By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Merhabalar, 32 inch bir seg tvmiz var. Tv açılmıyor alttaki kırmızı nokta yanıp yanıp sönüyor. Fişi çekip bekleyince açılabiliyor, açıldığı zaman da ses açma ya da kanal listesi açmaya ya da kanal değiştirme tuşuna bastığımızda genellikle kendini kapatıyor ve yine açılmıyor açılsa bize biraz çalışıp yine kapanabiliyor. Tvinin arkasındaki etiketi sökülmüş bulamadım dediğim gibi 32 inch seg tv menu fotoğrafını paylaşıyorum:

seg_tv.jpg

Bir de internette tvnin modelini bulmaya çalışırken letgoda bir ilan gördüm önden bakınca benim tv ile tamamen aynı o da 32 inch ilanı açan arkadaş arkasındaki etiketi de yüklemiş belki işe yarayabilir diye burada paylaşıyorum dediğim gibi benim tvnin etiketi değil ancak görünüş olarak birebir aynı bir tvnin etiketi:

seg_tv_olabilir.jpg

Tvdeki problem belki yazılım ile çözülebilir diye düşündüm bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
Yan tarafta usb girişinin en altında açma , kapama , ses kısma , açma vs işlemlerini yapan joystick tuş var. Basık kalmış olabilir o tuşa hafifçe bastırın yukarı , aşağı yönlendirin.

A Çevrimdışı

archer22

Yeni Üye
2 Ocak 2021
14
44
Yan tarafta usb girişinin en altında açma , kapama , ses kısma , açma vs işlemlerini yapan joystick tuş var. Basık kalmış olabilir o tuşa hafifçe bastırın yukarı , aşağı yönlendirin.
Dediğiniz gibi kontrol ettim. Bana basılı kalma durumu varmış gibi gelmedi. Tv şuan çalışıyor aynı sorunları ne zaman yapar bilmiyorum. Bazen düzgün çalışırken bazen de belirtmiş olduğum gibi sorunlar oluyor. Sorunlar devam eder ise yazarım en azından joystick tuşundan kaynaklanmadığını anlamış oluruz. Yanıtınız için teşekkürler.

A Çevrimdışı

archer22

Yeni Üye
2 Ocak 2021
14
44
Maalesef sorun devam etmekte sanırım joystick ile ilgili değilmiş. Denemek için tvyi kapattım şuan açılmıyor sol attaki kırmızı ışık sürekli yanıp yanıp sönüyor. Fişini çektim, biraz bekledikten sonra muhtemelen açılacaktır. Genelde fişi çekip bekleyince açılıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Maalesef sorun devam etmekte sanırım joystick ile ilgili değilmiş. Denemek için tvyi kapattım şuan açılmıyor sol attaki kırmızı ışık sürekli yanıp yanıp sönüyor. Fişini çektim, biraz bekledikten sonra muhtemelen açılacaktır. Genelde fişi çekip bekleyince açılıyor.
Full yazılım link

A Çevrimdışı

archer22

Yeni Üye
2 Ocak 2021
14
44
Full yazılım link
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***
Hocam tekrar merhaba verdiğiniz yazılımı flash belleğe yükledim ve tvye taktım. ok tuşuna basılı iken fişi taktım biraz beklemeden sonra ters ekran ve bozuk yazılar çıktı bir hata mı oldu acaba bu şekilde bekliyorum şuan resmi paylaşıyorum. ilk yazdığımda tv arkası etiketin söküldüğünü internetten benzer bir tvnin etiketini paylaştığımı söylemiştim sanırım bu konuda bir sıkıntı olmuş olabilir. Etiket şuan mevcut değil bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

ters_yazi.jpg

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Hocam tekrar merhaba verdiğiniz yazılımı flash belleğe yükledim ve tvye taktım. ok tuşuna basılı iken fişi taktım biraz beklemeden sonra ters ekran ve bozuk yazılar çıktı bir hata mı oldu acaba bu şekilde bekliyorum şuan resmi paylaşıyorum. ilk yazdığımda tv arkası etiketin söküldüğünü internetten benzer bir tvnin etiketini paylaştığımı söylemiştim sanırım bu konuda bir sıkıntı olmuş olabilir. Etiket şuan mevcut değil bu durumu düzeltmenin bir yolu var mıdır?

ters_yazi.jpg
anakart üzerindeki etiket görseli atma şansınız varmı

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,605
Neden başka tv nin etiketini paylaştınız. Tv hiç çalışmaz hale gelebilirdi.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
hocam açtım tvyi bunları çektim yeterli olur mu toplamadım daha :

IMG_20210103_000738.jpg
IMG_20210103_000747.jpg
IMG_20210103_000759.jpg
IMG_20210103_000810.jpg
IMG_20210103_000857.jpg
IMG_20210103_000906.jpg
IMG_20210103_000923.jpg
MB8X ailesi için;
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsurun, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine KLASÖRSÜZ Ollarak yerleştirilir
Yazılım unsurları eklenmiş bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır

A Çevrimdışı

archer22

Yeni Üye
2 Ocak 2021
14
44
MB8X ailesi için;
Rar dosyasından çıkarılmış iki ana unsurun, FAT32 olarak formatlanmış bellek içerisine KLASÖRSÜZ Ollarak yerleştirilir
Yazılım unsurları eklenmiş bellek TV ye takılır
TV nin uzaktan kumandası aracılığı ile MENU 4725 tuşlanarak Servis menüsüne girilir
En altta bulunan USB OPERATİONS bölümüne gelinir ve OK tuşuna basılır
Ekranda çok kısa süreli olarak (dosya çok küçük olduğu için yükleme anlık olur) LÜTFEN BEKLEYİNİZ yazısı gelir ve gider
TV kumandasından stby tuşuna basarak tv kapatılır

Belirttiğiniz şekilde servis menüsünden yüklemeyi yaptım bir değişiklik olmadı maalesef
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu yazılımı dener misin.
Bu yazılı mı tv kapalıyken ok tuşuna basarak fişi takmak suretiyle yükledim maalesef yine bir değişiklik olmadı

Neden başka tv nin etiketini paylaştınız. Tv hiç çalışmaz hale gelebilirdi.
Hocam cahilliğime verin tvler dışarıdan aynı duruyor diye etiketleri de aynıdır zannettim ne deseniz haklısınız.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Belirttiğiniz şekilde servis menüsünden yüklemeyi yaptım bir değişiklik olmadı maalesef

Bu yazılı mı tv kapalıyken ok tuşuna basarak fişi takmak suretiyle yükledim maalesef yine bir değişiklik olmadı

Hocam cahilliğime verin tvler dışarıdan aynı duruyor diye etiketleri de aynıdır zannettim ne deseniz haklısınız.
menü 4725 diagnostic içinde factory reset üzerinde ok tuşuna basın cihaz resetlensin tekrar yazlım yüklemeyi yada verilen panel dosyasını deneyin.

Geri
Üst Alt