teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,303
65
bak sana cevap olarak yazılanlar bunlar

1- sorun nedir 2- kapaktaki etiket resmi 3 - panel tipini gösteren etiket resmi
bunları yapmak çok zor değil ,tamirci 2-3 bin lira alıyo burda bedava yardım ediliyor ama sizler elinizi taşın altına koymuyosunuz.önce istenenleri vermelisin:bilmiyom:bye

Arkadaş eski üyelerdenmiş sevgili tobacco tobacco ,aslında bilmesi gerekirdi diye düşünüyorum :ok

M Çevrimdışı

mesav

Yeni Üye
11 Ocak 2024
7
45
Gördüğüm kadarıyla sadece kumanda üzerinden düşünüyorsunuz. TV üzerindeki kontrol tuşlarını kontrol edin, temizleyin. Hatta gördüğüm kadarıyla TV demonte edilmiş, TV üzerindeki tuşların modülünü anakarttan sökün. O zaman komutları halen alıyor mu (Source komutu algılanıyor.) bakın.

Bir konuyu unutmayın. Sürekli komut almaya takılı kalmış bir cihazda USB üzerinden yazılım YÜKLEYEMEZSİNİZ. Yüklemeye çalışırsanız yükleme komutuna diğer komut karışır ya yapamazsınız ya da yarıda kesilir anakartı tabir yerindeyse yersiniz.
tv nın ustunde acma kapama dısında hıc dugme yok cıhaz acılırken yazılım moduna kumandadan gırıyor ancak yazılım fuul yazılım olmadıgı ıcın core yazılım oldugu ıcın hata verıyor dıye dusunuyorum cıhaz tam olarak acılmadan dugme takılmıs gıbı yapmıyor.

R Çevrimdışı

redne7878

Yeni Üye
1 May 2022
10
46
Hocam iki TV içinde yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20240112_123639.jpg
IMG_20240112_123147.jpg

IMG_20240112_131241.jpg
IMG_20240112_130837.jpg

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
Sota Sota By_Trol By_Trol

Arkadaşlar merhaba Allah rızası için acil yardım.

Yaklaşık 3 aylık 70u9600 tv sahibiyim 180e g31 anakart var.. dün otomatik bir güncelleme geldi, yükledim başka da şansım yoktu zaten iptal yoktu ya şimdi yükle yada sonra şeklinde.. yüklendi açıldı ama 1 günlük test sonrası görüntü sanki daha tatsız geldi ve eski ilk geldiğinde var olan yazılıma geri döndürmek istedim görüntüden memnundum.. media playerda sıkıntılar vardı belki düzeltmeler yapılmıştır diye yüklemiştim yeni otomatik yazılımı ama hiçbir iyileşme olmadığı gibi donup kaldı tv hatta 1-2 kere fişten çekmem gerekti..

180e g31 için 1.48.1.0 ı usb ya attım kurdum 1505 yaparak, ama tv baya uzun bir yükleme işlemi sorunsuz bitti sonrası kapandı çok uzun süre sonra açıldı ses var görüntü yok.. 1 dk kadar bekledim kapattım tekrar açtım, vestel logosu ekrana geliyor açılıştaki ama sonra tv açılmıyor tekrar başa sarıyor altta kırmızı ışık yanıp sönüyor bu arada, tekrar vestel logosu geliyor açılmıyor başa sarıyor, böyle devam ediyor.. yardımlarınızı istiyorum lütfen gerekli fotoları atacağım hem otomatik yazılım uyarısı verdiği zamandan hem de seri nosunu.

Sanırım bu durumda full yazılım mı atmam lazım fişten çekip kurma yöntemiyle. zaten açılmıyor şuan, açılışta kalıyor başa sarıp duruyor başka şansım kalmıyor geri.. acaba bendeki core yazılım mı bozuldu. hatta bir umut fişten çekip takma yöntemiyle core yazılımı yüklemeyi tekrar denedim mavi ekranda 'software update error' yazdı saliselik yanlış görmediysem.

Lütfen seri numaradan v1.48.1.0 için full yazılım ve çekirdek yazılımda yardımcı olabilirmisiniz. 1.48.1.0 vardı satın aldığımda 3 aydır öyle çalışıyordu.. Nerden geldi bu güncelleme dertsiz başımıza dert aldık, lütfen yardım edin.

20240112_15373905427741ceb40d89.jpg
20240112_1503538a7b7967fed28072.jpg
20240112_1458410bb4d4d8cf107a3c.jpg
20240111_1738468a9dd2e0805cb66f.jpg
20240111_173751b2c3169e330dbd56.jpg

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
tv nın ustunde acma kapama dısında hıc dugme yok cıhaz acılırken yazılım moduna kumandadan gırıyor ancak yazılım fuul yazılım olmadıgı ıcın core yazılım oldugu ıcın hata verıyor dıye dusunuyorum cıhaz tam olarak acılmadan dugme takılmıs gıbı yapmıyor.
Joystick şeklinde tv arka panelinde de mi düğme yok?

M Çevrimdışı

metkaya

Yeni Üye
2 Ocak 2018
24
Sota Sota By_Trol By_Trol

Arkadaşlar merhaba Allah rızası için acil yardım.

Yaklaşık 3 aylık 70u9600 tv sahibiyim 180e g31 anakart var.. dün otomatik bir güncelleme geldi, yükledim başka da şansım yoktu zaten iptal yoktu ya şimdi yükle yada sonra şeklinde.. yüklendi açıldı ama 1 günlük test sonrası görüntü sanki daha tatsız geldi ve eski ilk geldiğinde var olan yazılıma geri döndürmek istedim görüntüden memnundum.. media playerda sıkıntılar vardı belki düzeltmeler yapılmıştır diye yüklemiştim yeni otomatik yazılımı ama hiçbir iyileşme olmadığı gibi donup kaldı tv hatta 1-2 kere fişten çekmem gerekti..

180e g31 için 1.48.1.0 ı usb ya attım kurdum 1505 yaparak, ama tv baya uzun bir yükleme işlemi sorunsuz bitti sonrası kapandı çok uzun süre sonra açıldı ses var görüntü yok.. 1 dk kadar bekledim kapattım tekrar açtım, vestel logosu ekrana geliyor açılıştaki ama sonra tv açılmıyor tekrar başa sarıyor altta kırmızı ışık yanıp sönüyor bu arada, tekrar vestel logosu geliyor açılmıyor başa sarıyor, böyle devam ediyor.. yardımlarınızı istiyorum lütfen gerekli fotoları atacağım hem otomatik yazılım uyarısı verdiği zamandan hem de seri nosunu.

Sanırım bu durumda full yazılım mı atmam lazım fişten çekip kurma yöntemiyle. zaten açılmıyor şuan, açılışta kalıyor başa sarıp duruyor başka şansım kalmıyor geri.. acaba bendeki core yazılım mı bozuldu. hatta bir umut fişten çekip takma yöntemiyle core yazılımı yüklemeyi tekrar denedim mavi ekranda 'software update error' yazdı saliselik yanlış görmediysem.

Lütfen seri numaradan v1.48.1.0 için full yazılım ve çekirdek yazılımda yardımcı olabilirmisiniz. 1.48.1.0 vardı satın aldığımda 3 aydır öyle çalışıyordu.. Nerden geldi bu güncelleme dertsiz başımıza dert aldık, lütfen yardım edin.

20240112_15373905427741ceb40d89.jpg
20240112_1503538a7b7967fed28072.jpg
20240112_1458410bb4d4d8cf107a3c.jpg
20240111_1738468a9dd2e0805cb66f.jpg
20240111_173751b2c3169e330dbd56.jpg
Arkadaşlar Allah rızası için bu durumu çözebilmek için yol göstermenize ve yazılımlara erişime ihtiyacım var. Çok teşekkür ediyorum şimdiden

S Çevrimdışı

srba72

Yeni Üye
4 Ocak 2024
3
52
Main is 17MB140 ???.
Panel is VES315WNDA-01 or VES315WNDS-2D-N22 ???.
Try factory reset: menu/4725/Diagnostic/Factory reset/OK.
According to the pictures, the TV has 1 minute of operation. Did you put a new motherboard? Did you rewrite another software?
I tried reset.
I have not another software.

B Çevrimdışı

beydere 

Aktif Üye
10 Mar 2020
112
48
Güç kartında kısa devre parça olup olmadığı ve voltajların tam olduğu kontrol edilmeli voltajlar tam ise anakartta kısa devre parça kontrolü yapılmalı yazılımı zaten denediniz. Bu arada anakartın usb portu veya uzaktan kumandanın OK tuşu çalışmıyor olabilir. Tv sizin yanınızda olduğu için uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyorum.
Benim başıma çok tuhaf bir sorun geldi usta. Sinyal yok arızası.. Fakat kendi dahili uydu kulanmadan harici tvplus hdmi bağli. Tv de görüntü var. Sorun yok sesee var. Açıyorım. İzlerken sinyal yok diyip 5 dk geri saymaya başliyor. Kumanda menü falan tuşa basınca uyarı kayboluyor exit yapayım uyarı yine gelip geri sayıyor. Kapanmasını bekliyorm ışıklar sönmeden tv görüntü gidiyor ama ses var ışık var. Dişi çekip takıyom aynı devâm

Güç kartında kısa devre parça olup olmadığı ve voltajların tam olduğu kontrol edilmeli voltajlar tam ise anakartta kısa devre parça kontrolü yapılmalı yazılımı zaten denediniz. Bu arada anakartın usb portu veya uzaktan kumandanın OK tuşu çalışmıyor olabilir. Tv sizin yanınızda olduğu için uzaktan bu kadar yardımcı olabiliyorum.
Benim başıma çok tuhaf bir sorun geldi usta. Sinyal yok arızası.. Fakat kendi dahili uydu kulanmadan harici tvplus hdmi bağli. Tv de görüntü var. Sorun yok sesee var. Açıyorım. İzlerken sinyal yok diyip 5 dk geri saymaya başliyor. Kumanda menü falan tuşa basınca uyarı kayboluyor exit yapayım uyarı yine gelip geri sayıyor. Kapanmasını bekliyorm ışıklar sönmeden tv görüntü gidiyor ama ses var ışık var. Dişi çekip takıyom aynı devâm

B Çevrimdışı

beydere 

Aktif Üye
10 Mar 2020
112
48

Yazılım henüz denemedim. Direk atmadım. Paneli yazılımı sonradan sıkıntı oluyor. Varmı usta kurtarma yazılımı. Hangisini atmalıyım.

Screenshot_2024-01-12-22-01-47-173_com.whatsapp.jpg

Geri
Üst Alt