Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ENVER' Alıntı:
hocam bendekı surum 34,25 dır ama yınede resetlemeler devam edıyor ben zaten tv uzerınden ınternetten fılm veya dızı ızlemıyorum bunun bunun yerıne  web vıdeo cast kullanıyorum telefondan tv ye aktarıyorum en ıyı yontem bu şimdılık  gelelım 34,25 surumune  hocam bu surum bıraz  goruntu bır kalıtesı uzerınde ıyılestırmeler olsa ıyı olurdu .
memc bır yazılım var bu yazılım  mb 100 de uygun olurmudur acaba ılerıde  yenı bır surum cıkarda  bızde yenı ozellıklerden faydalanırız

MB100 için son yazılım 35.25 ve buyazılımdan sonra destek kesildi artık maalesef.
Halen resetler devam ediyor ise, full yazılım ile format atıp, üzerine yeniden upgrade edilir ise sorun düzelir diye düşünüyorum.  :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273

Hepsi aynı düzlemde de olsa sorun malesefki gene oluşabiliyor tecrübeyle sabit ısı kaynaklı eğim ve açıklık konusu
önceden bi samy düz modelinde zamanla eğim belirtileri ortaya cıktı ve gittikçe artmaktaydı bi 6 ay kadar araştırması durum tespiti ki gelen
servis bile tv boyutunda soundbar vardı panelin önüne tuttuğunda dümdüz cetvel gibi aradaki eğim bariz farkedilmekteydi hatta aradan ve belli yerlerden led lambalar görülüyodu
genel merkezi ısrarla kabul etmesede ilk etapta dedilerki şebekeden gelen enerjiden kaynaklı dediler geldiler ilk günden itibaren güç korumalı prizdeydi yemedi
sonra dediler bu tv askı aparatınız uyumsuz dediler sabit olunca ısınmadan dolayı butarz curv leşme :)) görülebiliyomuş normal dediler ama
gelen arkadaş baktıki kendi tavsiye ettiği ve sattığı hatta m0ntajını kendileri yaptıkları çelik halatlı askı aparatı baktılarki gene olmadı
bide butarz duvara monde sağlıklı değil ayak aparatı ile kullanın bi iki aya kendiliğinden düzelir dediler teknik yaklaşarak kendilerince yersen
neyse uzatmim değişim talebi oldu neyse bi 2 ayda sadece panelin gelmesi süreci ardından mutllu son oldu ama o ısınma ve aşağıda bahsettikleri ve garanti dışınada cıkarttıkları aparat resmide mevcut bilgilendirme babında aklınzdaa olsun doğru olduğunu savunmaktalar çelik halatlı yada vestelde ilk gördüm sadece yük bağlantı noktasına dengelendiğinde bu sorun olmamaktaymış derler onların yalancısıyım ama ısı evet etkili bir unsur malesef panelde .. derler :)

NO8jYY.jpg

a187Bd.jpg

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23

Merhabalar Adem Hocam;

Sizden Hi-Level 43HL555 Uydu Alıcılı LED TV için panel bilgisi ve değerli tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Seri No:7872220 700009

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58

Ado' Alıntı:
ercans42' Alıntı:
mb120 karta ait bunlar teyit edebilirmiyim abim.bende mb 120 yazıyor.

Sizin seri numaraya göre mi baktım ben? Sizin Mb120 ise ben neden MB130 bilgilerinipaylaşmışım ki :alala:

forumda tüm başlıkları takip ederken böyle şeyler olur abicim. zaten aşağı yukarı aynı özellikler... ilgin için teşekkür ederim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ercans42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Sizin seri numaraya göre mi baktım ben? Sizin Mb120 ise ben neden MB130 bilgilerinipaylaşmışım ki :alala:

forumda tüm başlıkları takip ederken böyle şeyler olur abicim. zaten aşağı yukarı aynı özellikler... ilgin için teşekkür ederim.

Olsun yine de siz seri numarasını veriseniz detay bakabilirm isterseniz.  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ercans42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Olsun yine de siz seri numarasını veriseniz detay bakabilirm isterseniz.  :ok:

S/N : 7694639 600303
https://i.hizliresim.com/mJgN62.jpg

LG 3D IPS panel
MB120 anakart
URUN GRUBU 49"UHD LED BMS UNB 3D PANEL SIZE 49" W / ~ 124 cm 
TYPE 3D PASSIVE(FPR) CONVERSION 2D/3D VAR DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SDX TABLE VAR DUAL_TUNER YOK
SCART 1 SCART HDMI IN 4 HDMI
CEC_ARC VAR INTERNAL SUBWOOFER INTERNAL SUBWOOFER
USB 3 USB
PVR READY YOK 
USB DIVX SUPPORT YOK 
MEDIA PLAYER ADVANCED
PIXELLENCE SOFT PIXELLENCE 
PIXELLENCE NAME PIXELLENCE 
SOUND DTS TruSurround+DTS HD

:ok:

E Çevrimdışı

ercans42 

Aktif Üye
25 Eki 2017
79
58

Ado' Alıntı:
ercans42' Alıntı:
S/N : 7694639 600303
https://i.hizliresim.com/mJgN62.jpg

LG 3D IPS panel
MB120 anakart
USB 3 USB
PVR READY YOK 
USB DIVX SUPPORT YOK 
MEDIA PLAYER ADVANCED

teşekkürler abim..hayırlı geceler..

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

ercans42' Alıntı:
Ado' Alıntı:
LG 3D IPS panel
MB120 anakart
USB 3 USB
PVR READY YOK 
USB DIVX SUPPORT YOK 
MEDIA PLAYER ADVANCED

teşekkürler abim..hayırlı geceler..

Rica Ederim Kardeşim, Allah Rahatlık Versin  :ok:

impossible Çevrimdışı

impossible

Yeni Üye
15 Kas 2017
68

Ado hocam merhabalar;

Regal 55R6010U ile Vestel 55UA8300 tv lerde hangi paneller bulunmakta. Ayrıca 55UA8300 tv de İnternet browser de Bir tv kanalında dizi izlerken sürekli donma var youtube ve netflixte böyle bir sorun yok.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

impossible' Alıntı:
Ado hocam merhabalar;

Regal 55R6010U ile Vestel 55UA8300 tv lerde hangi paneller bulunmakta. Ayrıca 55UA8300 tv de İnternet browser de Bir tv kanalında dizi izlerken sürekli donma var youtube ve netflixte böyle bir sorun yok.

Selamlar;

55R6010U ürün MB130 anakartlı ve 2 koddan ama ikisinde de Samsung Va panel kullanılarak üretilmiş üründür.

55UA8300 ise MB120 ile üretilmiş ancak çoklu üretime sahip olması nedeniyle Hem LG hem de SAMSUNG panel kullanılmış üründür. Sizin üründe hangi panel olduğunu anlamak için seri numarasına ihtiyacımız bulunmaktadır. 

İnternet brovser üzerinden yaşadığınız bu sorun genelde MB100 anakartta ve yazılım kaynaklı olurdu sizin anakartınız tanıma uymuyor gibi görünse de mümkünse servis menğ ekranını paylaşırsanız daha kolay bilgi verebilirim.  :ok:

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23

Ado' Alıntı:
impossible' Alıntı:
Ado hocam merhabalar;

Selamlar;

55R6010U ürün MB130 anakartlı ve 2 koddan ama ikisinde de Samsung Va panel kullanılarak üretilmiş üründür.

55UA8300 ise MB120 ile üretilmiş ancak çoklu üretime sahip olması nedeniyle Hem LG hem de SAMSUNG panel kullanılmış üründür. Sizin üründe hangi panel olduğunu anlamak için seri numarasına ihtiyacımız bulunmaktadır. 

İnternet brovser üzerinden yaşadığınız bu sorun genelde MB100 anakartta ve yazılım kaynaklı olurdu sizin anakartınız tanıma uymuyor gibi görünse de mümkünse servis menğ ekranını paylaşırsanız daha kolay bilgi verebilirim.  :ok:
Merhabalar Adem Hocam;

Sizden Hi-Level 43HL555 Uydu Alıcılı LED TV için panel bilgisi ve değerli tavsiyelerinizi almak istiyorum.

Seri No:7872220 700009

Geri
Üst Alt