Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23
Ado' Alıntı:
altrea' Alıntı:
Teşekkürler.... :ok:

Rica Ederim;

Ayıptır sorması sizin kaç tane TV var ? :kıskıs:

Merhabalar Adem Hocam

Bu tavsiyeleri ve ekran bilgilerimi çevremdeki arkadaşlarım ile paylaşıyorum.

Soran çok oluyor.Bende düşük bütçesi olan arkadaşlarına VESTEL ürünlerini öneriyorum.

Tabii ki bunda beni mutlu eden VESTEL yetkili servisinin ve sizlerin payı çok büyük.

Bu nedenle sizi bu konularda rahatsız edeceğim. :ok:

İyi Akşamlar.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
altrea' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Rica Ederim;

Merhabalar Adem Hocam

Soran çok oluyor.Bende düşük bütçesi olan arkadaşlarına VESTEL ürünlerini öneriyorum.

Tabii ki bunda beni mutlu eden VESTEL yetkili servisinin ve sizlerin payı çok büyük.

İyi Akşamlar.

Hiç sorun değil azizim her zaman beklerim.

Ben takılmak için sordum size :kıskıs:

A Çevrimdışı

altrea

Yeni Üye
14 Kas 2017
23
Ado' Alıntı:
altrea' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Rica Ederim;

Merhabalar Adem Hocam

İyi Akşamlar.

Merhabalar Adem Hocam;

Bim'de satılan REGAL 40'' 4K 40R5000U Seri no:7911194 701925 

Bu ürünün panel bilgilerini ve önemli gördüğünüz özellikleri paylaşabilir misiniz?

İyi Akşamlar...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
altrea' Alıntı:
Ado' Alıntı:
altrea' Alıntı:
Merhabalar Adem Hocam

İyi Akşamlar.

Merhabalar Adem Hocam;

Bim'de satılan REGAL 40'' 4K 40R5000U Seri no:7911194 701925 

Bu ürünün panel bilgilerini ve önemli gördüğünüz özellikleri paylaşabilir misiniz?

İyi Akşamlar...

1 saate kadar konu açmış olurum zira bu gün 1 Aralıkolması nedeniyle ürünü aldım söktüm inceledim, görüşlerimi aktaracağım sizlere.  :ok:

C Çevrimdışı

_CKL_41

Yeni Üye
17 Eki 2017
3
Selamın Aleyküm...

Ado ustam size bir sorum olacak. Vestel 50UD6300 ile 49UD9300 arasında görüntü kalitesi olarak son kullanıcının (ki ben) bariz şekilde anlayabileceği gibi bir fark varmıdır? Son ek olan 6300 yada 9300 gibi sayıların cihazın ne kadar özelliği oldugunu gösterdiğini belirtmiştiniz. Lakin benim için cihazın smart olup olmamasının pek bir önemi yok. Bilakis bilgisayar bağlantısı ile film izlemek yada monitör olarak kullanma amaçlı düşünüyorum. bu bakımdan vestelin teknik bilgiler kısmınta belirttiği SMR 800HZ (50 UD6300) ve SMR 1800hz (49ud9300) değerleri ne gibi farklılık oluşturur? birde bu modellerin gerçek panel yenileme hızları 60 hz in üzerindemidir?

Selametle...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
_CKL_41' Alıntı:
Selamın Aleyküm...

Ado ustam size bir sorum olacak. Vestel 50UD6300 ile 49UD9300 arasında görüntü kalitesi olarak son kullanıcının (ki ben) bariz şekilde anlayabileceği gibi bir fark varmıdır? Son ek olan 6300 yada 9300 gibi sayıların cihazın ne kadar özelliği oldugunu gösterdiğini belirtmiştiniz. Lakin benim için cihazın smart olup olmamasının pek bir önemi yok. Bilakis bilgisayar bağlantısı ile film izlemek yada monitör olarak kullanma amaçlı düşünüyorum. bu bakımdan vestelin teknik bilgiler kısmınta belirttiği SMR 800HZ (50 UD6300) ve SMR 1800hz (49ud9300) değerleri ne gibi farklılık oluşturur? birde bu modellerin gerçek panel yenileme hızları 60 hz in üzerindemidir?

Selametle...

Aleyküm Selam Değerli Kardeşim;

50UD6300 MB130 anakart ile üretilmiş CHİMEİ panelli üründür, (Üretimde AUO panel de görünüyor bu nedenle net cevap seri numarasında gizlidir)

49UD9300 ise 3 ayrı kod ile üretilmiş olsa da üçünde de SAMSUNG anel kullanılmış MB120 ve MB130 üretimli ürünlerdir.

Daha önce de verdiğim bilgiler doğrultusunda kuyruk numaraları ne kadar büyük ise özellik, donanım, performan, kalite vs o derece iyidir yukarıdadır.

Bu anlamda 9300 elbette ki kantarda ağır gelir, sorun şu ki ben, SAMSUNG panellerin performansını çok beğenmiyorum. lakin 9300 de bu panel yine de oldukça iyi performans ile kendisini gösteriyor.

9300 = MB120 ve LG veya AUO panel olsaydı tadından yenmezdi 

AUO, panel dünyasında biraz pahalıdır o nedenle üretimlerde çok fazla denk gelmiyor, Bir çok arkadaşımız AUO panelli ürünlerinden aldıkları performansı anlata anlata bitiremedi. lakin herkes bu derece şanslı olmuyor.

Bu demek değil ki SAMSUNG panelli ürünler kötü, vurgu noktam o değil lakin paneller de kendi aralarında kullanım alanlarına göre performans kriterlerinde deişkenlik gösteriyor elbette. 

Panellerin donanımsal hızları 50HZ dir (SAMSUNG lar 60hz) 

SMR değeri ise ne derece yüksek ise, görüntü algoritmasında sanal sahne doldurma oranı da o derece yüksek olur bu da size yüksek sahne yenileme performansı olarak katma değer sağlar.

Cashflow_52 Çevrimdışı

Cashflow_52 

Yeni Üye
3 Ara 2017
23
Ado hocam merhaba akrabama tv alıcam da vestel 48fd7300 ile 49ub8300 aradında kaldım panel konusunda bilgi alabilir miyim adem hocam

Geri
Üst Alt