Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

gurkan' Alıntı:
zoomes' Alıntı:
Adem bey merhabalar adım Volkan , Vestel tv ler konusunda forumlarda neredeyse otorite kabul edecegiz sizi bu yüzden aktif olarak kullandığınız bu foruma kayıt oldum. Size sorum ki ilk sayfalarda biraz bahsetmişsiniz Vestel 4K Smart 49 UD 9300 modeli (9400 kodlusuda mevcut) bu 9300 modeli yazdığınızdan anladığım kadarıyla Samsung v/a panel kullanıyor, 4 cekirdekli islemciye sahip 2017 uretimi  tv yi almayı düşünüyorum tavsiye  edermisiniz, HDR ozelligide mevcut, kart olarakda MB 130 kart var sanırım teşekkürler
Bende 49ud9400 var ud9300den bi ust model olmali ama mb120var ve hdr yok diye biliyorum. Ado hocam sizce yanlismiyim. Benim tvdede varmi acaba. Birde aklima takilmisken samsungun kullandigida va panel vestelinde daha dogrusu bendeki tv de va panel iki panelde aynimi yoksa va panellerin cesitleri mevcutmu

Backlıght üniteleri farklı lakin hücre yapıları birebir aynıdır zaten üretici aynı .  :ok:

MB120 benim gözümün nurudur ben çok severim o anakartı. Tabi bu demek değil ki diğerleri kötü, sadece MB120 nin stabilitesi ve donanımsal özellikleri beni diğerlerinden daha çok cezbetmiştir.

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Adem abi sabah manisadan arayacaklarda ben yukarıda modeli düzelttim saat geçte oldu ama bilgi vermen mümkünmü acaba ? @ado

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Adem abi sabah manisadan arayacaklarda ben yukarıda modeli düzelttim saat geçte oldu ama bilgi vermen mümkünmü acaba ? @ado

Sabah törene gittim o nedenle geç kalmış olabilirim kusura bakmayınız  :ok:

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Olurmu abicim öyle şey ne kusuru sende insansın seninde bir hayatın işin gücün var nihayetinde. Hem bak gördün işimi yine işte... :) sağolasın abi Allah razı olsun.

Bu iki cihaz arasından hangisini isteyim abi ? Takıma özel tv almak mantıksız olurmu acaba ? Çerçevesi çok ince göze hoş duruyor. Diğer özellikleri aynı hemen hemen. Port giriş çıkış ihtiyacım olmadığından genel özelliklere bakıyorum. Fb modelde hdr yok diğerinde var yazıyor sitede. 

55ub6300  bununda panele bakarsan iyi olur abi. Smartsız 140ta işime gelir. Alternatif olarak dursun. 

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

delibozuq' Alıntı:
Olurmu abicim öyle şey ne kusuru sende insansın seninde bir hayatın işin gücün var nihayetinde. Hem bak gördün işimi yine işte... :) sağolasın abi Allah razı olsun.

Bu iki cihaz arasından hangisini isteyim abi ? Takıma özel tv almak mantıksız olurmu acaba ? Çerçevesi çok ince göze hoş duruyor. Diğer özellikleri aynı hemen hemen. Port giriş çıkış ihtiyacım olmadığından genel özelliklere bakıyorum. Fb modelde hdr yok diğerinde var yazıyor sitede. 

55ub6300  bununda panele bakarsan iyi olur abi. Smartsız 140ta işime gelir. Alternatif olarak dursun. 

MB130 LG IPS  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ozmoplus' Alıntı:
İyi akşamlar Adem bey televizyonun panelini öğrenebilir miyim? İyi çalışmalar...

Seri numra yazarsanız daha iyi olur yine de oanel kodundan gördüğüm kadarıyla LG IPS

Bu arada o yazılımı güncelleyin lütfen, 2.29.11 yer,ne 2.40 veya 2.43 sürümü yükleyin görünti kalitesi takla atacak kadar değişir :) :ok:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:
Bende 49ud9400 var ud9300den bi ust model olmali ama mb120var ve hdr yok diye biliyorum. Ado hocam sizce yanlismiyim. Benim tvdede varmi acaba. Birde aklima takilmisken samsungun kullandigida va panel vestelinde daha dogrusu bendeki tv de va panel iki panelde aynimi yoksa va panellerin cesitleri mevcutmu

Backlıght üniteleri farklı lakin hücre yapıları birebir aynıdır zaten üretici aynı .  :ok:

MB120 benim gözümün nurudur ben çok severim o anakartı. Tabi bu demek değil ki diğerleri kötü, sadece MB120 nin stabilitesi ve donanımsal özellikleri beni diğerlerinden daha çok cezbetmiştir.

Çok teşekkür ederim ado bey cevaplarınız için.Ben biraz aldığım elektronik cihazların detayına kadar ögrenme ve boyle sınırlarını zorlama gibi bi merakım var :) artık iyimidir kötümüdür bilmiyorum :) Mb120'nin en son çekirdek yazılımını yükledikden sonra mesela bir sonraki çıkıcak olan versiyonu sabırsızlıkla bekliyorum hemen çıksada yüklesem diye :)

O Çevrimdışı

ozmoplus

Yeni Üye
31 Eki 2017
8

Ado' Alıntı:
ozmoplus' Alıntı:
İyi akşamlar Adem bey televizyonun panelini öğrenebilir miyim? İyi çalışmalar...

Seri numra yazarsanız daha iyi olur yine de oanel kodundan gördüğüm kadarıyla LG IPS

Bu arada o yazılımı güncelleyin lütfen, 2.29.11 yer,ne 2.40 veya 2.43 sürümü yükleyin görünti kalitesi takla atacak kadar değişir :) :ok:

Yok o resim baya eski bir resim tv yi yeni aldığımda çekmiştim şu anda 2.45 turkuaz kullanıyorum. 

Seri No: 7714665 600969  

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler. İyi çalışmalar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ozmoplus' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Yok o resim baya eski bir resim tv yi yeni aldığımda çekmiştim şu anda 2.45 turkuaz kullanıyorum. 

Seri No: 7714665 600969  

İlgilendiğiniz için çok teşekkürler. İyi çalışmalar.

Tamamdır bu seri numarasında kullanılan panel LG IPS  :ok:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

Ado hocam kayinpederimde vestel kullaniyor. Tv duvara monteli ve seri numara ve modelini bilmiyorum dogal olarak. Evimdeki tv bitti sira kayinpederimin tvsine geldi :) senden ricam hangi panel kullaniliyor anakarti ney yazilimi guncelmi eskimi yuklemem gereken yazilim nedir
Http://https://hizliresim.com/kX7rvq

Geri
Üst Alt