By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
Öncelikle herkese merhaba.
mart 2014 yılından beri kullandığım Vestel 47PF9090 model Tv var. 2016'dan beri arada kafasına göre kanal listesini siliyor kapanıp açılıyor kafasına göre kanal değiştiriyor v.s. iki gün önce cuma günü akşam yine kanal listesi silindi. CI+ kullandığım için D-smart kurulumu yapıyorum ama Tv kurulum sonrası hiç bir kanal eklenmedi diye uyarı veriyor. (eskiden yine yükleniyordu) ilk kurulum yapdım olmadı, 4725'den factory reset attım yine olmadı. hatta oda yetmedi uydu kablosunu değiştirdim. öyleki her kurulumda farklı bir yöntem denememe rağmen bu d smart kurulumunu vestel'in inadı yüzünden yapamadım. şimdide yazılımı deneyeceğim. eski, varsa yeni yazılım hiç sıkıntı değil.

not: nacizane fikrim ölünceye kadar vestel marka bir iğne bile evimeme sokmamak ve benden sonra gelen kanbağıma bile önermemeyi ciddi ve katii manada düşünmekteyim.

47PF9090
seri: 7283394-400412

Kanal değişiyor ve siliyor dediğiniz durumu TKGS ayarı otomatikte ise yapar Türksat sıralamayı güncellediği için silinme ve yer değiştirme olur eski modellerde TKGS seçeneği genelde ilk kurulum ekranında gelir. Diğer ücretli platform'a gelince yine varsa ilk kurulum aşamasında veya manuel kurulumda şifreli kanal arama seçeneği açık olmalıdır. Kapalı olursa şifreli , paralı kanalları bulmaz. Tv nin yaşı nedeniyle yavaş , yavaş hatalar vermesi de gayet normaldir.

A Çevrimdışı

Aliarttırıcı

Yeni Üye
23 Ağu 2020
9
31
arkadaşlar vestel yazılım lazım tv nin ekran ışıkları kapanıyor ilk açtığında yanıyor sonra gidiyor. menüden ekran ayarı yama yerine geliyorum bir sn geliyor geri sönüyor etiketiekledim
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

arkadaşlar vestel yazılım lazım tv nin ekran ışıkları kapanıyor ilk açtığında yanıyor sonra gidiyor. menüden ekran ayarı yama yerine geliyorum bir sn geliyor geri sönüyor etiketiekledim

IMG_20210103_121201a70ec64f8f7bb553.jpg

ekran ışığı kapanıyor yazılım lazım arkadaşlar doğru yere yazıyomdur inş.

IMG_20210103_12120194e9cacf9a2883c9.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694

IMG_20210103_121201a70ec64f8f7bb553.jpg

ekran ışığı kapanıyor yazılım lazım arkadaşlar doğru yere yazıyomdur inş.

IMG_20210103_12120194e9cacf9a2883c9.jpg
Ses var mı?
Öndeki standby ledi çalıştırdıktan sonra sönüyor mu? Tekrar yanık mı? Kalıyor.

A Çevrimdışı

Aliarttırıcı

Yeni Üye
23 Ağu 2020
9
31
Ses var mı?
Öndeki standby ledi çalıştırdıktan sonra sönüyor mu? Tekrar yanık mı? Kalıyor.
ses var ışık tutunca görütüde var ilk açtığımda ve görüntü ayarlarına girip kurcaladığımda anlık olarak geliyor geri kapanıyor ledler hiç yanmasa patladı diyecem ancak ilk açılışta falan ledler yanıyo

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aresvosis

Yeni Üye
3 Ocak 2021
5
40
Kanal değişiyor ve siliyor dediğiniz durumu TKGS ayarı otomatikte ise yapar Türksat sıralamayı güncellediği için silinme ve yer değiştirme olur eski modellerde TKGS seçeneği genelde ilk kurulum ekranında gelir. Diğer ücretli platform'a gelince yine varsa ilk kurulum aşamasında veya manuel kurulumda şifreli kanal arama seçeneği açık olmalıdır. Kapalı olursa şifreli , paralı kanalları bulmaz. Tv nin yaşı nedeniyle yavaş , yavaş hatalar vermesi de gayet normaldir.
şöyle düşün dün akşam tv mi izledim ultra süper dizileri v.s. kapadım tv yi güzel bir uyku çektim sabah uyandık tv yi bir açıyorum hiç bir kanal ekli değil uyarı alıyorum. yer değiştirme yok kanal sıralamasın da çünkü kanal yok :) TKGS kullanmıyorum (digiturk kurulumu oluyor, normal kurulumu oda oluyor, TKGS hiç sıkıntı yok) sadece D-Smart kurulumu yapmıyor tv. uydu ayarları v.s herşeyi usulune göre yapıyorum. bir kaç saat için de bir video çeker eklerim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
şöyle düşün dün akşam tv mi izledim ultra süper dizileri v.s. kapadım tv yi güzel bir uyku çektim sabah uyandık tv yi bir açıyorum hiç bir kanal ekli değil uyarı alıyorum. yer değiştirme yok kanal sıralamasın da çünkü kanal yok :) TKGS kullanmıyorum (digiturk kurulumu oluyor, normal kurulumu oda oluyor, TKGS hiç sıkıntı yok) sadece D-Smart kurulumu yapmıyor tv. uydu ayarları v.s herşeyi usulune göre yapıyorum. bir kaç saat için de bir video çeker eklerim.
Linkteki yazılımı yükleyip sonucu yazın.

A Çevrimdışı

aresvosis

Yeni Üye
3 Ocak 2021
5
40
Linkteki yazılımı yükleyip sonucu yazın.
*** Gizli metin: alıntı yapılamaz. ***

Yazılımı zipten çıkartın
Boş bir flash bellek içerisine kopyalayın
Flash belleği tv nin USB giriş portuna takın
Tv yi çalıştırın kumanda üzerinden MENÜ 1 5 0 5 Tuşlayın
Yazılım yükselme menüsü gelecek EVET seçin OK tuşuna basın
1-2 Dakika içerisinde yazılım yüklenecektir.
Tv kapanacak fişi çekmeyin kapalıyken de yükleme işlemi devam edecektir açılmasını bekleyin.
Tv çalıştıktan sonra ilk kuruluma dönderin. Yeniden ayarlayın.

IMG_20210103_175444.jpg

update yaptım. kurulumu ise malesef olmadı.
videosunu çektim

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,694
IMG_20210103_175444.jpg

update yaptım. kurulumu ise malesef olmadı.
videosunu çektim

Yakşaşık 7 Yıllık tv yazılım içerisindeki Dsmart otomatik arama frekansı eski olabilir bu sebeple kanal bulmayabilir yeni yapılmış güncel yazılımı zaten yok. Normal kurulum veya Tkgs kurulum yapın şifreli kanal bulma seçeneği açık olsun. Kanal sıfırlama , silme yapacak mı? Kontrol edin. Gerekirse servisten destek alın.

A Çevrimdışı

aresvosis

Yeni Üye
3 Ocak 2021
5
40
Yakşaşık 7 Yıllık tv yazılım içerisindeki Dsmart otomatik arama frekansı eski olabilir bu sebeple kanal bulmayabilir yeni yapılmış güncel yazılımı zaten yok. Normal kurulum veya Tkgs kurulum yapın şifreli kanal bulma seçeneği açık olsun. Kanal sıfırlama , silme yapacak mı? Kontrol edin. Gerekirse servisten destek alın.
sıfırdan digiturk kurulumu yapan tv, d-smart kurulumunda yüklememe yemini etmiş gibi. klışe olacak sanırım ama vestel pişmanlıktır. yardımınız için teşekkürler. bu arada yapabilecek var ise vestel tv ilk kurulum yapıp D-smart yüklemesinden sonra kanalları kopyalayıp buradan zip'li bir şekilde gönderme imkanı olan varsa bir zahmet yardımcı olabilirse sevinirim.

A Çevrimdışı

Aziz1111

Yeni Üye
2 Ocak 2021
4
40
Merhaba
Vestel TV logo ekrana geliyor sonra stand-by konuma geçiyor kumandada açma kapama tuşundan başka tuş çalışmıyor yazılım mi gereklidir teşekkür ederim

16096908630581061732495433324049.jpg

Geri
Üst Alt