Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85

Merhaba Ado hocam,
Benim Tv nin panel ve özellikleri hakkında HDR vs bilgi verebilirsiniz sevinirim.

SN:7554969 600270

P Çevrimdışı

papiruss

Yeni Üye
8 Kas 2017
3

Ado' Alıntı:
papiruss' Alıntı:
Öncelikle cevabınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim. Ayrıca internet siteleri hakkında yapmış olduğunuz yoruma katılmamak içten bile değil sitenin birinde A dediklerine diğerinde B diyorlar. :ok:.
         Ben biraz teknoloji meraklısıyım ama bütçem de çok fazla değil. Ürünü dediğiniz gibi 50" ve UHD görünce cazip geldi. Sanırım hem ucuz olsun hemde iyi olsun da olmuyor pek. Ama sizin yorum ve öneriniz ürünü alıp almama noktasında benim için çok önemli. :ok:

Ürün seri numarası : 7871503 702816  Birde VPAZ Diye birşey var onuda yazayım : 20273568

İyi günler.

Selamlar;

Öncelikle bir yanlışımı düzeltmek isterim, ben ürüne HL diye baktığım için MB82 ve MB140 ları telaffuz ettim lakin UHL 500 olduğunu bu mesajınızda fark ettim bu nedenle hatalı bilgi vermiş olmayayım zira üründe MB130 anakart mevcuttur.  :ok:

Üretimde kullanılan panel CHİMEİ dir ki LG markasının da kendi üretimi olan tv lerde kullandığı bir paneldir.

50"UHD DLED BMS panel mevcuttur yani kasa kalınlığını ultra ince beklemeyiniz.

HD DVB-T/C/S2(HEVC) desteği bulunmaktadır.

Bilmenizi isterim ki bu üründe PİXELLENCE yoktur ki işin gerçeği oldukça etkili bir özelliktir.

GERMAN+NICAM STEREO Ses desteği

TITANIUM Menü

Vs

Bir çok özelliği kapalı alt nesil bir üründür

Az önce belirttiğim gibi Büyük ekranda TV keyfi için ideal, ancak ileri düzey beklentileriniz için yetersiz bir tv dir.  :ok:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

papiruss' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar;

Öncelikle bir yanlışımı düzeltmek isterim, ben ürüne HL diye baktığım için MB82 ve MB140 ları telaffuz ettim lakin UHL 500 olduğunu bu mesajınızda fark ettim bu nedenle hatalı bilgi vermiş olmayayım zira üründe MB130 anakart mevcuttur.  :ok:

Üretimde kullanılan panel CHİMEİ dir ki LG markasının da kendi üretimi olan tv lerde kullandığı bir paneldir.

50"UHD DLED BMS panel mevcuttur yani kasa kalınlığını ultra ince beklemeyiniz.

HD DVB-T/C/S2(HEVC) desteği bulunmaktadır.

Bilmenizi isterim ki bu üründe PİXELLENCE yoktur ki işin gerçeği oldukça etkili bir özelliktir.

GERMAN+NICAM STEREO Ses desteği

TITANIUM Menü

Vs

Bir çok özelliği kapalı alt nesil bir üründür

Az önce belirttiğim gibi Büyük ekranda TV keyfi için ideal, ancak ileri düzey beklentileriniz için yetersiz bir tv dir.  :ok:

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Rica ederim.  :ok:

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85

Ado' Alıntı:
Selam Arkadaşlar;

bana sürekli olarak sorduğunuz ''panel VA mı IPS mi'' sorusunun cevabı için bu başlığı kullanmanızı rica ederim.

Bunun için öncelikle seri numarası, eğer yok ise model belirtmenizi rica ederim.

Merhaba Ado hocam,
Benim Tv nin panel ve özellikleri hakkında HDR vs bilgi verebilirsiniz sevinirim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

PsyPsy' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selam Arkadaşlar;

bana sürekli olarak sorduğunuz ''panel VA mı IPS mi'' sorusunun cevabı için bu başlığı kullanmanızı rica ederim.

Bunun için öncelikle seri numarası, eğer yok ise model belirtmenizi rica ederim.

Merhaba Ado hocam,

Selamlar;

HDR yok, merak ettiğiniz diğer özellikleri sorarsanız yardımcı olayım zira liste kalabalık biraz  :ok:

Z Çevrimdışı

zoomes

Yeni Üye
9 Kas 2017
2

Adem bey merhabalar adım Volkan , Vestel tv ler konusunda forumlarda neredeyse otorite kabul edecegiz sizi bu yüzden aktif olarak kullandığınız bu foruma kayıt oldum. Size sorum ki ilk sayfalarda biraz bahsetmişsiniz Vestel 4K Smart 49 UD 9300 modeli (9400 kodlusuda mevcut) bu 9300 modeli yazdığınızdan anladığım kadarıyla Samsung v/a panel kullanıyor, 4 cekirdekli islemciye sahip 2017 uretimi  tv yi almayı düşünüyorum tavsiye  edermisiniz, HDR ozelligide mevcut, kart olarakda MB 130 kart var sanırım teşekkürler

P Çevrimdışı

PsyPsy

Aktif Üye
25 Eki 2017
85

Ado' Alıntı:
PsyPsy' Alıntı:
Merhaba Ado hocam,

Selamlar;

HDR yok, merak ettiğiniz diğer özellikleri sorarsanız yardımcı olayım zira liste kalabalık biraz  :ok:

Panel modelini ve arka ışığın ne şekilde olduğunu yazarsanız sevinirim

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Adem abi çıkan sıkıntı nedeni ile sağolsunlar fiyat farkı gözetmeksizin Vestel ürün teklif ettiler. Bildiğiniz gibi Vestel onayı almama rağmen fiyat farkından dolayı geçemiyordum. Ve Vestel ürünü Bursa mağazalarından temin etmeye çalışacaklatını belirttiler.

49UB8300 ve 49FB1907 

Bu iki ürünün panel bilgisini rica edebilirmiyim. 8 serisi bu cihazlardan FB tv ince çerçevesi ile cezbedici geldi ama aralarında büyük fark varmıdır acaba ? Web sitesinde fbtv'de hdr yok diğerinde var gözüküyor. Yatına kadar vakit aldım. Müsait bir ara bakarsanız sevinirim. 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Adem abi çıkan sıkıntı nedeni ile sağolsunlar fiyat farkı gözetmeksizin Vestel ürün teklif ettiler. Bildiğiniz gibi Vestel onayı almama rağmen fiyat farkından dolayı geçemiyordum. Ve Vestel ürünü Bursa mağazalarından temin etmeye çalışacaklatını belirttiler.

49UB8300 ve 49FB1907 

Bu iki ürünün panel bilgisini rica edebilirmiyim. 8 serisi bu cihazlardan FB tv ince çerçevesi ile cezbedici geldi ama aralarında büyük fark varmıdır acaba ? Web sitesinde fbtv'de hdr yok diğerinde var gözüküyor. Yatına kadar vakit aldım. Müsait bir ara bakarsanız sevinirim. 

Kodlar doğrumu azizim?

Birisi 4K birisi FHD o nedenle sordum :alala:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

zoomes' Alıntı:
Adem bey merhabalar adım Volkan , Vestel tv ler konusunda forumlarda neredeyse otorite kabul edecegiz sizi bu yüzden aktif olarak kullandığınız bu foruma kayıt oldum. Size sorum ki ilk sayfalarda biraz bahsetmişsiniz Vestel 4K Smart 49 UD 9300 modeli (9400 kodlusuda mevcut) bu 9300 modeli yazdığınızdan anladığım kadarıyla Samsung v/a panel kullanıyor, 4 cekirdekli islemciye sahip 2017 uretimi  tv yi almayı düşünüyorum tavsiye  edermisiniz, HDR ozelligide mevcut, kart olarakda MB 130 kart var sanırım teşekkürler
Bende 49ud9400 var ud9300den bi ust model olmali ama mb120var ve hdr yok diye biliyorum. Ado hocam sizce yanlismiyim. Benim tvdede varmi acaba. Birde aklima takilmisken samsungun kullandigida va panel vestelinde daha dogrusu bendeki tv de va panel iki panelde aynimi yoksa va panellerin cesitleri mevcutmu

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

zoomes' Alıntı:

Değerli Kardeşim Merhabalar;

Kusura bakmayınız ben bu mesajı atlamışım, az önce bir arkadaşımız bu mesajı alıntılayınca fark ettim  :yuh:

VESTEL özelinde, sevgimin de etkisi ile biraz fazla bilgim var lakin yine de otorite çok abartılı bir yaklaşım olur, layık görmenize teşekkür etmekle birlikte Sade vatandaş olarak yazmaya devam edeyim.  :ok:

Azizim model bazında GENELLEME yapmak çok doğru olmaz lakin bahsettiğiniz modelde evet SAMSUNG VA panel kullanılmış üretimde. Gönül isterdi ki MB120 anakart olsun ama evet bu üretimde MB130 mevcut. 4 çekirdek olması konusunda mutabıkız lakin HDR konusunda ben size yine KESİN bilgi vermiş olmayayım, Kullanıcı kardeşlerimiz HDR nin aktif olduğunu beyan ediyorlar yalnız. 

Daha derin bilgi isterseniz, merak ettiğiniz özellikleri yazarsanız seve seve kontrol ederim.  :ok:

Geri
Üst Alt