Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

gurkan' Alıntı:
Ado hocam kayinpederimde vestel kullaniyor. Tv duvara monteli ve seri numara ve modelini bilmiyorum dogal olarak. Evimdeki tv bitti sira kayinpederimin tvsine geldi :) senden ricam hangi panel kullaniliyor anakarti ney yazilimi guncelmi eskimi yuklemem gereken yazilim nedir
Http://https://hizliresim.com/kX7rvq

Azizim linki aldım baktım resim göremedim ama bende mi sıkıntı var yoksa linkte mi :alala:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:
Ado hocam kayinpederimde vestel kullaniyor. Tv duvara monteli ve seri numara ve modelini bilmiyorum dogal olarak. Evimdeki tv bitti sira kayinpederimin tvsine geldi :) senden ricam hangi panel kullaniliyor anakarti ney yazilimi guncelmi eskimi yuklemem gereken yazilim nedir
Http://https://hizliresim.com/kX7rvq

Azizim linki aldım baktım resim göremedim ama bende mi sıkıntı var yoksa linkte mi :alala:

https://hizliresim.com/kX7rvq hocam simdi dogrudur. Umarim foruma resim ekleyemedim :/

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

gurkan' Alıntı:
Ado' Alıntı:

https://hizliresim.com/kX7rvq hocam simdi dogrudur. Umarim foruma resim ekleyemedim :/

Selamlar, şimdi gördüm.

Bu tv benim için biraz özeldir zira bu tv ile ilgili çok eğitim vermiştim.

Bu tv lerin macerası da değişiktir, çift ekran özelliklidir bu modeller ancak donanımcılar bitirip üretime başlamalarına rağmen yazılımcılar yetiştirememişti işlemleri, Ahmet beyin kesin talimatı ile yazılımlar hazır olmadan sahaya sürüldü tv ler, Hazır değil derken, olması istenen yazılım hazır değildi yani.

TV 3.2.9.n yazılım ile sahaya sürüldü. TV ler depolardan dağıtılırken servislere 3.2.9.r yazılımı yollandı ve tüm tv lere montajda yazılım yükleme zorunluluğu getirildi. Hatıralarım canlandı bu menüyü görünce.

Ayrıca bu tv den bende de vardı, benim kullandığım 48PF8175 di  :ok:

Neyse, Aslında istense yüklenir lakin bu anakartta kullanabileceğin en stabil yazılım üzerindekidir ve size tavsiyem dokunmamanız yndedir.

Kaldı ki duo paneller biraz arızaya meyillidir, Şimdi siz daha iyi olsun derken paneli elinize alırsınız sonra kayınpedere yeni tv almak zorunda kalırsınız.  :kıskıs:

Haa bu arada, bu ürünler LG IPS panel ile üretildi, anakartınızda MB95  :ok:

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,937
32

Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:

Selamlar, şimdi gördüm.

Bu tv lerin macerası da değişiktir, çift ekran özelliklidir bu modeller ancak donanımcılar bitirip üretime başlamalarına rağmen yazılımcılar yetiştirememişti işlemleri, Ahmet beyin kesin talimatı ile yazılımlar hazır olmadan sahaya sürüldü tv ler, Hazır değil derken, olması istenen yazılım hazır değildi yani.

TV 3.2.9.n yazılım ile sahaya sürüldü. TV ler depolardan dağıtılırken servislere 3.2.9.r yazılımı yollandı ve tüm tv lere montajda yazılım yükleme zorunluluğu getirildi. Hatıralarım canlandı bu menüyü görünce.

Neyse, Aslında istense yüklenir lakin bu anakartta kullanabileceğin en stabil yazılım üzerindekidir ve size tavsiyem dokunmamanız yndedir.

Kaldı ki duo paneller biraz arızaya meyillidir, Şimdi siz daha iyi olsun derken paneli elinize alırsınız sonra kayınpedere yeni tv almak zorunda kalırsınız.  :kıskıs:

valla pek beni ilgilendirmeyen konular ama yinede takip ediyorum. hayretle bakıyorum abi .Ben bu kadar işinin ehli bir adam çok az gördüm . hem bu işlerin hepsinden teker teker anlıcak hemde usanmadan sıkılmadan herkese defalarca tane tane yazacak açıklıcak herhangi bir çıkar olmadan yardım etçek . :alkış:  :ok: :büyüksün:

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:

Selamlar, şimdi gördüm.

Sanirim ben daha nisanliyken alinmisdi tv yanlis hatirlamiyorsam :) kayinpederlere gidince bugun ordada vestel vardi bi ado hocama danisim dedim belki bisey yapabiliriz diye:) renk algoritmasi benim tvden iyiydi merakda etmisdim lakin va paneldeki gibi nesle olsun insanlar olsun tam olarak netlik yokdu herhalde buda va panelin bu konudaki ustunlugu galiba. Birde marmara forum daki vestel bayisini gorunce direk daldim iceriye tvlere bakiniyordum ee tabi vestelenince diger modellerde merak uyandiriyor :) devasa bir tvle karsilasdim sanirim oled tvdi. Sonra arkami dondum ki bi bakdim benim tv'nin aynisi :) galiba ayni panel vardi va dokunuslarda va panelde tepkime gibi bisey veriyordu ordan anladim. Hocam sanki bendeki tvden daha canliydi herhalde tanitim icin oynatilan demodandir dedim. Birde merak ettim hangi goruntu ayarlarinda oynatiyorsunuz diyede cekingenligim yuzunden soramadim acikcasi :)

E Çevrimdışı

emirarslan34

Yeni Üye
4 Kas 2017
3

Slm ado hocam bu panel nedir acaba?

Tv: 65UB9100

PANEL: 65_VESQNELS03_2D_UHD_ESOFO_V_120_219008_219008-V2.06-SVN:None_xxxxxxx

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

emirarslan34' Alıntı:
[size=xx-large]Slm ado hocam bu panel nedir acaba?

[size=xx-large]Tv: 65UB9100

[size=xx-large]PANEL: 65_VESQNELS03_2D_UHD_ESOFO_V_120_219008_219008-V2.06-SVN:None_xxxxxxx

Günaydın;

Bu modelde ikili üretim söz konusu.

V10106903 kodlu üründeLG ve AUO 

[size=large]V10107408 kodlu üründe sadece AUO panel kullanılmış

[size=large]Sizin ürün LG panel  :ok:

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

gurkan' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar, şimdi gördüm.

Sanirim ben daha nisanliyken alinmisdi tv yanlis hatirlamiyorsam :) kayinpederlere gidince bugun ordada vestel vardi bi ado hocama danisim dedim belki bisey yapabiliriz diye:) renk algoritmasi benim tvden iyiydi merakda etmisdim lakin va paneldeki gibi nesle olsun insanlar olsun tam olarak netlik yokdu herhalde buda va panelin bu konudaki ustunlugu galiba. Birde marmara forum daki vestel bayisini gorunce direk daldim iceriye tvlere bakiniyordum ee tabi vestelenince diger modellerde merak uyandiriyor :) devasa bir tvle karsilasdim sanirim oled tvdi. Sonra arkami dondum ki bi bakdim benim tv'nin aynisi :) galiba ayni panel vardi va dokunuslarda va panelde tepkime gibi bisey veriyordu ordan anladim. Hocam sanki bendeki tvden daha canliydi herhalde tanitim icin oynatilan demodandir dedim. Birde merak ettim hangi goruntu ayarlarinda oynatiyorsunuz diyede cekingenligim yuzunden soramadim acikcasi :)

Aslında mağaza demolarına güvenerek ürün almayın cümlesini nadiren ben de kullanırım zira bizler mağazalara stand ve demo kurarken stream jeneratör vs de kullandığımız oluyor duruma göre.

Sorun şu ki aslında bu hatalı bir uygulama değil, önemli olanı aslında o tv ye hakkını verirseniz ne kadar iyi bir performansı olduğunu vurgulayabilmek, lakin stream den basılmış yüksek bitrate li yayınları mağazada izleyip, eve tv kurulunca ATV izlediğimizde kaçınılmaz bir hayal kırıklığı oluyor elbette.  :ok:

Bu demek değil ki TV kötü veya Mağaza dolandırıcı, bilakis mağaza size aslında o TV den ne kadar yüksek performans alabileceğinizi kanıtlıyor, gerisi tüketiciye kalmış. 

Aslında panellerdeki bu ayırımı (VA - IPS - TN) tek bir panelde toplayabilseler süper olur lakin hücrelerin işlenmesi esnasında her zaman bir şeylerden feragata etmek gerekiyor. Albani de söylerdi zamanında kualkları çınlasın, panel denilen bu unsurlar zaten üretimin en başından beri faul teknoloji. Bu nedenle beklentilerimizi bu derece yüksek tutmayalım derim.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

clearidas' Alıntı:
valla pek beni ilgilendirmeyen konular ama yinede takip ediyorum. hayretle bakıyorum abi .Ben bu kadar işinin ehli bir adam çok az gördüm . hem bu işlerin hepsinden teker teker anlıcak hemde usanmadan sıkılmadan herkese defalarca tane tane yazacak açıklıcak herhangi bir çıkar olmadan yardım etçek . :alkış:  :ok: :büyüksün:

Azizim aslında beklentisiz insanoğlu bence yoktur.

mesela Dindar insanlar neden namaz kılar? Allah rızası için. Beklentileri nedir? Sevap kazanmak, Dini vecibeyi yerine getirmek ve cennete gidebilmek. bakınız insani kanattan hiç bir beklenti yok lakin yine de bir beklenti var.

Yalan değil benim de beklentim var elbette, Ben de Allah rızası için yapıyorum lakin diğer yandan da yaratanın bunu görmesini bekliyorum tabii ki.

Konuya ruhvani değil de analitik yaklaşanlar için de EVREN ön plandadır. İyilik yapalım ve evrene pozitif enerji yayalım ki bu pozitif enerji sonunda bize dönsün. bakınız yie bir beklenti var sonuçta.  :ok:

Biraz şaka karıştırdım konuya lakin gerçek düşüncelerim bunlardır. 

Elimde imkan, Beynimde bilgi var ve bunları insanlarla paylaşmaktan ben mutluluk duyuyorum. Bir nebze faydamız oluyorsa ne mutlu bize  :ok:

Güzel düşünceleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum.

gurkan Çevrimdışı

gurkan

Aktif Üye
26 Eki 2017
254

Ado' Alıntı:
gurkan' Alıntı:

Aslında mağaza demolarına güvenerek ürün almayın cümlesini nadiren ben de kullanırım zira bizler mağazalara stand ve demo kurarken stream jeneratör vs de kullandığımız oluyor duruma göre.

Sorun şu ki aslında bu hatalı bir uygulama değil, önemli olanı aslında o tv ye hakkını verirseniz ne kadar iyi bir performansı olduğunu vurgulayabilmek, lakin stream den basılmış yüksek bitrate li yayınları mağazada izleyip, eve tv kurulunca ATV izlediğimizde kaçınılmaz bir hayal kırıklığı oluyor elbette.  :ok:

Bu demek değil ki TV kötü veya Mağaza dolandırıcı, bilakis mağaza size aslında o TV den ne kadar yüksek performans alabileceğinizi kanıtlıyor, gerisi tüketiciye kalmış. 

Aslında panellerdeki bu ayırımı (VA - IPS - TN) tek bir panelde toplayabilseler süper olur lakin hücrelerin işlenmesi esnasında her zaman bir şeylerden feragata etmek gerekiyor. Albani de söylerdi zamanında kualkları çınlasın, panel denilen bu unsurlar zaten üretimin en başından beri faul teknoloji. Bu nedenle beklentilerimizi bu derece yüksek tutmayalım derim.

En son cümlenize katılıyorum hepsi bir arada olsa keşke :) valla hocam resmen atv açıpda azıcıkda olsa hayal kırıklığı yaşamadım değil :) huyum kurusun böyle teknolojik aletler'de kullanmış oldugum bir şeyi sınırlarına kadar zorlamayı seviyorum ne bilim böyle atıyorum çok flim izleyince panel ısınıyor v.s bende o ısının en son nebzesine gelene kadar izleyip sınırında izlemeyi bırakmak :) online full hd flim ile usb'ye atilan full hd'de bile dağlar kadar fark olabiliyor gerçekden.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

gurkan' Alıntı:
Ado' Alıntı:

En son cümlenize katılıyorum hepsi bir arada olsa keşke :) valla hocam resmen atv açıpda azıcıkda olsa hayal kırıklığı yaşamadım değil :) huyum kurusun böyle teknolojik aletler'de kullanmış oldugum bir şeyi sınırlarına kadar zorlamayı seviyorum ne bilim böyle atıyorum çok flim izleyince panel ısınıyor v.s bende o ısının en son nebzesine gelene kadar izleyip sınırında izlemeyi bırakmak :) online full hd flim ile usb'ye atilan full hd'de bile dağlar kadar fark olabiliyor gerçekden.

İşte Bandwith ve Bitrate nsurları zaten burada devreye girer.  Uydu üzerinden gelen yayının bant genişliği belli sınırlar içerisindedir. aynı filmi (örn.) aynı tv den bir de BR ile izleyin aradaki o dağlar çok daha belli oluyor ki orta nesil 50GB veri depolayabilen bir diske kaliteli 3 film sığdığını düşünürsek fark bu sefer rakamsalolarak da ortaya çıkmış olur.

Standart süre aralıklı iyi kalite bir filmin yaklaşık 15GB olduğunu düşünürsek, her hangi bir encodeye gerek olmadan salt veri işleyebilen bir BR ile 15GB bir filmi bu tv de izlemekle, Sıkıştırılmış formatlarda olan ve 1296hertz bant genişliği ile gelen bir film izlemeyi mukayese etmek mümkün dahi değildir  :ok:

E Çevrimdışı

emirarslan34

Yeni Üye
4 Kas 2017
3

Sağolun hocam çok teşekkürler o sorduğum arkadaşımın TV siydi.

V10106903 kodlu üründe LG ve AUO

V10107408 kodlu üründe de sadece AUO panel kullanılmış

Demsissiniz kafam karıştı hocam şimdi, V10106903 de 2 panel'de kullanılıyorsa LG ve AUO benimki nedir hocam. Çünkü benim üründe V10106903

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

emirarslan34' Alıntı:
Sağolun hocam çok teşekkürler o sorduğum arkadaşımın TV siydi.

V10106903 kodlu üründe LG ve AUO

V10107408 kodlu üründe de sadece AUO panel kullanılmış

Demsissiniz kafam karıştı hocam şimdi, V10106903 de 2 panel'de kullanılıyorsa LG ve AUO benimki nedir hocam. Çünkü benim üründe V10106903

LG  :ok:

teknolojix Çevrimdışı

teknolojix 

Aktif Üye
31 Eki 2017
273

Sen internetten ve teknolojiden anlarsın dediler verdiler gazı ?) biraderde valideye tv alalım ama arada bizde bakçamız gibi deyince orda kayış kopuyo biraderde azbucuk anlamasa al ucuzu ?) şimdi  ama Vestel 40UB6300  uhd smartsız 1425 tl Mi? , Regal 40R8070U 4K smart 3D 1699tl yada
Vestel 40UB8900 4k smart 1700tl mı bu  fiyata çıkınca ister istemez bu fiyatlarda gezinen 43” ler göze batıyo 
Finlux 43FU610 4k smart 3d 1689tl veya
Regal 43R6010U 4k smart 1799tl çoşarsam
Vestel 43UB9100 1999 tl ne fark edecekse Vestel 43UB9100S 2065tl ama insanın bu kadar vercene 50”  lerde arada bende varım diye
Telefunken 50TU5020 4k 1694 tlye al diyeside var ama 50” de
VESTEL 50UD6300 1889 tl ve VESTEL 50UB8300 2017 üretimi 8 serisi 1888 tl yede çıkıyo 2070tl kıyasla kafayı yicem  3 -4 gündür 32” ile 50” veya  ortası tv istendi duvarda anca max 50” asılabilcek kadar diyolar ama 55 zorlardım ben gördüğüm kadarı ile ama piyasada  teknik noktada ve fiyat olarak hiçbir denge yok ve kararsızlıkta çok kötü bi fiyatlar arasında git gel o kaçtı bu okadarmıydı ?  sıyırmaya az kaldı doktorum nerde dedirdiyo ?))
bizdede 65UB9100 var ama samy 55 6470 modeli  yerine bi şekilde elden çıkartırım 11.11 gününde de direktan döndüm 65UD8900 almadan 3300 tlye iymi ettim kötümü bilmemde aklımda kalmadı değil fiyatta yükseldi tabi bi ara cinnet geçirsem alırımda düşerse garantim yokta ?)) en azından hdr de yazıyodu ya bak  neyse 8 serisi 2017 üretimiymiş  amaaa 9100 de şimdilerde 4000 seviyeleri
neysede 32 de uhd yok bildiğim ama 39 ve 50 ile aralarında ne önerirsiniz? bide bu ado hocamın dediği auo panelli bulabilirsek sanki daha iy gibi.. mi ?

Geri
Üst Alt