VESTEL Üretimi TV ler ile ilgili Mini Bilgilendirme Konusudur

E Çevrimdışı

erduran

Yeni Üye
11 Ara 2017
12
Adem hocam ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Rabbim daim yolunuzu açık  etsin ve işini gücünü rast getirsin.

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hocam; 43-50 inç arası. özelliksiz, smartsız, wifisiz, IPS panel kullanılan, 
ekonomik (ucuz) 4K Regal marka bir televizyon almak istiyorum. 
Andorid kutu takacam (akılsız hatta uydusuz bile olabilir) önereceğiniz bir kaç model varmı?

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
43 inç alınacaksa; 4K mı? Full Hd mi? tavsiye edersiniz.
SEG 48SC7600  televizyonda IPS panelmi kullanılmış? 
bu televizyona android 4k uydu alıcı takarak 4K yayınlarını izleyebilir miyiz? mantıklı mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
43 inç alınacaksa; 4K mı? Full Hd mi? tavsiye edersiniz.
SEG 48SC7600  televizyonda IPS panelmi kullanılmış? 
bu televizyona android 4k uydu alıcı takarak 4K yayınlarını izleyebilir miyiz? mantıklı mı?

48SC7600 VA yapıda panel kullanılmış bir üründür.

Ayrıca FHD paneli olan bir tv de UHD kaynaklar ile 4K yayın izlemeniz mümkün değildir.  :ok:

Koşullar uygun ve ekonomik sorun yok ise şu noktadan sonra ben artık 4K tv yi mantıklı görürürm her ne kadar 4K yayınlar yaygın olmasa da. 

40,43'' gibi ürünlerde 4K konusunda izleme mesafesi etkendir.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
erduran' Alıntı:
Adem hocam ilginiz ve verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Rabbim daim yolunuzu açık  etsin ve işini gücünü rast getirsin.

Allah hepimizin yolunu ve bahtını açık etsin azizim. teşekkür ederim ince düşünceleriniz için.  :ok:

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hocam; 43-50 inç arası 4K IPS panel Vestel, Regal veya Seg marka bir televizyon almak istiyorum. 
ucuz bir kaç model önerebilri misiniz?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
Hocam; 43-50 inç arası 4K IPS panel Vestel, Regal veya Seg marka bir televizyon almak istiyorum. 
ucuz bir kaç model önerebilri misiniz?

Azizim model seçmek konusu inan karmaşık bir durum biraz.

Bana biraz müsade edin, biriken soruları (Sadece burada değil diğer kanallardan da sorular çok yoğun) cevaplayayım, sonra size özel bir araştırma yapayım zira inanın aalında çok zaman alan bir işlem bu model araştırmaları.

1-2 saat sonra bana bir özel mesaj atıp hatırlatın lütfen, yoğunlukta arada kaynamasın olur mu?  :ok:

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hocam dünden beri bekliyorum, artık sipariş vermem lazım 
IPS panel kullanılan 43-50 inç arası Full HD ucuz bir kaç model televizyon önerirseniz sevinirim
teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
Hocam dünden beri bekliyorum, artık sipariş vermem lazım 
IPS panel kullanılan 43-50 inç arası Full HD ucuz bir kaç model televizyon önerirseniz sevinirim
teşekkür ederim

Özelden cevaplamıştım buradan da yazayım.

size yazdıklarım IPS panel üretimler.

E Çevrimdışı

ekinnmk

Yeni Üye
14 Ara 2017
9
sayın ustam, sevgili ado,
Fiyat performans anlamında bence oldukça iyi bir noktada olan vestel tv lerle ilgili verdiğiniz bilgiler biz son kullanıcılar açısından oldukça yön gösterici,
modellerin panel bilgileri elbette görüntü kalitesi için oldukça önemli(yazılım desteğini reddetmiyorum tabiki)Yalnız burada dikkat etmemiz gereken daha doğrusu bilgi sahibi olmamız gereken bir nokta daha var sanırım.Tek başına ips panel veya VApanel demek yeterli olmuyor.sanki..bu durumda örneğin samsung tvlerin 6 serileri ile 8 serileri arasındaki tek farkın yazılım olduğu yanlışına düşebiliriz.Sizden ricam vestel tv lerde kullanılan panellerin model bazında kalitesindende bahsedersek sanki daha doyurucu bilgiye ulaşabiliriz ..gibime geliyor. Yoksa ips panel kullanan 6 serisi vestel ile yine ips kullanan 9 serisinin tek farkı olarak yazılım ve bağlantılar kalacak...Buda üst versiyon vestel tv lere haksızlık olacak :))..bence
Örneğin va kullanan Vestel üretimi alt seviye bir tv için bir yerde kırpılmış özelliklerin yazılımı yormadığından görüntü işlemeye katkısından bahsetmişsiniz.Gerçekten örneğin va kullanan 6 serisi uhd ile  yine va kullanan 65ud8900 serisinin panel kaliteleri aynı mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ekinnmk' Alıntı:
sayın ustam, sevgili ado,
Fiyat performans anlamında bence oldukça iyi bir noktada olan vestel tv lerle ilgili verdiğiniz bilgiler biz son kullanıcılar açısından oldukça yön gösterici,
modellerin panel bilgileri elbette görüntü kalitesi için oldukça önemli(yazılım desteğini reddetmiyorum tabiki)Yalnız burada dikkat etmemiz gereken daha doğrusu bilgi sahibi olmamız gereken bir nokta daha var sanırım.Tek başına ips panel veya VApanel demek yeterli olmuyor.sanki..bu durumda örneğin samsung tvlerin 6 serileri ile 8 serileri arasındaki tek farkın yazılım olduğu yanlışına düşebiliriz.Sizden ricam vestel tv lerde kullanılan panellerin model bazında kalitesindende bahsedersek sanki daha doyurucu bilgiye ulaşabiliriz ..gibime geliyor. Yoksa ips panel kullanan 6 serisi vestel ile yine ips kullanan 9 serisinin tek farkı olarak yazılım ve bağlantılar kalacak...Buda üst versiyon vestel tv lere haksızlık olacak :))..bence
Örneğin va kullanan Vestel üretimi alt seviye bir tv için bir yerde kırpılmış özelliklerin yazılımı yormadığından görüntü işlemeye katkısından bahsetmişsiniz.Gerçekten örneğin va kullanan 6 serisi uhd ile  yine va kullanan 65ud8900 serisinin panel kaliteleri aynı mı?

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz.

o halde bana kısa bir süre müsaade ediniz. panel teknolojisi üzerine bir çalışma yapıp, ayrı bir konu açayım.  :ok:

kamuran731 Çevrimdışı

kamuran731

Aktif Üye
8 Ara 2017
95
Hangi marka olursa olsun, ürettiği aynı model televizyonda farklı panel veya donanım kullanması kesinlikle yanlıştır diye düşünüyorum.
Beni daha iyi anlamanız için, bir örnek vereyim.

Buradaki teknosada görüp beğendiğim IPS panel kullanılmış olan vestel ub8300 model televizyonu internetten sipariş verdim
aynı model olmasına rağmen bana gelen televizyonda IPS değil de VA panel kullanılmıştı.
yandan bakınca görüntü berbat idi, izlenecek gibi değildi. 
odanın sağ ve sol köşesinde oturunca izlenmeyecek durumda idi. 
Vestel den değişim istedim, bütün açıklama ve ısrarıma rağmen kabul etmediler.
tüketici heyetine başvurmam sonucunda televizyon iadesi gerçekleşti.

Madem vestel aynı modelde farklı panel kullanacaktı, neden birine vestel ub8300A 
diğerine vestel ub8300B olarak farklı isim veremedi?
bizde alırken ne alacağımızı bilerek alırdık.
Özet olarak; panel konusu bir tüketici için hiç önemli değil iken, bir başka tüketici için çok ama çok önemli olabiliyor.
vestelin aynı model televizyonda farklı panel kullanmasından dolayı; vestel marka televizyon almaktan çekiniyorum.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kamuran731' Alıntı:
Hangi marka olursa olsun, ürettiği aynı model televizyonda farklı panel veya donanım kullanması kesinlikle yanlıştır diye düşünüyorum.
Beni daha iyi anlamanız için, bir örnek vereyim.

Buradaki teknosada görüp beğendiğim IPS panel kullanılmış olan vestel ub8300 model televizyonu internetten sipariş verdim
aynı model olmasına rağmen bana gelen televizyonda IPS değil de VA panel kullanılmıştı.
yandan bakınca görüntü berbat idi, izlenecek gibi değildi. 
odanın sağ ve sol köşesinde oturunca izlenmeyecek durumda idi. 
Vestel den değişim istedim, bütün açıklama ve ısrarıma rağmen kabul etmediler.
tüketici heyetine başvurmam sonucunda televizyon iadesi gerçekleşti.

Madem vestel aynı modelde farklı panel kullanacaktı, neden birine vestel ub8300A 
diğerine vestel ub8300B olarak farklı isim veremedi?
bizde alırken ne alacağımızı bilerek alırdık.
Özet olarak; panel konusu bir tüketici için hiç önemli değil iken, bir başka tüketici için çok ama çok önemli olabiliyor.
vestelin aynı model televizyonda farklı panel kullanmasından dolayı; vestel marka televizyon almaktan çekiniyorum.

Başka hangi marka size, ürününde hangi yapıda panel kullandığının garantisini veriyor?

LG IPS panel üreticisi olan LG markasının,LG markalı televizyonunda VA yapılı CHİMEİ panel kullanması, sizce ilgili marka tarafından tüketicilerine nasıl açıklanmıştır? veya açıklanmışmıdır?

Buralarda bilgi alabiliyor olmanın verdiği bir güven ile bu derece hesap sorar tarzda yaklaşabildiğinizi düşünüyorum. SAMSUNG firmasına mail atıp sorun, veya LG markasına mail atın, müşteri hizmetlerini arayın bu bilgiyi teyit edin. BÜTÜN üretimlerinizde KESİN olarak ŞU paneli kullanıyoruz ibaresini size telaffuz edebileceklermi bir deneyin bakalım.

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
ado bey merhaba geçenlerde sormuştum ama yoğun olduğunuz için cevap alamadım şimdi aynı soruyu ekinmk kullanıcı adlı arkadaşta sormuş seriler değiştikçe panel kalitesi değişiyor mu örneğin bir 7 serisin de kullanılan 49 inçlg  ips panel  ile yine aynı şekilde 9 serisi 49 inç olan modele  lg ips panel mi kullanılıyor keskinlik netlik renk canlılığı aynı panel mi yoksa farklı panel mi

Geri
Üst Alt