Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

E Çevrimdışı

ENVER

Yeni Üye
27 Eki 2017
12

tv serı no 7505883600077 panel bılgısı nedır hocam benım tv sık sık kendını resetliyor bu neden kaynaklanıyor  anakartta bır sıkıntı  mı var  degışım talebınde bulunsanmı garantılı bır urun

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ENVER' Alıntı:
tv serı no 7505883600077 panel bılgısı nedır hocam benım tv sık sık kendını resetliyor bu neden kaynaklanıyor  anakartta bır sıkıntı  mı var  degışım talebınde bulunsanmı garantılı bır urun

Reset dendimi benim aklıma MB100 anakart ve 1.33.11 sürüm yazılım geliyor hep nedense :)

Ürününüzün seri numarasını aldım birazdan kontrol edeceğim. O sayfa açılırken ben 1-2 karalayayım dedim buraya.
Reset sorunları donanımsal olmuyor genelde, yani en azından hiç donanımsal müdahale etmedim şimdiye kadar.
Sorun genellikle flash player destekli internet siteleri veya stabil olmayan yazılımlardan kaynaklanıyor.

Bu arada sayfam açıldı ve baktım evet sizin anakart MB100, ancak sürümü sizin kontrol etmeniz gerekiyor.

MENU 4725 yaparak bakabilirsiniz en üstte yazar.

MB100 için yanlış hatırlamıyorsam son sürüm olarak 34.25 yayınlamıştım, sistemden bu yazılımı indirip yükselrseniz sorun ortadan kalkacaktır.

paneliniz ise LG IPS :ok:

S Çevrimdışı

SKRY86

Yeni Üye
15 Kas 2017
25

Sa adem hocam gecen hafta 49ub8300 tv aldim aldim ips ekran gelmesini umuyordum fakat anladigim kadarıyla va ekran cunku yanlarda bakildiginda biraz solukluk oluyor. İps mi va mi tam emin degilim. Seri numarasini gondereriyorum bakabilirseniz cok sevinirim. 7836584700176
Teşekkürler

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

SKRY86' Alıntı:
Sa adem hocam gecen hafta 49ub8300 tv aldim aldim ips ekran gelmesini umuyordum fakat anladigim kadarıyla va ekran cunku yanlarda bakildiginda biraz solukluk oluyor. İps mi va mi tam emin degilim. Seri numarasini gondereriyorum bakabilirseniz cok sevinirim. 7836584700176
Teşekkürler

49292WJSB SAMSUNG VA  :ok:

S Çevrimdışı

SKRY86

Yeni Üye
15 Kas 2017
25

Ado' Alıntı:
SKRY86' Alıntı:
Teşekkürler

Cok teşekkür ederim.

Servise bu konuyla ilgili sikayette bulundum. Gelip bakacaklar. Vestel musteri hizmetleride 2  tip ekran kullanildigini soyledi. Sonucta tv ozelliklerinde belli degilse değişim yaparlar diye düşünüyorum.
Fakat degisim sonrasi ips ekranda farkli bir sorun yasarmiyim onuda dusunuyorum. Tv genel olarak guzel. Sadece ekran kafami kurcaliyor. Suan karsidan bakoldiginda ekran gayet iyi yan acilarda solukluk oluyor.

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58

mJgN62.jpg

S/N : 7694639 600303  panel türü nedir hocam.ayrıca önemli olan kısa özellik bilgilerini merak ettim.müsait olunca lütfen takip edicem..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

SKRY86' Alıntı:
Ado' Alıntı:

Cok teşekkür ederim.

Servise bu konuyla ilgili sikayette bulundum. Gelip bakacaklar. Vestel musteri hizmetleride 2  tip ekran kullanildigini soyledi. Sonucta tv ozelliklerinde belli degilse değişim yaparlar diye düşünüyorum.
Fakat degisim sonrasi ips ekranda farkli bir sorun yasarmiyim onuda dusunuyorum. Tv genel olarak guzel. Sadece ekran kafami kurcaliyor. Suan karsidan bakoldiginda ekran gayet iyi yan acilarda solukluk oluyor.

Marka bağımsız şekilde VA paneller her zaman açı duyarlıdır. lakin değişim konusuna ben sıcak bakmam zira gelecek olan panelin durumu hakkınd akesin bilgimiz yok ki günümüz üretimleri panellerde falsosuz bir ekran bulmuşken maceraya girmek gerekir mi tartışılır. İkincisi ise açı sorununu ıps panel ile çözseniz dahi bu sefer tepkime sorunu ve düşük kontrast ile karşılaşacaksınız o zaman ne olacak?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ercans42' Alıntı:
mJgN62.jpg

S/N : 7694639 600303  panel türü nedir hocam.ayrıca önemli olan kısa özellik bilgilerini merak ettim.müsait olunca lütfen takip edicem..

49330 LG IPS panel.

Bu model tv ile ilgili oldukça teknik bilgi paylaştım, sizin için kontrol edeceğim tekrar.  :ok:

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58

Ado' Alıntı:
ercans42' Alıntı:
mJgN62.jpg

49330 LG IPS panel.

Bu model tv ile ilgili oldukça teknik bilgi paylaştım, sizin için kontrol edeceğim tekrar.  :ok:

teşekkür ederim diğer dh forum da olabilir.bu yeni forumunuzdaki başlığı tekrar gözden geçireceğim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ercans42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
49330 LG IPS panel.

teşekkür ederim diğer dh forum da olabilir.bu yeni forumunuzdaki başlığı tekrar gözden geçireceğim.

Zahmet etmeyin ben işlerimi bitirmek üzereyim, 30 dak içinde size bilgileri aktarmış olurum.  :ok:

S Çevrimdışı

SKRY86

Yeni Üye
15 Kas 2017
25

Ado' Alıntı:
SKRY86' Alıntı:
Cok teşekkür ederim.

Marka bağımsız şekilde VA paneller her zaman açı duyarlıdır. lakin değişim konusuna ben sıcak bakmam zira gelecek olan panelin durumu hakkınd akesin bilgimiz yok ki günümüz üretimleri panellerde falsosuz bir ekran bulmuşken maceraya girmek gerekir mi tartışılır. İkincisi ise açı sorununu ıps panel ile çözseniz dahi bu sefer tepkime sorunu ve düşük kontrast ile karşılaşacaksınız o zaman ne olacak?
Bilgi icin allah razi olsun
Bende dediginiz gibi gelecek ekranin verimliliği de beni düşündürüyor.
Birde kart mb120 olarak gozukuyor versiyonu 2.43 sanirim güncel.

Tekrar teşekkürler

Geri
Üst Alt