Önemli VESTEL Panel Bilgi hattı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

absque' Alıntı:
9400 ile farkı sadece metalik çerçeve mi acaba? 9300 de metalik çerçeve yok.

9300 silver 30 paket
9400 silver 28 paket (Kozmetik çerçeve farkı)

9300 scart yok
9400 scart var

9300 MEMC yok
9400 MEMC var

Bunlar dışında kayda değer bir fark yok. (Anakartların değişik olduğunu sanırım daha önce vurgulamıştım) 

9300 MB130
9400 MB120

A Çevrimdışı

absque

Yeni Üye
7 Eki 2017
11

Daha önce 9650 ile 9400 olarak sormuştum. Ve 9400 için memc yok demiştiniz.
Anakart farkının artısı eksisi ne olur?

C Çevrimdışı

_CKL_41

Yeni Üye
17 Eki 2017
3

Selamın Aleyküm

A101 Aktuel ürünlerde satılan 50UHL500 model Hİ-LEVEL marka televizyondan satın almayı düşünüyorum. Bu televizyonun teknik özellikleri nedir acaba? Anakart ve panel olarak?

Selametle... Hayırlı Günler..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

_CKL_41' Alıntı:
Selamın Aleyküm

A101 Aktuel ürünlerde satılan 50UHL500 model Hİ-LEVEL marka televizyondan satın almayı düşünüyorum. Bu televizyonun teknik özellikleri nedir acaba? Anakart ve panel olarak?

Günaydın;

Üründe CHİMEİ panel ve MB130 anakart mevcuttur. CHİMEİ paneller aynı SAMSUNG paneller gibi VA yapıya sahiptir ve bu doğrultuda kontrast oranı ve tekime süresi olarak IPS panellere nazaran daha üstün konumdadır lakin renk algortiması IPS paneller kadar gelişmiş değildir (Tüm VA paneller için geçerlidir bu)

MB130 anakart MB120 den sonra sahaya sürülmüş bir anakarttır, şu ana kadar bir anormalliğini görmedik. MB120 lerin stabilitesinin üzerine aynı istikrarı yürüteceğini düşünüyorum.

ürünün A101 satışında olması 2 yıl garanti kapsamı olduğunu ifade ediyor ki benim için tek negatif yönü bu dur. Gönül isterdi ki 3 yıl garantili olsun  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Adem bey merhaba. Size birde burdan ulasmaya calisayim. 49ud9400 tv kullanicisiyim artik. Benim merak ettigim panelimin kac hz oldugu ve ne tur panel kullanilsigi anakart model v.b gibi. Bazen hareketli sahnelerde golgeleme oluyor sms1800 hz olmasina ragmen normalmidir. 

Gürkan Kardeşim Merhabalar;

Ürününüzde SAMSUNG VA panel ve MB120 anakart kullanılmaktadır.
Şunu belirtmek isterim ki Hemen hemen bütün markalarda bütün paneller 50hz dir. .çok nadir 100hz paneller olur lakin üretim maliyetlerinin yüksek olması ve artık yazılım ile fakefreashrate değerleri değiştirilebildiği için talep görmemektedir.

Sizde SMR olan (muhtemelen yanlışlıkla sms yazmışsınız) isim, başka markalarda UMR ZMR ABC vs gibi isimler alabilmekte fakat temel olarak hepsinin yaptığının aynı iş olduğu bilinmektedir.

Gerekirse bu rate değerleri ile ilgili daha detaylı bir yazıyı başka bir başlık altında yazabilirim.

Altyazılar ve bazı sahnelerdeki titremelerde sorumlu ve/veya sorunlu olan illa ki TV dir diye bir kaide yoktur, yayın bitrate değeri de bu konuda büyük etkendir, başka etkenler de söz konusudur elbette. Bu konuda kafanızdaki soru işaretlerinden kurtulmak için, buna özel hazırlanmış panel test videolarından faydalanabilirsiniz.  :ok:

C Çevrimdışı

_CKL_41

Yeni Üye
17 Eki 2017
3

Selamın Aleyküm..

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olucak. Telefunken 50TU5020 model tv de aynı fiyata sahip . Bu cihazın özelliklerini de bildirebilirmisiniz? ve sizin nezdinizde hangisi alınır? zira telefunken de 3 yıl garanti oldugunu da belirtmeliyim.

A Çevrimdışı

absque

Yeni Üye
7 Eki 2017
11

Ado' Alıntı:
absque' Alıntı:
Merhaba 
55 ud9650 bir samsung va panel olduğunu duydum. Ama istediğimden biraz büyük olunca 49ud9650 yöneldim. Ama ne satılan bir yer var ne de tv hakkında bir bilgi var. Teknosa da 49ud9400 va panel kullandığını gördüm,ama 49ud9650 nedir bilmiyorum. Size sormak istediğim 49ud9650 ile 49ud9400 arasında ne gibi farkları var?
Ikisinden birini almak isterim. Daha iyiyse 9650yi bekleyeceğim. Ama çok fark yoksa 9400 almayı düşünüyorum. 
Şimdiden teşekkür ederim. 

Selamlar;

49UD9400 üretim tarihi itibari ile 9650 den daha yeni bir üretimdir, model numarası V10110671 dir. Her iki ürün de BMS UNB dir yani Back Lıght Modül Set ve Ultra Narrow Bezel dir. 9400 de 3 HDMI port var iken 9650 de 4 HDMI port mevcuttur. her iksiinin de anakart ve işlemcisi aynıdır.

Her iki üründe de CEC_ARC desteği vardır ve her ikisi de Soft Pixellence ürünlerdir. 

9400 de 2 USB
9650 de 3 USB mevcuttur

Her iki ürün de DTS TruSurround+DTS HD desteklidir

Her iki üründe de 100hz ve HDR desteği olmamakla birlikte, 9650 de MEMC desteği mevcuttur. 

Wirelles Display ve HBBTV destekleri her ikisinde de mevcuttur.

:ok:

merhaba 
49ud9300 dün mediamarket'de inceledim. fiziksel olarak 9400 kadar olmasa da beğendim. giriş çıkış olarak 9400 ile aynı. Benim öğrenmek istediğim 9400 ile yazılımsal ve donanımsal olarak ne gibi farklar var?
mesela 
BMS ve UNB var mı? 
CEC_ARC desteği varmı?
Soft Pixellence?
100hz mi?MEMC ve HDR?
Wireless Display ve HBBTV var mı?
Anakartları farklı olduğunu söylemiştin!! 
yardımcı olabilirsen sevinirim

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

_CKL_41' Alıntı:
Selamın Aleyküm..

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bir sorum daha olucak. Telefunken 50TU5020 model tv de aynı fiyata sahip . Bu cihazın özelliklerini de bildirebilirmisiniz? ve sizin nezdinizde hangisi alınır? zira telefunken de 3 yıl garanti oldugunu da belirtmeliyim.

Selamlar kardeşim;

50TU5020 ürüm MB130 anakart ve CHİMEİ panel ile üretilmiş bir üründür. BMS DLED paneldir. Narrow Bezel dir. Titanium OSD mevcuttur. Ben anamarkalara çok para verilmesi taraftarı olmadım hiç bir zaman, VESTEL üretimlerinde Anamarka için kozmetik ve yakışıklılığa extra para ödersiniz ancak kalitede değişen bir artısı olmaz. Bu anlamda elbette ki TELEFUNKEN ürün de alınır bir üründür, yine de en belirleyici etken sizin görsel olarak tatmin edici bir sonuç alıp almadığınızdır.  :ok:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

absque' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar;

49UD9400 üretim tarihi itibari ile 9650 den daha yeni bir üretimdir, model numarası V10110671 dir. Her iki ürün de BMS UNB dir yani Back Lıght Modül Set ve Ultra Narrow Bezel dir. 9400 de 3 HDMI port var iken 9650 de 4 HDMI port mevcuttur. her iksiinin de anakart ve işlemcisi aynıdır.

Her iki üründe de CEC_ARC desteği vardır ve her ikisi de Soft Pixellence ürünlerdir. 

9400 de 2 USB
9650 de 3 USB mevcuttur

Her iki ürün de DTS TruSurround+DTS HD desteklidir

Her iki üründe de 100hz ve HDR desteği olmamakla birlikte, 9650 de MEMC desteği mevcuttur. 

Wirelles Display ve HBBTV destekleri her ikisinde de mevcuttur.

merhaba 
49ud9300 dün mediamarket'de inceledim. fiziksel olarak 9400 kadar olmasa da beğendim. giriş çıkış olarak 9400 ile aynı. Benim öğrenmek istediğim 9400 ile yazılımsal ve donanımsal olarak ne gibi farklar var?
mesela 
BMS ve UNB var mı? 
CEC_ARC desteği varmı?
Soft Pixellence?
100hz mi?MEMC ve HDR?
Wireless Display ve HBBTV var mı?
Anakartları farklı olduğunu söylemiştin!! 
yardımcı olabilirsen sevinirim

Merhabalar;

49UD9300 üründe hem dahili WİFİ hem de Wireles Display desteği mevcuttur.
49"UHD LED BMS UNB WCG Desteklidir.
CEC_ARC Mevcuttur
HDR MEMC 100HZ bulunmamaktadır ki 100hz hiç bir üretimde mevcut değildir
HBB ve  SOFT PİXELLENCE mevcuttur

delibozuq Çevrimdışı

delibozuq

Aktif Üye
10 Eki 2017
82
43

Adem bey sizden bir ricam daha olacak. Benim servis işleri iyice karıştı. Manisadan ölü pikseller için ölü piksel değil demişler. Benim gördüklerim baygındı sanırım :) Size Daha sonra bilgi aktaracağım fakat daha önce öğrenmem gereken birşey var. 

1. İlk tv 48r6080u panel hangi marka ve orjinal kaç herz acaba ? 

Ve diğer değişim ürünlerimin orjinal herzleri nedir acaba ?

Regal 50r5020u
Regal 32r4025hb

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

delibozuq' Alıntı:
Adem bey sizden bir ricam daha olacak. Benim servis işleri iyice karıştı. Manisadan ölü pikseller için ölü piksel değil demişler. Benim gördüklerim baygındı sanırım :) Size Daha sonra bilgi aktaracağım fakat daha önce öğrenmem gereken birşey var. 

1. İlk tv 48r6080u panel hangi marka ve orjinal kaç herz acaba ? 

Ve diğer değişim ürünlerimin orjinal herzleri nedir acaba ?

Regal 50r5020u
Regal 32r4025hb

48R6080U panel SAMSUNG VA dır

Her ne marka/model olursa olsun tüm panellerin orijinal hertzleri 50 dir. (Çok istisnai 100hz panel vardır) panellerdeki SMR değerleri ile panel frekans değerlerini birbirine karıştırmamak lazım.  :ok:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt