu aralar oldukça yoğun talep gören bu iki ürün arasında yukarıdaki açıklamalarımı baz alabilirsiniz. Lakin madem bu derece yoğun bir ilgi var, o halde bana 1-2 gün müsaade ediniz MB211 ile ilgili detaylı bilgi isteyeyim ona göre karar verin isterseniz.  :ok:
 

Adem Helvacı 

Everybody Dies
Yönetici
Administrator
Katılım
17 Şub 2017
Mesajlar
19,574
Yaş
48
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado' Alıntı:
Adem Bey Selamlar,

 
Rahatsız ediyorum fakat akşamdan beri call center web iletişim whatsapp iletişimden tatmin edici bir cevap alamayınca size yazmaya karar verdim.
 
şu iki modelden birini alacağım. lütfen önerinizi paylaşın arasında ki fark nedir 100 tl fiyat farkında değer mi ?
 
48fb7300 vs 48fd7300
     1699   vs 1599
 
saygılar

Değerli kardeşim Merhabalar;

Öncelikle belirteyim ürünler her ne kadar 7300 kasa olsa da, üretimleri de anakartları da farklı ürünlerdir. (panelleri aynı, SAMSUNG VA)

Her iki ürün de CARBON menüye sahiptir. Her iki ürünün de 3 aşağı 5 yukarı özellikleri aynıdır ancak birisinde MB110, diğerinde ise MB211 anakart mevcuttur. MB211 ile ilgili derin bilgi sahibi olacağımız kadar geri dönüş henüz yok bu nedenle ''Şu iyiliklerini, bu kötülüklerini gördük'' diyemiyorum. 

Mantık ister istemez SON üretilene yönlendiriyor insanı zira MB110 anakartın işlemci performansı çok üst düzey bir sonuç göstermemiştir.  :ok:

Adem Bey Merhaba Tekrar,

 
200 tl toplamda fazla verip 2 tane fb7300 aldık iptal ettirmeye değer mi bilemedim. Verdiğiniz değerli bilgiler için tşkler.


Selamlar Kardeşim. 

İptale yönlenecek değerde bir fark çıkacağına inanmıyorum açıkçası. bizler için önemli olanı panel performansı, her iki üründe de SMSNG kullanıldığı için kontrast oranı ve tepkime süresine istinaden tereddütümüz de yok. işlemci performansları bu kasalar için yeterli düzeyde, elbette bir MB120 anakart işlemcisiyle kıyaslarsak aşağıda kalır lakin bu kasa için normaldir ve yeterlidir. Ben oldukça memnun kalacağınıza eminim. Hatta imkanı var ise ürünler elinize ulaştıktan sonra inceleme konusu açabilirsiniz burada. Sevinirim.  :ok:
 

atlas54

Aktif Üye
Katılım
23 Eki 2017
Mesajlar
115
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado hocam dediğin ayarı yaptım ama maalesef hala aynı hala zınk zınk ses geliyor sinir bozucu tv yi kırıp atasımız geliyor ailecek şimdi servis çağırsam derdimi nasıl anlatacağım ger zaman çıkan bir ses değil çünkü gelen servis en fazla 2 dk dinleyecek bir sorun yok deyip gidecek hoparlörlere baskı falan yapsam düzelir mi?
Ado' Alıntı:
Ado hocam tekrar merhaba 

 
Vestel 55ua8300 tv var ölü piksel çıkmıştı değişim kararı çıktı yeni ürün geldi ancak bu gelen üründe tv kanallarındaki bazı konuşma seslerinde tv hoparlörü titreyip zınk zınk ses geliyor normal müzik açıyorum yüksek seste seste bozulma yok kaliteli ancak bazı konuşma seslerinde hoparlör titriyor zınk zınk ses geliyor rahatsız ediyor sorun neyden kaynaklıdır hoparlörün etrafındaki yalıtım dan falan olabilir mi değişime giden tv de ses sorunu yoktu. 


Ali Kardeşim Merhabalar;

Bahsettiğiniz ses maalesef ki kasa vibrasyonundan kaynaklanmaktadır ki CRT dediğimiz tüplü tv lerden beri bu distortion sorunu hep mevcuttur.

Çözüme yönelik tv menüden ses ayarlarına girip EQ ayarlarından 1KHZ ses seviyesini aşağıya çekmektir. (Bazı ürünlerde menüde 1.5khz olarak görebilirsiniz)
 
Üst