Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

S Çevrimdışı

SKRY86

Yeni Üye
15 Kas 2017
25
Ado' Alıntı:
SKRY86' Alıntı:
Arkadaşlar,

panel ile ilgili benimde şikayetim vardı. 49ub8300 model tv yi aldım ve panelini ado hoca ya sorgulattığımda samsung va olarak çıktı.
Bunu servise bildirdim gelip baktılar video çektiler. ekranda sorun olmadığını normal olduğu söylendi. Farklı şeylerde söylenmiş fakat servisi genel olarak beğendiğim için karalamak istemiyorum. Neyse video ve fotolar merkeze gönderilmiş.

Gelen cevap ise panel teknolojisinin bu şekilde olduğu izleme açısının 90 derece olduğu ve talep edilirse müşteri hizmetleriyle tekrar görüşebileceğim yönünde.

Ben tv nin ekran açısı dışındaki tüm özelliklerinden ve performansından memnun olduğum için fazla kurcalamıyorum.

Bu şekilde kullanmaya devam edeceğim izleme alanım genelde karşıdan olduğu için çok problem etmeyeceğim.
Arkadaşlara yardımcı olur diye bu bilgileri paylaşmak istedim.

Evet kesinlikle açı duyarlı bir televizyon, yaptığımız testler de biz de (Kullanıcı gözü ile) bunu bariz fark ediyoruz bu nedenle ben tüm arkadaşlarımıza eğer imkanı var ise ürünü önce izleyerek almalarını ısrarla tavsiye ediyorum.  :ok:

Ürünü media markta izlemiştim böyle bir problem gözükmüyordu her açıdan canlı duruyordu. ürünü internetten aldım. sonuçta kapalı kutu olduğu için kontrol etme şansımızda yok maalesef. Ürünü tek marka panelden üretseler insanların kafası karışmazdı. nette ki yorumlara baktığımızda bir çok kişi ekran silikliğinden şikayetçi fakat ips ekranı şikayet edeni görmedim. eğer tüm üretim va olsa mağazalarda incelediğimizde buna göre kara verirdik.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
SKRY86' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Evet kesinlikle açı duyarlı bir televizyon, yaptığımız testler de biz de (Kullanıcı gözü ile) bunu bariz fark ediyoruz bu nedenle ben tüm arkadaşlarımıza eğer imkanı var ise ürünü önce izleyerek almalarını ısrarla tavsiye ediyorum.  :ok:

Ürünü media markta izlemiştim böyle bir problem gözükmüyordu her açıdan canlı duruyordu. ürünü internetten aldım. sonuçta kapalı kutu olduğu için kontrol etme şansımızda yok maalesef. Ürünü tek marka panelden üretseler insanların kafası karışmazdı. nette ki yorumlara baktığımızda bir çok kişi ekran silikliğinden şikayetçi fakat ips ekranı şikayet edeni görmedim. eğer tüm üretim va olsa mağazalarda incelediğimizde buna göre kara verirdik.

Şikayetin sonu yok azizim, bu şikayetiniz olmayacaktı ama IPS panelde de başka şikayetleriniz olacaktı neticede kusursuz panel teknolojisi yok maalesef.

Ya OLED, ya da birine razı olmak durumundayız. Ben böyle yazınca bazen dayatma gibi algılanıyor lakin panel teknolojisinin KUSURLU bir teknoloji olduğunu yıllardır yazar çizerim.  :ok:

Mağazadakiler de ne açtığını bilmez, kutudan ne çıkıyorsa o :kıskıs:

K Çevrimdışı

kemanci75

Yeni Üye
21 Kas 2017
4
Ado' Alıntı:
kemanci75' Alıntı:
ado hocam selamlar.Tvmi bugün teslim aldım vestel 49ub8300 .VPAZ:20272390 seri numarası 79151977010135.Lütfen bakabilirmisiniz va mı IPS mi?

Selamlar Kardeşim;

V10111320 kodlu üretim SAMSUNG VA
V10105816 kodlu üretim LG IPS 

:ok:

ilginize teşekkür ederim hocam,ben satıcıya seri nosunu sorgulayarak ıps ekranlı olanından yollamasını istedim gele gele va ekran geldi,yapacak şey sanırım yok.Hayırlısı diyelim .

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
kemanci75' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar Kardeşim;

V10111320 kodlu üretim SAMSUNG VA
V10105816 kodlu üretim LG IPS 

:ok:

ilginize teşekkür ederim hocam,ben satıcıya seri nosunu sorgulayarak ıps ekranlı olanından yollamasını istedim gele gele va ekran geldi,yapacak şey sanırım yok.Hayırlısı diyelim .

Rica ederim hocam, buradan elimizden geldiğince destek olmaya çalışıyorum lakin satıcıların varyasyonlarına mani olmak inanın çok zor oluyor bazı durumlarda.

Şöyle bir örnek paylaşayım size. Profilonun 39PA200T model bir tv si var, Aslında üreticisi VESTEL, Evet yanlış okumadınız Profilo TV ama üretici VESTEL :)

Gelin görün ki N11 deki satıcı, TV nin bilgilerini paylaşırken *BOSCH-SIEMENS-PROFİLO TESİSLERİNDE ÜRETİLİR. *BOSCH-SIEMENS-PROFİLO FİRMASI TÜRKİYE'NİN EN YAYGIN SERVİS AĞINA SAHİP FİRMASIDIR. yazmaya utanmamıştır  :ok:

Yani satıcı kanadı mal satsın diye aklınıza ne gelirse yazar çizer söyler ona bizim yapabileceğimiz bir şey olamıyor maalesef. 

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23
Merhabalar Adem Hocam;

Bende sizden NEXON 32'' 32912 LCD   Seri No:6981509 300751 Panel bilgisi isteyecektim.Monitörde LG ibaresi var, ama VA mı IPS mi bunu öğrenmek istemiştim.

İyi Çalışmalar... :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
altrea' Alıntı:
Merhabalar Adem Hocam;

Bende sizden NEXON 32'' 32912 LCD   Seri No:6981509 300751 Panel bilgisi isteyecektim.Monitörde LG ibaresi var, ama VA mı IPS mi bunu öğrenmek istemiştim.

İyi Çalışmalar... :ok:

LG LC320WXN  :ok:

Z Çevrimdışı

zoomes

Yeni Üye
9 Kas 2017
2

Adem bey ilginize ve cevabınıza teşekkür ederim, biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın, netice itibariyle televizyon işini erteledim :) ama alacağım zaman ilk iş yine size danışmak olacak.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

zoomes' Alıntı:
Adem bey ilginize ve cevabınıza teşekkür ederim, biraz geç cevap yazdım kusura bakmayın, netice itibariyle televizyon işini erteledim :) ama alacağım zaman ilk iş yine size danışmak olacak.

Ne zaman isterseniz, biz buradayız değerli kardeşim.  :ok:

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23
Merhabalar Adem Hocam;

48HL550 LED TV

SeriNo: 7799856 700510 

Sizden bu ürün hakkında bilgi alabilir miyim.

İyi  Akşamlar...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
altrea' Alıntı:
Merhabalar Adem Hocam;

48HL550 LED TV

SeriNo: 7799856 700510 

Sizden bu ürün hakkında bilgi alabilir miyim.

İyi  Akşamlar...

MB82 SAMSUNG VA panel düz bir tv azizim. 

Tek avantajı büyük ekran olması , malum 48HL550

Daha önce de yazmıştım HL den sonraki rakamlar küçük ise (300-500vs) özellikleri oldukça düşük ancak ekranı büyüktür.  :ok:

Geri
Üst Alt