VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Ado' Alıntı:
kamuran731' Alıntı:
Hocam; VESTEL yazılımına, tema seçme özelliği eklenmesi için ürün yazılımcıları ile iletişime geçeceğinizi belirtmiştiniz.
Bu yönde bir çalışma yapılması uygun görülmüştür İnşallah.

harici usb harddiskim bilgisayarda çalışıyor ama televizyona taktığımda harddisk dönmüyor, çalışmıyor
televizyondan yeterli gücü alamadığı için çalışmıyor sanırım.
Bu sorun yazılım ile çözülebilir mi? Yeni yazılımlarda bu konuda bir düzeltme yapılırsa çok iyi olur.
Emek, girişim ve Katkılarınız için teşekkür ederim.

Size cevap yazmışmıydın inanın hatırlamıyorum ama görmüşken yazayım dedim, önceden yazdıysam da kendimi tekrar etmiş olurum kusura bakmayın artık.

tv lerde her usb den max 500ma asılabilirsiniz,taktığınız bellek kaç ma ile çalışıyor ona bakınız, Y kablo ile çift USB kullanıp besleme sorununu çözebilirsiniz. :ok:

Diğer konu raporumda ama daha bitirmedim.

usb yetersizliği konusunda daha önce soru sormamıştım sanırım Hocam.
Cevap yazmanız iyi oldu. Y kablo kullanmayı alternatif olarak düşünüyorum.
Paylaştığım resimde görüldüğü gibi; bilgisayardaki hub bağlantı noktası 500 ma güç veriyor.

Harici harddisk, bilgisyarda çalışıyor ama aynı gücü veren televizyondaki usb den çalışmıyor ise;
televizyondaki usb bağlantı noktası 500 ma dan daha az güç veriyor olabilir diye düşünüyorum.
Benim ki sadece düşünce.
Sorunun ne olduğunu siz daha iyi bilirsiniz Hocam. Donanımsal yetersilik mi? Yazılımsal eksiklik mi?
Bu konuda benim gibi sıkıntı yaşayan bir çok VESTEL kullanıcısı olduğunu düşünüyorum.
Bilgi ve tespitlerinizi bizimle paylaşıp, önemli olarak gördüğüm iki konuyu da raporunuza eklerseniz  sevinirim Hocam.
Saygı ve sevgilerimle.. :ok

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
@trkkrsy 
Fat32, ExFat, Ntfs hepsini denedim sonuç aynı.
tv usb portundan hdd diskini döndürecek kadar güç gelmiyor.

@Ado hocamızın tavsiye ve çözümlerini bekliyoruz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
@trkkrsy 
Fat32, ExFat, Ntfs hepsini denedim sonuç aynı.
tv usb portundan hdd diskini döndürecek kadar güç gelmiyor.

@Ado hocamızın tavsiye ve çözümlerini bekliyoruz.

Aslında sizin tv tam benim favori tipim. Hem LG panelli hem de MB120 anakartlı. Lakin sorun yaşamanıza şaşırdım. Birazdan devre şemasını inceleyeceğim bakayım benmi yanlış hatırlıyorum 500ma konusunu. Kesinlikle çalıştırması lazım.

O Çevrimdışı

oozdemir43

Yeni Üye
1 Ocak 2018
18
rHoma42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:
Öncelikle forum çok güzel tv ararken keşfettim. İlginiz için teşekkür ederim.   1900 Tl gibi bir fiyata alınır mı diye sormak istiyorum ve tv hakkında bilginiz var mı?

MB120 anakart ve LG IPS panelli bir ürün sırf önünde FİNLUX yazıyor diye 1900TL ye satılıyorsa, O zaman 49'' ve önünde VESTEL yazan bir tv nin fiyatı ile kıyaslayıp sonuca ulaşabilirsiniz  :ok:

Hocam  merhaba.
Benim de bu hususta bir sorum olacak , Bütçem 1900-2000 arası. Bende Epey com. da araştırma yaparken  incelemesi esnasında [size=medium]  ile karşılaştım. Aslında gönlüm smart özellikli olsun istiyordum ama vestelin 48-50  inc arası 4k li TV leri genelde 2300 üzeri . malum ekonomik nedenler ile bütçe kıstlı. Ben [size=medium]  tv yi Teknosa da bizzat görme imkanım oldu. görüntü kalitesi çok hoşuma gitti ayrıca yandan izlediğimde görüntüde çok bir değişiklik görmedim. görüntüde 4k video vardı. Kipada 3000 civarı bir samsung tv vardı onda  yandan görüntü kaybı daha fazlaydı.  görevli arkadaş  nin samsung panel olduğunu kullandığını söyledi. 
[size=medium][size=medium]Hocam sizdem istirhamım bu [size=medium]  tv konusunda tavsiyeniz nedir. vestel 50ud6300 ile arasında kaldım. [size=medium]  ile ilgili bir yorum ve inceleme göremedim. Epey comda  finlux un özelliklerinde DLNA işaretlenmemiş. Telefondan ekran paylaşımı varmıdır yokmudur emin olamadım.
[size=medium][size=medium][size=medium]Bu nedenle ekran, işlemci, fiyat olarak sizin tavsiyenizi almak istiyorum.
[size=medium][size=medium][size=medium]Yardımcı olursanız çok sevinirim. 

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
@Ado Hocam; VESTEL ürünü olan bu televizyon, özellikle LG panelli olduğu için televizyondan çok ama çok memnunum. Arayüz yazılımda bence iyi. iyiki almışım.
Araştırma aşamasında, bilgi ve destek konusunda bana yardımcı olan, size ve VESTEL müşteri hizmetlerine çok teşekkür ederim.
Harici harddiskimi çalıştırmaması ve tarayıcıda sadece 1 sekme açılabilmesi dışında bir sorun yok.
ayrıca tema desteği olan yeni yazılım yapılırsa daha da iyi olur bence.
Bilgisayar da, Televizyon da 500ma olması hasebi ile çalıştırması lazım ama malesef çalıştıramıyor.?
isterseniz, müsait olduğunuz bir zaman da herhangi bir görüntülü chat programı ile size gösterebilirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
oozdemir43' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:
Öncelikle forum çok güzel tv ararken keşfettim. İlginiz için teşekkür ederim.   1900 Tl gibi bir fiyata alınır mı diye sormak istiyorum ve tv hakkında bilginiz var mı?

MB120 anakart ve LG IPS panelli bir ürün sırf önünde FİNLUX yazıyor diye 1900TL ye satılıyorsa, O zaman 49'' ve önünde VESTEL yazan bir tv nin fiyatı ile kıyaslayıp sonuca ulaşabilirsiniz  :ok:

Hocam  merhaba.
Benim de bu hususta bir sorum olacak , Bütçem 1900-2000 arası. Bende Epey com. da araştırma yaparken  incelemesi esnasında [size=medium]  ile karşılaştım. Aslında gönlüm smart özellikli olsun istiyordum ama vestelin 48-50  inc arası 4k li TV leri genelde 2300 üzeri . malum ekonomik nedenler ile bütçe kıstlı. Ben [size=medium]  tv yi Teknosa da bizzat görme imkanım oldu. görüntü kalitesi çok hoşuma gitti ayrıca yandan izlediğimde görüntüde çok bir değişiklik görmedim. görüntüde 4k video vardı. Kipada 3000 civarı bir samsung tv vardı onda  yandan görüntü kaybı daha fazlaydı.  görevli arkadaş  nin samsung panel olduğunu kullandığını söyledi. 
[size=medium][size=medium]Hocam sizdem istirhamım bu [size=medium]  tv konusunda tavsiyeniz nedir. vestel 50ud6300 ile arasında kaldım. [size=medium]  ile ilgili bir yorum ve inceleme göremedim. Epey comda  finlux un özelliklerinde DLNA işaretlenmemiş. Telefondan ekran paylaşımı varmıdır yokmudur emin olamadım.
[size=medium][size=medium][size=medium]Bu nedenle ekran, işlemci, fiyat olarak sizin tavsiyenizi almak istiyorum.

Selamlar azizim;

49FU610 aslında tam benim favori tipim tv dir zira hem LG IPS panel hem de MB120 anakart kullanılmış bir üründür. Üründe WD desteği yoktur ancak dahili wifi - dlna ve bt desteği mevcuttur.

50UD6300 ürünün tarihinde hiçbir zaman SAMSUNG panel kullanılmamıştır. AUO ve CMO panel ile üretilmiş MB130 anakartlı üründür.

Sizlerden ricam, mesleği ürün satmak olan hiç bir satıcıya lütfen tam olarak itibar etmeyiniz. Unutmayınız ki o arkadaşın işi ürün satmak. Ne olursa, kim olursa olsun ürün satmak :kıskıs:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
@Ado Hocam; VESTEL ürünü olan bu televizyon, özellikle LG panelli olduğu için televizyondan çok ama çok memnunum. Arayüz yazılımda bence iyi. iyiki almışım.
Araştırma aşamasında, bilgi ve destek konusunda bana yardımcı olan, size ve VESTEL müşteri hizmetlerine çok teşekkür ederim.
Harici harddiskimi çalıştırmaması ve tarayıcıda sadece 1 sekme açılabilmesi dışında bir sorun yok.
ayrıca tema desteği olan yeni yazılım yapılırsa daha da iyi olur bence.
Bilgisayar da, Televizyon da 500ma olması hasebi ile çalıştırması lazım ama malesef çalıştıramıyor.?
isterseniz, müsait olduğunuz bir zaman da herhangi bir görüntülü chat programı ile size gösterebilirim.

Sözünüz yeterlidir azizim, ispata gerek yok. Ben burada bildirdiğiniz her türlü geri dönüşünüzü not alıyorum. Belki ilgilenme sürecim hemen olmayabiliyor ama mutlaka takip ediyorum. :ok:

M Çevrimdışı

Mrtdgl

Yeni Üye
3 Ocak 2018
6
Ado hocam. Sayfalarca yazılarınızı okudum. Ama kafama takılan bişey var. Bazı yorumlarinizda 65ub9100 IPS panel, 65ud8900 karma panel yazmissiniz. Başka bir yorumda 9100 olanı va, 8900 olanı IPS yazmissiniz. Yine az önce 4 model TV arasında özelikleri yazarken tamamına va panel yazmissiniz. Ben 65 inç ve IPS panel bir Vestel almak istiyorum. Bunun için paneli sadece IPS olan model hangisi yazarmisiniz. İşi karma panelli bir model alarak riske etmek istemiyorum.

O Çevrimdışı

oozdemir43

Yeni Üye
1 Ocak 2018
18
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:

Hocam  merhaba.

Selamlar azizim;

49FU610 aslında tam benim favori tipim tv dir zira hem LG IPS panel hem de MB120 anakart kullanılmış bir üründür. Üründe WD desteği yoktur ancak dahili wifi - dlna ve bt desteği mevcuttur.

50UD6300 ürünün tarihinde hiçbir zaman SAMSUNG panel kullanılmamıştır. AUO ve CMO panel ile üretilmiş MB130 anakartlı üründür.

Sizlerden ricam, mesleği ürün satmak olan hiç bir satıcıya lütfen tam olarak itibar etmeyiniz. Unutmayınız ki o arkadaşın işi ürün satmak. Ne olursa, kim olursa olsun ürün satmak :kıskıs:

Ustad Affiniza maruzen WD destegi nedir anlayamadim kusura bakmayin.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Mrtdgl' Alıntı:
Ado hocam. Sayfalarca yazılarınızı okudum. Ama kafama takılan bişey var. Bazı yorumlarinizda 65ub9100 IPS panel, 65ud8900 karma panel yazmissiniz. Başka bir yorumda 9100 olanı va, 8900 olanı IPS yazmissiniz. Yine az önce 4 model TV arasında özelikleri yazarken tamamına va panel yazmissiniz. Ben 65 inç ve IPS panel bir Vestel almak istiyorum. Bunun için paneli sadece IPS olan model hangisi yazarmisiniz. İşi karma panelli bir model alarak riske etmek istemiyorum.

Çok güzel bir soru sormuşsunuz ve bu vesile ile bana unuttuğum bir konuyu hatırlattınız zira o 65'' karşılaştırmasına bir not düşmem gerekiyor.

Size cevabım ise şu;

Aslında çok yerde yazıyorum ama elbette binlerce mesajım arasında kaybolup gidiyor.

Panel üreticileri, VESTEL gibi 2,60 saniyede 1 adet TV üreten kurumun talep ettiği miktarda adetleri karşılayamıyorlar. Bu da aynı marka aynı yapıda panel ile tüm üretimi yapmanın bazen önüne geçebiliyor.

Bunun dışında aynı modelde farklı iş emri ile üretim yapılabiliyor bu da anakartlarda ve panellerde değişkenlik olmasına neden oluyor.  

Biliyorum nihai tüketiciler olarak bunları normal karşılamıyorsunuz lakin üretim dünyasında işler sizin bildiğiniz gibi olmuyor maalesef.

Kesin ve sadece IPS panelolan ürünlerden gözüme çarpan birkaçtane yazdım size. 

Bulursanız 65UA9650 ama tavsiye etmem eski üretimdir ve MB100 anakartlıdır.
V10106529 kodlu VESTEL 65UB9650 (MB120)
V10114686 kodlu REGAL 65R6080U (MB120)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
oozdemir43' Alıntı:
Ado' Alıntı:
oozdemir43' Alıntı:
Hocam  merhaba.

Selamlar azizim;

Ustad Affiniza maruzen WD destegi nedir anlayamadim kusura bakmayin.

Rica ederim azizim. WD demek Wirelles Display özelliğidir, yani elinizdeki telefondan screen mirror özelliğini açıp kablosuz olarak tv ye bağlanamazsınız.  :ok:

M Çevrimdışı

Mrtdgl

Yeni Üye
3 Ocak 2018
6
Ado hocam fiyat aralığı birbirine yakın 65ub9100 ile 65ud8900 arasında hangisini tercih etmek lazım. Artık IPS çıkma işini şansa bırakacam sanırım. :)

Geri
Üst Alt