Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
825
Arkadaşlar merhaba, hayırlı Kandiller.
Bende Vestel MB120 var. Anakartı değişmişti koyduğum resme bakarmısınız, mevcut yazılımından daha iyi stabil yazılım varmıdır. TV Box cihazda Disneyplusda 4K almak için modlama ile HDR yi açmak istiyorum. The_SreT The_SreT arkadaş olduğunu söyledi. Mevcut yazılımda olurmu, yoksa yazılımı yükseltmelimiyim.
Birde benim hatırladığım yazılım yükseltmesi yaparken sorun yaşandığında seri numarasına göre kurtarma yazılımı atılıyordu. Anakart değiştiği için Seri numarası belli değil. Anakartın seri numarasını öğrenmek için kasayı açmadan öğrenmenin bir yolu varmı.
Teşekkürler..

WhatsApp-Gorsel-2024-01-11-saat-14.21.51_b00965a1.jpg

WhatsApp-Gorsel-2024-01-11-saat-14.42.08_1efc43ca.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mesav

Yeni Üye
11 Ocak 2024
7
45
IMG_20240111_132843.jpg

seg marka tv tus takılmıs gıbı sureklı hdm1 hdm2 wheless arasında gezelıyor full yazılım atarak duzelırmi

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
449
36
IMG_20240111_132843.jpg

seg marka tv tus takılmıs gıbı sureklı hdm1 hdm2 wheless arasında gezelıyor full yazılım atarak duzelırmi
kumandanı temizle tüş takılı kalmıştır

tüş yazmışım tuş olcaktı

adem bey hayırlı işler vestel 17mb95 full yazılım lazım var mı

20240110_1747116a1127e25b008dc9.jpg
20240110_192217e38e9b071bdeeaef.jpg
20240110_1922555c397e44924615a7.jpg

tv açmıyor standby devamlı yanıp sönüyor

adem bey hayırlı işler vestel 17mb95 full yazılım lazım var mı

20240110_1747116a1127e25b008dc9.jpg
20240110_192217e38e9b071bdeeaef.jpg
20240110_1922555c397e44924615a7.jpg

tv açmıyor standby devamlı yanıp sönüyor
adem bey artık burada değil sana cevap veremez sota by-trol veya slowfooddan isteyeceksin veya genele yazacaksın yardımcı olurlar.hem kartın mb95 değil mb95m ikisi farklı kart forum sayesinde okuya okuya bende öğrendim farklı olduğunu

Son düzenleme:
Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
825
IMG_20240111_132843.jpg

Kumandayı başka odaya götürdüğünüzde de aynı olay devam ediyor ise kesin olmamakla birlikte korkarım Anakart gitmiş. Aynı olayı bende yaşadım, anakart değişimi yapıldı. Sebep olarak Uydu girişinden veya HDMI dan voltaj yemesi olarak söylendi.

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
449
36
Kumandayı başka odaya götürdüğünüzde de aynı olay devam ediyor ise kesin olmamakla birlikte korkarım Anakart gitmiş. Aynı olayı bende yaşadım, anakart değişimi yapıldı. Sebep olarak Uydu girişinden veya HDMI dan voltaj yemesi olarak söylendi.
girişteki kabloları çıkartsa denese görünürmü kart olduğu bende öğrenmiş olayım :)

kumandanın pillerini çıkarttım gene aynısı kumandada sorun yok yani
bu gelmişti aklıma,halamın televizyonda ses hep kapanıyodu temizleyince düzeldi diye

M Çevrimdışı

mesav

Yeni Üye
11 Ocak 2024
7
45
cihazın hdmi girişlerine hiç birsey takılmadı daha

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
825
girişteki kabloları çıkartsa denese görünürmü kart olduğu bende öğrenmiş olayım :)

cihazın hdmi girişlerine hiç birsey takılmadı daha
Ben o zamanlar yazılımı güncellemiştim düzelmemişti. Siz bir şansınızı deneyin. HDMI dan bozulmaz, başka şeyden bozulabilir. Sonuçta Elektronik. Benim başıma gelen olay ile benzerlik gösterdiği için size Anakart demiştim. Belki başka sorun çıkar, bilemem :)

M Çevrimdışı

mesav

Yeni Üye
11 Ocak 2024
7
45
Ben o zamanlar yazılımı güncellemiştim düzelmemişti. Siz bir şansınızı deneyin. HDMI dan bozulmaz, başka şeyden bozulabilir. Sonuçta Elektronik. Benim başıma gelen olay ile benzerlik gösterdiği için size Anakart demiştim. Belki başka sorun çıkar, bilemem
tv acıldıgında tus basılı kalmıs gıbı yaptıgı ıcın işlem yaptırtmıyor acılıstakı guncellemede ıse sofwere update eror hatası verıyor anladıgım kadarı ıle full yazılım yuklersek duzelebılır tahmın edıyorum full yazılım 1,5 gb ama indirdiğim yazılım 350 mb tahmınım yazılımın ebatından dolyı eror hatası verıyor

tobacco Çevrimdışı

tobacco 

Aktif Üye
5 Ara 2020
449
36
Ben o zamanlar yazılımı güncellemiştim düzelmemişti. Siz bir şansınızı deneyin. HDMI dan bozulmaz, başka şeyden bozulabilir. Sonuçta Elektronik. Benim başıma gelen olay ile benzerlik gösterdiği için size Anakart demiştim. Belki başka sorun çıkar, bilemem :)
abi ben seni hatırlıyorum ama o zaman nik başkaydı galiba Ankara^damıdın sen :)
tv acıldıgında tus basılı kalmıs gıbı yaptıgı ıcın işlem yaptırtmıyor acılıstakı guncellemede ıse sofwere update eror hatası verıyor anladıgım kadarı ıle full yazılım yuklersek duzelebılır tahmın edıyorum full yazılım 1,5 gb ama indirdiğim yazılım 350 mb tahmınım yazılımın ebatından dolyı eror hatası verıyor
350 olan coredir belkide onu farklı yükemen lazım kumandayla değil sayılar tuşlanıyordu yüklenmesi için

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arkadaşlar merhaba, hayırlı Kandiller.
Bende Vestel MB120 var. Anakartı değişmişti koyduğum resme bakarmısınız, mevcut yazılımından daha iyi stabil yazılım varmıdır. TV Box cihazda Disneyplusda 4K almak için modlama ile HDR yi açmak istiyorum. The_SreT The_SreT arkadaş olduğunu söyledi. Mevcut yazılımda olurmu, yoksa yazılımı yükseltmelimiyim.
Birde benim hatırladığım yazılım yükseltmesi yaparken sorun yaşandığında seri numarasına göre kurtarma yazılımı atılıyordu. Anakart değiştiği için Seri numarası belli değil. Anakartın seri numarasını öğrenmek için kasayı açmadan öğrenmenin bir yolu varmı.
Teşekkürler..

WhatsApp-Gorsel-2024-01-11-saat-14.21.51_b00965a1.jpg

WhatsApp-Gorsel-2024-01-11-saat-14.42.08_1efc43ca.jpg
Seri numarası anakart değiştiyse ancak anakart üzerinden öğrenilebilir. Ya da TV arka etiketinin görselini paylaşın bir araştıralım.

Modlama konularını detaylı olarak inceleyin. Modlama işi profil dosyası üzerinden yapıldığı için yazılım sürümünüzle (mevcut sürümde) sıkıntı çıkarmaz. Eğer olacak olursa hallederiz ama şu an kullandığınız sürüm netflix' i içeren en güncel sürüm.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Gördüğüm kadarıyla sadece kumanda üzerinden düşünüyorsunuz. TV üzerindeki kontrol tuşlarını kontrol edin, temizleyin. Hatta gördüğüm kadarıyla TV demonte edilmiş, TV üzerindeki tuşların modülünü anakarttan sökün. O zaman komutları halen alıyor mu (Source komutu algılanıyor.) bakın.

Bir konuyu unutmayın. Sürekli komut almaya takılı kalmış bir cihazda USB üzerinden yazılım YÜKLEYEMEZSİNİZ. Yüklemeye çalışırsanız yükleme komutuna diğer komut karışır ya yapamazsınız ya da yarıda kesilir anakartı tabir yerindeyse yersiniz.

Geri
Üst Alt