VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
@Ado Hocam
yorumumun başında Hangi marka olursa olsun, ürettiği aynı model televizyonda farklı panel veya donanım kullanması kesinlikle yanlıştır diye düşünüyorum. Demişim.
Başka markalar da aynısını yapıyor olabilir. Bilmiyorum.
Ha vestel yapmış, ha lg yapmış hiç fark etmez hangi üretici yaparsa yapsın yanlıştır.
Lg veya samsung almış, aynı şeyi yaşamış olsam onlardan örnek verirdim.
Kimseye hesap sormak gibi bir derdim yok. Sadece yaşadıklarımı aktardım. Yaşadığım sıkıntıdan dolayı bunu aktarmak doğal hakkımdır diye düşünüyorum.
Forumların amacı bilgi paylaşımı değil midir?
Bilgi ve tecrübelerinizle bana ve bir çok kişiye yardımcı oldunuz, olacaksınız. Teşekkür ederim. Lakin yazdıklarımı art niyet ve hedef gözeterek, hesap sorma şeklinde bir yazı olarak düşünmenize üzüldüm.
Vestel e hesap sorma gibi bir derdim olsaydı, vestel üretimi ürün almayı düşünmez, dolayısıyla sizinle de yazışmazdık.
Farkında olmadan Bir yanlışım olmuş ise lütfen kusura bakmayın Hocam.
Sevgi ve Saygılarımla.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
@Ado Hocam
yorumumun başında Hangi marka olursa olsun, ürettiği aynı model televizyonda farklı panel veya donanım kullanması kesinlikle yanlıştır diye düşünüyorum. Demişim.
Başka markalar da aynısını yapıyor olabilir. Bilmiyorum.
Ha vestel yapmış, ha lg yapmış hiç fark etmez hangi üretici yaparsa yapsın yanlıştır.
Lg veya samsung almış, aynı şeyi yaşamış olsam onlardan örnek verirdim.
Kimseye hesap sormak gibi bir derdim yok. Sadece yaşadıklarımı aktardım. Yaşadığım sıkıntıdan dolayı bunu aktarmak doğal hakkımdır diye düşünüyorum.
Forumların amacı bilgi paylaşımı değil midir?
Bilgi ve tecrübelerinizle bana ve bir çok kişiye yardımcı oldunuz, olacaksınız. Teşekkür ederim. Lakin yazdıklarımı art niyet ve hedef gözeterek, hesap sorma şeklinde bir yazı olarak düşünmenize üzüldüm.
Vestel e hesap sorma gibi bir derdim olsaydı, vestel üretimi ürün almayı düşünmez, dolayısıyla sizinle de yazışmazdık.
Farkında olmadan Bir yanlışım olmuş ise lütfen kusura bakmayın Hocam.
Sevgi ve Saygılarımla.

Hizli, ifadesiz, sadece yazi karakteri ile anlatmaya calisinca ortaya bu sonuclarin cikmasi normal zira ben de size aslinda kötü bir sey yazmamistim. Zaten sizler yazabilesiniz diye bu forumu kurduk, önce kurup sonra da yazmamanizi istemek abes olurdu :)

Yazimin vurgu noktasi şu, daha once de cok ifade etmistim tekrar yazayim. Hic bir uretici firma talep karsilayamiyor. Tv ureten 156 ama panel ureten etkin 6 marka var. Zaten uretim teknolojisi sorunlu, ustune bir de hizli uretim kaynakli sorunlar eklenince panel sektoru zaten basli baslina bir karmasaya sahip oluyor. Boyle ortamda da kim hangi paneli bulsa kullaniyor.

Ben hic bir panel tipinde stabil uretim gormedim. Mesela siz israrla ips panel dersiniz ama ben AUO panelin verdigi goruntu kalitesini ve CHIMEI panelin tenk derinligini SAMSUNG dan daha basarili, LG den daha derin bulurum.mesela.

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hocam IPS panel isteyen biri için, AUO yada CHIMEI hangisi uygun olur?
Hangisi daha iyi? 
20272703 pazarlama kodlu vestel televizyon ve
Finlux 49FU610 ürününde kullanılan panel ve anakart bilgisini verebilir misiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
Hocam IPS panel isteyen biri için, AUO yada CHIMEI hangisi uygun olur?
Hangisi daha iyi? 
20272703 pazarlama kodlu vestel televizyon ve
Finlux 49FU610 ürününde kullanılan panel ve anakart bilgisini verebilir misiniz?

43R6010U LG IPS ve MB120
49FU610   LG IPS ve MB120

IPS panel ile VA panelleri kıyaslamak, birbirine eşdeğer görmek doğru bir yaklaşım olmaz.

Marka başka bir şey, Yapı taşı başka birşey.  :ok:

A Çevrimdışı

azizbaba61

Yeni Üye
19 Ara 2017
11
22pf5045 TVim standby hatası veriyordu yazılım güncelleme ile sorun çözülür diyenlere inanıp yazılım atmaya karar verdim. Fakat yazılım attığım esnada tv nin elektrik bağlantısı gitti. Şimdi açmaya çalıştığımızda sürekli led ışık kırmızı yanıyor. Yeni yazılım da kabul etmiyor. Neyi, nasıl yapmalıyım acaba? İyi akşamlar. [size=medium]7004670 300172  seri numaralı cihazımın full yazılımı var mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azizbaba61' Alıntı:
22pf5045 TVim standby hatası veriyordu yazılım güncelleme ile sorun çözülür diyenlere inanıp yazılım atmaya karar verdim. Fakat yazılım attığım esnada tv nin elektrik bağlantısı gitti. Şimdi açmaya çalıştığımızda sürekli led ışık kırmızı yanıyor. Yeni yazılım da kabul etmiyor. Neyi, nasıl yapmalıyım acaba? İyi akşamlar. [size=medium]7004670 300172  seri numaralı cihazımın full yazılımı var mı?

MB81 anakartlar, yazılım anlamında biraz sorunlu bir karttır. MB9X serisinin 2inci faz ürünleri ve MB81,en büyük sorunlar bu ürünlerde çıkar.

Kurtarabilirmisiniz bilmiyorum ama yazılımınızı aşağıya ekliyorum.

TV fişini çekiniz.
RAR daki yazılım unsurunu klasörsüz olarak FAT32 formartlı bir belleğe yerleştiriniz
Bellği TV ye takınız
Kumandanın OK tuşuna basılı tutarak fişi takınız
stby yanıp sönmeye başlayınca OK tuşunu bırakınız
2 dakika içerisinde sonuç belli olur.  :ok:

A Çevrimdışı

azizbaba61

Yeni Üye
19 Ara 2017
11
Ado' Alıntı:
azizbaba61' Alıntı:

MB81 anakartlar, yazılım anlamında biraz sorunlu bir karttır. MB9X serisinin 2inci faz ürünleri ve MB81,en büyük sorunlar bu ürünlerde çıkar.

TV fişini çekiniz.
RAR daki yazılım unsurunu klasörsüz olarak FAT32 formartlı bir belleğe yerleştiriniz
Bellği TV ye takınız

Sanırım bu bende olan sürüm. İnternetten bulmuştum. Full sürüm mü bu? Ayrıca bunu yapmaya çalıştığımda stby sürekli yanar vaziyette. OK tuşuna basarak yazılım ile kurtarılmaz ise ne yapılmalı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azizbaba61' Alıntı:
Ado' Alıntı:
azizbaba61' Alıntı:

TV fişini çekiniz.
Bellği TV ye takınız

Sanırım bu bende olan sürüm. İnternetten bulmuştum. Full sürüm mü bu? Ayrıca bunu yapmaya çalıştığımda stby sürekli yanar vaziyette. OK tuşuna basarak yazılım ile kurtarılmaz ise ne yapılmalı?

Sizin şu an sorununuz sürüm değil tv yikurtarmak :)

Evet full

Kurtulmazsa anakart değişir.

O Çevrimdışı

Ogulcan

Yeni Üye
19 Ara 2017
1
İyi günler Adem hocam; kafama takılan birkaç soru var. İlk başta 49fb7500 almak istemiştim. Televizyonu daha çok Full HD çözünürlükte bilgisayardan oyun oynamak için alacaktım. Malum ekran kartı 4K da sıkıntı çıkarabilir. Fakat fiyatların yakın olması sebebiyle 4k televizyonlara yöneldim. Bütçem de fazla olmadığı için en uygun ürünü almak istiyorum. Televizyonu tam karşıdan izleyeceğim. Samsung VA panel istediğim için yorumlarınıza göre 49UD9400 mü tercih etmeliyim? Bu ürünün bir sıkıntısı veya dikkat etmem gereken bir durumu var mıdır?Ayrıca  4k televizyonda, Full HD çözünürlükte oyun oynamaya çalışırsam gecikme olur mu? İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim. :)

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ogulcan' Alıntı:
İyi günler Adem hocam; kafama takılan birkaç soru var. İlk başta 49fb7500 almak istemiştim. Televizyonu daha çok Full HD çözünürlükte bilgisayardan oyun oynamak için alacaktım. Malum ekran kartı 4K da sıkıntı çıkarabilir. Fakat fiyatların yakın olması sebebiyle 4k televizyonlara yöneldim. Bütçem de fazla olmadığı için en uygun ürünü almak istiyorum. Televizyonu tam karşıdan izleyeceğim. Samsung VA panel istediğim için yorumlarınıza göre 49UD9400 mü tercih etmeliyim? Bu ürünün bir sıkıntısı veya dikkat etmem gereken bir durumu var mıdır?Ayrıca  4k televizyonda, Full HD çözünürlükte oyun oynamaya çalışırsam gecikme olur mu? İlginiz ve alakanız için şimdiden teşekkür ederim. :)

Selamlar;

Hem tam karşıdan izleyecek olmanız, Hem de yüksek tepkimeye ihtiyaç duymanız nedeniyle oldukça doğru bir tercihtir 
Downscale durumları işlemci performans ve kapasitesi ile yazılım başarısına doğru orantılıdır. Bu üründesorun yaşamayacağınız düşüncesinde olsam da, görerek/deneyerek almak gibisi yoktur  :ok:

A Çevrimdışı

azizbaba61

Yeni Üye
19 Ara 2017
11
Ado' Alıntı:
azizbaba61' Alıntı:
Ado' Alıntı:

TV fişini çekiniz.
Bellği TV ye takınız

Evet full

Stabil kırmızı ışık yanıyor. Yaklaşık 1 dakika bastım. Yanıp sönmüyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
azizbaba61' Alıntı:
Ado' Alıntı:
azizbaba61' Alıntı:

Evet full

Stabil kırmızı ışık yanıyor. Yaklaşık 1 dakika bastım. Yanıp sönmüyor

Kırmızı ışık sürekli yanıyorsa cihaz boot edemez zaten.

G Çevrimdışı

gsaslan05

Yeni Üye
17 Ara 2017
5
İyi akşamlar Ado bey, Vpaz: 20272378 henüz kurulmadığı için başka bir bilgiye ulaşamıyorum. 40ub8900 tv panel anakart özellikleri için bu numara yeterli olurmu bilmiyorum. Birde panel gerçek hızı samsung LG vs 50 veya 60 hz demiştiniz, bazı sitelerde 100 hz 200 hz paneli olduğu yazan tv ler var böyle paneller gerçekten varmı

Geri
Üst Alt