Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

atlas54

Aktif Üye
23 Eki 2017
133

Teşekkür ederim Allah razı olsun. Servis menüsünde mb95m yazıyor yüklü yazılım ise 3.6.2H bundan sonra çıkan yazılım var mı yazılım eski mi? Yazılım var ise yüklememi tavsiye eder misiniz eskisine göre artıları nelerdir?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

atlas54' Alıntı:
Teşekkür ederim Allah razı olsun. Servis menüsünde mb95m yazıyor yüklü yazılım ise 3.6.2H bundan sonra çıkan yazılım var mı yazılım eski mi? Yazılım var ise yüklememi tavsiye eder misiniz eskisine göre artıları nelerdir?

MB95 3.6.6.Y yükleyebilirsiniz.

Çekirdek yazılım konumuzda birinci sayfada yükleme talimatını ve yazılımı bulabilirsiniz.

Her yeni yazılım bize daha yüksek performans ve stabilite sunar.  :ok:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Adem Abi merhabalar.. 49r6010u panel nedir acaba ? 

Aynı modelin 43'ü lg çıkmıştı

Müsaitsen biraz acil abi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:

Müsaitsen biraz acil abi

LG IPS kardeşim.

hayatımda ilk defa zeytin kıracağım tuttu sen de o esnada denbk gelmişsin geç olduysa kusura bakma artık :)

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Ado' Alıntı:
delibozuq' Alıntı:

Müsaitsen biraz acil abi

LG IPS kardeşim.

hayatımda ilk defa zeytin kıracağım tuttu sen de o esnada denbk gelmişsin geç olduysa kusura bakma artık :)

abicim sen bana bu cevabı verdin ya yetti bana :)  ne kusuru abicim estağfirullah. sen kusurumuza bakma ne olur

onca model sorguladık depoda yoktu. bunu mecburen seçmek zorunda kaldım ama ilk arızalı tv'ye muadil olarak bunu vermişlerdi zaten 82 ekranda bana bonus gelmiş oldu. :) hem 4k hem smart hem lg ips 

sanırım sadece 2016 model olması eksi ama ilk tvde 2016 idi. muhtemelen mb120 olması gerek ama çekirdek sayısı yazmıyordu 4 çekirdek olsa gerek değilmi abi ?

tv yine manisadan geleceği için senin sözlerin geldi aklıma en az 10 gün bekleme süresi koydum 15 günü göze aldım :) 

abi birde hep sen bize destek oluyorsun senin bizlerden bir isteğin olursa seve seve yerine getirmeye hazırız. mutlaka haber et olurmu abi

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Ado' Alıntı:
LG IPS kardeşim.

abicim sen bana bu cevabı verdin ya yetti bana :)  ne kusuru abicim estağfirullah. sen kusurumuza bakma ne olur

onca model sorguladık depoda yoktu. bunu mecburen seçmek zorunda kaldım ama ilk arızalı tv'ye muadil olarak bunu vermişlerdi zaten 82 ekranda bana bonus gelmiş oldu. :) hem 4k hem smart hem lg ips 

sanırım sadece 2016 model olması eksi ama ilk tvde 2016 idi. muhtemelen mb120 olması gerek ama çekirdek sayısı yazmıyordu 4 çekirdek olsa gerek değilmi abi ?

tv yine manisadan geleceği için senin sözlerin geldi aklıma en az 10 gün bekleme süresi koydum 15 günü göze aldım :) 

abi birde hep sen bize destek oluyorsun senin bizlerden bir isteğin olursa seve seve yerine getirmeye hazırız. mutlaka haber et olurmu abi

Sağlığınız Varlığınız yeter kardeşim hiç bir isteğim yok bundan başka  :ok:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Ado' Alıntı:
delibozuq' Alıntı:

Sağolasın abim. O halde sana Dua'mız olsun Rabbim Alilenize sevdiklerinize ve size sağlık sıhhat versin. Kötü gün yüzü göstermesin İNŞAALLAH. 

Görüşmek üzere abicim. Ben forumu okumaya devam edeceğim. Arkadaşlara benimde bir faydam olur belki.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Sağolasın abim. O halde sana Dua'mız olsun Rabbim Alilenize sevdiklerinize ve size sağlık sıhhat versin. Kötü gün yüzü göstermesin İNŞAALLAH. 

Görüşmek üzere abicim. Ben forumu okumaya devam edeceğim. Arkadaşlara benimde bir faydam olur belki.

Rabbim bütün dualarınızı kabul eylesin güzel kardeşim. Aynı dilekler bizden de size olsun, ayağınız çakıl taşına dahi değmesin işleriniz hep rast gitsin inşallah.

Biz hep buradayız, elimizden geldiğince yanınızdayız.  :ok:

P Çevrimdışı

papiruss

Yeni Üye
8 Kas 2017
3

Ado' Alıntı:
_CKL_41' Alıntı:
Selamın Aleyküm

A101 Aktuel ürünlerde satılan 50UHL500 model Hİ-LEVEL marka televizyondan satın almayı düşünüyorum. Bu televizyonun teknik özellikleri nedir acaba? Anakart ve panel olarak?

Selametle... Hayırlı Günler..

Günaydın;

Üründe CHİMEİ panel ve MB130 anakart mevcuttur. CHİMEİ paneller aynı SAMSUNG paneller gibi VA yapıya sahiptir ve bu doğrultuda kontrast oranı ve tekime süresi olarak IPS panellere nazaran daha üstün konumdadır lakin renk algortiması IPS paneller kadar gelişmiş değildir (Tüm VA paneller için geçerlidir bu)

MB130 anakart MB120 den sonra sahaya sürülmüş bir anakarttır, şu ana kadar bir anormalliğini görmedik. MB120 lerin stabilitesinin üzerine aynı istikrarı yürüteceğini düşünüyorum.

ürünün A101 satışında olması 2 yıl garanti kapsamı olduğunu ifade ediyor ki benim için tek negatif yönü bu dur. Gönül isterdi ki 3 yıl garantili olsun  :ok:

Merhaba;
Özellikle değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bende A101 de 50UHL500 modeline sahip Hi-Level ürününü gördüm ve almayı düşünüyorum. Bu ürüne ait teknik özellikleri internette bulamadım. Sadece sizin forumda ki açıklamalarınız da bilgi bulabildim :) . Ürün teknik özelliklerini bulabileceğimiz bir site var mı yada siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz (Bir sitede 55uhl900 e ait özellikler var.). Ayrıca başka bir cevabınızda sonda ki 500 ve 900 gibi rakamlar önemli demişsiniz bu konuya da açıklık getirebilir misiniz? Birde ürünün seri numarasının fotoğrafını çektim seri numarasına göre üretim farklılığı veya panel farklılığı gibi bir durum olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

papiruss' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Günaydın;

Üründe CHİMEİ panel ve MB130 anakart mevcuttur. CHİMEİ paneller aynı SAMSUNG paneller gibi VA yapıya sahiptir ve bu doğrultuda kontrast oranı ve tekime süresi olarak IPS panellere nazaran daha üstün konumdadır lakin renk algortiması IPS paneller kadar gelişmiş değildir (Tüm VA paneller için geçerlidir bu)

MB130 anakart MB120 den sonra sahaya sürülmüş bir anakarttır, şu ana kadar bir anormalliğini görmedik. MB120 lerin stabilitesinin üzerine aynı istikrarı yürüteceğini düşünüyorum.

ürünün A101 satışında olması 2 yıl garanti kapsamı olduğunu ifade ediyor ki benim için tek negatif yönü bu dur. Gönül isterdi ki 3 yıl garantili olsun  :ok:

Merhaba;
Özellikle değerli bilgilerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bende A101 de 50UHL500 modeline sahip Hi-Level ürününü gördüm ve almayı düşünüyorum. Bu ürüne ait teknik özellikleri internette bulamadım. Sadece sizin forumda ki açıklamalarınız da bilgi bulabildim :) . Ürün teknik özelliklerini bulabileceğimiz bir site var mı yada siz bu konuda yardımcı olabilir misiniz (Bir sitede 55uhl900 e ait özellikler var.). Ayrıca başka bir cevabınızda sonda ki 500 ve 900 gibi rakamlar önemli demişsiniz bu konuya da açıklık getirebilir misiniz? Birde ürünün seri numarasının fotoğrafını çektim seri numarasına göre üretim farklılığı veya panel farklılığı gibi bir durum olabilir mi?
Şimdiden teşekkürler. İyi günler.

Hangi sitelerde neler gördüğünüzü bilemiyorum lakin çamur atmak olarak anlaşılmasın bir çok bilgi doğru değil. 

hatta ismini şu an hatırlayamadığım bir değerlendirme sitsinde tv hakkında verdikleri bilginin TAMAMEN yanlış olduğunu görüp sırf cevap yazmakiçin BİLEN ADAM ismi ile üye olup siteye yorum yazıp doğru bilgileri paylaşıp tüketicileri yanlış yönlendirmemeleri doğrultusunda yazı yazmıştım, site sahibi veya yönetimi ise ilk bilgileri benim verdiklerim ile (Doğrulayarak) değiştirmişlerdi.

Bu yazdıklarımda bir ukalalık algılanmasın lütfen sadece internet ortamı BİLGİ olrtamı sanılmakla birlikte DOĞRU BİLGİ anlamında maalesef çok tehlikeli bir saha.

Daha iki gün önce DH de bir üye, bir başka üyenin sorusuna ''FD olanların hepsi Samsung VA panel'' diye cevap vermiş ki ASLA böyle bir kesinlik yok.

Diyeceğim o ki herkes kendince biliyor :) 

Bahsi geçen tvnin HL500 olması, üründe kullanılan anakartın, Eski üretimlerdense MB82, yeni Üretimlerden ise MB140 anakartlıdır ve her şekilde çok üst düzey bir anakart değildir.

TV modelinin sonunda yazan 300-500-1500- (1500 kısmı şaka tabi :)  ) gibi rakamlar ise ürünün gelişmişliğini (Özelliklerinin daha fazla olduğunu) tanımlar.

Bu anlamda eğer SMART- Yüksek SMR- Gelişmiş özellikler vs gibi beklentileriniz var ise HL500 almanız doğru bir yaklkaşım olmaz.

Eğer yüksek ekran olsun TV kanallarını göstersin düşüncesindeyseniz bundan daha ideal ürün bulmanız zordur.

Tam anlamıyla üretimde hangi panel ve anakartın kullanıldığını merak ediyorsanız seriyi paylaşınız, Kontrol edelim.  :ok:

P Çevrimdışı

papiruss

Yeni Üye
8 Kas 2017
3

Öncelikle cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca internet siteleri hakkında yapmış olduğunuz yoruma katılmamak içten bile değil sitenin birinde A dediklerine diğerinde B diyorlar. :ok:.
         Ben biraz teknoloji meraklısıyım ama bütçem de çok fazla değil. Ürünü dediğiniz gibi 50" ve UHD görünce cazip geldi. Sanırım hem ucuz olsun hemde iyi olsun da olmuyor pek. Ama sizin yorum ve öneriniz ürünü alıp almama noktasında benim için çok önemli. :ok:

Ürün seri numarası : 7871503 702816  Birde VPAZ Diye birşey var onuda yazayım : 20273568

İyi günler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

papiruss' Alıntı:
Öncelikle cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca internet siteleri hakkında yapmış olduğunuz yoruma katılmamak içten bile değil sitenin birinde A dediklerine diğerinde B diyorlar. :ok:.
         Ben biraz teknoloji meraklısıyım ama bütçem de çok fazla değil. Ürünü dediğiniz gibi 50" ve UHD görünce cazip geldi. Sanırım hem ucuz olsun hemde iyi olsun da olmuyor pek. Ama sizin yorum ve öneriniz ürünü alıp almama noktasında benim için çok önemli. :ok:

Ürün seri numarası : 7871503 702816  Birde VPAZ Diye birşey var onuda yazayım : 20273568

İyi günler.

Selamlar;

Öncelikle bir yanlışımı düzeltmek isterim, ben ürüne HL diye baktığım için MB82 ve MB140 ları telaffuz ettim lakin UHL 500 olduğunu bu mesajınızda fark ettim bu nedenle hatalı bilgi vermiş olmayayım zira üründe MB130 anakart mevcuttur.  :ok:

Üretimde kullanılan panel CHİMEİ dir ki LG markasının da kendi üretimi olan tv lerde kullandığı bir paneldir.

50"UHD DLED BMS panel mevcuttur yani kasa kalınlığını ultra ince beklemeyiniz.

HD DVB-T/C/S2(HEVC) desteği bulunmaktadır.

Bilmenizi isterim ki bu üründe PİXELLENCE yoktur ki işin gerçeği oldukça etkili bir özelliktir.

GERMAN+NICAM STEREO Ses desteği

TITANIUM Menü

Vs

Bir çok özelliği kapalı alt nesil bir üründür

Az önce belirttiğim gibi Büyük ekranda TV keyfi için ideal, ancak ileri düzey beklentileriniz için yetersiz bir tv dir.  :ok:

Geri
Üst Alt