VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

A Çevrimdışı

absque

Yeni Üye
7 Eki 2017
11
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Bende modeme bağlı bir hdd var ve içindeki film ve videolara media player yada dosya yönetici bir program ile erişilebilir yapmak istiyorum. 
Ama media player sadece yerel dosyaları (usb) açıyor. Bunu ağ üzerinden de yapılabilmesi için buna eklenti yapılabilir. Daha önce kullandığım media playerda vardı. Yada dosya yönetici programı smart Menüsüne eklenebilir.
Şuan bunları PC den DLNA ile tv'ye gönderip izliyorum. 
Umarım vestel bu konuda çalışma yapar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Hocam selamlar saygılar.Mümkünse Tv konusunda sizden yardım rica edeceğim, bu işlerden hiç anlamıyorum. N11 in 11 kasımdaki kampanyasından maximum 1700-1800 civarı 43 veya 48 inç bir tv alayım diyorum. 3d ve smart olmuş olmamış çok önemli değil. Lütfen zaman ayırıp bir tavsiyede bulunun

Selamlar Değerli Kardeşim;
ben prensip olarak marka model firma taviye işlerine girmeyi sevmiyorum bu nedenle ''Şunu alın, Bunu almayın'' cümleleri kurmam lakin aklınızda, yaptığınız araştırmalara istinaden takılan veya sizde iz bırakmış modeller hakkında merak ettikleriniz var ise hem cevaplayabilir hem de ürünlerle ilgili (Seçtiğiniz ürünler) fikrimi de seve seve deklere ederim.  :ok:

Gerek teknik doküman, gerekse bilgi birikimi olarak söz konusu elektronik olduğunda dağarcımın en zengin ve geniş olduğu konudur zira ana branşımdır elektronik.

Modellere ben genelde takılı kalmam, ben üretimde kullanılan donanıma bakarım, sizlerin beklenttilerini öğrenir ve mukayese ederim.

Bu anlamda aklınızda olan 1-2 marka modeli yazarsanız çok daha rahat bilgi alışverişinde bulunmamıza vesile olmuş olursunuz.

Selam ile.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Hocam merhaba.
Özellikle Vestel tv konusunda bilginiz yüksek gördüğüm kadarıyla.
Ben düşük bütçe ile tv bakarken 4k 40ub6300 modeline denk geldim. Tavsiye eder misiniz yoksa max 1700 civarına başka tavsiyeniz olur mu?

Selamlar değerli kardeşim;
Bahsi geçen model, MB130 anakart ile üretilmiş ve üretimde SAMSUNG VA panel kullanılmış bir tv dir.
UHD DLED BMS D-LED NB yapıya sahiptir yani çok ince bir tv değildir
pixellence - CEC_ARC - DTS TruSurround+DTS HD desteği yanısıra doğalolarak HD DVB-T2/C/S2(HEVC) desteği mevcuttur.
HDR ve 100hz desteklemez.
widi-dlnaiconnectivity-hbbtv vs vs gibi destekleri de yoktur.
Düz bir tv dir yani.
Derseniz ki ''alıp sadece tv izleyeceğim'' o zaman sorun yok gözü kapalı alınız lakin geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacak veya üründen başka beklentileriniz var ise (Mesela telefondan kablosuz bağlanayım derseniz) bu tv sizin için uygun bir ürün değildir. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Merhaba ben donanımhaberden bir üye?‍♂️
Hocam 65ud8900 hakkında bilgi almak istiyordum sizden ? ürünü almadım daha panel vs siz bilirsiniz diye düşünerekden size bir danışayım dedim

Yusuf Kardeşim Günaydın;
65UD8900 ürünümüzde kullanılan anakart benim favorim olan MB120 dir, Bu üretimde kullanılan Panel LG IPS dir.

65"UHD DLED BMS UNB M+
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
CEC_ARC
2 USB
2 HDMI
1 SCART
DTS TruSurround+DTS HD 
SOFT PİXELLENCE
WIRELESS_DISPLAY 
CARBON MENÜ
HBB TV
VESTEL PORTAL
OPEN BROWSER
BLUETOOTH
DAHİLİ Wİ Fİ
TİVİBU
DSMART
DİGİTURK
NETFLİX

Ürünün desteklediği özellikler arasında yer almaktadır.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ado' Alıntı:
Hocam 65ud8900 hakkında bilgi almak istiyordum sizden ? ürünü almadım daha panel vs siz bilirsiniz diye düşünerekden size bir danışayım dedim

Yusuf Kardeşim Günaydın;
65UD8900 ürünümüzde kullanılan anakart benim favorim olan MB120 dir, Bu üretimde kullanılan Panel LG IPS dir.

65"UHD DLED BMS UNB M+
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
CEC_ARC
2 USB
2 HDMI
1 SCART
DTS TruSurround+DTS HD 
SOFT PİXELLENCE
WIRELESS_DISPLAY 
CARBON MENÜ
HBB TV
VESTEL PORTAL
OPEN BROWSER
BLUETOOTH
DAHİLİ Wİ Fİ
TİVİBU
DSMART
DİGİTURK
NETFLİX

—- hocam ips lg panel çok iyi bence biraz kalın sanırım slimled değilmiş. Mb120 güzel evet 49ua9300 de var onuda sizin sayenizde almıştım. Panel 50 hertzdir sanırım bu fiyata 100 olmaz ama hdr mı acaba panel sitede hdr yazıyodu yanlış görmediysem. Çok teşekkürler bu arada

Panelde HDR konusunu daha önce işlemiştim hocam, bunu şu şekild değerlendirmek lazım, üründe yazılımdan 3D özelliğini açıyorsunuz lakin aslında panelin hücre yapısında bu özellik yok, o zaman 3D destekli olmasının bir anlamı kalmıyor. Forumda bir çok üyemiz HDR nin aktif hale geldiğini ve görüntüde fark gördüklerini beyan etseler de ben teknik anlamda bunu pek mümkün görmüyorum.  Buna paralel yine de teknik dokümanlarında da HDR nin YOK olarak göründüğü bilgisini de vermek isterim.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Ado' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Yusuf Kardeşim Günaydın;

65"UHD DLED BMS UNB M+
HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
CEC_ARC
2 USB
2 HDMI
1 SCART
DTS TruSurround+DTS HD 
SOFT PİXELLENCE
WIRELESS_DISPLAY 
CARBON MENÜ
HBB TV
VESTEL PORTAL
OPEN BROWSER
BLUETOOTH
DAHİLİ Wİ Fİ
TİVİBU
DSMART
DİGİTURK
NETFLİX

—- hocam ips lg panel çok iyi bence biraz kalın sanırım slimled değilmiş. Mb120 güzel evet 49ua9300 de var onuda sizin sayenizde almıştım. Panel 50 hertzdir sanırım bu fiyata 100 olmaz ama hdr mı acaba panel sitede hdr yazıyodu yanlış görmediysem. Çok teşekkürler bu arada

Panelde HDR konusunu daha önce işlemiştim hocam, bunu şu şekild değerlendirmek lazım, üründe yazılımdan 3D özelliğini açıyorsunuz lakin aslında panelin hücre yapısında bu özellik yok, o zaman 3D destekli olmasının bir anlamı kalmıyor. Forumda bir çok üyemiz HDR nin aktif hale geldiğini ve görüntüde fark gördüklerini beyan etseler de ben teknik anlamda bunu pek mümkün görmüyorum.  Buna paralel yine de teknik dokümanlarında da HDR nin YOK olarak göründüğü bilgisini de vermek isterim.  :ok:

⭐️ Tamamdır adem hocam çok teşekkür ederim değerli bilgiler için.  Alıcam bu akşam verdiğiniz bilgiler sayesinde

İyi günlerde kullanın şimdiden  :ok:

B Çevrimdışı

burakkoz

Yeni Üye
11 Kas 2017
8

merhaba 48ua8900 ile 49ud9300 arasında ne gibi farklar vardır? hangisini tavsiye edersiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

burakkoz' Alıntı:
merhaba 48ua8900 ile 49ud9300 arasında ne gibi farklar vardır? hangisini tavsiye edersiniz?

UA kodlu ürünleri artık almamaklazım veya size çok iyi bir avantaj sunması lazım satış kanalının zira üretim yılı itibari ile 2-3 yıl öncenin teknolojisine sahiptir.
UD ler ise 2017 üretim ürünlerdir ve yeni nesil anakartlar nedeniyle daha tercih sebebidir.  :ok:

B Çevrimdışı

burakkoz

Yeni Üye
11 Kas 2017
8

teşekkürler. 49ud9300 modelinde sadece mb130 kart ilemi üretildi. yoksa mb120 kart ile üretilenlerde var mıdır?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

burakkoz' Alıntı:
teşekkürler. 49ud9300 modelinde sadece mb130 kart ilemi üretildi. yoksa mb120 kart ile üretilenlerde var mıdır?

49UD9300 model ürün 3 parti halinde üretim mevcut, 2 si MB120, sonuncusu ise MB130 anakartlı  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Merhaba 

Forumdan dec_chaos ben..
Nasılsınız?
Regal 55r6080u televizyon için yeni yazılım var mı acaba?
Seri  numarası 7677079 600102
Şimdiden teşekkür ederim.

Dursun kardeşim Merhabalar;

Sizin Mevcut sürümünüz nedir acaba?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Adem hocam vestel 42pf8575 3d smart TC için netflix durumu nedir?

Bilgi verebilirseniz sevinirim.

Serdal Kardeşim Merhabalar;

Bahsi geçen model için netflix desteği ve herhangi bir çalışma bulunmamaktadır.  :ok:

D Çevrimdışı

decchaos

Yeni Üye
12 Kas 2017
37
54

Ado' Alıntı:
Merhaba 

Forumdan dec_chaos ben..
Nasılsınız?

Merhaba,
yazılım : 2.29.11.0
uygulama : 1.4.0.3

Teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

decchaos' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Merhaba 

Forumdan dec_chaos ben..
Nasılsınız?

Merhaba,
yazılım : 2.29.11.0
uygulama : 1.4.0.3

Teşekkürler

Azizim oldukça eski sürüm, 2.43.2.0 sürümünü çekirdek yazılımlar konumuzdan indirip yükleyebilirsiniz.

29.11 den 43.2 ye geçişlerde aradaki fark hissedilir derecede kendsini belli ediyor  :ok:

Geri
Üst Alt