VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

S Çevrimdışı

Serkan9700

Yeni Üye
5 Kas 2017
4
Cvp: VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Ado' Alıntı:
Serkan9700' Alıntı:
Abi Allah razı olsun gerçekten bilgiye ulaşmak çok zor o zman alıyorum abi bu 48fd7300 ü 1458 e gelecek bana cihaz.önerebilceğin bi cihaz varmı gerçi bu fiyat aralığında bulmak zor.

Oldukça sorulan, Oldukça alınan bir ürün olmakla birlikte henüz kayda değer bir negatif geri dönüş ben almadım, sistem kayıtlarında da bu ürüne dair epidemik veya kronik geri dönüş görmüyorum. Bu bilgiler ışığında alabilirisniz derim lakin malum ben bu öneri işlerine çok sıcak bakmadığımdan dolayı nihai karar elbette sizindir.  :ok:

Abi son olarak hakkını helal et baya başını ağrıttım ve vaktini aldım elimde samsung 40 inç tv var ekran da çatlama olduğu için tv arayışına girmiştim bunları alan oluyormu tv leri yani ydk parçalarını filan kullanan lar oluyormu şimdiden saol

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Serkan9700' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Oldukça sorulan, Oldukça alınan bir ürün olmakla birlikte henüz kayda değer bir negatif geri dönüş ben almadım, sistem kayıtlarında da bu ürüne dair epidemik veya kronik geri dönüş görmüyorum. Bu bilgiler ışığında alabilirisniz derim lakin malum ben bu öneri işlerine çok sıcak bakmadığımdan dolayı nihai karar elbette sizindir.  :ok:

Abi son olarak hakkını helal et baya başını ağrıttım ve vaktini aldım elimde samsung 40 inç tv var ekran da çatlama olduğu için tv arayışına girmiştim bunları alan oluyormu tv leri yani ydk parçalarını filan kullanan lar oluyormu şimdiden saol

Bize bu teklifler çok gelse de ben hiç bir şekilde değerlendirmiyorum değerli kardeşim zira ne olursa olsun artık kullanılmış bir anakart ve besleme kartı kalıyor geriye. O model tv nin anakartı yanık olacak denk gelecek vs yani sizin için de zor. Ancak size tavsiyem, marka model belirterek letgo da anakart ve besleme kartını ikinci el olarak satışa çıkartabilirsiniz, çok daha değerinde ve çok daha erken bir alışveriş olur zira ben de uzun süre kullanmadığım veya kapattığım Milas Servisimden kalan malzemeleri dahi letgo - gittigidiyor vs gibi yerlerde satışa çıkartmıştım ki gayet de güzel alışverişler oldu, ben zarar etmedim, alan kar etti  :ok:

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Sayın abim peki yetkili servise başvurmadan önce brick olmuş televizyonu nasıl kurtarabilirim
Çözüm olarak ne önerebilirsin..Engin tecrübelerinden faydalanmak isterim..teşekkür ederim...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:
Sayın abim peki yetkili servise başvurmadan önce brick olmuş televizyonu nasıl kurtarabilirim
Çözüm olarak ne önerebilirsin..Engin tecrübelerinden faydalanmak isterim..teşekkür ederim...

Değerli kardeşim;  Kullanıcı olarak yapılabilecek müdahaleler biraz kısıtlı kalıyor. Bu noktadan sonrası eprom - e2prom - rom - flash vs gibi debug aracılığıyla yapılan uygulamalara gider iş ki bu noktada dediğim gibi yetkin personel müdahalesi gereklidir.

Bu müdahaleler ile de kurtulmuyorsa üzülerek belirtmek isterim ki yeni anakart gerecekcektir 

Bana bir kere daha seri numarasını yazabilirsneiz alternatif neler yapılabilir üzerinde bir kere daha düşünmeye çalışalım.  :ok:

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133

Ado hocam merhaba 55ua8300 tv var bu tv ye 5+1 ses sistemini nasıl bağlarım ses sistemi surround destekli logitech z510 ses sistemini vestel 55ua8300 tv ye nasıl bağlarım surround ses almak için

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133

düzeltme : ses sistemi z506

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

Ado' Alıntı:
Waggish' Alıntı:

Değerli kardeşim;  Kullanıcı olarak yapılabilecek müdahaleler biraz kısıtlı kalıyor. Bu noktadan sonrası eprom - e2prom - rom - flash vs gibi debug aracılığıyla yapılan uygulamalara gider iş ki bu noktada dediğim gibi yetkin personel müdahalesi gereklidir.

Bu müdahaleler ile de kurtulmuyorsa üzülerek belirtmek isterim ki yeni anakart gerecekcektir 

Bana bir kere daha seri numarasını yazabilirsneiz alternatif neler yapılabilir üzerinde bir kere daha düşünmeye çalışalım.  :ok:

Tabiki hocam ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim  :ok:
SN: 7184274 400335

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Tabiki hocam ilgin ve alakan için çok teşekkür ederim  :ok:
SN: 7184274 400335

Yazık, garantiniz biteli de daha 2-3 ay olmuş.

Aşağıdaki yazılımı denermisiniz rica etsem.  :ok:

Gizli içeriği sadece kayıtlı kullanıcılar görebilir.

Waggish Çevrimdışı

Waggish

Yeni Üye
18 Eki 2017
34

[/quote]

Hocam olmadı sanırım TVyi kurtaramayacam  :help:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Waggish' Alıntı:

Hocam olmadı sanırım TVyi kurtaramayacam  :help:
[/quote]

En azından elimizden geleni yaptık. Anakart değişikliği zaruri gibi görünüyor.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Merhaba hocam, 49ub8300 modeli bugun teslim aldim kurulum yapıldı. Renklerle pek bir sikayetciydim biraz toparladim ama hala tam istedigim modda degil. Sizden ricam panelim nedir mb130 anakart gorunuyor sanirim. Iyimidir kotumudur bir yorum yapsanız. Seri no:

7849364701137

Birde benim tv nin görüntü modlarinda pixellence tanitim modu yok. Forumda bir kac kisi yazmis ama bende cikmiyor oyle bisey. 

Ek olarak forumda soyle bie sorum vardı 

Arkadaslar telefondan youtube video actiginda ekrana yansitndedigimde connecting ekraninda bekliyor.. Tv kumandasindan youtube uygulamasini acmam gerekiyor yayini yansitmak icin. Otomatik acma gibi bir ozelligi yokmu. Onceki lg televizyonumda telefondan youtuba girip yansit dedigimde tv otomatik youtube uygulamasini aciyordu

Selamlar değerli kardeşim;

Tv görüntü modunda DİNAMİK SPOR DOĞAL vs imgesinin üzerindeyken OK butonuna bastığınızda pix demo modu aktif olur ve ekranı ikiye böler.

Bu sadece DEMO moduru yaniaktif yapayım veya pasif yapayım durumu yoktur, aradaki farkı size göstermek için tasarlanmıştır.

Ürününüzde SAMSUNG VA panel mevcuttur. Bilindiği üzere renk algoritması IPS panellerde daha zengindir, aynı zamanda son zamanlarda enteresan şekilde ben, CHİMEİ panellerin renk canlılığını SAMSUNG lara nazaran çok daha ön planda görüyorum.

testlerini yaptığım bir çok TV de SAMSUNG panel ile CHİMEİ arasında önce tahmin oyunu oynamaya başladım kendi kendime :)

CHİMEİ panelleri bu anlamda bir tık daha başarılı gördüğümü vurgulamadan geçemeyeceğim.

YOUTUBE konusunu irdelemedim, biraz kurcalayıp bu konuya haricen yorum yazarım (Zaman darlığı, kusura bakmayınız)

A Çevrimdışı

absque

Yeni Üye
7 Eki 2017
11

Merhaba 
49 ud9300 tv var. vestel tvler için ağdaki herhangi bir kaynaktan film ve video açmak için bir uygulama  varmı? yada bunun bir yolu varmı ? yada bunun için uygulama yükleniyor mu?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

absque' Alıntı:
Merhaba 
49 ud9300 tv var. vestel tvler için ağdaki herhangi bir kaynaktan film ve video açmak için bir uygulama  varmı? yada bunun bir yolu varmı ? yada bunun için uygulama yükleniyor mu?

:alala:  düşünüyorum, düşünüyorum, neticede bir network ağ yapısı bu, DLNA üzerinden erişim olan dosyalardan bunu yapabilmeliyiz diye düşünüyorum lakin uygulamanın var olup olmadığı konusunda inanın bilgim yok. NERO HOME 4 ile DLNA üzerinden bazı etkinlikler açılıyordu ama uğraşmayalı uzun zaman oldu

H Çevrimdışı

helyhansen

Yeni Üye
29 Eki 2017
8

iyi akşamlar 

geçen gün benımde tv biraz sıkıntı çıkarmıştı. adem hocam saolsun yardımcı oldu. internetten kanalları izleyebilirmiyim diye baktım olmamıştı sonra en son çare youtubeyi denedım  ama sanki bilgisayarda flash eklentisi çalışmıyordu aynı hatayı verdı. bende üstelemedım bu gün tv izlemıycem dedım kendıme 

diyeceğim şu ki ben vesteli bu konuda biraz zayıf buluyorum (televizyonum 47 PF 9060 )  Ha yerli malı dıyecegız kullanacagız ama onlarında bu insanlar benım müşterim deyip müşterilerinin bazı isteklerine cevap vermesı gerekıyor. Televizyon belgesellere bile konu oldu en iyi üretim en iyi televizyon vs. ama gel gelelım mause kumanda çıkmadı içinden he sonradan aldım benım tv de çalışmadı geri iade ettim 

inşallah ilerleyen dönemde cok daha iyi çalışmalarla vestel karşımıza çıkar . :)estere: :)estere: :)estere:

Geri
Üst Alt