VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
trabzonizm' Alıntı:
Kusura bakmayın fd dan sizi takip ediyordum Vestel TV m var mb81 ana kartlı 39inc LED dün yazılım yüklerken kırmızı ışıkta takılı kaldı ne görüntü var ne Baska bir tepki rica etsem ne ypmammi önerirsiniz

Ne yazılımı yüklediniz,nereden temin ettiniz?(Çökme sebebi için sordum)
Ürün serisinide yazmanızı rica ederim. :ok:

E Çevrimdışı

erduran

Yeni Üye
11 Ara 2017
12
eski yazıları okurken şimdi denk geldim adem hocam 49UD9300 SAMSUNG VA MB130 yazmışsınız 43ud9300 seriside mi aynı oluyor?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ekinnmk' Alıntı:
bir gecede aynı kişiden 2 soru fazla oldu biliyorum ama ,promosyonu kaçırmama adına anlayışla karşılamanızı umuyorum.
yanlış anlaşılmama adına pek sevmediğiniz tv önerme sorusunu kullanıcı özelliklerini belirterek sormak zorunda kaldım.
En uzun gece promosyonlarında alacağımız. tereddütte kaldığımız 2 tv var.
Kullanıcı önceliği.1-futbol (hareketli görüntüler) 2-siyah rengin baskınlığı
diğer özellikler çok bağlayıcı değil..
ikilemde kaldığımız 2tv
1-55ud8400
2-55ud9300
ikisi arasında 550 tl lik fark belirttiğimiz öncelikler için değer mi?
8400 lerde va panel kullanıldığını sanıyorum,ama 9300 de bilgiye ulaşamadım.
tabiki çoklu üretim yapılmadıysa...

55UD8400 IPS panel 
55UD9300 VA panel

UD8400 de MB130 anakart var
UD9300 ise hep VA panel ama MB120 ve 130 üretimler var
:ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ersanozer' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

MB211 anakartlı ürünlerde yazılım kurtarma için bir kurtarma ek yazılımı var mıdır?

Tv ye yazılım yükledikten sonra şuan tv açılmıyor (bildiğim kadarıyla boot ekranında kalınca yani Regal yazısında kalınca yada standby tuşu yanıp cihaz hiç açılmasa bile bir yazılım var diye biliyorum)

Konu hakkında desteğinizi rica ederim.

MB211 ler için kurtarma diye bir yazılım yoktur o sadece MB82 lerde mevcut.
Full yazılım yükleyerek kurtarabilmeniz gerekir.  :ok:

R Çevrimdışı

rHoma42

Yeni Üye
24 Ara 2017
44
35
Öncelikle forum çok güzel tv ararken keşfettim. İlginiz için teşekkür ederim.   1900 Tl gibi bir fiyata alınır mı diye sormak istiyorum ve tv hakkında bilginiz var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
rHoma42' Alıntı:
Öncelikle forum çok güzel tv ararken keşfettim. İlginiz için teşekkür ederim.   1900 Tl gibi bir fiyata alınır mı diye sormak istiyorum ve tv hakkında bilginiz var mı?

MB120 anakart ve LG IPS panelli bir ürün sırf önünde FİNLUX yazıyor diye 1900TL ye satılıyorsa, O zaman 49'' ve önünde VESTEL yazan bir tv nin fiyatı ile kıyaslayıp sonuca ulaşabilirsiniz  :ok:

R Çevrimdışı

rHoma42

Yeni Üye
24 Ara 2017
44
35
Ado' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:

MB120 anakart ve LG IPS panelli bir ürün sırf önünde FİNLUX yazıyor diye 1900TL ye satılıyorsa, O zaman 49'' ve önünde VESTEL yazan bir tv nin fiyatı ile kıyaslayıp sonuca ulaşabilirsiniz  :ok:

Teşekkür ederim ilginiz için. Çevremdekilerin çoğu vestelden uzak durmamı söylüyor kafam çok karışık, acaba pişman olur muyum. :yuh:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
rHoma42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
rHoma42' Alıntı:

Teşekkür ederim ilginiz için. Çevremdekilerin çoğu vestelden uzak durmamı söylüyor kafam çok karışık, acaba pişman olur muyum. :yuh:

Azizim bana anlamsız geliyor bu yaklaşımlar açıkçası.
Ben hiç bir markaiçin KUSURSUZ diyemem.

ME klima alıp ısınamayan, MHI klima alıp sesli çalıştığını söyleyen, SONY tv alıp renklerini soluk bulan insanlar dahi varise KUSURSUZ üretim diye birşey de yoktur açık ve net.

Üretimlerde artık teknolojik olarak donanımsal fark yok bunu çok defa ispat ettik forumda. Geriye birtek kısmi malzeme kalitesi ile (TV dünyasında bu da yok) en önemli unsur olan mühendislik kalitesi kalıyor.

Bu yazdıklarım üretim kanadı için geçerli.
Peki ya satış kanalı? Fiyatlar tüketici dostu mu?
Peki ya satış sonrası hizmetler? En ufak sorun yaşasanız karşınızda bir muhatap bulabiliyormusunuz?

Bakınız size bir video paylaşayım, aslında ben bu videoyu çekeli çok oldu lakin bu forumda bizim amacımız hit sağlayabilmek adına yaygara kopartmak değil gerçekleri aktarmak olduğu için halen klima bölümünde bu konuyu paylaşmadım,videoyu açın, ilk saniyelerinde bir şey anlayamadıysanız ve beklemekten sıkılırsanız lütfen 44 üncü saniyeden sonrasına bakınız.

Ben bu klimayı inanın sırf bu forum kullanıcılarına inceleme yazısı yazabilmek için satın aldım. Daha 1 aylık klima,yatak odamda kullanıyorum, neden verdim bu bilgiyi size? Sessizliğin önemine vurguda bulunmak için. Ben gece 02.00 03.00 05.00 sabah 10.00 (Bu sabah mesela) bu seslerle uyanıyorum.

[video=youtube]https://youtu.be/tVUE1r_sz6M[/video]

Ben bu klima için yaklaşık 2-3 hafta önce servis genel merkezine mail attım, benim mail atma sebebim ses değildi. Klima inverter kodlamasında hata olduğunu düşündüğüm için bazı testler yaptım ve sonuçları inceleyip bulgularımı da kendileri ile paylaştım. 

Buradan inceleyebilirsiniz

http://tavsiyeforumu.com/konu-hotpoint-musteri-hizmetlerine-acik-mektup.html?highlight=hotpoint

Tüm bu detaylara rağmen bırakın sorunumun çözülmesini bana geri dönen dahi olmadı.

Üzerine bu ses sorununu yaşayınca satın aldığım yere durumu bildirdim kendisi de servisi aradı, servisin ilk yaklaşımı ''O ses Normaldir'' şeklinde olmuş ki artık ne şekilde gülmem gerektiğine lütfen siz karar verin. yine de günahlarını almayayım çarşamba günü gelip kontrol edecekler o nedenle şu ana kadar forum ile bu bilgiyi (Videoyu) paylaşmamıştım.

Bu klimanın markası HOTPOİNT. Yani ARİSTON İNDESİT HOTPOİNT gurubuna ait bir ürün

Ben sıradan bir tüketiciolarak 2.000TL para verip son sistem diye klima alıp 1 ayda bu sorunlarla karşılaşıyorum ama karşımda bana cevap vermeye dahi gerek görmeyen bir servis  merkezi ve daha kontrol etmediği klimanın ses sorunu için ''Onlar yapar abi yaaa'' diyen bir servis ile başbaşa kalmış durumdayım.

Yani MUHATAP bulamıyorum.

Diyeceğim o ki azizim, Ben KUSURSUZ marka/firma/ürün aramıyorum, inanın hayatım boyunca da aramadım. Ama benim yaşam felsefem gereği ben karşımda hep bir muhatap aradım.

Peki gerçek hayattaki Ado, bu klimayı alırmıydı?

Samimiyetime inanın ki ASLA almazdım. Aldım çünkü biz bunu elimizden geldiğince yaparız. Tüketici gibi hissedebilmek için tüketicilerin gerçekten yaşadıklarını bizzat yaşamak gerekir. Bu iyi de olabilir kötü de, ancakher ne ilekarşılaşıyorsak da onu buraya aktarıyoruz.

Peki bu sorun ya VESTEL de başıma gelseydi ne olurdu biliyormusunuz? Öncelikle şikayetim ulaşır ulaşmaz, durumun kendilerine ulaştığını ve incelemek için kısa bir süre izin istedikleri karşılama bilgisi alırdım.

Benim yolladığım verilerin haricinde kendi servislerinden de veriler isteyecekleri için servise kendi iç kanallarından bilgi geçerek benimle irtibat kurmalarını sağlarlardı ve servis beni arayarak randevu talep ederdi.

Mutabık kalınan randevu diliminde servis gelirdi ve inceleme ile ölçümlerini yapar, datalarını alır fabrikaya yollardı, bu esnada süreç destek yetkilisi beni belli aralıklarla arayarak ilerleyiş hakkında bilgi verirdi. Fabrikanın inceleme sonucu tarafıma bildirilir ve hareket planı hakkında onay alınırdı (yasal hakkım değişim gerektiriyor ise), değişim yerine konuyu daha hızlı bir şekilde onarım yolu ile çözebileceklerini iletirlerdi vs vs detayları geride bırakıyorum.

Şimdi ben bu VESTEL den mi uzak durayım?
Ne yapayım? gidip beni adam yerine dahi koymayan HOTPOİNT mi alayım?

SAMSUNG panel ile TV üretip ucuza ülkesine iç piyasaya veren VESTEL den uzak durup, neredeyse aynı teknolojiyi neredeyse iki katına satan SAMSUNG TV mi alayım?

Tabi bu yazım sakın böyle damardan giriyormuşum gibi algılanmasın, bilenler bilir ki VESTEL'i mahkemeye vermişliğim vardır halen devam eder konu. Dedim ya kimse kusursuz değil  :ok:

E Çevrimdışı

ekinnmk

Yeni Üye
14 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
merhaba,
benim yeni farkettiğim ,birkaç gündür satışta olan vestel 55UD8800 kodlu tv nin panel özellikleri nedir?ud8900 modelin kırpılmış versiyonu mudur?Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bunu ''Kırpılmış'' olarak mı tanımlamak gerekir bilemem zira Anakartları başka, Panelleri başka, kasa yapıları başka ürünlerdir.
Mesela 8900 de 2HDMI varken 8800 de 3HDMI var

Özelliklere bakıldığında ise 3 aşağı 5 yukarı aynı segmentte görülüyorlar (BT - WİDİ - WİFİ vs)

Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
bir gecede aynı kişiden 2 soru fazla oldu biliyorum ama ,promosyonu kaçırmama adına anlayışla karşılamanızı umuyorum.
yanlış anlaşılmama adına pek sevmediğiniz tv önerme sorusunu kullanıcı özelliklerini belirterek sormak zorunda kaldım.
ikilemde kaldığımız 2tv
1-55ud8400
2-55ud9300

55UD8400 IPS panel 
55UD9300 VA panel

teşekkürler öncelikle,
o meşhur! uzun gecenin sonrasında  arkadaşa 55ud8400 aldık.Alim sırasında panel bilgisine sahip olmadığımdan doğal olarak satış temsilcisine kibarca ve umutsuzca sordum panelinin ne olduğunu..Ekrana 2.3 kez tıklatarak 'abi bunun paneli aypies dedi!!!!Bende eyvallah dedim..ve aldık..ve bundan sonra sizden panelin ne olduğunu sormama ve beklememe gerek kalmadı!!!!1-2 darbeyle panelin ne olduğunu anladığımıza göre forumlarca saatlerce dolaşmamıza gerek yok bundan böyle.... :sırıtma2:
Şaka bir yana sizin verdiğiniz bilgiylede IPS aldığımız kesinleşti..
Bir konuda daha bilginize başvurmak durumundayım.Bu benim dışında  forum üyelerinin de önemseyeceği bir konudur sanıyorum.
55ud 9300 de kullanılan panelin VA olduğunu belirttiniz.Yine 55ub8300 de kullanılan panelde VA.
Bu durumda panel kalitesi her 2 seride de aynı mı?
9 serisi bir üst seri olduğuna göre ,aralarındaki farkın sadece yazılımsal ve ufak tefek bağlantı olduğunu mu düşünmemiz gerekiyor?
Daha kısa ve daha net sorayım.8 ve 9 serisinde kullanılan aynı marka (VA,IPS vs.) panelin kaliteleri de aynı mı? 
Bu konunun da oldukça önemli olduğunu düşünüyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ekinnmk' Alıntı:
Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
merhaba,
benim yeni farkettiğim ,birkaç gündür satışta olan vestel 55UD8800 kodlu tv nin panel özellikleri nedir?ud8900 modelin kırpılmış versiyonu mudur?Bilgilendirirseniz sevinirim.

Bunu ''Kırpılmış'' olarak mı tanımlamak gerekir bilemem zira Anakartları başka, Panelleri başka, kasa yapıları başka ürünlerdir.

Özelliklere bakıldığında ise 3 aşağı 5 yukarı aynı segmentte görülüyorlar (BT - WİDİ - WİFİ vs)

Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
ikilemde kaldığımız 2tv
1-55ud8400
2-55ud9300

55UD8400 IPS panel 
55UD9300 VA panel

teşekkürler öncelikle,
o meşhur! uzun gecenin sonrasında  arkadaşa 55ud8400 aldık.Alim sırasında panel bilgisine sahip olmadığımdan doğal olarak satış temsilcisine kibarca ve umutsuzca sordum panelinin ne olduğunu..Ekrana 2.3 kez tıklatarak 'abi bunun paneli aypies dedi!!!!Bende eyvallah dedim..ve aldık..ve bundan sonra sizden panelin ne olduğunu sormama ve beklememe gerek kalmadı!!!!1-2 darbeyle panelin ne olduğunu anladığımıza göre forumlarca saatlerce dolaşmamıza gerek yok bundan böyle.... :sırıtma2:
Bir konuda daha bilginize başvurmak durumundayım.Bu benim dışında  forum üyelerinin de önemseyeceği bir konudur sanıyorum.
55ud 9300 de kullanılan panelin VA olduğunu belirttiniz.Yine 55ub8300 de kullanılan panelde VA.
9 serisi bir üst seri olduğuna göre ,aralarındaki farkın sadece yazılımsal ve ufak tefek bağlantı olduğunu mu düşünmemiz gerekiyor?
Daha kısa ve daha net sorayım.8 ve 9 serisinde kullanılan aynı marka (VA,IPS vs.) panelin kaliteleri de aynı mı? 

Bu serilerde aynıdır azizim.  :ok:

Zaten bağlantı ile ilgili değişen birşey olmuyor, ancak donanımsal 100hz olan panellerde bağlantı değişir, onun dışında bir farklılık olmaz.

Panel kaliteleriile chip kaliteleri birbiriile paralel unsurlardır. Daha önce çok defa belirttiğim üzere sizlere hep dedim ki ''TV üretmek ile panel üretmek farklıo şeylerdir, bu nedenle kendiürettiğipanelikullanmayan tv markalarını eleştiremeyiz''

Yine bu anlamda şunu da belirtebiliriz ''Her panel üreticisi aynı zamanda chip üreticisi değildir''

Bunun yanı sıra bizim SAMSUNG diye bildiğimiz firmanın, efendim % bilmem kaçının aslında XX firmasına ait olduğu gibi durumlar söz konusudur bu nedenle bırakın modeller arasındaki kalite farkını, aynı model üretimler arasında dahi kalite farkı olabiliyor.Kimse de bunun stabilitesi ve istikrarı hakkında size garanti veremez.

Genelde ülkemiz yerli firmaları için kurulan bu ''İşlerine nasıl geliyorsa o şekilde'' yaklaşımı aslında tam anlamı ile panel üreticileri için geçerlidir.

Size şöyle örnek vereyim.

Transistör denilen konponentin aynen diyot gibi üretim elementi silisium ve germanium madenleridir. Silisium madeni ile üretilenler NPN, Germanium ile üretilenler ise PNP Malumunuz topraktan çıkar bu ve saflık dereceleri vardır, Yine sizler de biliyorsunuz kiaynı madenin değişik topraklarda farklı saflık ve kalitelerde elde edilmesi, normalde 10 üzerinden 10 puan alan madenlere OK verilirken, taleplerin karşılanamaması durumlarında aslında tercih edilmeyen 9 numara 8 numara cevherler de kullanılabiliyor. 

Arkada kullanılan Cevher ne kullanılırsa  kullanılsın siz önde yazan SAMSUNG markasını, SAMSUNG olarak satın alıyorsunuz  :ok:

E Çevrimdışı

ekinnmk

Yeni Üye
14 Ara 2017
9
Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
merhaba,

Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Ado' Alıntı:
55UD8400 IPS panel 
55UD9300 VA panel

teşekkürler öncelikle,

Zaten bağlantı ile ilgili değişen birşey olmuyor, ancak donanımsal 100hz olan panellerde bağlantı değişir, onun dışında bir farklılık olmaz.

Panel kaliteleriile chip kaliteleri birbiriile paralel unsurlardır. Daha önce çok defa belirttiğim üzere sizlere hep dedim ki ''TV üretmek ile panel üretmek farklıo şeylerdir, bu nedenle kendiürettiğipanelikullanmayan tv markalarını eleştiremeyiz''

Yine bu anlamda şunu da belirtebiliriz ''Her panel üreticisi aynı zamanda chip üreticisi değildir''

Bunun yanı sıra bizim SAMSUNG diye bildiğimiz firmanın, efendim % bilmem kaçının aslında XX firmasına ait olduğu gibi durumlar söz konusudur bu nedenle bırakın modeller arasındaki kalite farkını, aynı model üretimler arasında dahi kalite farkı olabiliyor.Kimse de bunun stabilitesi ve istikrarı hakkında size garanti veremez.

Genelde ülkemiz yerli firmaları için kurulan bu ''İşlerine nasıl geliyorsa o şekilde'' yaklaşımı aslında tam anlamı ile panel üreticileri için geçerlidir.

Transistör denilen konponentin aynen diyot gibi üretim elementi silisium ve germanium madenleridir. Silisium madeni ile üretilenler NPN, Germanium ile üretilenler ise PNP Malumunuz topraktan çıkar bu ve saflık dereceleri vardır, Yine sizler de biliyorsunuz kiaynı madenin değişik topraklarda farklı saflık ve kalitelerde elde edilmesi, normalde 10 üzerinden 10 puan alan madenlere OK verilirken, taleplerin karşılanamaması durumlarında aslında tercih edilmeyen 9 numara 8 numara cevherler de kullanılabiliyor. 

Arkada kullanılan Cevher ne kullanılırsa  kullanılsın siz önde yazan SAMSUNG markasını, SAMSUNG olarak satın alıyorsunuz  :ok:

kırmızı kısım beni aştı  :sırıtma2:

tekrar merhaba,
her ikisinde de aynı VA panelin kullanılması bende biraz hayal kırıklığı yarattı dersem yanlış olmaz.
9 serisi bir üst segment
aynı paneli diğer unsurlarla ne kadar iyileştirebiliriz?
vestel için bu yeterli ise!
numaraların fazla önemi kalmıyor gibi ..bence tabiki
vestel tv lerin fiyat performans ürünleri olduğu bana göre de tartışılmaz. Panelin yanı sıra diğer unsurlarda
 (yazılım,destek,müşteri hizmetleri,duyarlılık,mühendislik.vs...)vestel tv lerin avantajlarını görmezden gelemeyiz. gelmiyorum da zaten
ama,
sizde biliyorsunuz ki aynı kesim onlarca kalitede VA veya IPS  panel var. Marka belirtmeden (önemini siz defalarca belirttiniz) genelde giriş seviyesi tv den üst segment tv lere kadar bir çok model üretilmekte..
genelde de markalar 4 ile 9 arasında model numaraları vermekteler. Rakam yükseldikçe özellikler ve kalitede artmakta.
ve yine bildiğim kadarıyla örneğin 7 serisinde kullanılan panelle 9 serisinde kullanılan panel kesinlikle aynı değil.
Panel kalitesi ile diğer unsurlar bir araya geldiğinde aradaki görüntü farkını rahatlıkla farkedebiliyoruz.
Örneğin samsung 6000 serisi ile 8000 serisi arasındaki görüntü farklılığı net belli..
Vestel tv lerde bana göre olması gereken bu farkı  tam farkedemiyorum. (malum yaş beraberinde her organda olduğu gibi gözlerdede işlev eksikliğine yol açıyor..benden de kaynaklı olabilir :sırıtma2:)
Bu bağlamda hangi panelin kullanıldığını önemsiyorum.
Yine yanlış bilmiyorsam,
Giriş seviyesi veya orta segment IPS panellerin siyah seviyeleri VA lara göre düşük..HDR için 0.05 nitten daha düşük siyah seviyesine ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.ve bu değerin altına inen IPS panel yok gibi..VA paneller bu konuda bir tık öndeler..ama hepsi değil tabiki..marka belirtmeksizin nits değeri 0.05 den daha yüksek bir panel kullanan bir modelin HDR özeliğini tam yansıtabilmesi pek mümkün olmuyor.(gözlemlerle ve değerlerle iddia edilen)
Bu ve buna benzer özellikleri bilmemiz açısından kullanılan panelleri önemsedim.
yoksa,
aynı kodlu paneli kullanan a ve b markası arasındaki (diğer unsurlardan dolayı) görüntü kalitesi farklılığını kabul etmemek mümkün mü? :ok:

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
43R6010U bluetooth özellikli smart televizyonum var.
Televizyonun sesini Bluetooth ses topu na, veya android telefonuma nasıl aktarabilirim?

öyle birşey mümkün değil ise; Televizyonun sesini bluetooth ile kablosuz olarak aktarabileceğim bir kulaklık önerebilirseniz sevinirim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ekinnmk' Alıntı:
Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
merhaba,

Ado' Alıntı:
ekinnmk' Alıntı:
teşekkürler öncelikle,

kırmızı kısım beni aştı  :sırıtma2:

tekrar merhaba,
her ikisinde de aynı VA panelin kullanılması bende biraz hayal kırıklığı yarattı dersem yanlış olmaz.
9 serisi bir üst segment
aynı paneli diğer unsurlarla ne kadar iyileştirebiliriz?
vestel için bu yeterli ise!
numaraların fazla önemi kalmıyor gibi ..bence tabiki
vestel tv lerin fiyat performans ürünleri olduğu bana göre de tartışılmaz. Panelin yanı sıra diğer unsurlarda
 (yazılım,destek,müşteri hizmetleri,duyarlılık,mühendislik.vs...)vestel tv lerin avantajlarını görmezden gelemeyiz. gelmiyorum da zaten
ama,
sizde biliyorsunuz ki aynı kesim onlarca kalitede VA veya IPS  panel var. Marka belirtmeden (önemini siz defalarca belirttiniz) genelde giriş seviyesi tv den üst segment tv lere kadar bir çok model üretilmekte..
genelde de markalar 4 ile 9 arasında model numaraları vermekteler. Rakam yükseldikçe özellikler ve kalitede artmakta.
ve yine bildiğim kadarıyla örneğin 7 serisinde kullanılan panelle 9 serisinde kullanılan panel kesinlikle aynı değil.
Panel kalitesi ile diğer unsurlar bir araya geldiğinde aradaki görüntü farkını rahatlıkla farkedebiliyoruz.
Örneğin samsung 6000 serisi ile 8000 serisi arasındaki görüntü farklılığı net belli..
Vestel tv lerde bana göre olması gereken bu farkı  tam farkedemiyorum. (malum yaş beraberinde her organda olduğu gibi gözlerdede işlev eksikliğine yol açıyor..benden de kaynaklı olabilir :sırıtma2:)
Bu bağlamda hangi panelin kullanıldığını önemsiyorum.
Yine yanlış bilmiyorsam,
Giriş seviyesi veya orta segment IPS panellerin siyah seviyeleri VA lara göre düşük..HDR için 0.05 nitten daha düşük siyah seviyesine ihtiyaç duyulduğu belirtiliyor.ve bu değerin altına inen IPS panel yok gibi..VA paneller bu konuda bir tık öndeler..ama hepsi değil tabiki..marka belirtmeksizin nits değeri 0.05 den daha yüksek bir panel kullanan bir modelin HDR özeliğini tam yansıtabilmesi pek mümkün olmuyor.(gözlemlerle ve değerlerle iddia edilen)
Bu ve buna benzer özellikleri bilmemiz açısından kullanılan panelleri önemsedim.
yoksa,
aynı kodlu paneli kullanan a ve b markası arasındaki (diğer unsurlardan dolayı) görüntü kalitesi farklılığını kabul etmemek mümkün mü? :ok:

Verdiğiniz modellerde fark yok, lakin 5 serisiile 9 serisine aynı da diyemeyiz. Diyebilecekleriniz de var elbette.

Burada bazı kavram kargaşalarının da önüne geçmek lazım, Evet uzantıdaki rakamın büyüklüğü özellik artışının göstergesidir ama arada prestij üretimi ürünler de var. TV dünyasında ben hiç bir şeye KESİN gözü ile bakmıyorum zira üreticiler biliyor ki bu algının oluşması, satış ve pazarlama tekniklerindeki sistemin çökmesine neden olur. Çok kaliteli bir panel ile çok özellikli bir model de üretirler. Vasat bir panel ile yüksek özellikli TV de ;) 

Mesela o cafcaflı VESTEL bayilerinden ÇOK ÖZELLİKLİ,ÇOK KALİTELİ diye aldığınız tv de vasat bir panel var iken, A101 de satılan market tv sinde AUO panel olabiliyor ;)

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Ado' Alıntı:
ersanozer' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

MB211 anakartlı ürünlerde yazılım kurtarma için bir kurtarma ek yazılımı var mıdır?

Tv ye yazılım yükledikten sonra şuan tv açılmıyor (bildiğim kadarıyla boot ekranında kalınca yani Regal yazısında kalınca yada standby tuşu yanıp cihaz hiç açılmasa bile bir yazılım var diye biliyorum)

Konu hakkında desteğinizi rica ederim.

MB211 ler için kurtarma diye bir yazılım yoktur o sadece MB82 lerde mevcut.
Full yazılım yükleyerek kurtarabilmeniz gerekir.  :ok:

iki gündür, regal yazısı gelip restart atıyor kapanıp tekrar açılıyor regalde kalıyor,  bugün kırmızı ışık yanıyor sönüyor ama tv açılmıyor

Geri
Üst Alt